Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1623115 razy)

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #210 dnia: Kwietnia 08, 2014, 18:28:39 »
a pieniądze w twoim portfelu za zwroty zapłacili ci biedni ludzie, którzy chcąc (a raczej  - nie chcąc) płacą za ogrzanie twojego mieszkania.

 A niby dlaczego "ci biedni ludzie" płacą  za coś co nie zostało zużyte ?
 Jeżeli te zawory, które izabela84 nazwała zwrotnymi, jakoś tam blokują przepływ wody, znaczy to ni mnie ni więcej że woda ciepła do kaloryferów nie została pobrana. Czy ktoś płaci za nie pobraną wodę ? 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2014, 18:33:28 wysłana przez solar »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #211 dnia: Kwietnia 08, 2014, 18:47:28 »
za niepobraną wodę nie. ale za niedogrzane mieszkanie sąsiadów, które ogrzewane jest kosztem tych mniej "sprytnych" nie posiadających takich zaworów to już owszem
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline izabela84

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #212 dnia: Kwietnia 08, 2014, 18:56:21 »
z tego co wiem zawory zwrotne to normalna sprawa, a już zwłaszcza jak wymieniasz grzejniki, to poprostu w pakiecie je montujesz, i sam decydujesz jaką temperaturę chcesz mieć w domu.
Ja to samo często otwieram okna nawet w zimę, tak moje mieszkanie jest ciepłe a jakby było mi bardzo zimno to na pewno bym grzejniki włączyła. Tu nie chodzi o to że specjalnie oszczędzam. Tylko na pewno nie chce byc na siłę zmuszana do płacenia i to w taki perfidny sposób.
 
jakoś nie kojarze zawiadomienia od spółdzielni o sposobie włączania się danfosów, i określenia temperatury minimalnej jaka ma być w mieszkaniu, chyba ze coś przeoczyłam

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #213 dnia: Kwietnia 08, 2014, 19:07:16 »
no to chyba sporo przeoczyłaś. obecne regulatory aktywują się juz przy temperaturze 16 stopni, w przeciwieństwie do poprzednich, które startowały chyba od 12. prezes na siłę was uszczęśliwia, z góry narzucając temperaturę w jakiej musi wam być komfortowo. i celowo pisze was, wam - mnie ten problem nie dotyczy. jestem szczęśliwym lokatorem sm odra, w której nie wiedzieć czemu, ludzie już dawno zrezygnowali z podzielników i ogrzewają swoje mieszkania każdy wedle uznania. może koszt niewiele droższy, ale chyba w ramach solidarności sąsiedzkiej się opłaca. nikt na nikogo wilkiem nie patrzy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #214 dnia: Kwietnia 09, 2014, 15:24:33 »
Oczywiście przy założeniu że 22-23 stopnie to już tropik.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #215 dnia: Kwietnia 09, 2014, 15:25:58 »
TVP Szczecin Emisja całego repotażu " Ogrzewanie dla bogatych"-ukaże się w Czwartek o godz. 19.15 na programie TVP SZCZECIN

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #216 dnia: Kwietnia 09, 2014, 22:40:58 »
Ja się o tym dowiedziałam przy wymianie grzejników, przypadkiem, od znajomego. i szybko założyliśmy zawory zwrotne, i fakt za ogrzewanie przyszedł zwrot. komu zdązyliśmy powiedzieć to zrobił to samo, a inni teraz muszą płacić.
Nie muszą. To tylko kwestia wykazania tego, kto w tych przypadkach zawinił i dlaczego. A to, że wina leży po stronie zarządu, wykazać można dość łatwo.

chyba twoje działania nie do końca są legalne.
A na czym polega owa nielegalność? Jakie przepisy prawa są w tym przypadku łamane?

a pieniądze w twoim portfelu za zwroty zapłacili ci biedni ludzie, którzy chcąc (a raczej  - nie chcąc) płacą za ogrzanie twojego mieszkania.
Wybacz. Ale to co mówisz powyżej można sklasyfikować jedynie w kategorii niedorzeczności. Naprawdę!

Strasznie demonizujecie osoby, które mają zakręcone zawory całą zimę
Masz rację! Bardzo mało tu rzeczowych wskazówek zmierzających do rozwikłania problemu, ale za to dużo pomówień.

ale za niedogrzane mieszkanie sąsiadów, które ogrzewane jest kosztem tych mniej "sprytnych" nie posiadających takich zaworów to już owszem
Nie rozsiewaj demagogii. To nic nie da i nie przybliży tych z zadłużeniami do sensownego rozwiązania tego problemu. Taka wypowiedź miałaby sens jedynie w odniesieniu do tych, którzy celowo schładzaliby mieszkania do temperatury niższej niż 16 stopni C.

prezes na siłę was uszczęśliwia, z góry narzucając temperaturę w jakiej musi wam być komfortowo.
Nie sądzę aby prezes kogokolwiek uszczęśliwiał temperaturą, ponieważ wątpię aby ktoś chciał mieszkać w mieszkaniu  w temperaturze 16 st. C. Ja, podobnie jak reszta mieszkańców, utrzymuje temperatury wyższe niż 16 stopni co oznacza, że sami decydujemy jaką chcemy mieć temperaturę w swoich mieszkaniach.

może koszt niewiele droższy, ale chyba w ramach solidarności sąsiedzkiej się opłaca
To jakiś nowy rodzaj solidarności? Bo niby z jakiej racji ktoś ma sobie podnosić koszty życia tylko dlatego, że jego sąsiad tak chce.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #217 dnia: Kwietnia 11, 2014, 06:59:34 »
Wczoraj wieczorem miałam przyjemność wypełnić ankietkę dostarczoną przez naszą wspaniałą spółdzielnię, dotyczącą opinii odnośnie preferowanego sposobu rozliczania z tytułu centralnego ogrzewania :D Czy chcę tak jak jest teraz, czy za m2. Ktoś tu próbuje pozamykać usta mieszkańcom - żeby nie było że nic nie robią...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #218 dnia: Kwietnia 11, 2014, 08:41:01 »
Też to dostałem (za m2), a w sumie jak by było, by było najlepiej dla wszystkich?
Da się tak? :)

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #219 dnia: Kwietnia 11, 2014, 09:24:14 »
Również otrzymałam tą ankietę zadziwiający jest fakt że Ankieta jest nieważna nie ma najważniejszej informacji na niej czyli ile wynosi cena za metr!
Wiele ludzi obawia się ją wypełnić ponieważ nie wie na jakich to będzie warunkach!

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #220 dnia: Kwietnia 11, 2014, 09:57:39 »
Czy te ankiety były roznoszone przez pracownika spółdzielni, czy wrzucane do skrzynek pocztowych ? :-\
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #221 dnia: Kwietnia 11, 2014, 10:05:24 »
Czy te ankiety były roznoszone przez pracownika spółdzielni, czy wrzucane do skrzynek pocztowych ? :-\


Pukali do drzwi i dostarczali 'do ręki'

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #222 dnia: Kwietnia 11, 2014, 11:29:47 »
zadziwiający jest fakt że Ankieta jest nieważna nie ma najważniejszej informacji na niej czyli ile wynosi cena za metr!
Wiele ludzi obawia się ją wypełnić ponieważ nie wie na jakich to będzie warunkach!
Oj ludzie…, ludzie! Ciekawe jak mają podać stawkę za m kw. w ankiecie skoro ona będzie inna dla każdego węzła i zostanie ustalona dopiero po obliczeniu zużycia po sezonie. Teraz możemy mówić jedynie o zaliczce a rozliczenie końcowe nastąpi dopiero po sezonie grzewczym 2014/2015. Wtedy dopiero wiadomo będzie ile faktycznie będzie kosztował ów metr kwadratowy.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #223 dnia: Kwietnia 11, 2014, 13:28:54 »
Dowiemy się w swoim czasie ... Oby to nie był strzał w kolano bo sprzedam chatę i postawie karawanę pod blokiem :D będę miała bezczynszowe mieszkanie...

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil