Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613193 razy)

Offline azbest81

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #15 dnia: Października 23, 2013, 20:28:57 »
stokrotka84, to jakie sa te sposoby??

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #16 dnia: Października 23, 2013, 20:29:55 »

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #17 dnia: Października 24, 2013, 14:32:31 »
Niestety nie ponieważ nie byłam uczestnikiem tego spotkania. Byłam wtedy po prostu w Klubie Nauczyciela.

Byłam wtedy w pracy. Miałam wyskoczyć zza baru?! Trzeba wyjaśniać jak Herman krowie na rowie widzę. Ogarnij się millena
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #18 dnia: Października 24, 2013, 15:47:51 »

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #19 dnia: Października 24, 2013, 17:35:13 »
Dobra czegoś tu nie rozumiem... Na drukach czynszowych nie mam informacji że mam niedopłatę z tytułu centralnego ogrzewania natomiast w elektronicznym systemie SM chemik ta informacja została ujęta... termin płatności 30 październik...

Podpowiedzcie mi proszę bo po raz pierwszy mam styczność z tymi durnymi licznikami które wskazanie na podzielniku  = zużycie? po pierwszym wciśnięciu magicznego guziczka? Podzielnik Epoka 2

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #20 dnia: Października 24, 2013, 19:17:04 »
Cytat: "stokrotka84"
po pierwszym wciśnięciu magicznego guziczka?


Tak.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #21 dnia: Października 24, 2013, 19:40:38 »
robert1995, dziękować :)

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #22 dnia: Października 31, 2013, 10:42:52 »
A co tu taka cisza :neutral: , rozumiem że wszyscy zadowoleni po otrzymaniu rozliczenia ciepła T_T
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #23 dnia: Października 31, 2013, 15:37:27 »
Mi powiedzieli że jeżeli podzielnik nie działa to rozliczają średnią z 3 ostatnich lat. Z tym że ja mieszkam tu niecałe 2 lata i liczą mi średnią z zużycia poprzedniego lokatora. Tak wiec czekam na oficjaln pismo i pozostaje mi chyba tylko odzyskanie swoich pieniędzy na drodze sądowej. Może bedzie jakiś zbiorowy pozew?

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 01, 2013, 21:40:13 »
Witam
Moja dopłata w chemiku to 4000zł, oczywiście sprawa idzie do sądu jeżeli ktoś chce się dołączyć to proszę dać znać
Pozdrawiam

Offline azbest81

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 02, 2013, 00:08:01 »
wegier, wychodzi na to ze musialbys grzac na fula i jeszcze szyby w oknach powybijac...a swoja droga ciekaw jak to jest... przejscie na ryczalt to zdaje sie tylko 750zl i mozna grzac ile sie chce...to jak im moglo wyjsc 4000... daj znac jak wyszlo w sadzie...

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 02, 2013, 07:52:21 »
Cytat: "azbest81"
wegier, wychodzi na to ze musialbys grzac na fula i jeszcze szyby w oknach powybijac...a swoja droga ciekaw jak to jest... przejscie na ryczalt to zdaje sie tylko 750zl i mozna grzac ile sie chce...to jak im moglo wyjsc 4000... daj znac jak wyszlo w sadzie...


Niestety wyjdzie dużo więcej bo płata ryczałtowa liczona jest tak: http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/uz_121_2012.pdf
Natomiast wysokie koszty ogrzania lokalu opomiarowanego biorą się z tego, że sąsiedzi grzeją swoje mieszkania "kosztem" innych (sąsiadów zza ściany). Zasada rozliczeń jest taka; opomiarowany jest węzeł cieplny do którego podłączone jest X mieszkań i zużycie energii powinno rozkładać się na wszystkich podłączonych do tego węzła. 60% tej energii jest tak liczona. Pozostałe 40% rozliczane jest na wszystkich tych, co zużyli jakąkolwiek energię wskazaną przez podzielniki w naszych lokalach. Czyli jak używają ciepła wszyscy (czytaj mają włączone kaloryfery), to opłaty ponoszą wszyscy w zależności od wskazań licznika-podzielnika. Natomiast jak z tych 40% włącza kaloryfer tylko 1% mieszkań, to wszystko to (jednostki podzielnika zużyte w mieszkaniu) rozliczone i ponoszone w formie kasy, jest przez kilka mieszkań z danego węzła. I jednostka rozliczeniowa wynosi wtedy nie np: 0,40 gr/jedn., a 2zł/jedn. Stąd te wysokie koszty. Sam to ćwiczę od lat, bo moi sąsiedzi nie grzeją gdyż mieszkają w środkowych lokalach. Ja mam szczytowe-niestety i SM ma to w  d...ie! Moim zdaniem płacić powinniśmy za faktycznie zużyte ciepło w danym mieszkaniu, a nie za dostarczone do węzła. Podobno już w UE pracują nad tym, aby wszyscy tak właśnie płacili.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 02, 2013, 09:54:03 »
Cytat: "Power"
bo moi sąsiedzi nie grzeją gdyż mieszkają w środkowych lokalach. Ja mam szczytowe-niestety

Sprawdź u sąsiada, który ma takie same mieszkanie, ile każdy kaloryfer ma żeberek i porównaj ze swoim. Porównaj również współczynniki na rozliczeniu. Przecież w twoim mieszkaniu jest tylko jedna ściana nie ogrzewana przez sąsiadów dodatkowo.
_

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 02, 2013, 12:07:37 »
Cytat: "azbest81"
wegier, wychodzi na to ze musialbys grzac na fula i jeszcze szyby w oknach powybijac...a swoja droga ciekaw jak to jest... przejscie na ryczalt to zdaje sie tylko 750zl i mozna grzac ile sie chce...to jak im moglo wyjsc 4000... daj znac jak wyszlo w sadzie...


4000zł na całe mieszkanie to pikuś. Ja miałem w zeszłym roku 3000zł za jeden podzielnik. Jak wykazała ekspertyza: podzielnik działał "należycie".

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 02, 2013, 15:52:56 »
4000zł na całe mieszkanie to pikuś. Ja miałem w zeszłym roku 3000zł za jeden podzielnik. Jak wykazała ekspertyza: podzielnik działał "należycie".[/quote]
Oczywiście moje podzielniki też były w ekspertyzie która wykazała że działają należycie, ale jak może wyjść inaczej, jak ekspertyzę wykonuje firma która im te podzielniki wcisneła