Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1621298 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1845 dnia: Maja 26, 2016, 14:03:14 »
Jeżeli pan prezes sam sfinansował to propagandowe pisemko, to znając życie, zanim bezpowrotnie odejdzie, będzie chciał zwrócić sobie koszty tej nieudanej inwestycji kosztem spółdzielców, co lepsze, prawdopodobnie bez ich wiedzy. ;)
Z deklaracji ideowych grupy ubiegającej się o władzę w SM"Chemik"wynika,że zwiększą liczbę kontaktów z członkami spółdzielni w trosce o ich portfele.Nie powiedzieli jednak za czyje pieniądze będa finansować reklamę swoich rewolucyjnych pomysłów a właściwie jednego pt "będzie dobra zmiana".Na razie agitują za swoje ale to sie szybko zmieni po ukonstytuowaniu nowej Rady Nadzorczej.
jestem gorszego sortu

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1846 dnia: Maja 26, 2016, 22:26:50 »
Nie powiedzieli jednak za czyje pieniądze będa finansować reklamę swoich rewolucyjnych pomysłów a właściwie jednego pt "będzie dobra zmiana".Na razie agitują za swoje ale to sie szybko zmieni po ukonstytuowaniu nowej Rady Nadzorczej.

Spokojnie, rebelianci są pod wodzą logicznie myślącego ideowca, którego sukcesy zaczynają niektórych boleć. Z tej całej historii można wyciągnąć jeden bardzo mądry wniosek: ludzi można olewać, ale do czasu.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1847 dnia: Maja 26, 2016, 22:36:28 »
Z deklaracji ideowych grupy ubiegającej się o władzę w SM"Chemik"wynika,że zwiększą liczbę kontaktów z członkami spółdzielni w trosce o ich portfele.Nie powiedzieli jednak za czyje pieniądze będa finansować reklamę swoich rewolucyjnych pomysłów a właściwie jednego pt "będzie dobra zmiana".Na razie agitują za swoje ale to sie szybko zmieni po ukonstytuowaniu nowej Rady Nadzorczej.

Hmmm... Wyjątkowo skromne czynisz mi zarzuty, ale widocznie masz ku temu mocne podstawy. Pozdrawiam

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1848 dnia: Maja 26, 2016, 22:44:09 »
Jak widać komuchy dalej się trzymają razem...

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1849 dnia: Maja 27, 2016, 00:39:28 »
Z deklaracji ideowych grupy ubiegającej się o władzę w SM"Chemik"wynika,że zwiększą liczbę kontaktów z członkami spółdzielni w trosce o ich portfele.Nie powiedzieli jednak za czyje pieniądze będa finansować reklamę swoich rewolucyjnych pomysłów a właściwie jednego pt "będzie dobra zmiana".Na razie agitują za swoje ale to sie szybko zmieni po ukonstytuowaniu nowej Rady Nadzorczej.
Panu KOOWALSKIemu, jak widać nie wystarczy robienie zadymy w SM Odra, musiał więc swoją frustrację wyładować także na Członkach SM Chemik. A może po prostu zazdrości że w SM Chemik dobra zmiana może się udać.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1850 dnia: Maja 27, 2016, 00:48:41 »
Drodzy Członkowie z osiedla Chemik D, weźcie przykład z osiedli C i B i tak samo licznie
weźcie udział, w zebraniu i zagłosujcie na wytypowanego przez Was kandydata.
Zebranie Chemika D odbędzie się 31 maja o godz. 17 w Hotelu Dobosz.

Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1851 dnia: Maja 27, 2016, 10:17:00 »
"od 5 lat pracuję w PEC Police" - z całym szacunkiem do kandydata, czy tylko ja tu widzę konflikt interesów?

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1852 dnia: Maja 27, 2016, 10:27:32 »
Popieram zmiany w spółdzielni i kandydatów zaproponowanych przez Pana Dudka , protestuje jednak przed nazywaniem tego wszystkiego Dobrą Zmianą. Niektórym osobom to określenie bardzo źle się  kojarzy i mogą się " zrazić " do dalszego czynnego uczestniczenia w zebraniach i głosowaniach.
Mam nadzieję , że nowo wybrana rada będzie przeprowadzać zmiany służące mieszkańcom,  ale nie na wzór Dobrej Zmiany ( niech ją szlag trafi )
Życzę powodzenia wszystkim  kandydatom i zachęcam do głosowania.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1853 dnia: Maja 27, 2016, 13:28:48 »
protestuje jednak przed nazywaniem tego wszystkiego Dobrą Zmianą
Jeśli komuś słowa "dobra zmiana" kojarzą się tylko z wątkiem politycznym to już jego problem, w przypadku SM Chemik oczywiście chodzi o zmianę nie tylko Rady Nadzorczej czy zarządu ale przede wszystkim zmianę szkodliwych regulaminów, statutu i przede wszystkim podejścia do Członków spółdzielni jako właścicieli spółdzielni, żeby nie było jak do tej pory że Członek spółdzielni miał tylko płacić i o nic nie pytać. I o taką dobrą zmianę mi chodzi.

Post Merge: Maja 27, 2016, 13:40:15
"od 5 lat pracuję w PEC Police" - z całym szacunkiem do kandydata, czy tylko ja tu widzę konflikt interesów?
Nie ma tu żadnego konfliktu interesów gdyż PEC nie zajmuje się zarządzaniem i administracją lokalami mieszkalnymi. Nie wydaje mi się też aby osoba pracująca w PECu i jednocześnie zasiadająca w Radzie Nadzorczej SM Chemik mogła na przykład szkodzić spółdzielni poprzez swoją pracę w PEC.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2016, 13:40:15 wysłana przez kryspin »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1854 dnia: Maja 27, 2016, 13:54:36 »
Nie ma tu żadnego konfliktu interesów gdyż PEC nie zajmuje się zarządzaniem i administracją lokalami mieszkalnymi. Nie wydaje mi się też aby osoba pracująca w PECu i jednocześnie zasiadająca w Radzie Nadzorczej SM Chemik mogła na przykład szkodzić spółdzielni poprzez swoją pracę w PEC.
PEC sprzedaje ciepło, spółdzielnia kupuje ciepło. Nie mam nic do kandydata, natomiast logika podpowiada, że taka zależność nie może pozostać bez wpływu na pracę. Jedną bądź drugą ;]

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1855 dnia: Maja 27, 2016, 14:17:16 »
Panie Kryspinie ... Ja wiem najlepiej co ma mi się kojarzyć i z czym.Wiem również o co chodzi w obecnej zmianie nazwijmy to ogólnie w "spółdzielni " .Proszę tylko o to , żeby mnie więcej nie drażnić tą dobrą zmianą. ...

Post Merge: Maja 27, 2016, 14:28:23
Do Pariana : Chyba nie myśli Pan , że reszta osób które będą zasiadać w radzie to idioci i pozwolą Panu z Pecu zrobić coś niezgodnego z dobrem ogółu. Przecież wszystko w Radzie trzeba przegłosować i sam jeden Pan z Pecu nie jest w stanie nic zrobić jeżeli innym nie będzie się to podobać.
Reasumując. .. nie widzę w tej kandydaturze żadnego zagrożenia czy konfliktu interesów. 
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2016, 14:28:23 wysłana przez Matylda »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1856 dnia: Maja 27, 2016, 14:52:57 »
Pani Matyldo, proszę w to nie mieszać reszty kandydatów.
Poza tym to chyba normalne, że członkowie RN powinni być niezależni. Przynajmniej teoretycznie.
Pozdrawiam.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1857 dnia: Maja 27, 2016, 15:03:39 »
Z deklaracji ideowych grupy ubiegającej się o władzę w SM"Chemik"wynika,że zwiększą liczbę kontaktów z członkami spółdzielni w trosce o ich portfele.Nie powiedzieli jednak za czyje pieniądze będa finansować reklamę swoich rewolucyjnych pomysłów a właściwie jednego pt "będzie dobra zmiana".Na razie agitują za swoje ale to sie szybko zmieni po ukonstytuowaniu nowej Rady Nadzorczej.
Panu KOOWALSKIemu, jak widać nie wystarczy robienie zadymy w SM Odra, musiał więc swoją frustrację wyładować także na Członkach SM Chemik. A może po prostu zazdrości że w SM Chemik dobra zmiana może się udać.
O zarzutach wobec drukujących za spółdzielcze nie piszę ja tylko zwolennicy kaczy będący członkami lub nie SM Chemik.Ja tylko zadaję pytanie za czyje pieniądze będzie drukowała swoje pomysły  nowa Rada Nadzorcza."Zadyma" w "Odrze" skutkuje tym ,że Zarząd Spółdzielni zmuszony został do przestrzegania obowiązującego  prawa wobec właścicieli wydzielonych lokali a także do umożliwienia wykonywania fotokopii określonych ustawowo dokumentów wyrokiem sądowym.A ty czym się możesz pochwalić w swojej aktywności spółdzielczej?
jestem gorszego sortu

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1858 dnia: Maja 27, 2016, 21:40:54 »


Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1859 dnia: Maja 28, 2016, 20:37:18 »

Do Pariana : Chyba nie myśli Pan , że reszta osób które będą zasiadać w radzie to idioci i pozwolą Panu z Pecu zrobić coś niezgodnego z dobrem ogółu. Przecież wszystko w Radzie trzeba przegłosować i sam jeden Pan z Pecu nie jest w stanie nic zrobić jeżeli innym nie będzie się to podobać.
Reasumując. .. nie widzę w tej kandydaturze żadnego zagrożenia czy konfliktu interesów. 
Interes ogółu,czyli jak to Pani ujęła "dobro ogółu" zawsze można przedstawić w takiej formie,że wszyscy będa zachwyceni
W taki sposób kupiono wyborców hasłem 500 złotych na każde dziecko.Jest rzeczą oczywistą,że konflikt interesów musi mieć miejsce choćby podczas negocjacji cenowych,których podwyżki muszą rekompensować spadek zużycia w związku z ociepleniem klimatu.Nie jest prawdą,że członkom RN  nie da się wmówić konieczności takich a nie innych rozwiązań.Radą Nadzorczą żądzą w praktyce dwie osoby czyli jej przewodniczący oraz jego zastępca.Reszta członków to tylko maszynka do głosowania,którą bardzo łatwo manipulować.Pani wiedza o możliwościach RN to ideał ,którego jeszcze nigdzie nie udało sie osiągnąć,dlatego m/in ograniczono kadencje członków RN do dwóch.Dużo tutaj pisano o skandalicznym wręcz zarządzaniu S-nią ale nie widzę żadnych wyroków,które by taką opinię potwierdzały.Rozliczenia kosztów ogrzewania to tylko wypadek przy pracy i nowa RN nic tu nie zmieni bez kosztów mocno obciążających członków jak choćby rozliczanie budynkami.Najbardziej rozsądnym systemem rozliczeń jest mimo jego wad płacenie od powierzchni a nie wg podzielników.Ale z tego co mi wiadomo jest liczna grupa członków zdecydowanie temu przeciwna,zwłaszcza ci którzy corocznie otrzymywali zwroty. W SM"Odra" rozliczanie z m2 dobrze funkcjonuje i jest to najmniej kosztowne obciążenie administracyjne więc warto spróbować.   
jestem gorszego sortu