Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1625331 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 07, 2014, 13:50:29 »
Cytat: "KOOWALSKI"
W "Odrze"kilkadziesiąt procent jest liczone od m2,jeśli dobrze pamiętam było to 60%.

W zasobach ,,SM ODRA" opłata stała stanowi 70% kosztów, zmienna 30% i dotyczy lokali opomiarowanych.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 07, 2014, 14:11:27 »
Cytat: "Daria"
W zasobach ,,SM ODRA" opłata stała stanowi 70% kosztów, zmienna 30% i dotyczy lokali opomiarowanych

Przy takich proporcjach to koszty podzielników i koszty obsługi już są blisko równowagi z zyskami wykazanymi przez te podzielniki.
Czyli, za te pieniądze można by mieć cieplej w mieszkaniu.
Jedyna pozytywna rola, to rola dyscylinująca dla wielu lokatorów, którzy chcą grzać mieszkanie i wietrzyć jednocześnie (fajna sprawa).
Pomijam dodatkowe miejsca pracy przy rozliczeniach i produkcji podzielników.
_

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 07, 2014, 15:54:52 »
czemu nie zamontują nam wodomierzy po prostu tak jak na ZW i CW ?? liczyłby rzeczywiste zużycie i wszystko byłoby jasne. przecież nie da sie oszukać wodomierza.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 07, 2014, 15:56:00 »
Cytat: "solar"
Pomijam dodatkowe miejsca pracy przy rozliczeniach i produkcji podzielników.

Ten wątek jest tak śliski jak śliskie są polickie ulice w sezonie zimowym i tak samo niewygodny do komentowania przez zarząd SM jak ciasne buty ;-)
Ponad połowa polskiego rynku- jak ćwierkają wróbelki to spółki-córki firm niemieckich.Firmy transferują zyski do Niemiec a w Polsce wykazują straty.
A kto stoi za firmą rozliczającą zużycie ciepła w "Chemiku" i Odrze-? Gdyby ktoś chciał dokładnie "prześledzić" proces rozliczania miałby naprawdę powody do tego by wątpić w pojęcie uczciwości.Niestety mieszkańcy SM nie są "stroną" z dostawcami ciepła oraz podmiotami rozliczającymi zużycie-nie ma szans poznać
prawdziwego oblicza tego "biznesu" w szczególności metod rozliczeniowych.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 13, 2014, 20:00:43 »
poczytajcie co to sa podzielniki  a dowiecie sie jak jestescie okradani przy ich pomocy to nie liczniki  z wlasnego doswiadczenia powiem rozliczenie ciepla od metra kw jest bardziej korzystne dla mieszkancow  placilam od podzielnikow i pewnego roku szok sm zada 10000 tys doplaty  sprawa w sadzie wygralam przy podzielnikach mialam zimno ale zwrot 600 zl teraz mam rozliczenie od metra i mam cieplutko i zwroty ostatni 300 zl i ja i sasiedzi jestesmy zadowoleni ze juz nie dajemy zarobic niemieckim  firma bo to ich podzielniki ich rozliczenie  Kazdego co ma zamontowane podzielniki moze spotkac niemila niespodzianka taka jak mnie spotkala

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 13, 2014, 23:06:58 »
Cytat: "ella"
...teraz mam rozliczenie od metra i mam cieplutko i zwroty ostatni 300 zl...

Ella, a może będzie łatwiej porównywać owe korzyści, gdy zamiast tego zwrotu podasz ile Ciebie te ogrzewanie kosztowało za cały sezon. W taki sposób jak przedstawiasz powyżej, to korzystnie może wyglądać i takie rozliczenie, gdy wpłacisz 5 tys. zł zaliczki a otrzymasz 300 zł zwrotu. Przy czym pojęcie „cieplutko” jest pojęciem względnym. Dla jednych może to być 20 stopni, dla innych 23 stopnie a jeszcze dla innych 28 stopni.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 13, 2014, 23:44:39 »
800zl okolo czy to duzo czy malo? a tem 23 st

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 14, 2014, 11:23:14 »
Cytat: "ella"
800zl okolo czy to duzo czy malo? a tem 23 st

Wynik całkiem przyzwoity! Porównywalny z moim (ok. 870 zł) za miniony sezon, przy podzielnikach i mieszkaniu ciut większym od 50 m. kw. Ja również utrzymywałem temp. w granicach 22-23 st.  Czyli wniosek jest prosty. W obydwu przypadkach (podzielniki, ryczałt) można korzystać z ciepła w racjonalny sposób. Wszystko zależy od odbiorców zamieszkujących poszczególne węzły. Dodam tylko, że zazwyczaj każdy węzeł (lub budynek opomiarowany) ma swoją stawkę za metr kw. i np. w SM Odra rozpiętość tych stawek wynosi mniej więcej od ok. 2 do 3,50 zł za m. kw. Czyli różnice w wysokości opłat, w zależności od przynależności do węzła, też wystepują.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 14, 2014, 22:10:40 »
wszystko zalezy od zachowania sasiadow mieszkania srodkowe sa dogrzewane przez sasiadow zewnetrzne musza wiecej grzac ci pierwsi maja zwroty ostatni musza doplacac a to ile zaplacisz za jednostke zalezy od tego czy i ile sasiedzi grzeja  czy to ze jedni musza doplacac a inni maja zwrot jest sprawiedliwe przy podzielnikach jedni grzeja inni nie, zakrywaja kratki wentylacyjne grzyb na scianach choroby degradacja budynkow koniecznosc czestych remontow , przy rozliczeniu od metra wszyscy grzeja jedni mniej inni wiecej budynek w dobrym stanie i niema strachu ile bedzie kosztowala jednostka z podzielnika , bylo tak ze w jednych budynkach kosztowala ona 3 zl w innych 15 zl za taka sama ilosc jednostek  jeden placi 300 drugi 1500 zl i czy wiesz co to sa podzielniki i dlaczego zostaly one zamontowane na naszych kaloryferach ?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 15, 2014, 11:00:49 »
Cytat: "ella"
wszystko zalezy od zachowania sasiadow

I owszem! Zgadzam się z Tobą całkowicie.

Cytat: "ella"
mieszkania srodkowe sa dogrzewane przez sasiadow zewnetrzne musza wiecej grzac ci pierwsi maja zwroty ostatni musza doplacac a to ile zaplacisz za jednostke zalezy od tego czy i ile sasiedzi grzeja czy to ze jedni musza doplacac a inni maja zwrot jest sprawiedliwe przy podzielnikach jedni grzeja inni nie, zakrywaja kratki wentylacyjne grzyb na scianach choroby degradacja budynkow koniecznosc czestych remontow , przy rozliczeniu od metra wszyscy grzeja jedni mniej inni wiecej budynek w dobrym stanie i niema strachu ile bedzie kosztowala jednostka z podzielnika , bylo tak ze w jednych budynkach kosztowala ona 3 zl w innych 15 zl za taka sama ilosc jednostek jeden placi 300 drugi 1500 zl

Muszę przyznać, że Twoja wiedza w temacie mocno mnie zaciekawiła. Zatem byłbym Ci bardzo wdzięczny, gdybyś zechciała tak jeszcze wskazać mi źródło tych informacji, tudzież odpowiednie wyniki badań potwierdzające te teorie, które przytaczasz powyżej. Moja wiedza w tym temacie jest znikoma, a temat mnie zainteresował. Dodam jeszcze tylko, że chodzi mi o przytoczenie tylko odpowiednich danych dotyczących SM Chemik w Policach.

Cytat: "ella"
czy wiesz co to sa podzielniki i dlaczego zostaly one zamontowane na naszych kaloryferach ?

Szczerze mówiąc nie bardzo się w tym orientuję, dlatego będę Ci mocno wdzięczny jak przybliżysz mi te zagadnienie nieco bardziej szczegółowo.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 15, 2014, 16:00:14 »
Cytat: "ella"
poczytajcie co to sa podzielniki  a dowiecie sie jak jestescie okradani przy ich pomocy to nie liczniki

Rzeczywiście, to nie urządzenie pomiarowe, a wyrób budowlany i jako taki może (?!) robić tyle zamieszania.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 15, 2014, 18:10:10 »
prosze bardzo podzielniki i metoda ich rozliczania trafila do nas z niemiec kiedy niemcy zorientowali sie  ze     sa okradani przy pomocy podzielnikow  zaczeli rezygnowac z nich i tak firma musiala znalesc nowych odbiorcow a gdzie ,tam gdzie ich nie znaja i kit mozna wcisnac ,ruszyli do polski  dali  prezesa  a ci ostatni wmowili nam ze to liczniki i ze kazdy bedzie placil za to ile zuzyje przy podniesieniu skladki na co  kazdy co dostal zwrot byl zadowolony a ci co musieli doplacac karmieni byli gadkami ze to wina sasisdow bo oni nie grzeja  .tak i mnie chciano oszukac ale ja nie z tych co daja sobie w kasze dmuchac ,przerobilam problem od a do zet wiem jakie to oszustwo i nikt nie wmowi mi ze rozlicznie co za pomoca podzielnikow jest dobre i sprawiedliwe .wedlug prawa polskiego jest to niezgodne z zasadami wspolzycia spolecznego  zjrdnoczcie sie i pozbadzcie tego badziewia jak macie pytania odpowiem

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 15, 2014, 18:48:31 »
popieram w 100%. jak już pisałem wcześniej - to nie wodomierze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 15, 2014, 19:02:41 »
Miłej lektury http://forum.gazeta.pl/forum/w,523,90222488,95115248,Re_Podzielniki_maja_wplyw_na_mniejsze_zuzycie_ci.html

Interesujące-? A to nie cała prawda o "tym cudownym systemie rozliczania"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 15, 2014, 19:20:48 »
politechnika warszawska przeprowadzila badania podzielnikow i metod ich rozliczania grupa inicjatywna ochrony lokatorow zajela sie tym problemem poczytajcie opracowania i wypowiedzi Roberta Rabjasza ,Kazimierza Dudzinskiego ,Mieczyslawa Dzierzgowskiego Czeslawa wachnickiego a wszystko pod tyt Dyskusja uczonych na temat podzielnikow  .I co wy nato pewien mieszkaniec posiadajacy mieszkanie 45 m za jego ogrzewanie musial zaplacic cene 5 ton wegla co wystarcza do ogrzania domu wolnostojacego o pow 150 m i jeszcze posiadaczka mieszkania 47 m za sezon 11 ooo zl ta to dopiero musiala grzac ile ton wegla poszlo 4 lata temu na jej mieszkanie to chyba jednak byl palac