Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...  (Przeczytany 15724 razy)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« dnia: Lipca 15, 2013, 08:05:46 »
Przed chwilą była relacja w TVN24 jak wysłannicy kurii warszawskiej zostali odprawieni przez mieszkańców:) aż samochód ich pchali, by sobie pojechali...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2013, 09:00:49 »
To niestety tylko potwierdza, że ks. Lemański ma większe parcie na szkło niż posłuszeństwo w stosunku do swoich zwierzchników i ich decyzji - jakiekolwiek by nie były. Smutne to...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 15, 2013, 09:04:57 »
Cytat: "Kuba"
Smutne to...


Dlaczego smutne? Wszyscy wiemy, ze w Kosciele idealnie nie jest, moze w koncu kler przestanie traktowac wierzacych jak bydlo. Czy parcie na szklo? Nie sadze, moim zdaniem jest to desperacka walka o sprawiedliwosc, szkoda tylko, ze nie zalatwili tego miedzy soba i doszlo do medialnego cyrku.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 15, 2013, 09:14:51 »
Cytat: "DEtonator"
Dlaczego smutne? Wszyscy wiemy, ze w Kosciele idealnie nie jest, moze w koncu kler przestanie traktowac wierzacych jak bydlo. Czy parcie na szklo? Nie sadze, moim zdaniem jest to desperacka walka o sprawiedliwosc, szkoda tylko, ze nie zalatwili tego miedzy soba i doszlo do medialnego cyrku.


Jeśli nie parcie na szkło, to jak nazwać to prowokacyjne oświadczenie ks. Lemańskiego w reakcji na dekret? Było tam tyle (naumyślnych) niedopowiedzeń, że media miały o czym gadać przez cały tydzień (a raczej było to snucie domysłów i insynuacji).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 15, 2013, 09:48:28 »
Cytat: "Kuba"
to jak nazwać to prowokacyjne oświadczenie ks. Lemańskiego w reakcji na dekret?


Poczul sie potraktowany niesprawiedliwie, wiec postanowil dzialac. Odwolal sie i wydal oswiadczenie, mial do tego pelne prawo. Sprawa nie zaczela sie teraz, konflikt narastal, az w koncu wrzod pekl.

Cytat: "Kuba"
Było tam tyle (naumyślnych) niedopowiedzeń, że media miały o czym gadać przez cały tydzień (a raczej było to snucie domysłów i insynuacji).


Tego do konca nie wiemy, co bylo naumyslane, a co nie, niewygodna prawda zawsze boli i sztuka jest przyznac sie do bledu. Niestety nie wszyscy to potrafia.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 15, 2013, 10:13:23 »
możliwe, że Lemański ma trochę parcia na szkło  ale to jak zachował się kanclerz kurii jest skandalem... bezczelnie, zadufanie w sobie patrzył w oczy Lemańskiemu i wpierał swoje czcze gadanie. Ale bardzo dobrze, że pokazali tę sytuację, niech Polska wie co się dzieje w kościele - mówię tylko o szczeblu ponadparafialnym - przecież to jest czarna mafia...śmieją się ludziom w twarz, podpierają brzuchy i dają świadectwo "wiary"...
Czy ktoś mogły sobie wyobrazić, by kanclerz kurii był taki bezczelny i lekceważący wobec parafian? Przecież to oni tworzą grono parafialne... śmiech na sali.
A posłuszeństwo? ma mniejsza rangę niż sumienie... - u każdego człowieka, u księdza też...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 15, 2013, 10:29:36 »
Cytat: "DEtonator"
Poczul sie potraktowany niesprawiedliwie, wiec postanowil dzialac. Odwolal sie i wydal oswiadczenie, mial do tego pelne prawo. Sprawa nie zaczela sie teraz, konflikt narastal, az w koncu wrzod pekl.


Są od tego odpowiednie mechanizmy wewnątrzkościelne a nie od razu media pokroju tvn, Michnika, czy też Tygodnika Powszechnego ;).

Cytat: "DEtonator"
Tego do konca nie wiemy, co bylo naumyslane, a co nie, niewygodna prawda zawsze boli i sztuka jest przyznac sie do bledu. Niestety nie wszyscy to potrafia.


Tak samo jak do końca nie wiemy, kto jest tak naprawdę winny w tym sporze. Jest ku temu za mało przesłanek - reszta to jakieś domysły medialne. Jednak jestem przekonany, że wspomniane oświadczenie było specjalnie tak skonstruowane, aby wywołać jak największą burzę - co było nietrudne, bo ks. Lemański był znany w diecezji warszawsko-praskiej z sympatii do ww. wymienionych mediów.

Cytat: "marek.poczopko"
możliwe, że Lemański ma trochę parcia na szkło ale to jak zachował się kanclerz kurii jest skandalem... bezczelnie, zadufanie w sobie patrzył w oczy Lemańskiemu i wpierał swoje czcze gadanie.


Kanclerz wykonywał jedynie swoje obowiązki w mniej lub bardziej fortunny sposób.

Cytat: "marek.poczopko"
Czy ktoś mogły sobie wyobrazić, by kanclerz kurii był taki bezczelny i lekceważący wobec parafian? Przecież to oni tworzą grono parafialne... śmiech na sali.


J.w.

Cytat: "marek.poczopko"
Ale bardzo dobrze, że pokazali tę sytuację, niech Polska wie co się dzieje w kościele - mówię tylko o szczeblu ponad parafialnym - przecież to jest czarna mafia...śmieją się ludziom w twarz, podpierają brzuchy i dają świadectwo "wiary"...


A z takimi ogólnikami ciężko dyskutować, szczególnie jeśli są w ten sposób sformułowane.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 15, 2013, 10:50:32 »
dla mnie jest hańbą, że pan hoser nawet w najmniejszym szczególe nie bierze pod uwagę opinii parafian... jak ktoś z wysokiego szczebla kościoła nie wsłuchuje się w głos ludzi, którzy wspólnotę kościelną stanowią?  dlaczego nie pochodził od domu do domu i nie popytał parafian czy są za czy przeciwko odwołaniu?
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 15, 2013, 10:54:03 »
Cytat: "Kuba"
Są od tego odpowiednie mechanizmy wewnątrzkościelne a nie od razu media pokroju tvn, Michnika, czy też Tygodnika Powszechnego ;) .


I te mechanizmy zostaly uruchomione, a media? Logicznym jest to, ze prokatolickie nie beda negatywnie relacjonowac tej sprawy, co traci lekka hipokryzja, bo w kazdym sporze prawda lezy gdzies po srodku. Piszesz media pokroju TVN, Michnika.... Czy to jest retoryka sprawiedliwa, w pelni obiektywna? Moim zdaniem nie, gdyz dzieli Polakow. Tak samo konflikt w sprawie "Religia TV", nalezacej do grupy ITI, jak widac Kosciol sam w sobie tez jest podzielony. Czy tak ma wygladac nauka Chrystusa? Niech kazdy odpowie sobie sam.

Cytat: "Kuba"
Tak samo jak do końca nie wiemy, kto jest tak naprawdę winny w tym sporze. Jest ku temu za mało przesłanek - reszta to jakieś domysły medialne. Jednak jestem przekonany, że wspomniane oświadczenie było specjalnie tak skonstruowane, aby wywołać jak największą burzę - co było nietrudne, bo ks. Lemański był znany w archidiecezji warszawsko-praskiej z sympatii do ww. wymienionych mediów.


No wlasnie. Nie wiemy. Sprawa ks. Lemanskiego to tylko jedna z wielu, ktore budza kontrowersje. Teraz ks. Lemanski swoim zachowaniem niestety strzela sobie w kolano, bo lekcewazy postanowienie administracyjne, ktore, czy chce, czy nie, musi zaakceptowac i sie do niego dostosowac. Jak to cale zamieszanie odbiora wierni, to juz zupelnie inna sprawa. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Dlatego wazne jest, by Kosciol sie reformowal w taki sposob, by w przyszlosci nie dochodzilo to podobnych sytuacji. Wladza psuje ludzi i niestety we wladzach koscielnych nie wszyscy sa idealni, o tym tez nalezy otwarcie mowic.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 15, 2013, 11:18:39 »
Ks. Wojciech Lemański nie jest już proboszczem w Jasienicy. Utracił wszystkie prerogatywy związane z tym urzędem, m.in. uprawnienie do asystowania przy ważnym zawieraniu małżeństw - podkreśla ks. dr hab. Piotr Majer z Instytutu Prawa Kanonicznego UPJPII w Krakowie. źródło: http://gosc.pl/doc/1630382.Ks-Lemanski-musi-opuscic-parafie
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 15, 2013, 11:35:41 »
Cytat: "marek.poczopko"
że pan hoser


Nie "pan", a abp. Proszę o trzymanie się podstawowych zasad kultury osobistej ;).

Cytat: "marek.poczopko"
dla mnie jest hańbą, że pan hoser nawet w najmniejszym szczególe nie bierze pod uwagę opinii parafian... jak ktoś z wysokiego szczebla kościoła nie wsłuchuje się w głos ludzi, którzy wspólnotę kościelną stanowią? dlaczego nie pochodził od domu do domu i nie popytał parafian czy są za czy przeciwko odwołaniu?


W Kościele nie ma i nigdy nie będzie demokracji (na szczęście). Sprawy dogmatyczne, czy też etyczne są istotniejsze od postrzegania pewnych spraw przez ludzi świeckich. Czasami trzeba podjąć niepopularną decyzję, aby uchronić daną wspólnotę od schizmy, którą takie nauczanie może spowodować (vide przypadek ks. Natanka). Wg oficjalnej informacji zawartej w dekrecie abp. Hosera ks. Lemański dopuścił się głoszenia idei sprzecznych z nauką Kościoła. Dla mnie czymś normalnym jest, że w dbałości o formację wspólnoty parafialnej, taka osoba nie powinna pełnić funkcji prowadzenia danej wspólnoty. Niemniej nie jestem rzecznikiem kurii warszawsko-praskiej - napisałem jedynie jak tę sprawę rozumiem obserwując ją z boku.

Cytat: "DEtonator"
I te mechanizmy zostaly uruchomione, a media?


No właśnie przez zadymę medialną (głównie dzięki tzw. "ekspertom", którzy z kwestiami kościelnymi mają niewiele wspólnego) nie bardzo do końca wiadomo, jakie mechanizmy zostały uruchomione. Zamęt jest niezły, co dodatkowo rozmywa obraz sprawy i medialna afera się dalej kręci. Ot, sezon ogórkowy w pełni.

Cytat: "DEtonator"
Logicznym jest to, ze prokatolickie nie beda negatywnie relacjonowac tej sprawy, co traci lekka hipokryzja, bo w kazdym sporze prawda lezy gdzies po srodku.


Media katolickie na pewno nie będą powtarzać bzdur wynikających z nieznajomości realiów kościelnych (czy też z braku weryfikacji pierwszych doniesień), co notorycznie się powtarza w mediach, które moim zdaniem specjalnie o to nie dbają, bo jest to im zwyczajnie na rękę. A właśnie ten problem jest wg mnie kluczowy dla rozdmuchania medialnego tej sprawy.

Cytat: "DEtonator"
Teraz ks. Lemanski swoim zachowaniem niestety strzela sobie w kolano, bo lekcewazy postanowienie administracyjne, ktore, czy chce, czy nie, musi zaakceptowac i sie do niego dostosowac. Jak to cale zamieszanie odbiora wierni, to juz zupelnie inna sprawa.


Zgadzam się.

Cytat: "DEtonator"
Nic dobrego z tego nie wyniknie.


Ja się powstrzymam od tego typu stwierdzeń, czas pokaże, jakie będą tego owoce. Mam nadzieję, że będą one związane z zaprzestaniem głoszenia przez ks. Lemańskiego tez sprzecznych z nauczaniem Kościoła. I to będzie na pewno dobry owoc. Czy będą inne - okaże się.

Cytat: "DEtonator"
Dlatego wazne jest, by Kosciol sie reformowal w taki sposob, by w przyszlosci nie dochodzilo to podobnych sytuacji.


Wg mnie nie da się zapobiec takim sytuacjom, póki wierni nie będą mieć świadomości, że każdy ksiądz diecezjalny nie posługuje w parafii na stałe i w każdej chwili wg zaistniałej potrzeby może być przeniesiony do innej parafii. Jest to rzecz normalna w Kościele i z reguły nie wiąże się to z żadnymi sankcjami. Ot jest to zwykła procedura.

Cytat: "DEtonator"
Wladza psuje ludzi i niestety we wladzach koscielnych nie wszyscy sa idealni, o tym tez nalezy otwarcie mowic.


Owszem są takie przypadki, niemniej w tej sprawie w mojej ocenie chodzi o całkowicie coś innego. Mam jednak wrażenie, że ks. Lemański stoi u progu swojej medialnej kariery i temu miała służyć ta cała eskalacja tej sprawy - tak jak to jest w przypadku znanych medialnych ekspertów-byłych zakonników/księży. Przecież, gdyby nie ta afera nikt by w Polsce (oprócz parafii w podwarszawskiej Jasienicy) nie wiedział, kim jest ks. Lemański. A tak - szlak ma już przetarty ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 15, 2013, 11:47:01 »
ciekawe co będzie się działo jak wejdzie omawiany przez episkopat projekt by proboszczowski urząd można było pełnić 5 - 8 lat. Karierowiczów Lemańskich się wtedy na mnoży?
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 15, 2013, 11:55:08 »
Cytat: "Kuba"
Owszem są takie przypadki, niemniej w tej sprawie w mojej ocenie chodzi o całkowicie coś innego. Mam jednak wrażenie, że ks. Lemański stoi u progu swojej medialnej kariery i temu miała służyć ta cała eskalacja tej sprawy - tak jak to jest w przypadku znanych medialnych ekspertów-byłych zakonników/księży. Przecież, gdyby nie ta afera nikt by w Polsce (oprócz parafii w podwarszawskiej Jasienicy) nie wiedział, kim jest ks. Lemański. A tak - szlak ma już przetarty ;) .


Ja mam nieco inne zdanie, ale nic, zobaczymy, jak zakonczy sie ten spor, o ile sie w ogole dowiemy. ;)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 15, 2013, 11:57:09 »
w kościele odbywa się posługę a nie robi karierę...  tak to w kościele wygląda... a komu się nie podoba to dostanie od hierarchów taką odpowiedź jaka dostał ks. Lemański od kanclerza kurii - cytuję - "wpadnie ci suspensa i już".
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 15, 2013, 12:05:06 »
Cytat: "marek.poczopko"
"wpadnie ci dyspensa i już".


Chyba suspensa ;). Trudne słowa, ale jak bardzo różne  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy