Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rowerzyści a ścieżka rowerowa  (Przeczytany 21626 razy)

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 27, 2013, 12:35:46 »
dokładnie tak KrP, jakiś czas temu jechałem swoim szosowym rowerkiem przez Jasienicę i pamiętam, że ta właśnie tak zwana ścieżka przerywana była wjazdami do posesji zrobionymi z takich nierównych kamieni, gdzie po przejeździe po nich dostawałem niemałej trzęsawki, więc zjechałem na asfalt, bo znaku, że była to ścieżka rowerowa, absolutnie nie było (ok. 3 lata temu) i zaraz zostałem obtrąbiony przez kierowców, pomimo tego, że przecież żadnego zagrożenia ruchu nie powodowałem, jechałem przy prawej krawędzi jezdni, więc po co ten klakson? kierowcy zapominają, do czego służy sygnał dźwiękowy w pojeździe. nadużywanie go powinno być srodze karane!

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 27, 2013, 12:58:06 »
Niestety ale kierowcy krzyczą a sami przepisów nie znają. Raz spotkałem pewną panią w Trzeszczynie (jeszcze wówczas budowali ścieżkę), która mnie otrąbiła a następnie pokazała palcem na chodnik (pozdrawiam i zachęcam do edukacji związanej z ruchem drogowym bo widocznie pani wiedza jest na żenującym poziomie)
Również zauważyłem pewną korelację, a mianowicie kierowcy gorszych (starszych, tych rozpadających się) pojazdów są mniej wyrozumiali i bardziej chamscy - czyżby jakieś kompleksy?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 27, 2013, 14:55:28 »
k3vin, ja z kolei zauważyłem, że największymi "specjalistami" od interpretacji przepisów są wielce kolarze na plastelinowych rowerach. Przypadek czy chęć podniesienia ego (bo on jest taki pr0 i zna się na pr0 jeździe)? A co do ciągów rowerowo pieszych to jest to przecież ewidentna luka. Więc jeśli jest taka ścieżka to rowerzysta ma obowiązek jazdy nią tak samo jakby to była zwykła ścieżka rowerowa. Zresztą co to za frajda jechać drogą po której jeżdżą samochody?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 27, 2013, 15:34:24 »
A co to za frajda jechać ścieżką po której chodzą ludzie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 27, 2013, 15:39:46 »
Ja jednak wolę się z ludźmi mijać jak z samochodami. Mimo wszystko mniejsza prędkość :faja:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 27, 2013, 19:15:34 »
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto decyzję o stworzeniu koncepcji budowy ścieżki rowerowej z Polic do Trzebieży. Chodzi głównie o wyliczenie kosztów budowy ścieżki wzdłuż drogi 114. Tam trzeba będzie m. in. wykupować grunty od prywatnych właścicieli.
Wiadomo też, że zakłada się równolegle utworzyć druga ścieżkę od Jasienicy do Trzebieży wzdłuż wałów przeciwpowodziowych.

Niebawem rusza też budowa ścieżki od Ronda Pionierów do ul. Tanowskiej.

Wiceburmistrz Jakub Pisański zadeklarował, że tam gdzie się tylko da, ścieżki będą asfaltowe.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 27, 2013, 20:34:01 »
Cytat: "piotr0822"
A co to za frajda jechać ścieżką po której chodzą ludzie.
Tutaj jak zwykle Piotrek kłania się kultura i nic więcej... Niestety, każda grupa ma zawsze swoje "prawdziwki"
 :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 27, 2013, 20:46:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ronda Pionierów do ul. Tanowskiej.
Które to?
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
ścieżki będą asfaltowe.
I bardzo dobrze :)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 27, 2013, 21:25:18 »
Rondo Pionierów to rondo u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Siedleckiej i Grzybowej. Radni nadali imię temu rondu na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 27, 2013, 22:41:38 »
Beka. Wydać kasę na nadawanie imion, a i tak nikt nie wie, które jest które. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 27, 2013, 22:45:48 »
Ale jak już nadawać, to polickim zasłużonym, osobom, które pochodzą z Polic coś dla naszego miasta zrobiły, a nie nazywać imieniem jakiegoś księdza, który dla Polic akurat nie zrobił nic. Policcy pionierzy chcieli, by nazwać ich imieniem jedno rondo.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 27, 2013, 23:27:01 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto decyzję o stworzeniu koncepcji budowy ścieżki rowerowej z Polic do Trzebieży. Chodzi głównie o wyliczenie kosztów budowy ścieżki wzdłuż drogi 114. Tam trzeba będzie m. in. wykupować grunty od prywatnych właścicieli.
Wiadomo też, że zakłada się równolegle utworzyć druga ścieżkę od Jasienicy do Trzebieży wzdłuż wałów przeciwpowodziowych.

Niebawem rusza też budowa ścieżki od Ronda Pionierów do ul. Tanowskiej.

Wiceburmistrz Jakub Pisański zadeklarował, że tam gdzie się tylko da, ścieżki będą asfaltowe.


Może szanowni państwo radni stworzycie koncepcję remontu ulic w Policach bo po niektórych aż strach jeździć. Na ścieżki rowerowe idą grube miliony a w mieście można koła pogubić. Dziura na skrzyżowaniu Pilsudskiego z Wyszyńskiego została zasypana jakimś gruzem który dzisiaj widziałem walał się po ulicy .

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 28, 2013, 01:41:28 »
Cytat: "konDonek"
Na ścieżki rowerowe idą grube miliony


Padłem ;D

Miliardy, panie...miliardy!

BTW. Ścieżki są w lesie albo na łące.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 28, 2013, 07:44:07 »
Cytat: "konDonek"
Może szanowni państwo radni stworzycie koncepcję remontu ulic w Policach bo po niektórych aż strach jeździć. Na ścieżki rowerowe idą grube miliony a w mieście można koła pogubić. Dziura na skrzyżowaniu Pilsudskiego z Wyszyńskiego została zasypana jakimś gruzem który dzisiaj widziałem walał się po ulicy .



Gmina dba o swoje drogi i są one sukcesywnie remontowane. W tym roku np Roweckiego.

Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Wojska Polskiego i kilka innych dróg w mieście, to drogi powiatowe i to Pan Starosta jest adresatem wniosków o remonty tych dróg.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 28, 2013, 08:36:56 »
Jeśli uda się wybudować ścieżkę z Polic do Trzebieży, to będzie piękna sprawa. Praktycznie będzie można do Trzebieży dojechać ze Szczecina. To spory atut dla rowerzystów, bo odkąd zlikwidowali połączenie kolejowe bujanie się po drogach w tym kierunku jest mało bezpieczne.

Mam pogląd na to, jak te kwestie realizuje się w innych pobliskich gminach, i Police są (mimo niezrozumiałej miłości do polbruku) wyróżniającym się przykładem - oby tak dalej.

Jeśli chodzi o postawę kierowców, pieszych i innych - niestety wciąż nieskuteczny jest model edukacyjny funkcjonujący czy to w szkołach, czy też w szkołach nauki jazdy. Wciąż pokutuje tradycyjny pogląd, że jak ktoś ma większy pojazd, to jest paniskiem na drodze. To jest zaszłość z zamierzchłych czasów - chłop usuwał się furmance, furmanka - karocy. A że w większości jesteśmy potomkami chłopów, ta mentalność ciągnie się za nami...