Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565940 razy)

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #165 dnia: Lipca 17, 2013, 11:11:30 »
Ja jeszcze na klime nie trafiłem zawsze pootwierane okna

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #166 dnia: Lipca 17, 2013, 18:25:03 »
Cytat: "Yoshimatsu"
Dziś, godzina lekko po 17, a w autobusie linii "107" numer boczny 759 ... KALORYFER GORĄCY.
Nie wiem jak bardzo, ponieważ lekko otarłem się o niego nogą i się poparzyłem ... :)

Pragnę przypomnieć drogim pracownikom SPPK, że już prawie miesiąc od kiedy zaczęło się kalendarzowe lato, a problem już raz poruszałem w tym temacie.

Płacę za bilet - wymagam, a póki co gotuję się w puszce w autobusie bez klimatyzacji z włączonym ogrzewaniem... więc za co ja płacę? Sytuacja obniża masakrycznie komfort podróży.


myślę, że SPPK powinno rozważyć przymusową opcję dopłaty do biletu.

Korzystać z sauny za darmo i jeszcze narzekać?! Ludzie za to normalnie płacą :)

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #167 dnia: Lipca 17, 2013, 19:46:08 »
Niestety nie każdy idzie na saune bezpośrednio przed spotkaniem z dziewczynom... na dodatek chyba nikt nie wchodzi do sauny w ubraniach, butach itd.. I jeszcze prysznice by mogli zamontować w tylnej częsci autobusu :D
Semper Fidelis

Offline gienix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • SeeSite | Strony i sklepy internetowe
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #168 dnia: Lipca 19, 2013, 18:42:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Chciałbym zapytać Was Szanowni Forumowicze o opinię na temat działania klimatyzacji w nowych MANach(778, 779, 780 i 3049)
...... ciach.........
Jednoczesnie proszę o powstrzymanie się od uwag na temat innych wozów. Zalezy mi na zbadaniu dokładnie tych wskazanych autobusów.


Przykro mi, ale nie mogę się powstrzymać od tych uwag. Podróżowałem dzisiaj dwukrotnie SU18.

Rano - 6:39 106 spod Kingi - okna pozamykane, klimatyzacja włączona, krótko mówiąc przyjemnie, mimo iż ranek był raczej chłodny i można było zrezygnować z klimatyzacji na rzecz otwartych okien. Tak więc plus dla kierowcy!

Powrót 107, 16:19 pl. Rodła, SU18#776 - sytuacja dokładnie odwrotna, tzn. wszystkie okna uchylone, brak oznak działania klimatyzacji, mimo iż właśnie po południu była ona potrzebna.

No i teraz się pytam - gdzie jest logika tego działania??? Zapewne okaże się, że klimatyzacja była uszkodzona,ale jeśli tak to od razu pytanie - w obu członach (dwa osobne klimatyzatory)?

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #169 dnia: Lipca 19, 2013, 23:19:56 »
nastąpiła zmiana szofera, widać nie wszyscy wiedzą co to klimatyzacja ;)
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #170 dnia: Lipca 21, 2013, 12:12:56 »
szczecin skorzystał i ma szanse na 100% dofinansowania a SPPK się nie opłacało...
http://www.mkm.szczecin.pl/news/1374392300,Ekologiczne-autobusy-za-30-milionow-w-Szczecinie
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #171 dnia: Lipca 21, 2013, 18:52:37 »
kaskada, i co w tym dziwnego? Szczecin w postaci jednej (z dwóch) spółek. Czyli to jednak nie był taki idealny program.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #172 dnia: Lipca 21, 2013, 23:02:42 »
Cytat: "kaskada"
szczecin skorzystał i ma szanse na 100% dofinansowania a SPPK się nie opłacało...
http://www.mkm.szczecin.pl/news/1374392300,Ekologiczne-autobusy-za-30-milionow-w-Szczecinie


Warto zwrócić na uwagę, że w Policach testowano hybrydę napędzano silnikiem diesla i elektrycznym, a w tym wypadku chodzi o jeszcze dziwniejsze hybrydy elektryczno-gazowe (CNG), co jest dość rzadką kombinacją - używaną i produkowaną tylko w Hiszpanii.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #173 dnia: Lipca 22, 2013, 00:15:50 »
ale o programie już było pisane wcześniej kolego, i Grzegorz twierdził że się nie opłaca bo stanowisko tankowania drogie. A tu prosze 100% refundacji jest realne
Warszawa, kontynuując temat wynalazków, testuje dla odmiany chińskiego elektryka ciekawe jak testy...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #174 dnia: Lipca 22, 2013, 07:38:51 »
Z całego serca gratuluję kolegom ze SPAK tego, że ich wstępny wniosek przeszedł pierwszą selekcję. Na marginesie dodam, ze selekcja dotyczyła li tylko oceny formalnej, tzn. czy wniosek jest zgodny z kryteriami programu i czy wnioskodawca jest uprawniony do składania wniosku. "Prawdziwa" ocena wniosku SPAK przeprowadzona zostanie już po złożeniu własciwego wniosku aplikacyjnego.
Z tego co mi wiadomo, to SPAK we wniosku nie siega po pieniądze na budowę stacji tankowania gazu(na to ma dostac pieniądze z budżetu miasta), a tylko na same autobusy.

Dodam, ze w branży kontrowersję wzbudzają same autobusy. Ich producentem jest hiszpańska firma, a informacje o tym, że "autobusy te jeżdżą w hiszpańskich miastach" są grubo przesadzone. W praktyce bowiem owszem "jeżdżą" ale pojedyńcze egzemplarze, które nadal sa bardziej w fazie testów.

W SPPK nadal jestesmy przekonani, że decyzja o tym by nie aplikować w tym programie była słuszna. Jeżeli SPAK zrealizuje swój wniosek(czego im życzę), będziemy mogli w oparciu o ich doświadczenia przekonać się, czy mieliśmy rację, czy nie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 22, 2013, 11:34:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dodam, ze w branży kontrowersję wzbudzają same autobusy. Ich producentem jest hiszpańska firma, a informacje o tym, że "autobusy te jeżdżą w hiszpańskich miastach" są grubo przesadzone. W praktyce bowiem owszem "jeżdżą" ale pojedyńcze egzemplarze, które nadal sa bardziej w fazie testów.


A ja mam nieodparte wrażenie, że tego typu inicjatywy są niczym więcej niż próbą reanimowania unijnych przedsiębiorstw-trupów przez administracyjne wrzucanie ich produktów na rynek - jakoś o tym producencie (Costrasua/Tata Hispano) niewiele słychać, z czego można wywnioskować, że średnio sobie radzi. Analogiczna sytuacja jest wg mnie z ogniwami fotowoltaicznymi.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #176 dnia: Lipca 23, 2013, 15:05:48 »
W związku ze zbliżającymi się duzymi imprezami plenerowymi - Neptunalia, The Tall Ships Races, Pyromagic, uczestnicy tych imprez będą mieli do dyspozycji dodatkowe autobusy.
Darmowe autobusy dla uczestników Neptunaliów, dodatkowe kursy ze Szczecina do Polic podczas regat i festiwalu fajerwerków.
Zestawienie szczegółowe tutaj:

http://grzegorzufniarz.pl/dodatkowe-autobusy-na-imprezach-plenerowych/

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #177 dnia: Lipca 23, 2013, 17:25:35 »
Klimatyzacja Solaris 777 - 17:27
Troche smierdzi zdechlym kotem, ale jest mile chlodno :)

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #178 dnia: Lipca 23, 2013, 18:53:22 »
to może nie klima ale tapicerka na siedzeniach tak capi że nie idzie wytrzymać
może firma sprzątająca autobusy powinna się nimi zająć !!

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #179 dnia: Lipca 23, 2013, 20:10:16 »
dzisiaj miałam przyjemność jechać za solarisem 775 koło 16.00 z zawrotną prędkością 87km/h poczynał sobie tak na odcinku od Polickiej do BP jadąc środkiem a przed zakrętem w prawo (przy krzyżówce z Kościelną) gnał nawet lewym pasem. Pewnie chciał dojrzeć czy na przystanku ludzie stoją ;) W Przęsocinie przystanek Centralna dogonił wcześniejszą 107 no i trochę zwolnił
żal tylko że nie mam kamerki, historyczny filmik by był ;) wszak na ogół max. prędkość 107 to 40 km/h
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza