Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: "inteligentne" trzeźwe poranki  (Przeczytany 38720 razy)

j.7

  • Gość
"inteligentne" trzeźwe poranki
« dnia: Stycznia 18, 2013, 18:49:06 »
Dzisiaj znowu był trzeźwy poranek. Tym razem na skrzyżowaniu „Rurowej” i Tanowskiej.
Przy całej słuszności tych akcji, ich wykonanie bardzo często bywa źle przygotowane a czasami, tak jak dzisiaj, jest wręcz niebezpieczne!
Samo dzisiejsze miejsce kontroli jest takie sobie (bywa niebezpieczne) i jego wybór to jak strzał kulą w płot. Dodatkowo jeszcze, nasze dzielne Misiaczki kontrolowały tylko pojazdy wyjeżdżające z „Rurowej” i jadące Tanowską od strony cmentarza, zaś te poruszające się Tanowską od strony Szczecina już nie. Jadący od Szczecina, po pierwsze nie byli zatrzymywani i kontrolowani a po drugie mijali miejsce akcji często bardzo szybko. Dziękować, że przy okazji policyjnego zamieszania nie doszło do żadnego nieszczęścia, szczególnie w takim miejscu, godzinie i panującej pogodzie.
Zero organizacji i pomyślunku. Brawo dla naszej dzielnej Policji.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 18, 2013, 19:38:39 »
Dodam od siebie że "widać" ich było  wcale .Nie dość zę ciemno tam to gdyby nie zatrzymujące się wczesniej auta ,pewnie bym przestawił tego który sprawdzał bo nawet kamizelki na sobie nie miał odblaskowej, kto jemu mandat wystawi.Dzisiaj faktycznie dali ciała .

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2013, 21:37:00 »
Cytat: "kokos126"
Dodam od siebie że "widać" ich było wcale .Nie dość zę ciemno tam to gdyby nie zatrzymujące się wczesniej auta ,pewnie bym przestawił tego który sprawdzał bo nawet kamizelki na sobie nie miał odblaskowej, kto jemu mandat wystawi.Dzisiaj faktycznie dali ciała .

Bo to nie byli policjanci-to byli przebierańcy bo jak wyśpiewywał Rosiewicz "coraz więcej przebierańców coraz trudniej o oryginał"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:06:49 »
Cytat: "j.7"
Samo dzisiejsze miejsce kontroli jest takie sobie (bywa niebezpieczne) i jego wybór to jak strzał kulą w płot.

Postaraj się wyobrazić co by było, gdyby kontrola była 70 m. dalej w kierunku Tanowa. Z rurowej nie było by szansy skręcić w lewo. W prawo skręcali by także ci, którzy nie byli pewni ujemnego wyniku testu. Podobnie ci od cmentarza, skręcaliby w lewo w rurową.  :jupi:
Wtedy to byłby rechot.
Cytat: "j.7"
a po drugie mijali miejsce akcji często bardzo szybko

Nierozsądne zachowanie w sytuacji gdy widać że coś się dzieje. Sami proszą się o kłopoty.
_

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:12:43 »
niezależnie od formy zorganizowanego poranka kilku drogowych przestępców dzisiaj zostało zatrzymanych. I to wydaje mi sie jest najważniejsze. aha, pozdrawiam idiote w srebrnym sceniku który mi mrygał światłami na początku rurowej ostrzegając mnie przed kontrolą "trzeźwy poranek". Niektórzy to mają siano zamiast mózgu.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:18:46 »
Cytat: "Siwy1"
niezależnie od formy zorganizowanego poranka kilku drogowych przestępców dzisiaj zostało zatrzymanych. I to wydaje mi sie jest najważniejsze. aha, pozdrawiam idiote w srebrnym sceniku który mi mrygał światłami na początku rurowej ostrzegając mnie przed kontrolą "trzeźwy poranek". Niektórzy to mają siano zamiast mózgu.
Jak po mrugnięciu światłami rozpoznałeś, że chodzi o trzeźwy poranek?  :crazy: Zwykła ludzka życzliwośc. Czasami stoją z pomiarem prędkości, tez się bulwersujesz, że "idioci " mrugają? :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:23:57 »
nie ale on wczesniej tamtedy przejechal wiec wiedzial ze to kontrola trzezwosci. chodzi mi tylko o to ze on mrugajac mi zalozyl ze jesli bede jechal pijany to zrobi mi przysluge bo zawroce i ominie mnie kara. a nie zalozyl ze nastepnym razem jak bede jechal na bani to potrace jakies dziecko albo wyjade na jakas czolowke. i o taki idiotyzm mi chodzi...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:35:00 »
Cytat: "Siwy1"
nie ale on wczesniej tamtedy przejechal wiec wiedzial ze to kontrola trzezwosci. chodzi mi tylko o to ze on mrugajac mi zalozyl ze jesli bede jechal pijany to zrobi mi przysluge bo zawroce i ominie mnie kara. a nie zalozyl ze nastepnym razem jak bede jechal na bani to potrace jakies dziecko albo wyjade na jakas czolowke. i o taki idiotyzm mi chodzi...
Przewrażliwiony jesteś :) Zwykły odruch i tyle :) Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:45:36 »
A tak klepią o bezpieczeństwie, Ciekawe kiedy zaczną radary stawiać. Z reszta ta nasza Policka policja to szkoda Gadać.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 18, 2013, 23:01:06 »
Cytat: "Siwy1"
a nie zalozyl ze nastepnym razem jak bede jechal na bani to potrace jakies dziecko albo wyjade na jakas czolowke.

Sam fakt takiego myślenia jako kierowcy i nie ważne że zakładasz hipotetycznie-budzi przerażenie i...
Cytat: "Siwy1"
o taki idiotyzm mi chodzi...

pomyśl pókiś trzeźwy i nie prowadzisz.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

młody20

  • Gość
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 19, 2013, 00:35:31 »
ja tam popieram co pisał "Siwy1", bo trzeba być debilem żeby mrugać komuś na 'trzeźwy poranek"...
tamten wiedział po co mrugał, nadjeżdżający nie wiedział co go czego... więc inteligencję murgającego można zakwalifikować ponieżej IQ przeciętnej małpy...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 19, 2013, 09:05:37 »
Cytat: "solar"
Postaraj się wyobrazić co by było, gdyby kontrola była 70 m. dalej w kierunku Tanowa. Z rurowej nie było by szansy skręcić w lewo. W prawo skręcali by także ci, którzy nie byli pewni ujemnego wyniku testu. Podobnie ci od cmentarza, skręcaliby w lewo w rurową.  
 Wtedy to byłby rechot.


I tak zawracali jak sie zorientowali że to akcja "trzeźwy poranek", sam widziałem jak jeden zawrócił szybciutko na Tanowskiej, aż miałem chęć zajechać mu drogę.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 19, 2013, 09:37:57 »
Siwy 100% racji.
Ale co te technicznej strony akcji trzeźwy poranek to szczególnie nasze panie policjantki muszą trochę się wyrobić. Kilka dni temu podczas takiej akcji na Asfaltowej przy światłach robiły to tak nieudolnie, że korek samochodów jadących w kierunku Szczecina sięgał prawie ul. Piłsudskiego. Gdy już zapalało się żółte światło informujące, że zaraz będzie zielone panie podchodziły do kolejnych aut żeby sprawdzić trzeźwość. Mimo, że kontrola była wyrywkowa to powodowało to, że na jednej zmianie świateł przejeżdżały 2-3 samochody. Klęska. Dodatkowo system z pętlą indukcyjną przy takiej akcji wariował bo kontrolowane samochody wprowadzały go w błąd. A przecież przy takiej akcji łatwiej jest wyłączyć światła i dać jednego do kierowania ręcznego ruchem.

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 19, 2013, 09:56:58 »
Co do porannej kontroli mam uwagę do policji dlaczego nie byli sprawdzani na zawartość alkoholu rowerzyści !!! Czy może się coś zmieniło w przepisach i już nie są uczestnikami ruchu ? Przy policyjnym Fiacie Dukato zaczyna się droga dla rowerów ale po co zwracać uwagę rowerzystą niech jadą na drogę główną, co tam przepisy  :crazy:  BRAWO !!!

j.7

  • Gość
"inteligentne" trzeźwe poranki
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 19, 2013, 10:05:46 »
Cytat: "solar"
Cytat: "j.7"
a po drugie mijali miejsce akcji często bardzo szybko

Nierozsądne zachowanie w sytuacji gdy widać że coś się dzieje. Sami proszą się o kłopoty.


Nie kierowcy, tylko Policjanci proszą się o kłopoty dla siebie i dla nas. Nie kontrolując jednej strony i nie przyhamowując tych nie kontrolowanych, doprowadza się do sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. I tyle. Trzeba po prostu pomyśleć, przemyśleć i dobrze zorganizować.
Co do ostrzegania prze trzeźwymi porankami? Na szczęście jest już niewielu sprytnych inaczej, co to robią.
Kiedyś, np. na CB było sporo takich ostrzeżeń, ale odkąd kilku dostało zjebke (słowo konieczne, przepraszam Adm.) (sam zresztą kiedyś kogoś za ostrzeganie na CB zjechałem), takich mądrych jest mniej.
Przed takimi akcjami nie ostrzegamy!!!