Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zima już u nas!  (Przeczytany 80285 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 12, 2013, 10:31:21 »
Cytat: "Król podziemia"
Tu jest Polska kolego  brakuje na bieżące opłaty,na życie-przetrwanie od pierwszego do pierwszego,w Kraju bezrobocie.Kogo stać na nowe zimowe opony-zadowalamy się używanymi,często takimi które nadają się tylko na śmietnik.


Kraj nie ma tu nic do rzeczy, bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek muszą stać na pierwszym miejscu. Jeżeli nie stać minie na samochód i jego utrzymanie to zostawiam go na parkingu, albo sprzedaję. Nie może być tak, że przez czyjąś sytuacje materialną inni narażani są na utratę zdrowia, bądź życia.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 12, 2013, 10:32:07 »
Cytat: "Kuba"
Ponadto problemy mogą być na siódemce i piątce, bo na Mickiewicza zerwała się trakcja.

Po awarii nie ma śladu ...podobno tak ćwierkają ptaszki ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 12, 2013, 11:02:31 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jechałem o 15.20 z Polic pod WDS w Szczecinie 2,5 godziny.
Najpierw stałem w korku przed Pilchowem bo autobus nie dałrady podjechac pod góre i znioslo go na barierkę, zatamował ruch i to spowodowało korek.
Od toru kolarskiego pod lodogryf jechałem godzinę.

Powrót
Od 20.00 spod galaxy. Wilcza zablokowana przez policję z powodu śliskiej drogi, odbiłem pod stocznię i przez Gocław do Polic, droga pusta i posypana, jechałem 50-60 km/h

To się ciesz, że nie korzystałeś z usług swojej firmy.
Grzegorz, możesz mi wyjaśnić, jak to jest, że autobusy SPPK jeden po drugim pakowały się w zablokowaną Wilczą i potem mogły już tylko czekać na roztopy? Nie macie łączności z kierowcami? Nikt w ZDiTM nie ma szczypty rozsądku, żeby puścić je objazdami albo skrócić trasę do pętli na Hożej? Nie ma nawet tyle rozumu, żeby w kilku kluczowych miejscach postawić ludzi, którzy będą informować pasażerów o sytuacji?
Serio: gdybym wiedział, co się dzieje, poszedłbym pieszo do Polic. To raptem 15 km, byłbym w domu około 18. Ale skorzystałem z usług SPPK. Spacer miałem i tak (od Gontynki do Nehringa), w domu byłem po 20.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 12, 2013, 12:01:17 »
Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, możesz mi wyjaśnić, jak to jest, że...

Oj ciekawe będą te wyjaśnienia. Bardzo ciekawe!  :rotfl:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 12, 2013, 12:05:53 »
Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, możesz mi wyjaśnić, jak to jest, że autobusy SPPK jeden po drugim pakowały się w zablokowaną Wilczą i potem mogły już tylko czekać na roztopy? Nie macie łączności z kierowcami? Nikt w ZDiTM nie ma szczypty rozsądku, żeby puścić je objazdami albo skrócić trasę do pętli na Hożej? Nie ma nawet tyle rozumu, żeby w kilku kluczowych miejscach postawić ludzi, którzy będą informować pasażerów o sytuacji?


Wykidajlo, w swojej wypowiedzi pomyliłes dwie sprawy. Przewoźnika i zarządzającego transportem miejskim.

Przewoźnicy usilowali wczoraj wykonywac swoje obowiązki, czyli wozić pasażerów po trasach.

Zarządzajacy transportem był wczoraj odpowiedzialny za to, aby ten transport istniał. ZDiTM wiedział, że drogi sa nieprzejezdne a mimo to nie organizował tras zastępczych.

Przecież ani nasi kierowcy, ani nasz dyspozytor nie wiedział jak wyglądają drogi alternatywne w Szczecinie, bo niby skąd?

Ja sam dzwoniłem do ZDiTM by skrócić 103 tylko do Pilchowa, bo autobusy nie mogły wjechac na górke na odcinku Pilchowo-Głębokie. ZDiTM sie na to nie zdecydował. Gdyby to zrobili i powiedzieli pasażerom na Głębokim - idźcie do Pilchowa, tam wsiądziecie w autobusy do Polic, to jakoś by to funkcjonowało. Tymczasem decyzji nie było i ostatecznie na tej górce utkneły cztery nasze autobusy powodując przy tym korek aż pod Bartoszewo.

Wybacz Wykidajło, że to mowię ale pretensje adresuj do ZDiTM.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 12, 2013, 12:30:34 »
Jak by nie patrzeć to w końcu zima jest a bez śniegu było dość długo więc kiedyś musiał spaść.
Fakt że paraliż był konkretny bo autobusy nie dawały rady i tiry także.
Ale te minimum bezpieczeństwa musi być zapewnione w autobusach więc na osi napędowej powinny być opony  zimowe.
Ładnie wygląda jak autobus 107 w Przęsocinie jadąc w stronę Szczecina zsuwa się z drogi bo oś wpada w poślizg. Tak samo jest w lesie za Miasteczkiem z taką różnicą że w lesie nie oprze się o krawężnik i może zatrzymać się w lesie.
Co czują pasażerowie? współczuje.
Ale żeby było sprawiedliwie to osobówki na zimowych oponach też miały problem z ruszeniem do tego świeży kierowca i korek gotowy.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 12, 2013, 12:47:51 »
Doszukuję się od kilku lat logicznego wyjaśnienia w czym tkwi tak naprawdę problem w odśnieżaniu lub jak kto woli należytym zimowym utrzymaniu trasy Police-Głębokie.Ta trasa jak żadna inna traktowana jest przez "włodarzy" wyjątkowo po macoszemu i przejechanie tej trasy nawet przy niewielkich opadach śniegu naprawdę wymaga od kierowców nie lada umiejętności i szczęścia.W tym samym czasie odcinek Police-Szczecin od strony północnej zawsze jest odśnieżony,przejezdny i bezpieczny.Trasa Głębokie-Police zaśnieżona i praktycznie nieprzejezdna.Ta droga nie ma zarządcy i nikt nie sprawuje nad nią nadzoru-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 12, 2013, 12:54:00 »
Cytat: "Robercik32"
w autobusach więc na osi napędowej powinny być opony zimowe.

Ludzie! Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że zimowa opona nie jest żadnym cudownym remedium na zimowe warunki drogowe.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 12, 2013, 13:06:48 »
Król podziemia, zgadzam się z Tobą - za każdym razem po opadach śniegu na tamtej trasie jest tragedia. Trasa jest przecierana nie przez pługi, ale przez jadące samochody... Wkurza mnie to, bo co roku przez 5 lat moich studiów sytuacja nie zmieniła się ani na jotę. A trzeba zaznaczyć, że na tej trasie jest kilka dość niebezpiecznych miejsc, które przy białej drodze okazują się być pułapką dla kierowców.

Jedna pułapka jest przy wyjeździe z Pilchowa w kierunku Polic - tam na łączeniu starej i nowej nawierzchni jest minimalna zmiana szerokości jezdni i naturalny tor jazdy powstający na zaśnieżonej drodze jest niebezpiecznie blisko zaśnieżonego uskoku/krawężnika ograniczającego szerokość drogi. Odbicie auta od tego krawężnika bardzo łatwo może zakończyć się obróceniem samochodu.

Druga pułapka czyha na skrzyżowaniu z tzw. betonką prowadzącą do Tanowa. Wyjeżdżające z niej samochody i autobusy nanoszą na główną drogę masę śniegu, z którego tworzą się nieciekawe muldy, na których też można łatwo stracić panowanie nad kierownicą.

Cytat: "Robercik32"
Ale te minimum bezpieczeństwa musi być zapewnione w autobusach więc na osi napędowej powinny być opony zimowe.


Raczej wczoraj nic by one nie dały, bo głównym problemem wczoraj nie był śnieg, ale lodowisko pod śniegiem. A z lodem raczej żadna zimówka w tak ciężkim pojazdach sobie nie poradzi (szczególnie na wzniesieniach).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 12, 2013, 13:07:52 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Robercik32"
w autobusach więc na osi napędowej powinny być opony zimowe.

Ludzie! Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że zimowa opona nie jest żadnym cudownym remedium na zimowe warunki drogowe.


tzn. chcesz powiedzieć, że opona zimowa nie jest lepsza od letniej w warunkach typowo zimowych? to jakie jest niby to remedium?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 12, 2013, 13:12:34 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Robercik32"
w autobusach więc na osi napędowej powinny być opony zimowe.

Ludzie! Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że zimowa opona nie jest żadnym cudownym remedium na zimowe warunki drogowe.
Na szczecińskie lodowisko nie była żadnym remedium, ale ludzie na letnich oponach mięli DUUUŻE problemy z podjazdem pod małe wzniesienie, także
 pomagają Panie Wojtku. Wczoraj jechałem bite 10 km za kobietą w Nubirze na letnich oponach. Bezpieczna odległośc od niej minimum 10 m wynosiła, bo auto robiło co chciało na drodze. Ludziom się wydawało, że jakoś to będzie, a tu szok bo śnieg w styczniu. Mam nadzieję, że i u nas wejdzie obowiązek jazdy na zimowych oponach, tak jak u zachodnich sąsiadów. Swoją drogą wczorajsze dojechanie do domu w 4,5 godzinki bez jakiegokolwiek ekscesu czy poślizgu było mistrzostwem.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 12, 2013, 13:17:49 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Ludzie! Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że zimowa opona nie jest żadnym cudownym remedium na zimowe warunki drogowe.


Cudownym może i nie, ale w porównaniu do opon letnich, czy wielosezonowych zimówki, szczególnie w segmencie premium, na lodzie i sniegu są o niebo lepsze. W samochodach ciężarowych przy większych naciskach różnica jest odczuwalna, nawet na lodzie. Potwierdziły to niejednokrotnie testy ADAC i zimowe testy Conti/Mercedesa.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 12, 2013, 20:26:25 »
Wojtek Dudek, to o oponach zimowych powiedz tym, których wczoraj omijałem pod nawet niewielkie górki. Robią różnicę. Może i minimalną, ale to minimum decyduje o tym, czy pod górkę podjedziesz czy staniesz. W ciężkich pojazdach zimówki też robią różnicę. Wiem to z praktyki. A wczoraj niestety duża część problemów z przejazdem była z powodu tych co im zimówki (szczególnie w mieście) nie są potrzebne. Dzięki temu trzeba stać 20 minut bo pan w aucie za ładnych parę zł "oszczędził" na oponach zimowych.

Offline dmb

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 12, 2013, 21:09:35 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Robercik32"
w autobusach więc na osi napędowej powinny być opony zimowe.

Ludzie! Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że zimowa opona nie jest żadnym cudownym remedium na zimowe warunki drogowe.
A co my mamy powiedzieć w Szczecinie skoro 1/4 Polski wciska nam że Szczecin leży nad morz

Moje "zimówki" nie sprawdziły się, nawet najlepsze opony w takich warunkach są do d..py

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 12, 2013, 21:28:24 »
Cytat: "dmb"
nawet najlepsze opony w takich warunkach są do d..py


Nie są, dwa lata temu uratowały mnie przed rozbiciem auta, zjeżdżałem z bardzo stromej ulicy, ABS+zimówki zrobiły swoje. Trzeba pamiętać, że zimówki po 3-4 sezonie są do wymiany, niezależnie od głębokości bieżnika.