Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 367704 razy)

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #780 dnia: Listopada 01, 2015, 13:42:40 »
niech owi emeryci nie patrzą się krzywo na mnie, tylko na tych oszustów co fałszowali deklarację - to dzięki nim te podwyżki. i powtórzę - wywiesić w każdej klatce spis mieszkań i osób zadeklarowanych!
A czy Ty masz chociaż cień dowodu na to, że policzanie masowo oszukiwali system? Nie masz. Uwierzyłeś urzędnikom, którzy parli na takie rozwiązanie, które nie będzie ich zmuszało do pracy. Dodajmy - rozwiązanie najbardziej niesprawiedliwe z niesprawiedliwych (bo nie ma systemu idealnego). Swoich propozycji nie poparli żadnymi sensownymi wyliczeniami. Nawet bezsensownymi nie poparli. Oni nawet nie wiedzą, czy nowe zasady mogą im spiąć budżet śmieciowy, nie przedstawili przecież żadnej symulacji. Eksperymentują.
Oto zwykła deklaracja do przedszkola, zobacz ile w niej danych urzędnicy dostają: http://pp11wpolicach.pl/dokumenty/wazne/wniosek-o-przyjecie-dziecka-do-pp.pdf (składa się ją co roku, nawet jak dziecko jest już przedszkolakiem). A to zaledwie jedna instytucja, która dostarcza informacji na temat osób zamieszkujących w Policach. Jest jeszcze Urząd Stanu Cywilnego (tam spis tych, którzy się urodzili, i tych, którzy zmarli). I okazuje się, że i bez meldunku da się stwierdzić, kto mieszka w Policach i tutaj ma płacić za wywóz śmieci. Tylko trzeba popracować, a nie kopać mieszkańców.
A ci emeryci też mogą uwierzyć urzędnikom, że to właśnie Ty ich oszukiwałeś.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #781 dnia: Listopada 01, 2015, 14:28:28 »
Dlatego klepią teraz na innych forach, że osoby samotne i starsze w tym nowym systemie opłat za śmieci będą miały ulgi. A w którym miejscu  uchwały to jest wpisane?

Aż policzyłem i w moim domu średnie zużycie wody na osobę w ciągu ostatnich 4 kwartałów to 3,1 metra sześciennego miesięcznie (4 osobowa rodzina w bloku). Osoby starsze i samotne mają limit do 4 metrów sześciennych by płacić grosze, a nie tak jak reszta po 40 zł. Jak dla mnie to właśnie jest ta ulga.

W 2015 r. w Gminie Kołbaskowo stawki  opłat za gospodarowanie odpadami wynoszą dla:
1.   Zabudowy jednorodzinnej wynoszą:
b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny dla gospodarstwa domowego:
- 1 osobowego – 12,00 zł,
- 2 osobowego – 24,00 zł,
- 3 osobowego – 35,00 zł,
- 4 osobowego – 45,00 zł,
- 5 osobowego – 50,00 zł,
- 6 i więcej osób – 54,00 zł.

2. Zabudowy wielorodzinnej wynoszą:
b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny – 4,50 zł za 1 m3 wody zużywanej na danej nieruchomości.

Można zrobić tak, żeby samotna babcia nie miała czterokrotnej podwyżki, a jednocześnie rodzina z piątką dzieci nie była rujnowana? Można. Tylko trzeba troszeczkę popracować zamiast spędzać czas na podlizywaniu się burmistrzowi.

Po pierwsze pomysł rozliczeń związany ze zużyciem wody został tu szeroko skrytykowany. Dokładnie w tym wątku.

Po drugie 4,5 za metr sześcienny to w moim przypadku oznaczałoby 3,1 (średnie zużycie na domownika) * 4 domowników * 4,5zł = 55,8zł
W obecnym systemie płacę 40 zł, więc stawka jest niższa niż w Kołbaskowie o prawie 16zł.

Po trzecie doskonale Pana rozumiem, w końcu i Pan i pani A.Tarocińska mieszkacie w całkiem niezłych domkach w dodatku po sąsiedzku ze sobą, a to oznacza dla was stawkę 50zł. Na biednych nie trafiło więc zamiast zasłaniać się samotnymi starowinkami powiedźcie wprost o co wam chodzi?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #782 dnia: Listopada 01, 2015, 16:10:23 »
Aż policzyłem i w moim domu średnie zużycie wody na osobę w ciągu ostatnich 4 kwartałów to 3,1 metra sześciennego miesięcznie (4 osobowa rodzina w bloku). Osoby starsze i samotne mają limit do 4 metrów sześciennych by płacić grosze, a nie tak jak reszta po 40 zł. Jak dla mnie to właśnie jest ta ulga.
A działanie 3,1 + 3,1 to już za skomplikowane na urzędniczą główkę. Podpowiem: wynik to 6,2 i oznacza, ile przy Pańskiej średniej zużyłoby małżeństwo emerytów. Podpowiedź druga: 6,2 to więcej niż 4, więc zapłaciliby 40 albo 50 zł, w zależności od tego, czy mieszkają w bloku, czy w domku.
W 2015 r. w Gminie Kołbaskowo stawki  opłat za gospodarowanie odpadami wynoszą dla:
1.   Zabudowy jednorodzinnej wynoszą:
b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny dla gospodarstwa domowego:
- 1 osobowego – 12,00 zł,
- 2 osobowego – 24,00 zł,
- 3 osobowego – 35,00 zł,
- 4 osobowego – 45,00 zł,
- 5 osobowego – 50,00 zł,
- 6 i więcej osób – 54,00 zł.

2. Zabudowy wielorodzinnej wynoszą:
b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny – 4,50 zł za 1 m3 wody zużywanej na danej nieruchomości.

Można zrobić tak, żeby samotna babcia nie miała czterokrotnej podwyżki, a jednocześnie rodzina z piątką dzieci nie była rujnowana? Można. Tylko trzeba troszeczkę popracować zamiast spędzać czas na podlizywaniu się burmistrzowi.

Po pierwsze pomysł rozliczeń związany ze zużyciem wody został tu szeroko skrytykowany. Dokładnie w tym wątku.
Po pierwsze zacytowany fragment taryfy z Kołbaskowa ma dwie części. Znów za trudne dla urzędnika? Doszedł do drugiej i pierwsza z główki wyleciała?

Po drugie 4,5 za metr sześcienny to w moim przypadku oznaczałoby 3,1 (średnie zużycie na domownika) * 4 domowników * 4,5zł = 55,8zł
W obecnym systemie płacę 40 zł, więc stawka jest niższa niż w Kołbaskowie o prawie 16zł.
Nie 55,8, tylko 45. Od początku upieram się przy systemie "od głowy" dla wszystkich, bo jest najbardziej sprawiedliwy z tych, które wchodzą w grę. I taki wariant wybrali mieszkańcy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla Pana jest to wariant najgorszy, bo wymaga pracy od urzędników, a Pan nie po to sobie stołek po koneksjach załatwiał, żeby teraz pracować.
Według systemu z Kołbaskowa płaciłby Pan 45 zł, czyli też mniej niż teraz. Ale o 5 zł więcej niż w systemie, który chcecie narzucić policzanom. Rozumiem, że za te 5 zł to jest Pan w stanie zużyć dużo wazeliny.

Po trzecie doskonale Pana rozumiem, w końcu i Pan i pani A.Tarocińska mieszkacie w całkiem niezłych domkach w dodatku po sąsiedzku ze sobą, a to oznacza dla was stawkę 50zł. Na biednych nie trafiło więc zamiast zasłaniać się samotnymi starowinkami powiedźcie wprost o co wam chodzi?
O prywatne interesy nam chodzi. Przecież od początku przyznawałem, że mi opłata wzrośnie z 36 do 50 zł, niczego Pan tu nie odkrył. Ale chodzi nam też o interesy babć, które zostały w domach same, i robienie dobrze obibokom z Batorego oznacza dla nich podwyżkę opłat o 300 procent. I o małżeństwa, które mają płacić dwa razy więcej, żeby nieroby z magistratu miały więcej czasu na układanie pasjansa.

Oczywiście Pańska walka o 5 złotych to jest bój o sprawiedliwość społeczną, prawda?

A skoro już Pan chce wyznaczać, kto bogaty, a kto nie, to proponuję sobie przypomnieć, z czyich podatków dostaje Pan pensję. My pracujemy, płacimy podatki i zarabiamy na siebie. Pan pasożytuje.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #783 dnia: Listopada 01, 2015, 16:58:02 »
Panie Konkret... Oczywiście, że napisałam petycję  bo czuję się pokrzywdzona. Moja opłata wzrośnie z 36 na 50zł miesięcznie. I powiem Panu więcej, petycję podpisują mi osoby które teraz płacą 48 a po nowemu miałyby 40. Każda z tych osób uważa, że metoda naliczania jest nieprzemyślana.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #784 dnia: Listopada 01, 2015, 20:07:15 »
A działanie 3,1 + 3,1 to już za skomplikowane na urzędniczą główkę. Podpowiem: wynik to 6,2 i oznacza, ile przy Pańskiej średniej zużyłoby małżeństwo emerytów.

Ale chodzi nam też o interesy babć, które zostały w domach same

To w końcu chodzi o interesy samotnych babć czy o małżeństwa? Już ustaliliśmy, że dla samotnych babć nowy system jest lepszy.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla Pana jest to wariant najgorszy, bo wymaga pracy od urzędników, a Pan nie po to sobie stołek po koneksjach załatwiał, żeby teraz pracować.
[...] z czyich podatków dostaje Pan pensję. My pracujemy, płacimy podatki i zarabiamy na siebie. Pan pasożytuje.

A skąd to, całkiem chybione, przypuszczenie że jestem urzędnikiem? Pracuję w GA Police i z urzędem nie mam nic wspólnego. Szczerze mówiąc to chciałbym mieć takie koneksje o jakie mnie Pan posądza, jakże życie byłoby łatwiejsze :) A o ile lepiej byłoby gdybym dostawał pensję z Pana podatków zamiast wstawać codziennie o 5 rano do roboty... Marzenia...

Panie Konkret... Oczywiście, że napisałam petycję  bo czuję się pokrzywdzona. Moja opłata wzrośnie z 36 na 50zł miesięcznie. I powiem Panu więcej, petycję podpisują mi osoby które teraz płacą 48 a po nowemu miałyby 40. Każda z tych osób uważa, że metoda naliczania jest nieprzemyślana.

Co prawda nowy system mi pasuje, ale nic mnie bardziej nie cieszy niż obywatele, którzy biorą sprawy w swoje ręce, w końcu vox populi vox dei. Tylko już zostawmy te biedne samotne babcie w spokoju, nie ma nic złego w biciu się o swoje własne interesy.

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #785 dnia: Listopada 01, 2015, 20:21:31 »
Cholera głosowałem na Gryfitów, ale teraz bardzo żałuje. Przed wyborami wam Gryfitom, a być może przed referendum wszelkie podwyżki podatków, afery etc. przypomne i to zdziwicie się w jaki sposób.
An_na gdzie móglbym podpisać petycję?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #786 dnia: Listopada 01, 2015, 22:12:07 »
Driv3r mogę podjechać po podpis po godz. 15 lub mogę wysłać listę emailem. Szczegóły odbioru wyślę w prywatnej wiadomości.
Konkret nie zostawię jak to napisałeś" tych biednych babć". Ja-jak już mnie oceniłeś finansowo udźwignę ciężar 14 zł w miesiącu więcej. Ale bardzo duża liczba mieszkańców odczuje podwyżkę zdecydowanie i w imieniu tych osób napisałam petycję i zbieram pod nią podpisy ( w swoim oczywiście również). Ustawa o petycjach pozwala, aby pod petycją był jeden podpis. Gdybym pisała wyłącznie w swoim imieniu nie zbierałabym podpisów ponieważ ustawowa waga petycji i tryb postępowania jest identyczns niezależnie czy jest jeden czy czterysta podpisów. Konkret jest wiele rozwiązań i chciałabym, aby gospodarze tej Gminy wprowadzili rozwiązanie, które będzie jak najbardziej sprawiedliwe. Mnie podoba się podział ze Słupska ale nie znam się, są mądrzejsi ode mnie niech wypracują system, który nie będzie tworzył dziury budżetowej ale i taki, który będzie optymalny.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #787 dnia: Listopada 01, 2015, 23:03:37 »
Nie istnieje optymalny system, zawsze jakaś grupa będzie pokrzywdzona. Dzisiaj Pani złoży petycję, jeżeli zmieni się system to kolejną petycję złoży ktoś inny i tak w kółko.

Cholera głosowałem na Gryfitów, ale teraz bardzo żałuje.

Serio myślisz, że jakakolwiek inna opcja polityczna by posłuchała obywateli? Która? Długo żyje na tym świecie i jeszcze nie widziałem sytuacji w której politycy by słuchali co obywatele mają do powiedzenia, no chyba że 5 minut przed wyborami. PO, PIS i PSL to takie same szczury jak wszystkie inne, Gryf jest taki sam, ale przynajmniej jest "oswojony".

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #788 dnia: Listopada 01, 2015, 23:35:46 »
Serio myślisz, że jakakolwiek inna opcja polityczna by posłuchała obywateli? Która? Długo żyje na tym świecie i jeszcze nie widziałem sytuacji w której politycy by słuchali co obywatele mają do powiedzenia, no chyba że 5 minut przed wyborami. PO, PIS i PSL to takie same szczury jak wszystkie inne, Gryf jest taki sam, ale przynajmniej jest "oswojony".
A co mieszkańcy mają z tego oswojenia? Nic. W wyborach do rady gminy są okręgi jednomandatowe. Możemy w ogóle zapomnieć o partiach i dużych ugrupowaniach lokalnych. Szukajmy lokalnych liderów, bezpartyjnych, dla których najważniejsi będą mieszkańcy - wyborcy. I uwaga - rady osiedli w większości też są już obsadzone działaczami Gryfa i PO. Trzeba szukać zupełnie nowych twarzy.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #789 dnia: Listopada 01, 2015, 23:59:51 »
PO, PIS i PSL to takie same szczury jak wszystkie inne, Gryf jest taki sam, ale przynajmniej jest "oswojony".
Tak, oswojony ale chyba z PO, co widać po tym jak b. Diakun poparł ich kandydatkę do sejmu. W zasadzie można powiedzieć, że z SLD Gryf też się oswoił, bo przecież owa kandydatka była kilka lat przewodniczącą tej partii w Policach. Co więcej Gryf z PiS też jest oswojony bo ma z nimi koalicję w powiecie.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #790 dnia: Listopada 02, 2015, 08:00:10 »
A działanie 3,1 + 3,1 to już za skomplikowane na urzędniczą główkę. Podpowiem: wynik to 6,2 i oznacza, ile przy Pańskiej średniej zużyłoby małżeństwo emerytów.
Ale chodzi nam też o interesy babć, które zostały w domach same
To w końcu chodzi o interesy samotnych babć czy o małżeństwa? Już ustaliliśmy, że dla samotnych babć nowy system jest lepszy.
A ustaliliście, ustaliliście. Tylko te wredne babcie jakoś nie chcą tego zrozumieć. Może dlatego, że - w przeciwieństwie do Was - umieją liczyć? I liczą sobie, że jak przestaną spuszczać wodę po każdej wizycie w toalecie i zejdą do 3 metrów miesięcznie, to i tak będzie to dla nich podwyżka o 25%?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla Pana jest to wariant najgorszy, bo wymaga pracy od urzędników, a Pan nie po to sobie stołek po koneksjach załatwiał, żeby teraz pracować.
[...] z czyich podatków dostaje Pan pensję. My pracujemy, płacimy podatki i zarabiamy na siebie. Pan pasożytuje.
A skąd to, całkiem chybione, przypuszczenie że jestem urzędnikiem? Pracuję w GA Police i z urzędem nie mam nic wspólnego.
Tak, oczywiście, Pan jest tylko oswojony z Gryfem. Ale dobrze, że się Pan choć trochę tego stołka w urzędzie wstydzi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #791 dnia: Listopada 02, 2015, 09:54:23 »
Tak, oczywiście, Pan jest tylko oswojony z Gryfem. Ale dobrze, że się Pan choć trochę tego stołka w urzędzie wstydzi.

No dobrze, skoro z takim uporem twierdzi Pan, że jestem urzędnikiem, to proszę, błagam wręcz, niech Pan poda tu moje personalia ze wskazaniem stanowiska które Pana zdaniem zajmuję w urzędzie. W końcu Pan lepiej ode mnie wie gdzie pracuję. Śmiało, będę miał się z czego pośmiać :)

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #792 dnia: Listopada 02, 2015, 10:39:27 »
2. Zabudowy wielorodzinnej wynoszą: b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny – 4,50 zł za 1 m3 wody zużywanej na danej nieruchomości
I tam nie mieli Różyckiego, który uważał, że powinno być tak jak w Szczecinie tj. 4 zł?

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #793 dnia: Listopada 02, 2015, 10:45:11 »
Serio myślisz, że jakakolwiek inna opcja polityczna by posłuchała obywateli? Która? Długo żyje na tym świecie i jeszcze nie widziałem sytuacji w której politycy by słuchali co obywatele mają do powiedzenia, no chyba że 5 minut przed wyborami. PO, PIS i PSL to takie same szczury jak wszystkie inne, Gryf jest taki sam,

dokładnie obojętnie kto by nie był przy korytku to i tak jak kasy mało będzie z nas szaraków zdzierał,,, i jak konkret  ujął, słuchaj nas jak są wybory po wyborach sorry ale zmienia się to diametralnie, według zasady punkt widzenia uzależniony od punktu siedzenia,,, co do gryfu i Diakuna, no to chyba nie są tacy źli skoro ciągle wygrywają,,, no i chyba jak na razie nikt nie może zaoferować nic lepszego,,, co do podwyżek no to nie wniosę tu nic wielkiego i Ameryki nie odkryje ale jak by nie kombinował to będą i pokrzywdzeni i będą tacy którzy zyskają,,, ja spodziewałem się ze nastąpi podwyżka o pare złotych w rozliczeniu od osoby, ale jak widać zawsze musi być namieszane,,, a na marginesie czy wszyscy zauważyliście ze nasz czołowy radny p. Grzegorz zamilkł, zawsze był rozgadany a tu cisza, wszystko z nim w porządku bo widziałem go ostatnio w autobusie,,,

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #794 dnia: Listopada 02, 2015, 13:13:44 »
http://www.ug.police.pl/pcms.aspx?cid=1591  chciałabym otworzyć sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami za 2014 i 2013 ale mam problemy z otwarciem. Czarna strona. Może ktoś z Was to otworzyć i tutaj opublikować lub wysłać mi na priv.