71
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Policzanin_2 dnia Czerwca 15, 2026, 15:15:13 »Brama nr 5 ,ponoć do wycięcia. Prawda?
Tak tylko przypominam.
Telefon mi padał, nie mogłem się rozpisać.
Pani prezes was rozgrywa jak zawsze.
Są dwie opcje w tej chwili "na stole". Albo zagłosujecie za 4 BOP, a wtedy ona je wprowadzi mając poparcie społeczne itd. i związki będą miały związane ręce, bo przecież "ludzie wybrali". Wtedy da wam te podwyżki których związki się domagają w nowych tabelach, ale jednocześnie "krzywdząc" was na zmianie systemu który jest dla spółki dużo lepszy, bo tańszy w utrzymaniu. To mało prawdopodobna opcja.
Bardziej prawdopodobna - zagłosujecie za pozostaniem 5 BOP, wtedy pani prezes powie "no chciałam dać pieniądze, ale ludzie nie chcieli, wola mniej pracować" i związki znowu będą miały związane ręce, bo "ludzie wybrali".
Ponadto nasila podziały między ludźmi, tym razem między zmianowymi a jednozmianowymi, bo nie daje żadnych informacji o referendum i ludzie już gadają, że jednozmianowi też mogą głosować (co jest bzdura). Do tego rzuciła, że WYNIK REFERENDUM BEDZIE MIAL WPLYW NA PODWYZKI DLA JEDNOZMIANOWCOW, co już jednoznacznie będzie powodowało, że jednizmianowcy będą się wkurzać na zmianowych i przez to nie dostali podwyżek albo dostali mniejsze.
Sama forma i czas referendum - decyzja w piątek wczesnym popołudniem, po prostu zakomunikowana związkom "robimy", a przygotowana wcześniej, bo plakaty wisiały od razu. Krótki termin dziwnie zbiegający się z terminem końca negocjacji w sprawie tabel, do tego środek sezonu urlopowego.
O ile zwykli ludzie nie mają zbyt wielkiego wpływu na to (oprócz głosowania w referendum), o tyle związki są znowu rozgrywane jak dzieci i zbyt głupie i zbyt pyszne żeby chociaż zrozumiec to, że tę grę przegrywają.
No, ale wola pić wódkę w dzień ogłoszenia referendum z członkiem zarządu. Nie boli was to?
No, ale jak zawsze - to wasz problem, ja tylko wyjdę na tego "co się wymadrza" xD
Post Merge: [time]Czerwca 13, 2026, 12:27:59 [/time]
I jeszcze bonusowa kwestia - motywuje wprowadzenie 4 bop tym, że sytuacja spółki jest kiepska, a więc będą z tego oszczędności.
Ale przecież przechodząc na 4bop mają nikogo nie zwolnić i dać 1300zl podwyżek, w jaki sposób to wpłynie pozytywnie na finanse spółki?![]()
Bo nie podejrzewam pani Prezes, że gdzieś jest jakiś haczyk
No np.taki przykład masz stawkę 5620 to po wartościowaniu według pani prezes i pana kusmirka wskoczysz na 5700 czyli 80zl dostaniesz podwyżki przy zostaniu na 5bop a jak byś przeszedł na 4bop to bedissz miał stawkę 6820 bo wpadnie ci te 1200zl podwyżki o której oni tam pisali. Bo tam bylo 1200 do stawki i 319 do dodatku zmianowego z tym że ten dodatek to oczywiście tylko też wzrataa przy przejściu na 4bop. Ci co mają stawki większe to nic nie zyskują na wartościowaniu. Jednym słowem kasę zarząd ma żeby dać 1519 zł jak przejdziemy na 4bop ,a jak zostaniemy na 5bop to kasy nie ma 😂 tak nas doceniaja i tak szanująFajne te propozycję pani prezes "po wartościowaniu "🤦🏻😂dziadów z nas robią i to nie małych. Niech te związki się [ciach!] wezmą w końcu do roboty bo mnie [ciach!] strzeli. Jeszcze na koniec podpis pani prezes "z wyrazami szacunku"ta pani to za grosz szacunku nie ma do pracowników,tyle wam powiem koledzy i koleżanki
Podaj szczegóły?
Fajne te propozycję pani prezes "po wartościowaniu "🤦🏻😂dziadów z nas robią i to nie małych. Niech te związki się [ciach!] wezmą w końcu do roboty bo mnie [ciach!] strzeli. Jeszcze na koniec podpis pani prezes "z wyrazami szacunku"ta pani to za grosz szacunku nie ma do pracowników,tyle wam powiem koledzy i koleżanki
Tu sie zgadzam. Szacunek do ludzi wynosi sie z domu i swojego charakteru, a nie z wyksztalcenia.moze i daje, ale paru kierownikom wystaje słoma z butów .... po mimo wyż wykształcenia traktują podwładych ponizej krytki... krytyki i tych co mają podstawowe lub zawodowe wykształcenieA wyższe wykształcenie co dajeDuzo, ale nie o tym rozmowa.
moze i daje, ale paru kierownikom wystaje słoma z butów .... po mimo wyż wykształcenia traktują podwładych ponizej krytki... krytyki i tych co mają podstawowe lub zawodowe wykształcenieA wyższe wykształcenie co dajeDuzo, ale nie o tym rozmowa.