Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TomaszTokarczyk

Strony: 1 2 [3]
31
Humor / Odp: Gryfomowa
« dnia: Sierpnia 02, 2015, 20:24:25  »
trening się udał? Bo ja nic nie słyszałem.
Ja też nie. Ale może trening rozpoczął się zbyt późno i syreny alarmowe nie zdążyły dojść do formy :)

32
Polityka lokalna / Odp: "Twój radny"
« dnia: Lipca 31, 2015, 20:47:52  »
Tak, zdziwiła. Tak, chciałbym jakichś wyjaśnień. Nie wiem co koalicjantowi wypada, ale warto by chyba sięgnąć do definicji słowa "koalicjant". Myślę, że chodzi generalnie o realizowanie wspólnego celu. W tym przypadku zaproponowaliśmy taki cel i środki jego realizacji. I uzyskaliśmy aprobatę. I nagle się okazuje, że część akcji "Twój radny" jest kwestionowana. Przykre. Tym bardziej, że projekt jest praktycznie bezkosztowy.

33
Polityka lokalna / "Twój radny"
« dnia: Lipca 30, 2015, 21:35:00  »
Nie ma zgody Zarządu Powiatu na skrzynki pocztowe w centrum miasta, służące do kontaktu mieszkańców z radnymi w ramach naszej akcji "Twój radny". Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na wniosek mój i radnego Dominika Brzęckiego. Mimo pozytywnego odbioru inicjatywy i wcześniejszej zgody Starosty i Wicestarosty, Panowie po zastanowieniu najwyraźniej zmienili zdanie. Dlaczego - argumentów w odpowiedzi nie podano. Rozwinięcie tematu, wraz ze zdjęciem odpowiedzi na wniosek - jak zwykle na moim blogu.
Jednocześnie zapraszam na cotygodniowe spotkania z radnymi przy kawie. Spotykamy się w każdy czwartek w Cukierni Piekarni Staromiejskiej przy ul. Bankowej, między 16 a 18. Zapraszamy!

34
Polityka lokalna / Odp: Wybory JASIENICA
« dnia: Lipca 29, 2015, 20:55:51  »
Frekwencja słaba ale wyniki zgodne z regułami gry.
W kontekście nagłego skoku uprawnionych do głosowania w Jasienicy, nie za bardzo wiem o czyich regułach gry mówimy...

35
Na ostatniej Sesji Rady Powiatu złożyłem wniosek o zorganizowanie spotkania w sprawie monitoringu z udziałem przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Miejskiej i spółdzielni mieszkaniowych. Punktem wyjścia jest dla mnie m.in. materiał na temat obecnego statusu monitoringu miejskiego, jaki otrzymałem w odpowiedzi na moją wcześniejszą interpelację, Plik jest do ściągnięcia na moim blogu, wraz z kilkoma zdaniami komentarza. Zainteresowanych zapraszam do lektury i dyskusji.

36
Trudne tematy / Betonowy plac przy ul. Roweckiego
« dnia: Maja 31, 2015, 22:41:58  »
Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusję nad sposobem zagospodarowania betonowego placu przy ul. Roweckiego. Przeszukałem forum i nie znalazłem żadnego wątku o tym. A wiem, że sporo osób jest niezadowolonych z tego, jak obecnie wygląda ten plac. Jak byście widzieli to miejsce zakładając, że znalazłyby się na ten cel pieniądze? Powinien tu powstać park zieleni, plac zabaw, parking, czy może blok mieszkalny? Osobiście, opowiadałbym się na połączeniem dwóch pierwszych opcji. Rozwinięcie tej (wstępnej!) opinii na moim blogu.

Zapraszam do dyskusji, a co ważniejsze - do wspólnego działania na rzecz poprawy komfortu życia na naszych osiedlach. Pozdrawiam.

37
Polityka krajowa / Odp: Wybory prezydenckie 2015
« dnia: Maja 30, 2015, 08:27:00  »
Afgan2402, czy ty naprawdę sądzisz, że gostki z PiS jedzą schabowe z kapustą w barach mlecznych? Rozczaruję cie: nie. Wsuwają takie same ośmiorniczki jak Sikorski z koleżkami. Niczym się nie różnią.
Może uściślijmy: nie ważne co jesz, ważne czy płacisz za to ze swoich, czy z publicznych pieniędzy. Z tego co pamiętam, za czasów PiS maksymalnym nadużyciem w tym względzie był słynny dorsz za 8,16 zł. A jakie kwoty płaci się obecnie za obiad u "Sowy" to już chyba wszyscy wiedzą. Trzymajmy się więc faktów i nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

38
Dokładniej mówiąc - chodzi o jednokierunkowy odcinek pomiędzy Przyjaźni a Okulickiego. Z części tej drogi widać kamerę na Leningradzie. Co do przyczyny zdarzenia, to zastanawiałem się czy pani poszkodowana sama dostanie mandat, ale chyba policjanci bardziej przejęli się jej stratą i byli wyrozumiali. Generalnie jednak nie pisałem o tym, żeby roztrząsać czyja wina była w tej sytuacji większa, ale żeby poprzeć moją tezę, że skuteczny monitoring mógłby być sposobem na ograniczenie skali wandalizmu w Policach.

39
Zgłosiła pani, która była świadkiem zdarzenia - korzystając z mojego telefonu :) Co do szczegółów, odsyłam do mojego bloga.

40
Nie chciałem polemizować, opierając się wyłącznie na wrażeniach, ale traf chciał, że parę godzin temu wpadł mi w ręce argument. Na ulicy Przyjaźni, na odcinku jednokierunkowym, przejeżdżał samochód, który miał problem, żeby zmieścić się pomiędzy ustawionymi po obu stronach jezdni pojazdami. Udało mu się przejechać, po czym jeden z pasażerów wysiadł i... urwał własnoręcznie lusterko w samochodzie po lewej.
W polu widzenie jest kamera na "Leningradzie". Jaki z tego wniosek? Hm.....

41
Witam. Zachęcam do zapoznania się z "rozwojem" tematu monitoringu w Policach na moim blogu. Rozwojem w cudzysłowie, bo mimo szczerych chęci, nie udało mi się na razie nawet pozyskać podstawowych informacji o systemie, a co dopiero coś podziałać. Ale, jak to mówią, cierpliwość jest cnotą... Zapraszam zainteresowanych do lektury. Pozdrawiam.

42
Na piątkowej sesji Rady Powiatu złożyłem interpelację o poniższej treści. Zainteresowanych zapraszam na mojego bloga o sprawach związanych z Powiatem Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Zwracam się z prośbą o przedstawienie szczegółowej informacji na temat funkcjonowania systemu monitoringu miejskiego w Policach, którego użytkownikiem jest Komenda Powiatowa Policji w Policach. Proszę o odniesienie się w odpowiedzi zwłaszcza do poniższych kwestii:

 • Ilość i rozmieszczenie kamer
 • Możliwości systemu (rodzaj kamer, pole widzenia, możliwości zmiany pola widzenia, jakość obrazu, pojemność urządzeń przechowujących zapis, czy obraz jest zapisywany i monitorowany całodobowo, czy jakość obrazu umożliwia identyfikację osobową, odczyt numeru rejestracyjnego pojazdu, obecny stan techniczny systemu, itp.)
 • Podmiot odpowiedzialny za utrzymanie sprawności technicznej i konserwację systemu
 • Czy istnieje dokument regulujący obowiązki użytkowników systemu monitoringu, administratora systemu oraz Urzędu Miejskiego jako sponsora monitoringu miejskiego
 • Geneza systemu (czy umiejscowienie kamer wynika z analizy natężenia zdarzeń, którym system miał przeciwdziałać? Jaki jest obecny cel funkcjonowania systemu monitoringu? Czy podczas budowy systemu określono wskaźnikowo cele, które system miał spełnić?)
 • Opinia na temat potrzeb ewentualnej rozbudowy systemu monitoringu
 • Liczba osób odpowiedzialnych za obserwowanie obrazów z kamer (Czy operatorom systemu są powierzane również inne obowiązki? Czy wobec operatorów kamer jest stosowany system motywacyjny – np. premie za ujawnienie zdarzeń?)
 • Czy są sformalizowane zasady współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji a Strażą Miejską w Policach, w zakresie wykorzystania informacji z miejskiego systemu monitoringu?
Uzasadnienie:
„Miejski monitoring wizyjny jest coraz powszechniej stosowanym przez miasta narzędziem dodatkowego zabezpieczenia przestrzeni publicznej. Dobrze zaprojektowany i sprawnie działający system może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa obywateli, oddziaływać prewencyjnie, przeciwdziałać aktom wandalizmu, zapobiegać przestępstwom, wykroczeniom i wypadkom, umożliwić przypisanie winy i odpowiedzialności za popełnione czyny. Szczególnie istotne dla skutecznego wykorzystania monitoringu wizyjnego jest zapewnienie właściwej lokalizacji i jakości kamer (kamery powinny zapewniać wysoką jakość przesyłanych obrazów, a ich położenie – optymalne pole widzenia), prawidłowa organizacja obsługi systemu oraz bardzo dobra współpraca służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego lub ochrony osób i mienia”[1].

W przedstawionym na lutowej sesji Rady Powiatu w Policach dokumencie pn. „Ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Polickiego w 2014 roku” zabrakło opisu stanu technicznego, roli i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego w Policach. W tym kontekście interpelacja ma na celu pozyskanie informacji, które są zarówno istotne z punktu widzenia podnoszenia poziomu poczucia bezpieczeństwa, jak i interesujące dla wielu mieszkańców miasta Police.
 
[1] Funkcjonowanie miejskiego monitoringu wizyjnego; Informacja o wynikach kontroli NIK; marzec 2014.
 

43
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Lutego 02, 2015, 01:16:28  »
Gryfowi i PiS się nie spieszy:
http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Bezpieczenstwo-poczeka

Przeciwnie: śpieszy nam się i zależy na załatwieniu tej sprawy. Jednak w imię tego pośpiechu nie chcemy wyłączać zdrowego rozsądku. Na sesji nazwałem propozycje Platformy chaotycznymi i nieprzygotowanymi i zdanie podtrzymuję. Generalnie zaproponowali, żeby w wybranych przez siebie miejscach (m.in. w ciągu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego) zainstalować "wyniesione przejścia dla pieszych". Dlaczego zaproponowano akurat wyniesienia? Nie uzasadniono. Czy wnioskodawcy znają jakieś inne, mniej inwazyjne metody uspokajania ruchu? Nie wiadomo. Jaki będzie wpływ na płynność ruchu w okolicy wyniesień? Najwyraźniej to nieistotne. Czy przepisy dopuszczają instalację progów zwalniających w zaproponowanych miejscach z uwagi na klasę dróg? Nie pokwapiono się sprawdzić (a przynajmniej z uzasadnienia wniosków to nie wynika). Czy wybór przejść do wyniesienia wynika z jakiejś analizy, czy też ze zdarzeń drogowych, które ostatnio miały tam miejsce? Stawiam na to drugie. Czy to znaczy, że należy przyjąć zasadę, że wynosimy każde przejście, na którym dojdzie do potrącenia? Hm... no właśnie. Tyle pytań, a uzasadnienia wniosków zaledwie na 1-2 zdania.

Osobiście wygląda mi to na kompletnie nieprzemyślane propozycje i ruch obliczony pod nastroje społeczne.

Zamiast nerwowych inwestycji, które sam autor artykułu nazwał doraźnymi, proponujemy kompleksową analizę stanu bezpieczeństwa przejść dla pieszych w ciągach dróg powiatowych - i dopiero na podstawie jej wyników ustalenie, które przejścia i w jaki sposób będziemy modernizować. Niech fachowcy ocenią stan oświetlenia, oznakowania pionowego i poziomego, zabezpieczeń, natężenie ruchu itd. i zaproponują na tej podstawie optymalne rozwiązania techniczne. Optymalne z punktu widzenia pieszych i kierowców. Będzie analiza i wnioski, będzie odpowiednie przekierowanie środków z budżetu. Za tym zagłosowałem. Ale skąd wniosek, że mi się nie śpieszy?

44
Polityka lokalna / Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« dnia: Listopada 11, 2014, 23:14:52  »
Polickie PiS jest w bardzo podobnej sytuacji, z tą różnicą, że nie dysponuje parasolem rządzenia. Smutno mi się robiło, gdy słyszałem, że nawet najdrobniejsze sprawy gminne wymagały zatwierdzeń i błogosławieństw od centrali.
Grzegorz, czy mógłbyś podać choć parę przykładów tych "najdrobniejszych spraw gminnych", wymagających ingerencji centrali PiSu? Bo coś mi to wygląda na bajkopisarstwo.
Cztery lata później PiS nie wystawił kandydata, popierając W. Diakuna. W obecnej kadencji wystawił kandydata nie z Polic.
A czy sam burmistrz Diakun jest z Polic? Pytam, bo może mam nieaktualne informacje.
Partia, również pogrążona we frakcyjnej rywalizacji nie zdołała wypromować lokalnego lidera. Musiała sięgnąć poza Police po człowieka, którego de facto wypromował Burmistrz Diakun. I robiła to naprędce, realizując rozkaz "z góry" mówiący o tym, że PiS ma mieć kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta w każdej gminie w Polsce.
Czy mogę prosić o źródło informacji o "rozkazie z góry"? Czy tym źródłem nie jest przypadkiem plotka lub pogłoska?
Realizacja tego "odgórnego" prikazu zaowocowała tym, że u progu kampanii samorządowej PiS zaproponował przyłączenie Polic do Szczecina.
Po pierwsze prikazu nie było, więc nie mógł niczym zaowocować. Po drugie, czysto teoretycznie, co ma jedno wspólnego z drugim? Nie ma w tym zdaniu za grosz logiki.

Strony: 1 2 [3]