• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - An_na

Strony: [1] 2 3 ... 80
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 19, 2020, 22:40:08  »
Pisałam o tym na swojej stronie, szkolenia okresowe bhp odbywają się w czasie pracy. Jeśli jest inaczej traktowane jest to jak wyżej. W związku z likwidacją R, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego, każdy pracownik powinien otrzymać indywidualny harmonogram pracy, w którym powinny być ujęte szkolenia okresowe bhp.
Pracownicy, którym ważność szkolenia kończy się w II półroczu, mogą odbyć szkolenie w I półroczu 2020. W I półroczu 2020 jest zaplanowanych 35 szkoleń dla pracowników na stanowiskach robotniczych.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 17, 2020, 15:40:51  »
Lista zawiera 1276 sklepów w tym wiele spożywczych. Skomponuje Pan wszelkie smakołyki przy dobrej woli.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 17, 2020, 08:27:45  »
Ach te niedobre zakłady.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 16, 2020, 14:16:48  »
Niestety tak to nie funkcjonuje. Podwyżka uzależniona jest od możliwości finansowych danego przedsiębiorcy w tym kosztów stałych i zmiennych  danego produktu. Były czasy gdy podwyżki nie było wcale, a były takie jak rok ubiegły gdy podwyżka wyniosła w sumie 300 zł.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 16, 2020, 10:04:01  »
Nie są przekładane tylko trwają i się odbywają. Związki są na bieżąco informowane o wszystkich istotnych kwestiach mających wpływ na negocjacje. Spółka może komunikować się na zewnątrz wyłącznie raportami bieżącymi zgodnie z dyrektywą MAR. Też chciałabym napisać więcej ale nie mogę. Związki zawodowe są zobowiązane prawnie do zachowania poufności informacji finansowych /a takowe mają wpływ na negocjacje/stąd komunikaty nie są bardzo szczegółowe z każdej ze stron-nie jest to wymysł wewnętrzny.
Na swoim blogu zamieściłam listę sklepów /karta dziecko/ z Polic, kto chce listę pełną jest ona dostępna na intranecie /zakładka FŚS/lub proszę na Messenger lub telefon podanie adresu to wyślę pełną listę bo jest bardzo długa.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 16, 2020, 09:18:32  »
Proszę wyhamować ze słownictwem  a swoje emocje zaangażować we wczytanie się w uregulowania prawne dotyczące tej kwestii. To co Pan je prywatnie to Pana prywatna sprawa.  Rozumiem, że Pan woli zbierać paragony, je archiwizować i mieć w gotowości do kontroli? Nie. No pracodawca też robi wszystko, aby Pan nie musiał a zgodnie z prawem zobowiązany jest sprawdzać co Pan spożywa komponując posiłek profilaktyczny. Niestety, to nie wymysł pracodawcy a izby skarbowej.  Ma Pan przestrzegać Regulaminu a pracodawca robi wszystko aby pracownikom to ułatwić, po drugiej  stronie jest kwestia opodatkowania tych kart podatkiem dochodowym w przypadku gdy pracodawca nie będzie kontrolował tego co pracownik spożywa jako posiłek profilaktyczny. Rozporządzenie mówi o kaloryczności, białkach, tłuszczach, węglowodanach a nie o wyznaniach czy preferencjach proroślinnych.

Post Merge: Styczeń 16, 2020, 09:30:55
RPzp_wracam do Regulaminu SOOP: par.4.2 Ocenie okresowej podlega Pracownik spełniający jednocześnie dwa warunki:
a. Okres zatrudnienia w relacji do liczby dni kalendarzowych w okresie oceny jest większy bądź równy 33%,
b. Obecność jest większa lub równa 66%.
3. Pracownik nie podlegający ocenie w myśl ust 2, na potrzeby naliczenia premii uznaniowej otrzymuje liczbę punktów jak dla oceny „Zgodna z oczekiwaniami”, chyba że w okresie oceny otrzymał naganę lub został zwolniony w trybie art.52 KP. W tym przypadku otrzymuje liczbę punktów oceny okresowej równą 0 (zero).”

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 16, 2020, 07:08:01  »
Nikt nie będzie układał planu żywieniowego ☺️ Zostaną podane przykładowe kompozycje posiłków. Energetyk i drożdżówka nie spełnia kryterium posiłku profilaktycznego, stąd propozycja z komisji bhp, aby takie przykłady były podane. Po to zostały wprowadzone karty aby pracownicy komponowali wg swoich preferencji, jednak ma być to kompozycja zgodna z Rozporządzeniem które określa ilość węglowodanów, tłuszczów, białka, kalorii. Izba skarbowa zdecydowała, że pracodawca ma mieć nad tym pieczę (tak w skrócie- jak trzeba to przytoczę całą interpretację).
W sprawie kart jest to jeden z elementów negocjacji płacowych. Propozycja zz wzrost o 20 %. W grudniu zostało podpisane utrzymanie FŚS na poziomie 125 % czyli na poziomie 2019.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2020, 22:37:06  »
Panie RPzpl_ Regulamin należy czytać całościowo,  namawiam Pana do zapoznania się z Całym Regulaminem SYstemu Ocen Okresowych Pracowników (nie mylić proszę z Regulaminem Premiowania).
Jeśli Pan go nie zna proszę o podanie mi w wiadomości prywatnej emaila to Panu wyślę i każdemu z pracowników oczywiście. Jutro podam konkretny opis z Pana przykładu czyli w którym momencie przełożony nie ocenia z uwagi na nieobecność dłuższą a pracownik ma z automatu zgodnie z oczekiwaniami.

Post Merge: Styczeń 15, 2020, 22:39:14
Darek 80-  Tak! Ma Pan rację! Mój błąd. Dziękuję za czujność! Konkretnie 947 tysięcy ton:) tak, po tym co napisałam kraj nasz byłby zasypany :)

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2020, 19:25:34  »
Nie zgadzam się z Panem.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2020, 19:02:35  »
Celiusz_prawda. Wzrosły. Nieee. Wybory nie mają tutaj wpływu.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2020, 18:26:46  »
Mam nadzieję, że w styczniu negocjacje zostaną zakończone. Mnie to martwi również bardzo import nawozów do Polski. Prawie milion tysięcy ton weszło do kraju, a ostatnio też i 35 tysięcy ton mocznika z Iranu. 

Post Merge: [time]Styczeń 15, 2020, 18:30:47 [/time]

RPzpl_no tak, poinformujemy cały świat, że je Pan krakowską z chlebem 🍶🥒🥬🍅🧀🥯🍗🥩. A gdzie inne składniki spożywcze? Proszę komponować posiłki zgodnie z Rozporządzeniem i pamiętać że to nie tylko forum dostępne dla pracowników.
Co do podniesienia zasilenia kart lunch pass: teraz trwają negocjacje i ze wzrostu kosztów negocjowana jest pula wzrostu wynagrodzeń.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2020, 17:44:51  »
Naprawdę uważa Pan, że to dobry pomysł o tym tutaj pisać? Ja stoję na stanowisku, że każdy pracownik komponuje posiłki zgodnie z prawem.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 15, 2020, 15:58:49  »
Dzisiaj było kolejne spotkanie negocjacyjne. Omawialiśmy sytuację na rynku nawozowym. Kolejne spotkanie wstępnie zaplanowano na wtorek.
W sprawie paragonów- było to omawiane na komisji bhp a wynika z interpretacji instytucji podatkowej, która kładzie nacisk na to,aby pracownicy spożywali/komponowali przy tym posiłki zgodnie z Rozporządzeniem. Dlatego bardzo ważne jest, aby pracowniku wykorzystywali karty zgodnie. regulaminem i tak komponowali posiłki. Dlatego będą teraz podane przykładowe jadłospisy.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 13, 2020, 19:32:18  »
Nie ma stenogramów ze spotkań.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 13, 2020, 18:27:03  »
Kolejne spotkanie negocjacyjne zaplanowane jest na 15.01

Strony: [1] 2 3 ... 80