• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - An_na

Strony: [1]
1
Strefa kobiet / Protonoterapia
« dnia: Październik 30, 2017, 22:56:17  »
Czy jest tutaj osoba, znająca się na protonoterapii? Moja koleżanka z pracy jest bardzo chora. Zdiagnozowano u niej nieoperacyjny nowotwór złośliwy nadnercza z naciekami na aortę. Leczona jest grzybami shitake i lekami. Lekarze odmawiają jej operacji z uwagi na nacieki na aortę. Koleżanka 49 lat- czworo dzieci -najmłodsze 10 lat. Wspaniały człowiek. Bardzo pracowita kobietka. Znalazłyśmy klinikę w Monachium. Koszt leczenia 29 tys euro. Protonoterapia. Wg lekarza moja koleżanka kwalifikuje się na te leczenie. Co sądzicie na ten temat? Moja koleżanka nie ma takiej kwoty to raz dwa, jest szansa na refundację przez NFZ o ile wyrazi na to zgodę? Czy ktoś z Was to przeszedł? Proszę o rady i porady. Mogą być tutaj- mogą być na priv. Bardzo mi zależy aby tej koleżance pomóc. Dziękuję za wszystkie wskazówki oraz za udostępnianie tego postu. Szukam wszelkiej pomocy. W przypadku braku środków i pozytywnej opinii na temat tej terapii rozpocznę akcję zbiórkową.
Bardzo proszę o każdą wskazówkę. Wyniki mam. Mam jej też dzięki uprzejmości pana doktora przetłumaczone na język niemiecki.

2
Sprawy bieżące / Szukam swojego kota- łysy rasy Sfinks
« dnia: Kwiecień 01, 2017, 18:23:47  »
Dziś w godzinach popołudniowych zaginął mój kot rasy sfinks. Łusy. Kolor cielisty (biały). Wychodził przed dom na il Asfaltową. Koś się nim zaopiekował? Proszę o pomoc. Dla znalazcy nagroda!

3
Sprawy bieżące / Uwaga!- oszust podający się za pracownika Enea
« dnia: Luty 08, 2017, 06:58:29  »
Chciałabym ostrzec przed oszustem, który chodzi po mieszkaniach i wyłudza dane osobowe oraz prosi o podpisanie dokumentów. Wczoraj był u mojej cioci na Mieszka Igo. Powiedział, że jest przedstawicielem Enea i zbiera deklaracje kto chce pozostać w tej firmie ponieważ trwa podział tej firmy i oddzielenie Polic od Szczecina i że osoby które się nie zadeklarują będą stratne na każdym comiesięcznym rachunku. Był u mojej schorowanej i leciwej wiekiem cioci. Chciał dowód osobisty i fakturę za prąd dla sprawdzenia tożsamości. Spisywał dane z dowodu po czym chciał w dwóch miejscach aby podpisała. Ciocia nie podpisała a Wy proszę zgłoście to swoim najbliższym. Nie wiem co miała podpisać ale czystych intencji tu nie widzę dlatego dzisiaj sprawa zostanie zgłoszona na policji.

4
Sprawy bieżące / Szlachetna Paczka- Police
« dnia: Listopad 21, 2015, 21:01:49  »
Szlachetna Paczka! Rodzina dla której będę kompletowała 🎁 to Pani Małgosia i jej czworo dzieci oraz wnuczek.
Zwracam się do wszystkich osób o wsparcie mojej inicjatywy. Głównie jest to zbiórka pieniędzy za które zamierzam kupić wszystko co Pani Małgosia potrzebuje. Będę prowadziła również zbiórkę żywności, środków chemicznych, pielęgnacyjnych dla małego Olka, nowych zabawek i nowych rzeczy. Zwracam się do Was o pomoc i prośbę o wsparcie! Ta dziewczyna jest bardzo dzielna a dzieci wspierają ją na każdym kroku. Jest oparciem dla swojej najstarszej córki i jej synka- sprawny im radość❤️🎁!

WYBÓR RODZINY
Kod rodziny
ZPM-1730-505996
Opis rodziny
Pani Małgosia (44 l.) ma czworo dzieci i wnuczka, które po śmierci męża wychowuje samotnie. Adam(16 l.), Marek(7 l.) oraz Weronika(5 l.). We wspólnym gospodarstwie domowym przebywa córka Patrycja (18 l.) oraz jej synek Aleksander (9 m-cy.).
Pani Małgosia wcześniej nie narzekała na swoje życie, razem z mężem wychowywali dzieci i dobrze sobie radzili. Mąż pani Małgosi pracował i zajmował się naprawami w gospodarstwie domowym był "złotą rączką", zawsze można było na nim polegać. Jednak trzy lata temu mąż pani Gosi zmarł i rodzina z dnia na dzień została sama bez środków do życia. Pani Małgosia oraz dzieci bardzo to przeżyli, mimo dramatycznej sytuacji rodzina nie poddała się. Pani Małgosia znalazła pracę dorywczą, bo tylko taką mogła podjąć z uwagi na swoja chorobę (schizofrenia). Dziewięć miesięcy temu córka Patrycja urodziła syna Aleksandra. Jego ojciec nie utrzymuje żadnych kontaktów z synem. Mały Oluś złagodził ból po stracie męża pani Małgosi, ale tym samym przybyło pracy i obowiązków. Mimo tego po raz kolejny rodzina nie poddała się i wspólnymi siłami stara się poradzić z trudami dnia codziennego. Patrycja też podjęła pracę dorywczą, kobiety są w stanie na zmianę zajmować się najmniejszym Olusiem. Źródłem utrzymania rodziny jest renta pani Małgosi, zasiłek rodzinny, alimenty oraz dochód z prac dorywczych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania na jedną osobę w rodzinie przypada 256 złotych miesięcznie.
Dużym wsparciem dla Pani Małgosi są najstarsze dzieci❤️. Syn Adam pilnie odbywa praktyki w Niemczech, aby w przyszłości mieć zapewnioną pracę. Najmłodsze dzieci Marek i Weronika chętnie pomagają w obowiązkach domowych. Pani Małgosia bardzo kocha swoje dzieci i jak mówi- dzieci są dla mnie najważniejsze, dzięki nim mam siłę codziennie rano wstawać, są dla mnie radością i wsparciem.

🎁Wśród najważniejszych potrzeb pani Małgosia wskazuję na żywności, oraz obuwie dla dzieci do szkoły. Prosi również o wózek (spacerówkę) dla wnuka Aleksandra który może być używany.

(Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione)

Potrzeby rodziny👩🏻👦🏼👧🏻👧👶🏼
🎁ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne:
słodycze dla dzieci, płatki do mleka
🎁ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Potrzebne środki czystości:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon
🎁Artykuły dziecięce:
Pieluchy rozm 4, chusteczki nawilżające, kremy.

ODZIEŻ
🎁Adam
zimowa kurtka XXL

OBUWIE
🎁Marek
Przejściowe tenisówki 30-31
🎁Weronika
Przejściowe tenisówki 29-30
🎁Adam
Przejściowe adidasy 44 do kostek
IV MATERIAŁY SZKOLNE:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina
V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Ręczniki
VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
🎁Marek i Weronika marzą o łyżwach (roz. 30-31)
🎁Adam o fajnej kurtce,
🎁maleńki Olek będzie zadowolony z zabawek,
🎁Partycja marzy o komórce- może być używana.
🎁Pani Małgorzata dla siebie nic nie chce, najbardziej ucieszą ją upominki dla dzieci.
NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
*żywność-czasami na nią nie wystarcza pieniążków
*spacerówka~nie posiadamy wózka dla wnuczka
*obuwie dla dzieci.

Osoby chcące wesprzeć Rodzinę Pani Małgosi proszę o kontakt annatarocinska@gmail.com lub poprzez fb- messenger.

5
Sprawy bieżące / Znalazłam złoty łańcuszek
« dnia: Maj 17, 2015, 19:08:59  »
UWAGA! Przed chwilą w Biedronce na Morelowej znalazłam złoty łańcuszek. Poszukuję właściciela. Oczywiście musi opisać ten łancuszek, podać próbę i jego długość. Lub zdjęcie, potwierdzające iż jest właścicielem.

6
Sprawy bieżące / Zaginął czarny york w Mścięcinie!
« dnia: Maj 03, 2015, 13:49:45  »
Zaginął pise rasy York! Czarny przypalany z ulicy Brzoskwiniowej w Mścięcinie zagubił się piesek. Uczciwego znalazcę proszę kontakt. 500002070

Post Merge: [time]Maj 03, 2015, 13:59:12 [/time]

http://zapodaj.net/3c59350f76284.jpg.html

Post Merge: [time]Maj 03, 2015, 14:00:32 [/time][/

Post Merge: Maj 03, 2015, 16:28:18
Odnalazł się. Dziękuję!

7
Sprawy bieżące / PILNE! Potrzebna krew 0 Rh minus do ratowania życia!
« dnia: Kwiecień 26, 2015, 08:37:06  »
Pilnie!!! Potrzebna jest krew 0 Rh minus dla mojego kuzyna  Sławomira Nowakowskiego!! Jeśli jest ktoś chętny oddać tą grupę krwi proszę o kontakt : 601451234, 609222108. Kuzyn (23lata) miał przeszczep wątroby, lecz nastąpiło odrzucenie organu. Potrzebny jest dawca wątroby :( .
Krew można oddać w poniedziałek do centrum krwiodawstwa w Szczecinie, podać imię Sławomir Nowakowski, szpital Arkonska, który jest po przeszczepie wątroby.

Post Merge: Kwiecień 26, 2015, 08:56:42
Sytuacja dramatyczna! Potrzebna krew dla ratowania życia!

8
Sprawy bieżące / Szlachetna Paczka Police-Rodzina o kodzie ZPM-617-409606
« dnia: Listopad 24, 2014, 09:19:45  »
Dzień dobry, w sobotę "ruszyła" Szlachetna Paczka w Policach. Jest blisko 30 rodzin, dla których wolontariusze ze Szlachetnej Paczki koordynują zorganizowanie "paczki". Moja Paczkowa Rodzina to Pani Lidia i jej dwoje cudownych dzieci.
Pani Lidia (36 l.) jest osobą niepełnosprawną samotnie wychowującą dwoje dzieci: Jakuba (11 l.) oraz Kornelię (7 l.). Rodzina pani Lidii w marcu 2013 roku doświadczyła ogromnego nieszczęścia. Mąż w/w i ojciec dwojga dzieci zginął tragicznie. Od tej chwili życie pani Lidii oraz jej dzieci zmieniło się nieodwracalnie. Rodzina bardzo cierpi z powodu tęsknoty za mężem i ojcem. Ponadto od czasu wypadku uległa znacznemu pogorszeniu sytuacja ekonomiczna rodziny. Największą trudnością jaką podaje pani Lidia są problemy z zabezpieczeniem niezbędnych potrzeb dwojga dzieci. Często brakuje środków finansowych na podstawowe potrzeby. Ponadto, jak podaje pani Lidia w dalszym ciągu bardzo trudno jest jej zmagać się z codziennymi problemami bez męża. Dzieciom brakuje taty...
Głównym źródłem utrzymania rodziny są: renta chorobowa Pani Lidii, jej dochody z podjętego stażu oraz świadczenia rodzinne co daje łączną kwotę (1937 zł), a po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków związanych z leczeniem (razem 1108 zł) pozostaje niewielka kwota na zabezpieczenie niezbędnych potrzeb rodziny tj. (829 zł) co w przeliczeniu na jedną osobę daje kwotę (276 zł). Pani Lidia pomimo bardzo trudnej sytuacji nie poddała się i starała siękorzystać z możliwych form wsparcia (psycholog, psychiatra), aby uporać się z traumą po stracie męża. Wszystkie podejmowane przez nią działania na rzecz poprawy sytuacji swojej rodziny robiła z myślą o dzieciach, które, jak mówi, są dla niej "prawdziwym bogactwem" i "sensem życia". Jej zaangażowanie i aktywność w jednym z projektów umożliwiło jej podjęcie stażu w sklepie z odzieżą (1/2 etatu). Wśród największych potrzeb pani Lidia wymienia odkurzacz, gdyż obecna sytuacja finansowa nie pozwala na jego zakup.

Ponadto będzie bardzo wdzięczna za otrzymanie środków czystości oraz odzieży dla dzieci.
Potrzeby rodziny
odkurzacz- z uwagi na wysoki koszt rodzina nie może sobie pozwolić na jego zakup
środki czystości- duże zużycie w/w produktów, częste prania szczególnie odzieży dzieci
odzież - braki w odzieży typu zimowego oraz
przejściowej dla dzieci i Pani Lidii
Żywność trwała: Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Herbata, kakao, słodycze, mleko, może być kawa
Środki czystości Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń,Szampon, Mydło/żel myjący
Odzież:
Lidia
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: kurtka
Rozmiar: 164 (L/XL)
Sylwetka: średna
Uwagi: jasny kolor
Kornelia
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: sweter
Rozmiar: 122/128
Sylwetka: szczupła
Uwagi: jasny kolor
Jakub
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: sweter
Rozmiar: 146/152
Sylwetka: szczupły
Uwagi: jasny kolor
Kornelia
Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: spodnie/dres
Rozmiar: 122
Sylwetka: szczupła
Uwagi: z regulowanym pasem lub gumką
Obuwie:
Kornelia
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 29
Uwagi: kolor - biały lub czarny
Jakub
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 37
Uwagi: kolor - brąz lub czarny

Pomoce szkolne

Zeszyty, Bloki, Papier kolorowy, Klej, Przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania
Pościel, Ręczniki
Brakujące sprzęty: Pani Lidia wskazała na brak odkurzacza w mieszkaniu oraz
przydałby się jej komplet garnków (te których używa są już bardzo zniszczone).
Specjalne upominki
Zabawki /nowe/ dla dziewczynki 7 lat i dla chłopca 11 lat
- Kornelia bardzo lubi tańczyć i marzy o różowej spódniczce/sukience baletnicy z tiulu.
- Jakub chciałby otrzymać grę planszową.
Dodam, iż Pani Lidia jest osobą niezwykle skromną jednak jej potrzeby o których nie mówi są duże większe. Te wypisane powyżej to najważniejsze. Gdy ktoś z Was byłby chętny pomóc mi w skompletowaniu paczki poprzez dorzucenie symbolicznych paru złotych lub poprzez zakup czegoś z listy będę wdzięczna a radość rodziny Pani Lidii będzie największym "dziękuję".
Osoba kompletująca paczkę dla  Rodziny o kodzie ZPM-617-409606
Anna Tarocińska, Tel. 500002070
A tak było rok temu i moja paczkowa rodzina Pani Magdy: http://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=Ro2UkLg0Tus&app=desktop

9
Sprawy bieżące / Wypadek Trasa Leśno Górne- Siedlice
« dnia: Maj 31, 2014, 01:00:25  »
Wracałam przed chwilą (0.45) ze Szczecina trasą na Leśno Górne. Niedaleko przed skrętem na "składowisko odpadów" wydarzył się wypadek- z samochodu został wrak.Straż pożarna i policja pracują na miejscu. Straż oświetla teren,jest też nieoznakowany wóz policyjny.Wyglądało to bardzo groźnie.

10
Sprawy bieżące / Szlachetna paczka Police
« dnia: Listopad 20, 2013, 17:30:28  »
Organizujemy szlachetną paczkę dla rodziny Pani Magdy. Ponizej opisałam co jest potrzebne. Wierzę w Wasze wrażliwe serducha.Poszukuję osób,ktore chciałyby pomóc w skompletowaniu paczki lub wesprzeć tą inicjatywę. W razie pytań proszę o kontakt do mnie Ania tel 500002070 lub drogą emailowa: annatarocinska@gmail.com                                                                   Kod rodziny ZPM-1825-044403
Opis
Pani Magdalena (34 l.), samotnie wychowuje dwoje dzieci: Oskara (9 l.) i Piotra (8 l.).
Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest ciężka choroba starszego syna Oskara (wielotorbielowatość nerek, nadczynność tarczycy, wada wzroku, opóźniony rozwój psychoruchowy). Pani Magdalena musi zapewniać stałą opiekę synowi. W związku z tą sytuacją zmuszona była zrezygnować z pracy zarobkowej. Na trudną sytuację rodziny wpłynęło także opuszczenie Pani Magdaleny i dzieci przez ich ojca, który pozostawił rodzinie długi do spłacenia. Opuszczając rodzinę wyjechał poza granice kraju i od kilku lat nie interesuje się losem dzieci. Pani Magdalena, gdyby mogła zapewnić dzieciom opiekę, chętnie wróciłaby do pracy. Jednak nadrzędnym celem jest dla niej zapewnienie należytej opieki dzieciom.
Trzyosobowa rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu. Mieszkanie jest zawilgocone i wymaga wymiany nieszczelnych okiepn. Na przychody rodziny składają się zasiłki rodzinne (212 zł), zasiłek pielęgnacyjny (153 zł), świadczenie pielęgnacyjne (620 zł) oraz zasądzone alimenty (860 zł.) Łączny dochód rodziny po odliczeniu kosztów opłat i wydatków na leki (263 zł na osobę) pozwala Pani Magdalenie na skromne przeżycie, jednak nie jest w stanie zabezpieczyć innych niezbędnych potrzeb dzieci i uzupełnić braków w gospodarstwie domowym. W mieszkaniu znajduje się jedynie kanapa, łóżko piętrowe dla dzieci, mała ława, 2 krzesła. Odzież układana jest w workach, ponieważ nie ma szafy ani innych mebli. Rodzina z powodu braku stołu nie może wspólnie spożywać posiłków.
Wśród największych potrzeb Pani Magdalena wymienia okulary dla dzieci oraz sprzęty wyposażenia mieszkania. Stół do kuchni i krzesła, szafa czy inne meble mogą być używane. Prosi również o żywność, bo nigdy nie ma jej za wiele a chłopcom apetyt dopisuje i zapewnia, że za każdą pomoc będzie wdzięczna.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny

Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Specjalne produkty żywieniowe: dieta normalna
Środki czystości

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
Inne: Piotr marzy o elektronicznej szczoteczce do zębów
IV. ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież
Lp
Płeć
Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa)
Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)
Rozmiar
Typ budowy
Uwagi
1
M
zimowe lub przejściowe
spodnie, kurtka zim bluza polarowa,
128cm
szczupła
 
2
M
zimowe lub przejściowe
spodnie, kurtka zimowa,bluza polar
122cm
szczupła
 
 

Obuwie
Lp
Płeć
Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)
Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)
Rozmiar
Uwagi
1
M
przejściowe
adidasy
31cm
 
2
M
przejściowe
adidasy
33cm
 
3
K
przejściowe
adidasy
37cm
 
Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, Ręczniki
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: rodzina potrzebuje wielu sprzętów wyposażenia wnętrz, ponieważ to co miała zostało zajęte i zlicytowane przez komornika z tytułu długów ojca dzieci, brak podstawowych mebli, rzeczy są pochowane w workach lub leżą na piętrowym łóżku, najbardziej potrzebne to: rozsuwana szafa, biurko, komoda, regał, stół kuchenny, krzesła, półka do łazienki lub szafka łazienkowa.
VII. INNE POTRZEBY:

okulary dla dzieci, Oskar i Piotr taka sama wada wzroku (op +3,0; ol +3,0)
Szczególne upominki:

Oskar - klocki lego albo gierka, Piotr - klocki Lego City lub gierka X-BOX 360, Magdalena - zastawa stołowa (talerze) lub garnki
Najważniejsze potrzeby:

1. Okulary dla dzieci bo najważniejsze dla matki jest zdrowie dzieci; 2. Wyposażenie mieszkania, bo po tym jak komornik dokonał zajęcia brakuje nam wszystkiego i nie mamy gdzie pochować naszych rzeczy; 3.Żywność - nigdy nam jej nie zbywało i na pewno się nie zmarnuje
Wolontariusze, którzy przyjęli rodzinę do akcji:

Lider rejonu: Wiesława Szewczyk
Wolontariusz: Joanna Błachowska-Kurbiel          Kon

11
Zwierzęta / targ koni przeznaczonych na rzeź
« dnia: Luty 16, 2012, 10:50:51  »
http://www.fundacjatara.info/

U córki w Gimanazjum jest prowadzona zbiórka w celu uratowania chociaż jednego konika, który później będzie miał dożywocie w schronisku dla koni Tara..Zachęcam innych do propagowania takich inicjatyw w innych środowiskach.

Strony: [1]