Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - An_na

Strony: [1] 2 3 ... 100
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 19:15:13  »
Ok. Rozumiem

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 18:18:16  »
Enzo87- na niczyj. Skończyły się ustalenia. Teraz dokumenty są przygotowywane, treść sprawdzana przez strony i przez prawnika, kolejno podpisują strony, następnie jest przygotowywane do Państwowej Inspekcji Pracy z uwagi na ZFŚS. Następnie będą rozmowy przyspieszone w spółkach zależnych. Takie ustalenia to szereg następstw prawnych. Po to wybieracie swoich reprezentantów czy to do zz, zarządu czy rady że oni mają wiedzę większą i w ramach tej wiedzy toczą się ustalenia. I możecie mówić różnie, oczywiście gloryfikując Puławy ( tak, tam jest super też mi się podoba,szczególnie melamina czy ureaza) ale ja nie dam złego słowa powiedzieć o naszych związkach zawodowych. Oni mają większą wiedzę nt tego jaka jest sytuacja spółki, makro i mikro, jakie są szanse, zagrożenia etc. Negocjują w interesie pracowników. Biorę udział w negocjacjach od ok 2006 roku i różnie bywało. Lepiej, gorzej,tragicznie, dramatycznie, lepiej. Dzisiaj jest gwarancja tego, że jeśli sytuacja na rynku surowcowym się poprawi siadamy do kolejnych ustaleń. Proszę pamiętać, że decyzja na ten rok była zero, brak kart i 70 procent premii. W trakcie roku zostało to zmienione, premia wróciła do 100 procent. Zostały wypłacone pieniądze z okazji dnia chemika, teraz mamy ustalenie odnośnie Bożego Narodzenia etc. Czy jestem zadowolona? Oczywiście, że nie. Każdy prezes chciałaby mieć ogromny zapas negocjacyjny. Rynek surowcowy między innymi determinuje koszty i pokazuje czym można dysponować. Od 2 tygodni zmagamy się z atakiem środowisk rolniczych, że mamy za drogie nawozy, a ich cena wynika nie z uporu podwyżek tylko z cen surowców, które musimy i póki co staramy się dźwigać jako zakład.
A tak wogole to piszę tutaj od 2009 bodajże, od czasów dla naszego zakładu najtrudniejszego i bardzo proszę o trzymanie poziomu dyskusji a nie robienie przez niektórych tu rynsztoka. Anonimowa dyskusja też może być na poziomie, przecież to różni ludzie czytają spoza firmy a czasami aż mi samej wstyd.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 14:56:27  »
Zdaję sobie sprawę, jednak do czasu publikacji oficjalnego dokumentu stanowi to tajemnicę służbową. Cierpliwości.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 14:50:01  »
fafik_ dzisiaj trwa podpisywanie porozumienia, zostanie podpisane przez wszystkich i stanie się dokumentem to będzie można o tym rozmawiać. Z pół godziny temu podpisywałam jeden z dokumentów ale nie ma jeszcze kompletu podpisanego.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 28, 2021, 08:20:25  »
Nie są.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 17:25:27  »
Topolol_ mądraliński.
Samsonowicz_moje wsparcie jest zawsze, nawet na wygnaniu- to też było ☺️ Jest i będzie.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 10, 2021, 16:28:51  »
A liczył Pan jaką składkę musiałby Pan zapłacić, aby organizacja bez pokrywania kosztów przez firmę mogła funkcjonować? Wynagrodzenia, ZUS, Podatki, księgowość, biuro.
Reasumując nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś takową organizację założył. Moje osobiste zdanie jest takie, że byłby to koniec wzajemnych negocjacji i oczywiście dla pracodawcy byłoby to bardzo korzystne a dla pracowników nie.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 10, 2021, 14:25:44  »
Zapomnijcie że związki żyjące na garnuszku zakładów i prezesa, coś wywalczą. Prezes im powie ile daje i oni to przyklepią obwieszczając że to wynegocjowali.
To kogo/jaką instytucję  życzyłby sobie Pan jako negocjatora Pana warunków wynagrodzenia?

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 02, 2021, 21:53:12  »
Samsonowicz_ oczywiście, mnie przyznam też ta wiadomość wgniotła w ziemię.  Ja o szczegółach rozmawiać i pisać poza oficjalnymi dokumentami nie mogę. Jest sztab ludzi dedykowanych do tego przedsięwzięcia i analizują każdą pozycję. GA Polyolefins SA czyli potocznie PDH to odrębna spółka akcyjna, i to do niej wpłynęło pismo od HEC. My jako zakłady mamy w tej spółce 34 procent akcji. Ciut mniej ma GA i po 17 z przecinkiem mają sam HEC i Lotos.
Negocjacje to odrębna kwestia.
Zachodniopomorzankn_ od kwestii pracowniczych jest PIP. Oni mają uprawnienia kontrolne takich kwestii.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 02, 2021, 15:08:44  »
Nie nakręcacie się i nie dorabiajcie teorii. W szczegółach pisać nie mogę jednak pamiętajcie, że w PDH Police mają 34 procent akcji to raz a dwa, trwa analiza.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 02, 2021, 11:15:01  »
127€ to koszmarnie wysoka kwota. Prawnicy, doradcy etc analizują wszystkie wskazane pozycje w odniesieniu do zawartego kontraktu.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 01, 2021, 17:31:01  »
I musi być Pan taki wulgarny?
Zadam Panu pytanie: ile wg Pana wiedzy zakład wydaje na remonty rocznie?

Post Merge: [time]Wrzesień 01, 2021, 18:33:54 [/time]
To ja odpowiem: od 130 do 150 mln rocznie. Czy to dużo?  Wydawane są ogromne kwoty acz zawsze od lat niewystarczające przy instalacjach liczących po 40- 50 lat, instalacjach które aby działać muszą sprostać wymogom przed nimi stawianymi  dyrektywom UE, dekarbonizacji i innym na które trzeba wydawać koszmarnych wielkości pieniędzy, po to aby mogły działać. BAT, Zielony Ład…to generuje koszty zamierzeń inwestycyjnych ale i remontowych.  Pan tego nie widzi a na to potrzeba ogromnych pieniędzy. Pan widzi jeden odcinek bo czuć SO, a służby remontowe muszą widzieć całość. Dla każdej jednostki co innego jest priorytetem. Dopowiem, że nie ma tygodnia abyśmy nie spędzali czasu nad ich poszczególnymi pozycjami. Ustalanie budżetów na remonty to kluczowy i stały element. Cały sztab pracowników pionu technicznego i poszczególnych pionów analizuje gradację ważności remontów etc. Po to właśnie, aby zwiększać budżety zmienialiśmy terminy postoju energetycznego. Zabieganie o wydatki na remonty jest niezależna od wyborów wiec proszę takich daleko idących skrótów myślowych nie stosować bo nie są zgodne z rzeczywistością zabiegania o wydatki na choćby remonty. Wie Pan, był tutaj kiedyś blisko dekadę temu jeden włodarz co planował ten wydział gdzie te SO nieładnie pachnie zamknąć, dzisiaj nie byłoby czuć. To właśnie dzięki wielu osobom mu się to nie udało i dzisiaj kwas działa, są wobec niego ciekawe zamierzenia inwestycyjne realizowane. Tak, każda z tych wiekowych instalacji wymaga dla swego działania bardzo dużych nakładów, a planować i wydawać je można w oparciu o osiągane wyniki.
Lada dzień będzie publikacja wyników półrocznych, proponuję bardzo wnikliwie przeanalizować sprawozdanie.
W szczegółach mogę go omawiać na wydziale. Proszę tylko napisać do mnie w wiadomości prywatnej. Do czasu publikacji wyników nie mogę o ich szczegółach rozmawiać bo zabrania mi tego prawo. Ale już niedługo publikacja.


Post Merge: Wrzesień 01, 2021, 19:34:27
Co do dyspozytorów bardzo cenię i szanuję jakość ich pracy. Codziennie otrzymujemy od nich od kilku do kilkunastu raportów dotyczących wszystkiego co się dzieje na zakładzie, dotyczące produkcji, procesów, bezpieczeństwa, ppoż, zdarzeń istotnych, odczuć powonienia etc,  wszystko po zgłoszenia złego samopoczucia konkretnej osoby ze wskazaniem ewentualnych przyczyn oraz dalszych kroków wobec tej osoby. Jeśli uważa Pan, ze ktoś nie zareagował proszę o taką informację w wiadomości prywatnej i sprawdzę. Podobnie jak zgłoszenia zagrożenia potencjalnie wypadkowe trzeba koniecznie zgłaszać. Dyspozytor, BHP. Każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie pracowników, bezpieczeństwie instalacji i eliminacji zdarzeń wypadkowych.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 05, 2021, 19:48:55  »
Arkona_dobry pomysł.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 27, 2021, 18:07:47  »
Tak, mają. Z gazówkami też nie jest tak najciekawiej. Wychodzi węgiel a później jako emisyjny wychodzi gaz. Zespoły intensywnie pracują nad kwestiami dekarbonizacji, Zielonego Ładu etc

Strony: [1] 2 3 ... 100