Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Abonament to:

Haracz
25 (100%)
Uczciwa opłata
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Czerwca 23, 2012, 18:46:02

Autor Wątek: [Ogólne] Telewizja Polska  (Przeczytany 23747 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 24, 2012, 16:46:29 »
Ciekawe, czy pracownicy Poczty płacą.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 24, 2012, 16:53:50 »
Cytat: "speedbax"
Systemie? Ciekawe kto, kiedy  i na jakich zasadach został w nim zarejestrowany.


Po kupnie sprzętu masz obowiązek go zarejestrować. Jak ktoś to zrobił to jest to jedyna możliwość na ściganie go jeśli przestanie płacić.

Ale... wystarczy wyrejestrować sprzęt i po bólu. ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 24, 2012, 16:58:33 »
Dokładnie. Mnie tylko ciekawi co w przypadku kupna telewizora z przeznaczeniem na eksport? Musiałbym go zarejestrować na jeden dzień? :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 24, 2012, 17:07:59 »
Cytat: "KrP"
Ale... wystarczy wyrejestrować sprzęt i po bólu. ;D


Nie sądzę, moim zdaniem właśnie tacy będą pierwsi na celowniku. Trzeba być kompletnym idiotą, by uwierzyć w to, że ktoś dobrowolnie zrezygnował z telewizora.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 24, 2012, 17:13:32 »
Ale co w tym dziwnego? Ja nie mam telewizora (znaczy jakiś zalega w piwnicy ale i tak nie działa). A jeśli miałbym to przy obecnej pracy i tak bym go wyrejestrował i wywiózł do Niemiec bo ja nie mam kiedy oglądać TV.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 24, 2012, 17:24:50 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale co w tym dziwnego?


Jeżeli tak myślisz, to naiwny jesteś i tyle, po tamtej stronie jest coraz mniej osób myślących inaczej, dlatego uważam, że cwaniactwo zgubi niejednego uważającego się za sprytniejszego. Ordnung muss sein. ;)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 24, 2012, 17:33:28 »
Że część osób będzie kombinować tylko to wiem. Ale ja poważnie nie mam telewizora w mieszkaniu. A ten co jest w piwnicy to spadek po poprzednim lokatorze. A abonament w Niemczech mnie nie martwi bo (wg tego co twierdzi moje kochanie) ma wliczony w czynsz w akademiku :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 24, 2012, 17:41:35 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale ja poważnie nie mam telewizora w mieszkaniu. A ten co jest w piwnicy to spadek po poprzednim lokatorze. A abonament w Niemczech mnie nie martwi bo (wg tego co twierdzi moje kochanie) ma wliczony w czynsz w akademiku :)


Ok, więc jesteś czysty w Polsce i w Niemczech. Myślałem raczej o innych, którzy myślą, że są cwańsi. ;)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 25, 2012, 10:28:45 »
Cytat: "KrP"
wystarczy wyrejestrować sprzęt i po bólu

O ile zaraz sobie nie dopiszą do ustawy, że każdy abonent telewizji satelitarnych jest też z automatu abonentem telewizji publicznej i nakażą usługodawcom wydać listy abonentów (o ile już takiego zapisu nie ma... trzeba poszukać).

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 25, 2012, 15:36:56 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "KrP"
Ale... wystarczy wyrejestrować sprzęt i po bólu. ;D


Nie sądzę, moim zdaniem właśnie tacy będą pierwsi na celowniku. Trzeba być kompletnym idiotą, by uwierzyć w to, że ktoś dobrowolnie zrezygnował z telewizora.


Ale najpierw ktoś musi udowodnić, że tego telewizora nie masz. Kto? Listonosz? ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 26, 2012, 13:02:20 »
Cytat: "cooker"

O ile zaraz sobie nie dopiszą do ustawy, że każdy abonent telewizji satelitarnych jest też z automatu abonentem telewizji publicznej i nakażą usługodawcom wydać listy abonentów (o ile już takiego zapisu nie ma... trzeba poszukać).

Ja rozpatrywałbym to bardziej w kategoriach prawa konsumenckiego i zadał pytanie czy sygnał sam w sobie jest towarem-? Jeżeli jest towarem to czy ktoś zawarł ze mną umowę na jego dostarczanie-? Mam umowę na dostarczanie wody,prądu,gazu Umowę zawarłem z platformą cyfrową,operatorem telefonii komórkowej,internetu.itd itd-podpisaną i obwarowaną konkretnymi warunkami.Nie przypominam sobie abym zawierał umowę i ją podpisywał z PP-a tym bardziej z PP.S.A.Abonament jest podatkiem od towaru jakim bez wątpienia jest sygnał TV.Jeżeli zatem takiej umowy nie podpisałem to w jaki sposób i kto zmusi mnie do płacenia.Sygnał TVP jest towarem-tak czy nie-? i na określonych prawem warunkach powinno się ze mną zawrzeć umowę i to Ja decyduję czy ten towar kupuję a warunki akceptuję.Kolejna moim zdaniem ważna rzecz w batalii o abonament to taka że PP nie jest już "Urzędem Pocztowym" jednostką administracji państwowej a spółką prawa handlowego PP.S.A-to jakim cudem i  i w oparciu o jakie przepisy prawa chce wystawiać tytuły wykonawcze-? nie ma do tego prawa.Jeżeli wystawi to taki "tytuł" nie będzie miał mocy prawnej i osobiście w to wątpię aby do tego doszło.Jedyną formą jaką może obrać do egzekwowania czegokolwiek to działania jakie stosują wszystkie podmioty gospodarcze a także osoby prywatne czyli występować do Sądu na warunkach ogólnych o wydanie nakazu zapłaty a z nim dopiero do komornika.Ciekawe jednak będzie to w jaki sposób wskażą "dług" bo aby Sąd taki wniosek mógł rozpatrzeć musi powstać zobowiązanie-czyli "dług" i okres w jakim ta należność powstała.Życzę PP powodzenia i licznych  procesów z powództwa "Kowalskiego". Swoją drogą ciekawi mnie bardzo jak TVP zamierza z tego wybrnąć.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 26, 2012, 18:07:28 »
Cytat: "Król podziemia"
Abonament jest podatkiem od towaru jakim bez wątpienia jest sygnał TV

I tu się mylisz. Abonament to opłata za posiadanie odbiornika zdolnego do odbierania programu (definicja ze strony TVP).
Ciekaw jestem co zrobią jak wyłączą sygnał analogowy, bo wystarczy mieć stary telewizor i dekoder DVB-T i teoretycznie masz odbiornik niezdolny do odbioru... :)
Co do pozostałej części twojego posta - wystarczy, że gdzieś w jakiejś ustawie jest wspomniane, że mają pobierać i mogą ściągać na drodze egzekucji jakiej chcą z automatu i możesz kombinować do woli, ale nawet sąd przyzna im rację...

@edit
Postanowiłem poświęcić chwilę i zajrzeć do ustaw (o opłatach abonamentowych, o postępowaniu egzekucyjnym w administracji) i wychodzi na to, że nie ma na nich opcji. Wszystko jest dopracowane, a najlepszy jest art 26 par. 4 "Jeżeli wierzyciel jest jednocześnie organem egzekucyjnym, przystępuje z urzędu do egzekucji na podstawie tytułu wykonawczego przez siebie wystawionego." Zgadnijcie kto jest wierzycielem i kto jest organem egzekucyjnym w tym wypadku... Czyli jak Naczelnik UP wystawi papiur...

btw nie ma to jak dawać darmozjadom za darmo:
Cytuj (zaznaczone)
Zwalnia sięod opłat abonamentowych:
 osoby:
- które mająprawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych z tytułu  ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
- spełniające kryteria dochodowe, określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych,
- bezrobotne,

jednym słowem no comment...

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 26, 2012, 20:45:58 »
Cytat: "cooker"
Postanowiłem poświęcić chwilę i zajrzeć do ustaw (o opłatach abonamentowych, o postępowaniu egzekucyjnym w administracji) i wychodzi na to, że nie ma na nich opcji. Wszystko jest dopracowane, a najlepszy jest art 26 par. 4 "Jeżeli wierzyciel jest jednocześnie organem egzekucyjnym, przystępuje z urzędu do egzekucji na podstawie tytułu wykonawczego przez siebie wystawionego.


Napisałem w swoim poście że w przypadku jednostki administracji państwowej taki tryb jest dozwolony ale nie w przypadku spółki prawa handlowego jaką jest w chwili obecnej PP.S.A.Wobec tego pan "Naczelnik" czytaj Manager spółki może wystawić.....pełnomocnictwo na zakup węgla ;-)

ustawa z dnia 5 września 2008 r. o komercjalizacji państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej "Poczta Polska" (Dz.U. Nr 180, poz. 1109):
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 27, 2012, 09:38:45 »
W myśl ustawy o postępowaniu egzekucyjnym organem egzekucyjnym może być każdy organ zobowiązany do tego ustawą. Ustawa o opłatach wskazuje Naczelnika UP. Nadzór nad Naczelnikiem w zakresie sprawowania obowiązków spoczywa na Ministrze, więc nie ważne, że to spółka akcyjna.
btw, z przytoczonej przez ciebie ustawy: "Komercjalizacja Poczty Polskiej, (...) polega na przekształceniu Poczty Polskiej w spółkę akcyjną o nazwie „Poczta Polska Spółka Akcyjna”,  (...) w której Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem."
"Spółka wstępuje we wszystkie stosunki prawne, których podmiotem była Poczta  Polska, bez względu na charakter prawny tych stosunków, jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej."

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 27, 2012, 12:43:44 »
Cytat: "cooker"
W myśl ustawy o postępowaniu egzekucyjnym organem egzekucyjnym może być każdy organ zobowiązany do tego ustawą.

Spółka prawa handlowego też-?  ;-) chętnie poznam źródło-podstawę prawną takiego  twierdzenia.Cały czas żyłem w przekonaniu,że owszem "inne organy egzekucyjne" które wymienia ustawa wykonują tylko zlecone czynności w całym procesie egzekucyjnym np.na wniosek Sądów,komorników,jednak z mocy prawa nie mają uprawnień do wystawiania tytułów wykonawczych.Te jedynie mogą wnioskować jako wierzyciele o wszczęcie egzekucji.Nie mam tu na myśli postępowania egzekucyjnego administracyjnego.
Cytat: "cooker"
Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem."
"Spółka wstępuje we wszystkie stosunki prawne, których podmiotem była Poczta Polska, bez względu na charakter prawny tych stosunków, jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej."

Ja treść tego zapisu rozumiem doskonale jednak obawiam się że Ty to odczytujesz bez należytego zrozumienia i znaczenia prawnego w dodatku postrzegasz jako surowy pozbawiony do ustawy komentarza zapis.Wskaż mi proszę w ustawie zapis o przyznaniu spółce prawa handlowego prawa do wystawiania  dokumentów mających „moc” tytułów wykonawczych bez potrzeby uzyskiwania dla nich sądowych klauzul wykonalności. Ja podtrzymuję dalej w całej rozciągłości to co wyżej w swoich postach napisałem i twierdzę że Spółki prawa handlowego nie mają podstaw prawnych do wystawiania tytułów wykonawczych.Takie działanie PP.S.A byłoby niezgodne z prawem.Potwierdzeniem mojego stanowiska niech będzie fakt że z pomysłu PP wycofały się Urzędy Skarbowe uznając że przepisy ustawy o opłatach abonamentowych są niewystarczające do dochodzenia tych należności.Ponadto pamiętajmy że zgodnie z ordynacją podatkową - zaległości abonamentowe przedawniają się po pięciu latach.Ustalenie więc czaso- okresu należnego zobowiązania niezbędnego dla poprawnej konstrukcji wniosku może okazać się wręcz niemożliwym W naszym prawodawstwie jest masa luk i możliwość różnego interpretowania przepisów-nie wykluczone że znajdą się odważni którzy zastosują "falandyzację" i wszystko będzie w zgodzie z przepisami.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-