Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Abonament to:

Haracz
25 (100%)
Uczciwa opłata
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Czerwca 23, 2012, 18:46:02

Autor Wątek: [Ogólne] Telewizja Polska  (Przeczytany 23719 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« dnia: Czerwca 23, 2012, 18:46:02 »
"Krokodyle łzy ronił prezes TVP Juliusz Braun. Oczywiście powodem lamentu była pusta kasa firmy, którą zarządza. Dziura w telewizyjnej kasie spowodowana została kiepską ściągalnością abonamentu. Aby uzdrowić sytuację uruchomione zostaną służby pocztowe oraz policja skarbowa. Rozpocznie się niebawem restrykcyjne ściąganie opłaty za coś, co trudno oglądać. Publicznej prawie nie włączam, a jeśli już to kanał Kultura. Nie wiem jak inni. Mogę się jedynie domyślać po obliczeniu ilości seriali pączkujących dość żwawo, że Polak-szarak karmiony jest mało strawną papką oraz kosmiczną ilością reklam. Jest ich wcale nie mniej, aniżeli w prywatnych stacjach. Dlaczego prezes Braun chce zmusić mnie abym płacił na źle zarządzaną firmę? Firmę, która toleruje nepotyzm i prymitywne kolesiostwo.  Na półmetku największej europejskiej imprezy piłkarskiej prezes TVP oficjalnie oświadcza, że wykupienie od UEFA licencji na transmisję meczów z aren EURO 2012 generuje 60 milionowe straty. Jeśli to prawda, w co nie wierzę, stawiam pytanie: czy przed zakupem owej licencji nie było mądrego, który policzyłby opłacalność kontraktu? Czy Platini przyłożył pistolet do skroni Brauna i kazał wykupić tragiczną w skutkach licencję? Gdzie tu sens i logika…

   Zamiast sięgać do kieszeni obłożonych różnymi podatkami obywateli, radzę prezesowi TVP sięgnąć po rozum do głowy i przeanalizować faktyczne przyczyny spadku popularności prowadzonej przezeń instytucji. Podam jeden, ciepły jeszcze przykład. Za 15 minut czytania przez Hannę Lis, tego co inni napiszą, kasa TVP wypłaca lektorce każdorazowo 3 tysiące złotych! Zatrudniono tę osobę dla poprawienia wizerunku audycji. Tak argumentował to przedsięwzięcie przedstawiciel telewizyjnego zarządu. Ostatnie badania dowodzą,  że H. Lis ma oglądalność o 300 tysięcy mniejszą aniżeli pani Racewicz i dziadek Turski! To oficjalna wiadomość podana przez „wirtualne media”. Słowa mają się nijak do faktów. Ale to tym gorzej dla faktów! Zarządzanie finansami w publicznej telewizji od dawien dawna budzi poważne wątpliwości. Kosmiczne kontrakty, jeszcze większe dyrektorskie odprawy przy dość częstej karuzeli zatrudnienia zniszczą najbogatszego, a tu przecież mamy do czynienia z dziurą finansową. Brak w tym wszystkim logicznego myślenia i racjonalnego zarządzania.

   Panie prezesie Braun, porządkowanie trzeba rozpocząć od pozamiatania własnego podwórka. Niewiele zmienią restrykcje abonamentowe, potrzebne są przede wszystkim zmiany programowe, strukturalne oraz racjonalna polityka finansowa. TVP jest workiem bez dna. Połknie każde pieniądze,  bez zauważalnego efektu na ekranie. Nie uzdrowi się tego molocha przy pomocy ściągania abonamentu. To ledwie kropelka. TVP przegrywa w konkurencji z prywatnymi stacjami. Dlaczego? Otóż to, warto poszukać odpowiedzi na to proste pytanie, a nie szperać w kieszeniach obywateli-podatników, zasłaniając się czarną dziurą w kasie. Hau! Hau!"


Źródło: http://zapiskibronislawa.bloog.pl/id,331179226,title,Dziadek-Turski-lepszy-od-Hanny-Lis,index.html?ticaid=5eaea#komentarze

Jakie macie zdanie na temat opłat na rzecz Telewizji Polskiej? Czy obecna forma Wam odpowiada? Co sądzicie o planach dotyczących ściągania zaległych opłat? Czy niepłacenie abonamentu jest w/g Was uczciwe?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2012, 19:01:32 »
Dlaczego mam płacić za coś, z czego nie korzystam? Telewizora w domu nie mam, a nawet jakbym miał to publicznych kanałów nie oglądam. Mam radio w samochodzie ale tam również nie słucham publicznych rozgłośni. A na ogół to słucham tam płyt. Poziom telewizji publicznej spadł już dawno temu i aktualnie to zakopuje się coraz bardziej w dnie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2012, 19:11:14 »
Podatek telewizyjny płaci się za posiadanie radia, bądź telewizora, niezależnie od tego czy oglądasz/słuchasz, czy nie. W Niemczech od przyszłego roku będzie płacił każdy, kto ma stały meldunek, deklaracja o posiadanym sprzęcie odchodzi do lamusa. Jeśli chodzi o mnie, to płacę kwartalnie 54 Euro za radio i telewizor, wiem, że kasa ta jest dzielona między nadawcami w zależności od wyników badań oglądalności/słuchalności. Z samych reklam podobno wyżyć się nie da. Jak to się ma do rzeczywistości nie wiem.  :crazy:

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2012, 19:24:06 »
Ja uważam,że jeśli płacę swojemu dostawcy telewizji,(np. cyfrowy polsat), to to wystarczy.
Niech się telewizje rozliczają między sobą.
Dlaczego miałbym płacić haracz dodatkowo dla tvp,tylko dla tego,że mam w domu telewizor?
Kiedyś,15-20 lat temu,gdy była tylko telewizja państwowa,to  ok,rozumiem.Wiadomo było,że jak odpalasz telepatrzydło to tylko te programy są i je oglądasz.
Ale teraz,kiedy wielu nawet nie przełącza na tvp1 ,czy tvp2, to jakaś bzdura.
Na razie nie ma podpisu......

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2012, 19:56:27 »
Cytat: "Ciekawy"
Ale teraz,kiedy wielu nawet nie przełącza na tvp1 ,czy tvp2, to jakaś bzdura.


Dokładnie, też mam mieszane uczucia. Jak słyszę np., że niektóre "gwiazdy" z seriali TVP biorą po 10 tysi za dzień zdjęciowy, to zastanawiam się za co? Niech płacą ci, co to oglądają.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 23, 2012, 19:57:12 »
Ciekawy, dokładnie tak. Niech się oni rozliczają. Ja mam to gdzieś, jak dla mnie to mogą wszystko zakodować i jechać na płatnych dekoderach. Zobaczylibyśmy jak długo by pociągnęli...
Kpina, człowiek sobie kupi telewizor pod odtwarzacz, konsolę, czy internet, a oni tylko łapy po pieniądze wyciągają...

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 23, 2012, 20:01:21 »
Cytat: "cooker"
jak dla mnie to mogą wszystko zakodować i jechać na płatnych dekoderach.


Dokładnie tak,tylko chyba nie mogą,bo już by wtedy nie była telewizja publiczna,dostępna dla każdego.
Na razie nie ma podpisu......

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2012, 22:06:41 »
Temat już chyba był kiedyś poruszany.
Równiez jestem za tym aby dostawca telwizji płacił za to. Skoro to opłata za posiadanie telewizora, to czemu te łzy roni prezes TVP? Nie potrzebuje telewizji publicznej. Mogę płacić podatek za telewizor ale niech on idzie na polepszanie jakości odbioru czy coś takiego, a nie na pensje dyrektorów . Nikt nie kazał TVP wykupowac licencji na mecze, mogła to zrobić któraś z telewizji niepublicznych, oni by nie płakali.
A TVP zawsze może zacząć puszczać reklamy w trakcie filmów, bo i tak między jednym a drugim filmem jest 10-15 minut na reklamy. Niech więc oczu nie mydlą, że z tego kasy nie mają.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 23, 2012, 22:25:08 »
Mam telewizor i antenę pokojową. Odbieram Polsat i TVN, które nie każą sobie płacić. A że gdzieś przypadkiem łapią się publiczne kanały to nie moja wina. :twisted:

A na poważnie - oświadczam uprzejmie, że nigdy nie płaciłem i nigdy nie będę płacił za MOŻLIWOŚĆ oglądania czegokolwiek. Może jeszcze mam płacić Tesco za to, że umożliwia mi robienie zakupów u siebie mimo, iż u nich nie kupuję?

To jest patologia i zacofanie by w XXI wieku było coś takiego jak abonament. I jak widzę nie tylko Polska jest pod tym względem chora, takie stawiane za wzór Niemcy jeszcze bardziej poszli na całość.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 23, 2012, 23:44:30 »
Ja tez nie płacę. Niech nie dają reklam, jeżeli chcą się utrzymywać z abonamentu. Inne lepsze stacje zarabiają tylko z reklam.
Ja płacę „n”, a oni niech się między sobą sami rozliczają. :faja:

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 24, 2012, 12:28:59 »
http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,Nie-placisz-abonamentu-Skarbowka-moze-ci-zajac-dom,wid,14673621,wiadomosc.html


Ciekawy artykuł,w temacie abonamentu.
Moim zdaniem,trochę zastraszają,aby zwiekszyć ściągalność.
Na razie nie ma podpisu......

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 24, 2012, 13:45:46 »
Oczywiście, że straszą, nie mają innego wyjścia bo egzekwowanie abonamentu jest praktycznie niemożliwe.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 24, 2012, 14:37:59 »
Dzisiaj właśnie kolega mi powiedział że jemu tacie siadł za niepłacenie abonamentu komornik. To możliwe?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 24, 2012, 14:53:50 »
Możliwe. Ale musiał być zarejestrowany w systemie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Telewizja Polska
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 24, 2012, 14:56:54 »
Systemie? Ciekawe kto, kiedy  i na jakich zasadach został w nim zarejestrowany.