Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: TIRowe cwaniactwo?  (Przeczytany 35085 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« dnia: Maja 20, 2012, 12:31:06 »
Znamy wytłumaczenie!

#at=296

Nie no, nie ogarniam gościa. Święta krowa MUSI wyprzedzić bo on jest w pracy! I on zyska na tym 2km/h przez co dojedzie do celu 3min szybciej! A osobówki niech łaskawie czekają, co z tego, że on wyprzedza przez 5min.

Powinien być całkowity zakaz poruszania się TIRów lewym pasem (zakładając, że są tylko dwa).

No wkurzył mnie gość.

Anyway, można też tak: ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 20, 2012, 12:51:06 »
Przesadzasz :) To nie są tylko 2 minuty wbrew pozorom. A te 10 minut w jedną czy drugą stronę może mieć dość praktyczny wymiar finansowy. I co ciekawe: skoro jego (wg ciebie) nie zbawią te 2 minuty (a jest przecież w pracy) to ciebie (skoro masz wolne) tym bardziej nie zbawi. A pomysł zakazu poruszania się ciężarówek (bo konwencją celną może być trochę ciężko jeździć) lewym pasem jest delikatnie mówiąc niezbyt mądry. I nie przesadzaj z tym czasem wyprzedzania. To są incydentalne przypadki.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 20, 2012, 13:55:51 »
A mnie często emeryci blokują na chodniku... Im też zakazać poruszania się? :P
Ma gość rację. Gdyby jadący prawym pasem puszczali wyprzedzających całość zajęłaby pół minuty i nie byłoby problemu.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 20, 2012, 14:28:38 »
Cytat: "KrP"
Święta krowa MUSI wyprzedzić bo on jest w pracy!

Argumenty, których używa tirowiec, też nie są pozbawione sensu. Jazda przed ścianą, jaką jest tył innej ciężarówki, jest rzeczywiście b. męcząca.
Inna kwestia, to poziom empatii kierowców ciężarówek do pzostałych uczestników ruchu. Tak jak mówił ten kierowca, wyprzedzany może odrobinę zwolnić.
Wyprzedzający może rownież odczekać chwilę aż przejadą auta które są w pobliżu. Oprócz lusterek mają przecież radia, i tak dla urozmaicenia monotonii jazdy mogli by też pomóc. Wiele zależy od samego człowieka.
_

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2012, 14:39:32 »
TIR-y na tory! :) I będzie spokój dla wszystkich. No może kierowcom ciężarówek PKP podbije trochę poziom adrenaliny.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 20, 2012, 15:21:55 »
To nie jest rozwiązanie.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 20, 2012, 18:19:50 »
Mając na względzie stan naszej kolei, to raczej tory na TIR-y. ;D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 20, 2012, 18:23:12 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Przesadzasz :) To nie są tylko 2 minuty wbrew pozorom. A te 10 minut w jedną czy drugą stronę może mieć dość praktyczny wymiar finansowy.


Wiesz jak mnie interesuje ich wymiar finansowy?

Cytuj (zaznaczone)
I co ciekawe: skoro jego (wg ciebie) nie zbawią te 2 minuty (a jest przecież w pracy) to ciebie (skoro masz wolne) tym bardziej nie zbawi


Jasne, że nie. Dlatego niech ten gość (i jemu podobni) nie roszczą sobie prawa do decydowania o tym co będzie się dziać na drodze. Bo nie są ich jedynymi użytkownikami i, choć może ich to zdziwi, nie dyktują na drodze warunków.

No i z matematyką tez u niego kiepsko. Tutaj pojedzie 2km/h szybciej, zaoszczędzi 10 min., super. Szkoda tylko, że zapomniał, iż straci ja w potencjalnych korkach i na światłach.

To jest tak samo jak z osobówkami, które wyprzedzają inną jadącą 90km/h, a sami mają na liczniku nawet niech będzie te 100km/h. Wydaje im się, że będą szybciej, a i tak spotykamy się na najbliższych światłach o tej samej godzinie. :D

Cytuj (zaznaczone)
.A pomysł zakazu poruszania się ciężarówek (bo konwencją celną może być trochę ciężko jeździć) lewym pasem jest delikatnie mówiąc niezbyt mądry. I nie przesadzaj z tym czasem wyprzedzania. To są incydentalne przypadki.


To jest bardzo dobry pomysł bo będzie i bezpieczniej dla nich i dla kierowców osobówek. No i nie będą tamować ruchu takim wyprzedzaniem trwającym 5min.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 20, 2012, 18:47:14 »
Cytat: "KrP"
Wiesz jak mnie interesuje ich wymiar finansowy?
A wiesz jak ich interesuje twój czas?

Cytat: "KrP"

Jasne, że nie. Dlatego niech ten gość (i jemu podobni) nie roszczą sobie prawa do decydowania o tym co będzie się dziać na drodze. Bo nie są ich jedynymi użytkownikami i, choć może ich to zdziwi, nie dyktują na drodze warunków.
Oczywiście, że nie dyktują. Jeśli jedziesz autostradą i przed tobą jedzie ktoś kto wyprzedza inne auto a mimo to jedzie wolniej niż ty to też mu będziesz zarzucał, że jest egoista?
Cytat: "KrP"
No i z matematyką tez u niego kiepsko. Tutaj pojedzie 2km/h szybciej, zaoszczędzi 10 min., super. Szkoda tylko, że zapomniał, iż straci ja w potencjalnych korkach i na światłach.
Zapomniałeś, że to jest mowa o krajach w których są autostrady. Więc te 2km/h szybciej tutaj (ale na następnej górce już 15 - 20 km/h) da mu konkretną oszczędność.
Cytat: "KrP"

To jest tak samo jak z osobówkami, które wyprzedzają inną jadącą 90km/h, a sami mają na liczniku nawet niech będzie te 100km/h. Wydaje im się, że będą szybciej, a i tak spotykamy się na najbliższych światłach o tej samej godzinie. :D
Tak jak mówiłem: u nas to lipa, ale jeśli masz autostrady to już wyjdzie z tego coś konkretnego.
Cytat: "KrP"

To jest bardzo dobry pomysł bo będzie i bezpieczniej dla nich i dla kierowców osobówek. No i nie będą tamować ruchu takim wyprzedzaniem trwającym 5min.
Dla nikogo nie będzie bezpieczniej. I przez ostatnie pół roku ile razy jechałeś za ciężarówką która wyprzedzała inne przez 5 minut? Zapraszam do Skandynawii w okresie letnim, jak wyjadą z kempingami. Prędkości osiągane przez ciężarówki to wręcz prędkość światła w porównaniu z nimi.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 20, 2012, 18:48:45 »
Cytat: "Kilofownikownia"
To nie jest rozwiązanie.
Jak najbardziej jest to dobre rozwiązanie. Finansowe i ekologiczne.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2012, 18:56:35 »
To dlaczego w dużo bogatszych krajach się nie przyjęło? Poza tym te ciężarówki i tak musiałyby dojechać do i z terminala. I tak muszą docelowo jechać na rozładunek. To jest do zrobienia jeśli masz za/rozładunek w okolicach takiego terminala. W innym wypadku jest to totalnie bez sensu. Tu gdzie się poruszam jak już to na tory daje się same naczepy. Ale to i tak nie na odległość kraju tylko co najmniej 2.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 20, 2012, 20:25:27 »
Jak ja lubię takich "pieniaczy" wiszących mi na ogonie podczas wyprzedzania. A jak taki delikwent za głośno "szczeka" to jeszcze dostaje strzała ze świateł stopu.

Jeśli nie ma zakazu wyprzedzania, to mam prawo wyprzedzać co i kiedy mi się podoba (nie mówię tu o bezpodstawnym zajmowaniu pasa lewego). Nie mam zamiaru wachlować prędkością, bo jakiemuś bubkowi w osobówce się spieszy... Pfff...

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 20, 2012, 21:04:44 »
kaniomaGeneralnie uważam że ja jeżdżę samochodem dla wygody, a kierowcy ciężkich sprzętów z...ją na chleb, więc staram się ułatwiać im życie. Wszystko zależy od kultury, zaczynając wyprzedzanie na podjeździe kierowcy TIR-ów nie wystawiają sobie najlepszego świadectwa. Spotykam się na drodze z pełnym zrozumieniem ze strony "zawodowców", zdarzają się też wypadki totalnego chamstwa. Cóż, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi...
ps . Nie lepszy jest numer z "ręcznym". :devil:

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 20, 2012, 21:21:08 »
Q100sz, chodzi właśnie o kulturę jazdy. Traktujmy innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Pragnę nadmienić, że mimo iż w PL nie jest to aż tak popularne jak w innych krajach, to zawsze czekam na "strzał z długich" zanim rozpocznę manewr wyprzedzania, jeśli nie, puszczam wszystkie małe. Nigdy nie wbijam się nikomu przed nos. Może dlatego tak mnie wpienił ten temat.

Najgorsze jest to, że nawet osobówką jeżdżę przepisowo i to też się w/w pieniaczom nie podoba. Bardzo często odgrywają się poprzez hamowanie przed maską jak już mnie wyprzedzą... uprzedzam, że kiedyś nie zdążę wcisnąć hamulca...

Nadmieniam, że jeśli ktoś jest wredny dla mnie na drodze to potrafię odpłacić się tym samym.

Ad. P.S. Szczerze to wolę nie próbować zaciągać ręcznego podczas jazdy zestawem :D nawet nie chce myśleć jakie skutki to może mieć ;)

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
TIRowe cwaniactwo?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 20, 2012, 21:35:46 »
kanioma jak byś trafiła na mnie i byś, co nie co przeskrobała. To uwierz mi, że miałabyś dosyć. Jestem gotów w agresji poświęcić mój tył samochodu. A twoja próba udowodnienia, że to było specjalnie legła by na gruzach. Dzikie zwierzęta są wszędzie;)