Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 40586 razy)

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 07, 2012, 18:36:06 »
Cytat: "demoskinos"
Na Mieszka I są już zbierane podpisy o likwidacje podzielników :)

jestem w 100% pewien, że najbardziej za tym optują ci, co mają kolosalne opłaty i szukają "jeleni", którzy za nich częściowo poniosą koszty . chodzą po mieszkaniach i zachęcają do podpisu właściwue bez żadnej podkładki, czyli bez analizy takiego typu ogrzewania w innych, najlepiej porównywalnych, warunkach i jakie są to rzeczywiste koszty dla przysłowiowego Kowalskiego

Offline pachol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 07, 2012, 19:03:51 »
Cytat: "kier"

jestem w 100% pewien, że najbardziej za tym optują ci, co mają kolosalne opłaty i szukają "jeleni", którzy za nich częściowo poniosą koszty . chodzą po mieszkaniach i zachęcają do podpisu właściwue bez żadnej podkładki, czyli bez analizy takiego typu ogrzewania w innych, najlepiej porównywalnych, warunkach i jakie są to rzeczywiste koszty dla przysłowiowego Kowalskiego

masz rację dlaczego jak ze dwa lata temu ktoś chciał zrezygnować z podzielników to miesięcznie z ryczałtu musiałby płacić ok 500 zł? szukają jelonków i tyle, mam to gdzieś że babcia gienia z pod 3 marznie bo marzy jej się zwrot niech odkręci grzejnik i już :devil:

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 07, 2012, 22:47:31 »
z tego co wiem to na "starych policach" a dokładnie na woj.polskiego sa takze bloki z "odry"(te blizej kosciola przy sklepach motoryzacyjnych ) i tam nie mam podzielnikow,zdjete zostały wlasnie podobno na rok czasu celem sprawdzenia ale czy to prawda to nie wiem bo nie mam nikogo kto by tam mieszkał i nie mam jak tego zweryfikowac.

Mietka

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 11, 2012, 14:20:43 »
Na Mieszka I nie ma podzielnikow w blokach 1,2,3,4,8, nie wiem jak reszta. :)). Nikt nie chodzil po ludzich zbierac podpisy. Zainteresowani wiedzieli gdzie sa listy na ktore jesli chcieli, mogli sie wpisac.

W starych Policach, mieszkancy byli zadowoleni z braku podzielnikow. Nie mieli ich juz w tamtym sezonie grzewczym i nie zapowiada sie aby chcieli wrocic do podzielnikow.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 11, 2012, 16:23:46 »
Cytat: "Mietka"
W starych Policach, mieszkancy byli zadowoleni z braku podzielnikow. Nie mieli ich juz w tamtym sezonie grzewczym i nie zapowiada sie aby chcieli wrocic do podzielnikow.


ale czy wszyscy? czy tylko Ci, co dopłacali rok w rok? masz takie info?

dage

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 15, 2012, 13:51:08 »
www.podzielniki.info

Jak działa SYSTEM

Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić.
Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób:

Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty:
- kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przypadku 40 000zł (opłaty za części wspólne bloku – klatki schodowe, korytarze, nieopomiarowane łazienki) dzielona jest wg powierzchni poszczególnych mieszkań
- kwotę zużycia (zmienną) – 60 % całości w naszym przypadku  60 000 zł-wyliczona jest z podziału całego zużycia na poszczególne mieszkania.

Przykład 1

Załóżmy, że zimą mamy  + 20 ° C na dworze i nikt nie korzystał z ogrzewania. Podzielniki wskazały zerowe zużycie. Całą kwota 100 000 zł Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieli na mieszkańców według powierzchni ich lokali
100 000 zł /100 mieszkań = 1 000 zł na jedno mieszkanie

Przykład 2

Znowu załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze, nikt nie korzysta z ogrzewania. Tylko przysłowiowemu Kowalskiemu dziecko odkręciło termozawór tzw. „głowicę” na krótką chwilę. Z tego powodu w całym rozliczanym bloku, jako jedyny wykazał zużycie w wysokości jednej jednostki. Otóż zgodnie z przyjętym systemem rozliczeń kwota stała zostani podzielona na wszystkich mieszkańców:

40 000 zł /100 = 400 zł

99 mieszkań w rozliczanym bloku za okres rozliczeniowy dostanie rachunek w wysokości 400 zł

Kowalski jako jedyny wykazał zużycie więc jego rachunek wyniesie:

400 zł kwoty stałej + 60 000 zł kwoty zmiennej = 60 400 zł  !!!

Kwota zmienna - dla przypomnienia - to kwota wyliczona z sumy zużycia jednostek rozliczeniowych z całego bloku dzielona na zużycie jednostek poszczególnych mieszkań
Oto jest sekret tzw. „sprawiedliwego" dzielenia kosztów przez niektóre spółdzielnie.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 15, 2012, 18:15:07 »
dage co ty za brednie wypisujesz z tym rachunkiem na 64000 zł dla Kowalskiego.

dage

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 15, 2012, 18:49:46 »
www.podzielniki.info

mówisz jak prezes mojego SM i firma rozliczeniowa:)

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 15, 2012, 21:09:21 »
Cytat: "dage"
Przykład 1

Załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze i nikt nie korzystał z ogrzewania. Podzielniki wskazały zerowe zużycie. Całą kwota 100 000 zł Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieli na mieszkańców według powierzchni ich lokali
100 000 zł /100 mieszkań = 1 000 zł na jedno mieszkanie

Co do tego przykładu.
Byłbym zbulwersowany gdyby zostało mi naliczone 1000 a nie 400. Po to jest określany wskaźnik 40/60.
Czy jest zgodne z prawem takie naliczenie przez spółdzielnię?  Nie dałem rady przestudiować przepisów z podanego linku.
_

dage

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 15, 2012, 21:32:50 »
www.podzielniki.info

Spółdzielnia rozlicza się z mieszkańcami wg regulaminu przyjętego uchwałą.
Czy to jest zgodne z prawem lub chęcią bycia zgodnemu z prawem i "dla mieszkańców"
Mój przykład pokazał,że nie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 15, 2012, 21:39:06 »
Nie spamuj.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 16, 2012, 15:43:39 »
Po pierwsze niech każdy podejdzie do ODRY sam i dowie się ile będzie płacić za swoje mieszkanie ,takie gdybanie to do niczego .Ja się dowiedziałam że zapłacę miesięcznie za metr 2,39razy metraż to wychodzi 117,11 miesięcznie.Czasami mam zwroty,  ale przy płaceniu bez podzielników ,zwrotów nie będzie .I bardzo dobrze nie chce oszczędzać, nie chce zwrotów ,chce mieć ciepło w domu.Ci co piszą że nie będą dopłacać do sąsiada bo ma zakręcone ,śmieszą mnie bo to sąsiad do niego dopłaca i go ogrzewa .Moja różnica to 27 zL i oczywiście ewentualne zwroty lub dopłaty .Ja jestem za zdjęciem podzielników i 95% mojego bloku też bo ,zrobiliśmy listę chętnych i większość jest za zdjęciem podzielników.Rozmawiałam ze znajomymi też stwierdzili że nie chcą podzielników.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :*

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 16, 2012, 15:47:18 »
Storczyk, to zdaj nam relację za rok jak Ci to wyszło - dzięki ;-)
Bądź beta testerem :)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 16, 2012, 15:58:51 »
Mam nadzieje że wyjdzie  dobrze ,rozmawiałam z osobami z ul.Wojska polskiego  którzy mają ściągnięte podzielniki już2 lata i nie narzekają ,wręcz są bardzo zadowoleni .Ja wiem że nie którzy mają bardzo ciepłe mieszkania i nie są zainteresowani zdjęciem podzielników . :rotfl:

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 16, 2012, 16:55:30 »
Przed  montażem podzielników w Leningradach, ciepło było tylko na najwyższych kondygnacjach, mieszkania poniżej były zimne i niedogrzane pomimo iż wszyscy płacili po równo. Pomysł likwidacji jest tak głupi i niedorzeczny, że aż można by się w nim doszukiwać jakiegoś innego celu, być może wspomożenie nierobów z Polickiego PECU możliwe że pani Walczak siedzi przy tym samym korytku z tego co pamiętam startowała kiedyś z list „GRYFA”.
Dobrym przykładem może być przykład najemców lokali przy ul. Bankowej dzięki podzielnikom co roku mają zwroty po 2000,00zł