Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 40462 razy)

pracuś

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 03, 2012, 13:32:53 »
Cytat: "cooker"
A myślisz, że sąsiad w ogóle nie płaci? 100% zwrotu ma? Też płaci i za to co płaci ma prawo oczekiwać, że ta rurka nagrzeje mu te 24 stopnie...

I nie liczcie na to, że spółdzielnia zrobi co zechce. Przyjdzie taki czas, że się zbierzemy i zrobimy im tam Egipt i się zabawa skończy. W końcu jako członkowie mamy prawo zmienić zarząd...

ok. płaci ale jak to się ma do innych którzy płacą i zwrotu otrzymują np.100 - 400 zł. a taki gość 800 - 1100 ? Napisałem że grzeję bo mnie stać a co z ludźmi którzy grzeją bo muszą np. małe dziecko i jak rozliczenie dostają to dopłata z nóg ich zwala? a ich sąsiedzi grzeją tak naprawdę ich kosztem. :crazy:

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 03, 2012, 14:35:01 »
Zrobiłem rachunek sumienia CO z ubiegłego sezonu grzewczego:
po zsumowaniu wszystkich zaliczek za CO wyszło ok 1440zł ,
danfosy  przez cały czas ustawione były na zero, temperatura w okresie grzewczym wahała się w granicach 18 do 20 stopni. Teoretycznie podzielnik nie powinien nic wskazać ale jednak naliczył
1) 130
2) 60
3) 1
4) 16
otrzymałem zwrot 210zł
czyli 1440-210=1230zł
za ogrzewanie mojego mieszkania za ubiegły sezon grzewczy zapłaciłem 1230 zł. chyba 5 miesięcy grzania czyli za miesiąc wychodzi jakieś 246zł (w tym ogrzewanie klatek straty przesyłowe itp)
Mi się wydaje, że cena za takie minimum jest dobra.
Jak ktoś chce mieć wyższą temperaturę (lub pali papierosy przy otwartym oknie nad kaloryferem) musi liczyć się z dopłatą.
Rozwiązanie z podzielnikami nie jest idealne, ale na pewno lepsze niż ryczałt.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 03, 2012, 15:23:39 »
Ponoć 0,59 gr za metr tyle ma kosztować .Sama jeszcze nie byłam ,sąsiad był.Samo pismo bardzo skąpe w informacje .

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 03, 2012, 16:16:14 »
Cytat: "Storczyk"
Ponoć 0,59 gr za metr

Kwadratowy, sześcienny czy bieżący? :P

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 03, 2012, 17:25:21 »
Cytat: "Storczyk"
Ponoć 0,59 gr za metr tyle ma kosztować .Sama jeszcze nie byłam ,sąsiad był.Samo pismo bardzo skąpe w informacje .


Cytat: "cooker"
Cytat: "Storczyk"
Ponoć 0,59 gr za metr

Kwadratowy, sześcienny czy bieżący? :P


Jak nie ma podzielnika w Twoim domu, to rozumiem, że zapłacisz za milion jednostek Twojego bloku?
Czy inaczej to działa ? :]

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 03, 2012, 18:50:47 »
0.59PLN/metr to informacja szczątkowa, jeśli to jest 0.59gr/metr na cały sezon na cały blok to:
60mkw*10mieszkań*4klatki*0.59PLN=1416PLN za cały sezon.
60 metrów kw. - średnia powierzchnia mieszkania.
Ale domyślam się, że ktoś wliczy w to jeszcze piwnice i klatki. Wtedy wyjdzie drożej. Jeszcze drożej wyjdzie, jeśli policzymy, że 0.59PLN za metr to opłata za miesiąc.
Ale, sprytne "instytucje" zawsze przedstawiają tak cenę, żeby zachęcić "klientów". Jeśli coś kosztuje 5000PLN. To po rozłożeniu na 36 miesięcy na raty 138.88(8)PLN (nie liczę odsetek/innych opłat). Po powiedzeniu, że dziennie to kosztuje jedynie ~4.63PLN wychodzi cud-malina. Do informacji publicznej podaje się 4.63 - wszak to grosze, na pierwszy rzut oka tanio ;-)
I love the night.
1101110100101111

Nil

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 03, 2012, 19:13:02 »
Ja u siebie zawsze miałem Ciepło, jestem za podzielnikami. Mam zawsze zwrot i dlaczego mam teraz płacić. Zainwestowałem w dobrej firmy okna, przez drzw wejściowe mi też już nie wieje, na klatce zamknięte mamy okna. W mieszkaniu62m2 chodzę normalnie ubrany, teraz mam koszulkę i długie spodnie. Wszędzie mam odkręcone na II-kę i nie zakręcamy jak idziemy do pracy.
Jak od początku włączymy kaloryfery i się nam mieszkanie nagrzeje to późniejtylko podtrzymujemy temperaturę.
Kaloryfer nie może być zimny bo zabiera ciepło które jest w mieszkaniu.
Ja jestem za podzielnikiem, moje mieszkanie.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 03, 2012, 20:26:28 »
Cytat: "rbk"
Jak nie ma podzielnika w Twoim domu, to rozumiem, że zapłacisz za milion jednostek Twojego bloku?
Czy inaczej to działa ?

A kto niby płaci za klatki? Mieszkańcy bloku lub klatki (w zależności ilu płaci jest taniej lub drożej). W tym kontekście pytanie nie jest aż tak śmieszne, bo ci policzą powierzchnię klatki * ilość pięter i rozliczą na mieszkańców. Jakby nie patrzeć klatkę można mierzyć zarówno metrami kwadratowymi (tak zresztą rozliczają mieszkania) jak i sześciennymi (które faktycznie trzeba ogrzać). Za które wolałbyś płacić?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 03, 2012, 20:28:31 »
cooker, ja już swoje stanowisko przedstawiłem w kilku postach wyżej

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 04, 2012, 11:19:55 »
Cytat: "Kryst13"
Zrobiłem rachunek sumienia CO z ubiegłego sezonu grzewczego:

Ja zrobiłęm rachunek sumienia z kilku lat, i jestem za podzielnikami. Ewentualnie zgodziłbym się na roczny eksperyment z nieuwzględnianiem pomiarów podzielników, ale nie z demontażem. Za mieszkanie 30m.kw. w wieżowcu przy Przyjaźni zapłaciłem 560 zł. Okna nowe, wietrzenie zgodne z zasadami, zawory zamknięte. W łazience grzejnik nieopomiarowany i w pokoju begnąca ciepła rura. Pokój nieszczytowy na 5 piętrze. Średni koszt miesięczny w sezonie grzewczym wynosi 93 zł. NIE JEST TO DUŻO. Gdyby opłata była za metry kwadratowe, pewnie koszt całkowity byłby wyższy. Nikomu nie chciałoby się instalować nowych, szczelnych okien, wietrzenie byłoby godzinne, a nie dziesięciominutowe.

johny166

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 06, 2012, 00:50:23 »
Generalnie rzecz biorąc nie wiemy o co chodzi. Spółdzielnia nie wyraża sie w określony sposób , ktoś napisał ze przy ryczałcie koszt ogrzewania wyniesie 0,59/m2 .Ja mam mieszkanie o pow.62 m. kw.  to po wyliczeniu wyjdzie ok 38 zł/mc. Ludzie coś tu nie gra bo teraz płace 120 zl /mc . Pewnosci nie mamy .ze jak przejdziemy na ryczałt , to nagle nie wzrosną ceny ogrzewania , bo przeciez gdzies to ciepło ucieka , bo klatki , a szczególnie okna na klatkach sa nieszczelne , bo jakas zryta sąsiadka w domu nie pali , tylko  na klatce   i okno sobie otwiera i wietrzy........ Bo jak  nie wiadomo o co chodzi , to zawsze chodzi o kase... Tylko  ze my zwykli ludzie musimy ja wykładac.......

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 06, 2012, 12:05:27 »
Cytat: "johny166"
Generalnie rzecz biorąc nie wiemy o co chodzi. Spółdzielnia nie wyraża sie w określony sposób , ktoś napisał ze przy ryczałcie koszt ogrzewania wyniesie 0,59/m2 .

I źle napisał. Tyle może wynieść zaliczka albo zapłata za poprzedni sezon rozłożona na 12 miesięcy (nie przypuszczam, żeby jakaś spółdzielnia się zdeycydowała na takie rozliczanie, bo faktury z PEC trzeba płacić na bieżąco).
Ogrzewanie w bloku to jest coś, czego koszt znasz dopiero po otrzymaniu rachunku.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

johny166

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 06, 2012, 12:38:49 »
Wlasnie rozmawialam z Panią ze spoldzielni. Wygląda to tak ;  teraz płacimy 2,05 /m kw , po zdjęciu podzielnikow bedziemy płacic 2,72 /m kw . Po zakonczeniu sezonu grzewczego , rozliczany jest caly węzeł ( wszystkie 5 leningradow  podchodza pod 1 węzeł grzewczy)  i jesli wyjdzie nadpłata dostaja wszyscy zwrot po równo , no i oczywiscie tak samo w przypadku niedopłaty , wszyscy beda dopłacac taką samą kwote .

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 06, 2012, 14:24:47 »
Cytat: "johny166"
Wlasnie rozmawialam z Panią ze spoldzielni. Wygląda to tak ;  teraz płacimy 2,05 /m kw , po zdjęciu podzielnikow bedziemy płacic 2,72 /m kw . Po zakonczeniu sezonu grzewczego , rozliczany jest caly węzeł ( wszystkie 5 leningradow  podchodza pod 1 węzeł grzewczy)  i jesli wyjdzie nadpłata dostaja wszyscy zwrot po równo , no i oczywiscie tak samo w przypadku niedopłaty , wszyscy beda dopłacac taką samą kwote .



Trochę to dziwne jak dla mnie .Jak to się ma do powierzchni mieszkania,mam 34m kw.,sąsiad np 62m kw,i co taki sam zwrot i ewentualna niedopłata ?? Zanim wszyscy na grandę polikwidujemy podzielniki poczekajmy z jeden sezon grzewczy na opinie tych co już to przejdą na wlasnej skórze ?

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 06, 2012, 19:16:16 »
Cytuj (zaznaczone)
poczekajmy z jeden sezon grzewczy na opinie tych co już to przejdą na wlasnej skórze ?
Jeśli już ktoś przeszedł na rozliczanie od powierzchni to może sprawdzicie jak kształtowało się zużycie  na węźle.