Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 40265 razy)

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 06, 2012, 19:23:26 »
wg pisma ze spoldzielni: wzrost komfortu cieplnego przy niewielkich wzrostach kosztów. juz to widze, jak wszyscy grzeja na pelny gwizdek, a koszt na wezle wzrosl tylko nieznacznie :rotfl:

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 06, 2012, 19:50:32 »
Według mnie sprawa jest prosta. Czy z podzielnikami czy bez nich, zapłacić będziemy musieli za ciepło zużyte wg wskazań urządzeń pomiarowych na węźle (czyli tak jak jest i do tej pory). Zmieni się jedynie podstawa obciążania poszczególnych mieszkańców. Dotychczasowe wskazania podzielników zastąpione zostaną metrami kwadratowymi lub sześciennymi. Jedynym skutkiem tego będzie  to, że: stracą oszczędni, zyskają marnotrawiący ciepło. I to wszystko co da owa likwidacja podzielników. Dlatego np. ja będę ostatnim, który będzie optował za likwidacją podzielników.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 06, 2012, 19:52:44 »
Tak się zastanawiam ilu mieszkańców ma standardowe żeliwne (czy z czego to to jest) kaloryfery, a ilu założyło sobie miedziaki. Zgodnie z wszelką logiką miedź oddaje ciepło szybciej, więc kaloryfer miedziany powinien szybciej schłodzić wodę w systemie. Jeden taki pion i po imprezie - woda wróci zimna... A potem się zrobią rozbieżności na węźle, bo oni sobie zapewne szacują zużycie ciepła w oparciu o dane nt emisji ciepła przez zwykłe kaloryfery, a miedź zrobi psikusa i koszty pójdą ostro w górę. Bo zawsze można być sprytniejszym niż wszyscy dokoła i założyć na całej długości ściany system rur miedzianych połamanych kolankami. Skoro rozliczenie tylko wg metrów to hulaj dłósza - piekieła nie ma...

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 06, 2012, 21:16:27 »
Cytat: "johny166"
wszystkie 5 leningradow podchodza pod 1 węzeł grzewczy

Cytat: "kier"
wszyscy grzeja na pelny gwizdek, a koszt na wezle wzrosl tylko nieznacznie  
 Sprzeczność widzę.
No chyba że węzeł cieplny będzie ustawiony na minimalną temperaturę wody. Ale ciepłownia nie będzie zainteresowana
Jeszcze jeden sposób. Aby kontrolować zużycie, na węźle cieplnym będzie urzędował taki człowieczek jak w Misiu. Mówił on
Cytuj (zaznaczone)
Jak jest zima, to musi być zimno. Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury
Link tutaj
Dla tych co nie chcą podzielników proponuję coś na kształt mantry:

bez podzielników nie będę mógł zaoszczędzić
bez podzielników nie będę mógł zaoszczędzić
bez podzielników nie będę mógł zaoszczędzić
_

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 06, 2012, 21:46:48 »
solar, jesli juz cytujesz, to rób to sensownie: moja wypowiedź powyżej brzmiała:
Cytuj (zaznaczone)
juz to widze, jak wszyscy grzeja na pelny gwizdek, a koszt na wezle wzrosl tylko nieznacznie :rotfl:
. prawda, ze to inacze brzmi niz  
Cytuj (zaznaczone)
wszyscy grzeja na pelny gwizdek, a koszt na wezle wzrosl tylko nieznacznie

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 06, 2012, 22:28:00 »
Cytat: "kier"
Cytat:
juz to widze, jak wszyscy grzeja na pelny gwizdek, a koszt na wezle wzrosl tylko nieznacznie  
. prawda, ze to inacze brzmi niz


Pogląd na sprawę mam podobny. Do Twojego ironizowania, dodałem swoje trzy grosze. Może inni to zrozumieli   :colors:

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 07, 2012, 08:47:36 »
zapominacie wszyscy , że odpadną koszty użytkowania urządzeń odczytujących zużycie ciepła i usług firmy, która odczytuje te liczniki

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 07, 2012, 09:31:18 »
Cytat: "andrexx"
zapominacie wszyscy , że odpadną koszty użytkowania urządzeń odczytujących zużycie ciepła i usług firmy, która odczytuje te liczniki


Faktycznie, to jest przecież około 40% całej kwoty. Prawda jest taka, że pewnie nie odpadną bo spółdzielnia wrzuci te kwotę gdzieś indziej.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 07, 2012, 16:23:28 »
Zastanówcie się czy wolicie ciepło czy zimno? Ludzie siedzą w domach poubierani na cebulkę i cieszą się ze zwrotów za ogrzewanie .Ale czy to ma sens skoro mieszkanie mają grzyb lub pleśń.Ja nie mam ani jednego. ale mam mieszkanie zimne.Zwroty w granicach 300-  400zł bo oszczędzam ale mam tego dość chce mieć ciepło w domu.

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 07, 2012, 16:29:57 »
Cytat: "Storczyk"
Zastanówcie się czy wolicie ciepło czy zimno? Ludzie siedzą w domach poubierani na cebulkę i cieszą się ze zwrotów za ogrzewanie .Ale czy to ma sens skoro mieszkanie mają grzyb lub pleśń.Ja nie mam ani jednego. ale mam mieszkanie zimne.Zwroty w granicach 300-  400zł bo oszczędzam ale mam tego dość chce mieć ciepło w domu.

Nie widzę problemu. Podchodzimy do kaloryfera, rozkręcamy zawór na odpowiednią temperaturę i cieszymy się ciepłem. :jupi:

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 07, 2012, 16:37:22 »
Cytat: "Kryst13"

Nie widzę problemu. Podchodzimy do kaloryfera, rozkręcamy zawór na odpowiednią temperaturę i cieszymy się ciepłem.  Jak będzie nie opomiarownie ,i będę wiedzieć ile będę płacić to napewno      tak zrobie .

   

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 07, 2012, 17:37:38 »
Cytat: "Storczyk"
Ludzie siedzą w domach poubierani na cebulkę i cieszą się ze zwrotów za ogrzewanie .Ale czy to ma sens

Ma to sens! Ja mam w domku temperaturę 20-21 stopni bo tak chcę (nie ubieram się na cebulkę) i mam w związku z tym zwrotu ok. 600 zł. Niby dlaczego miałbym dopłacać do tych, co chcą w domu mieć 24-26 albo nawet i więcej stopni. Niech sami płacą za swoje potrzeby. Nie widzę zatem żadnych konkretnych powodów do demontażu podzielników i przechodzenia na ryczałt. Jeżeli będę chciał mieć w domu turecką łaźnię, to dam zawory na maksa i wtedy nawet dopłacę! Bo za moje kaprysy płacić muszę ja a nie inni.

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 07, 2012, 17:40:35 »
Cytat: "Storczyk"
Cytat: "Kryst13"

Nie widzę problemu. Podchodzimy do kaloryfera, rozkręcamy zawór na odpowiednią temperaturę i cieszymy się ciepłem.  Jak będzie nie opomiarownie ,i będę wiedzieć ile będę płacić to napewno      tak zrobie .

   


To ostatnie zdanie to nie moje !

Offline pachol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 07, 2012, 17:59:46 »
Cytat: "Storczyk"
Zastanówcie się czy wolicie ciepło czy zimno? Ludzie siedzą w domach poubierani na cebulkę i cieszą się ze zwrotów za ogrzewanie .Ale czy to ma sens skoro mieszkanie mają grzyb lub pleśń.Ja nie mam ani jednego. ale mam mieszkanie zimne.Zwroty w granicach 300-  400zł bo oszczędzam ale mam tego dość chce mieć ciepło w domu.


pierdu pierdu jak nie grzejesz to zapewne na ścianach pieczarki rosną, chodzę do znajomego mieszka na czwartym i jest pazerą, co roku trzęsie się z zimna, i zbiera wodę ociekającą z okien, co roku po sezonie zimowym wydaje kupę kasy na remont ale jak ma 800 zł. zwrotu to zaciesza michę.  :devil: wielu nie liczy kosztów potencjalnych remontów i innych rzeczy ważne że zwrot duży, ustawiając regulator kaloryferka na dwójkę jest dość ciepło a i dopłat nie ma ale też nie ma zwrotów, nie ma równierz kasy wydanej na coroczne malowanie lub tapetowanie ścian tak że należy dokładnie przeliczyć wydatki na ogrzewanie

z tego co mi wiadomo spółdzielnia co roku dopłaca do interesu podzielników - wykorzystujemy ok50% zamówionego w PEC ciepła aby jednak nie było tak różowo to jeszcze oprócz opłaty ( legalnej) za te 50 % w innych ukrytych kosztach płacimy za ok 35 % niewykorzystanej energii. pozostałe 15% jednak musi pokryć spółdzielnia

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 07, 2012, 18:25:35 »
Na Mieszka I są już zbierane podpisy o likwidacje podzielników :)