Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 7586741 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2160
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17985 dnia: Lipca 19, 2024, 17:06:28 »
Komisja Trójstronna to strona pracodawcy, rządowa i przedstawicieli strony społecznej. Wszystkie tematy które mają wpływ na sytuację

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17986 dnia: Lipca 19, 2024, 17:09:32 »
Widze, że kolega aparatowy jest gotowy społecznie przychodzić do pracy i pracować jedynie na przeżycie. Super wizja nabijania kabzy innym.
Kolega aparatowy zmienił firmę i radzi sobie doskonale :) ale kolega aparatowy również stara się nie wypowiadać na tematy o których nie ma pojęcia i przed oskarżaniem np członków zarządu o dziwne praktyki przeczytał obowiązujące ich przepisy (:

Offline Piotr

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17987 dnia: Lipca 19, 2024, 17:24:10 »
Oszczędzanie na pensjach pracownikach zawsze było najprostrzym rozwiązaniem. Każdy wie żeby wyjść na prostą pracownik jest potrzebny jednak nikt nie liczy sie z pogrzebani pracownika. Tłumaczenie się trudną sytuacją rynkową nie jestem żadnym usprawiedliwieniem uszczuplania podstawowych pensji pracownika. Jeśli chcą oszczędzać niech wejdzie program PDO. Prezes G.A. mówi że nie chcą zwalniać, a dzieje się zupełnie coś odwrotnego. Robi się z nas baranów pod przykrywką ratowania miejsc pracy.

Jestes głupi czy tylko piszesz jak głupek?
PDO to dodatkowe duże koszta dla odchodzących. Jeżeli obniżą wszystkim wynagrodzenia to część sama odejdzie i firma zaoszczędzi dużo pieniędzy a efekt będzie ten sam - mniejsza liczba pracowników.

Prezes mówi, że nie chce zwalniać i akurat mocno się tego trzyma. Nie dzieje się nic odwrotnego! Po prostu oszczędza na czym tylko się da - czyli wynagrodzenia - a przy okazji uszczupli kadrę czyli kolejny plus, bo będzie mniejszy koszt wynagrodzeń. Wszystko logiczne. Barany to Ci, którzy tego nie rozumieją.

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 261
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17988 dnia: Lipca 19, 2024, 18:04:06 »
Głosowali na Marchewkę ze Szczecina, rozmawiali pod hosso to teraz niech na skrzynkę mailową wyślą zapytania jakie działania zostały podjęte aby umożliwić zdrową konkurencję czyli co zostało zrobione na szczeblu europejskim aby wprowadzono cła na nawozy. Rolnicy blokowali ukraińskie zboże to teraz branża chemiczna powinna blokować wjazd wschodnich nawozów. To jest droga ratunku a nie szukanie oszczędności na pracowniku. Firma sobie poradzi jeśli będzie mogła prowadzić działalność na zdrowych zasadach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2024, 18:23:37 wysłana przez Sikora »

Offline Warburg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17989 dnia: Lipca 19, 2024, 18:10:17 »
Pracując tu 16 lat wieczny jest problem z kasą dla pracowników najniższego szczebla. Głupi to jesteś Ty bo stoisz w przekonaniu że uratujesz firme godząc się kolejny raz na uszczuplanie pensji. Każdy wie jaka jest sytuacja firmy ale nikt nie mówi o innym drenowaniu pieniędzy, które wpadają do czyjeś kieszeni w ramach przysłowiowej niegospodarności, która jest celowa po to żeby inni zarobili, a pracownik najniższego szczebla dalej klepał bide od wypłaty do wypłaty. Czegoś nie rozumiesz Piotr czy już trzesiesz porami bo masz ciepły stołek.

Post Merge: [time]Lipca 19, 2024, 18:14:57 [/time]
Odnośnie PDO to myślę, że ludziom to sie należy jeśli chcą odejść po tylu latach pracy w ciężkiej chemi. A jeśli twierdzisz, że nie to jesteś zwykłym pieskiem od siania propagandy tych co wiedzą jak manipulować ludzmi i ich po prostu wykorzystać.

Post Merge: Lipca 19, 2024, 18:23:26
Jestem na stanowisku przekonań, o godnym wynagrodzeniu dla każdego, a nie robienia z ludzi niewolników. Ideologię pracy dla wspólnego dobra były wymiawiane za komuny. Dzisiaj każdy chce pracować i być dumnym z tego, że pracuje w zakładzie, który dba o pracownika. Pisze tak bo zle sie czuje z tym że poświęciłem 16 lat życia i podziękowaniem jest jedynie strach co sie wydarzy jutro albo pojutrze. Jestem po to żeby przyjsc do pracy wykonać mi zadaną prace wyjść i nie martwić sie co bedzie dalej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2024, 18:23:26 wysłana przez Warburg »

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17990 dnia: Lipca 19, 2024, 19:02:19 »
Komisja Trójstronna to strona pracodawcy, rządowa i przedstawicieli strony społecznej. Wszystkie tematy które mają wpływ na sytuację
Tak wiem dlatego zapytałem co ma być tematem spotkania.
Każdy normalny pracownik czytający artykuły itp wie że może być ciężko bez pomocy Państwa

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2160
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17991 dnia: Lipca 19, 2024, 19:26:40 »
Pomoc publiczną już była, proszę sobie przypomnieć.

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17992 dnia: Lipca 19, 2024, 19:53:44 »
Pomoc publiczną już była, proszę sobie przypomnieć.
Mówi Pani o tej kwocie ok 180 mln ? W 2023 roku dla spółek energochłonnych?

Offline Piotr

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17993 dnia: Lipca 19, 2024, 20:20:51 »
Pracując tu 16 lat wieczny jest problem z kasą dla pracowników najniższego szczebla. Głupi to jesteś Ty bo stoisz w przekonaniu że uratujesz firme godząc się kolejny raz na uszczuplanie pensji. Każdy wie jaka jest sytuacja firmy ale nikt nie mówi o innym drenowaniu pieniędzy, które wpadają do czyjeś kieszeni w ramach przysłowiowej niegospodarności, która jest celowa po to żeby inni zarobili, a pracownik najniższego szczebla dalej klepał bide od wypłaty do wypłaty. Czegoś nie rozumiesz Piotr czy już trzesiesz porami bo masz ciepły stołek.

Post Merge: [time]Lipca 19, 2024, 18:14:57 [/time]

Odnośnie PDO to myślę, że ludziom to sie należy jeśli chcą odejść po tylu latach pracy w ciężkiej chemi. A jeśli twierdzisz, że nie to jesteś zwykłym pieskiem od siania propagandy tych co wiedzą jak manipulować ludzmi i ich po prostu wykorzystać.

Post Merge: [time]Lipca 19, 2024, 18:23:26 [/time]

Jestem na stanowisku przekonań, o godnym wynagrodzeniu dla każdego, a nie robienia z ludzi niewolników. Ideologię pracy dla wspólnego dobra były wymiawiane za komuny. Dzisiaj każdy chce pracować i być dumnym z tego, że pracuje w zakładzie, który dba o pracownika. Pisze tak bo zle sie czuje z tym że poświęciłem 16 lat życia i podziękowaniem jest jedynie strach co sie wydarzy jutro albo pojutrze. Jestem po to żeby przyjsc do pracy wykonać mi zadaną prace wyjść i nie martwić sie co bedzie dalej.

Jak rozumiem pracujesz w Zakładach 16 lat i nadal jestes na najniższym szczeblu i narzekasz na zarobki. Może po prostu na takie zasługujesz? Więcej pieniędzy dostaje się za coś (z reguły), a nie tylko dlatego że tobie się wydaje że na to zasługujesz. Skoro Ci tak źle to zrób z tym coś realnie, a nie tylko płaczesz na forum. Skoro pracujesz 16 lat to nie jestes juz małym dzieckiem, które trzeba prowadzić za rączkę. Skoro wiesz o niegospodarności na zakładach to idź na policje lub do prokuratury, a nie wylewasz żale na forum.
Zarząd robi wszysktko co można, żeby obniżyć koszty. Nie sa przedłużane umowy na czas okreslony, okrojone zostały fundusze na remonty (z wyjątkiem tych koniecznych), ograniczony czy wręcz wstrzymany został sponsoring. To tylko kilka działań o jakim wszyscy wiedzą, a jest pewnie jeszcze sporo innych o których mało kto wie. Pensje to jedna z wielu cegiełek, które może uratują ten Zakład.
Ja jestem zadowolony z pracy i płacy także o mnie się nie musisz martwić :)

A ja myślę, że PDO sie ludziom nie należy. Za pracę dostajesz pensje i dodatki. Zupełnie nie rozumiem dlaczego komuś powinno się dawać kupę siana za to, że łaskawie zdecyduje sie odejść. Tym bardziej, że można to zrobić - z punktu widzenia Zakładu - w dużo bardziej efektywny ekonomicznie sposób. Jak już wspomniałeś - to nie komuna i na wolnym rynku nikt takich gratyfikacji nie stosuje.
Zakład dba o pracownika jeżeli ma pieniądze. Podziekowanie za wiele lat pracy to nagrody jubileuszowe, dyplomy itp Jakiego podziekowania oczekujesz? Skoro nie ma pieniędzy to Zakład nagle ich nie wyczaruje i nie sypnie jakichś 13-stek, 14-stek czy pieniędzy na dzień Chemika którego nawet nie było, żeby jaśnie Pan miał dobry humor. Masz przyjść, wykonac swoją robotę i dostaniesz za to pensję. Zarząd robi wszystko, żebys miał gdzie przychodzić. Tylko tyle i aż tyle. Czego nie rozumiesz?

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17994 dnia: Lipca 19, 2024, 20:22:54 »
Pomoc publiczną już była, proszę sobie przypomnieć.

Może warto jeszcze raz poprosić o tę pomoc - skoro ZCh znalazły się w dziwnej sytuacji: rząd stawiał Polimery - a kredyty na dofinansowanie musiały wziąść na siebie ZCh.
Dominik Dolnoślązak

Offline Warburg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17995 dnia: Lipca 19, 2024, 20:33:12 »
Nie wiem chłopie gdzie Ty pracujesz i nie chce wiedzieć ale pracownicy do tej sytuacji na najniższym szczeblu nie doprowadzili, a muszą za to płacić. To Ty czegoś nie rozumiesz i nie wjeżdżaj mi tu na ambicje bo mnie nie znasz. Wiecznie oszczędności zapinanie pasa, a ja nie mam takich pleców i znajomości na zakładach żeby sie piąć po tych polityczno rodzinnych szczeblach.

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17996 dnia: Lipca 19, 2024, 21:24:05 »
Jak już mówiłem wcześniej ZZ z panią Anno powinni wyjść i przeprosić za to że nic nie robią tylko przeciągają to co jest nie uniknione. Przypuszczam i pewnie nie tylko ja ze juz się dogadali Jak ma wyglądać finał rozmow .

Offline fafik

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 505
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17997 dnia: Lipca 19, 2024, 21:36:50 »
Nie wiem chłopie gdzie Ty pracujesz i nie chce wiedzieć ale pracownicy do tej sytuacji na najniższym szczeblu nie doprowadzili, a muszą za to płacić. To Ty czegoś nie rozumiesz i nie wjeżdżaj mi tu na ambicje bo mnie nie znasz. Wiecznie oszczędności zapinanie pasa, a ja nie mam takich pleców i znajomości na zakładach żeby sie piąć po tych polityczno rodzinnych szczeblach.

Nie tłumacz bo pociotek nie zrozumie😉
Pani Ania to chyba nie może pisać o czym były rozmowy🤔
Czy ktoś od Pani oczekuje informacji tajnych? Ciężko napisać o czym były rozmowy bez szczegółów? Poważnie? Czy to takie trudne zrozumieć, że ludzie oczekują jakichkolwiek informacji? No tak przecież Pani o wszystkim wie... Inni niech plotkują sobie dalej😤

Offline Piotr

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17998 dnia: Lipca 19, 2024, 22:37:38 »
Nie wiem chłopie gdzie Ty pracujesz i nie chce wiedzieć ale pracownicy do tej sytuacji na najniższym szczeblu nie doprowadzili, a muszą za to płacić. To Ty czegoś nie rozumiesz i nie wjeżdżaj mi tu na ambicje bo mnie nie znasz. Wiecznie oszczędności zapinanie pasa, a ja nie mam takich pleców i znajomości na zakładach żeby sie piąć po tych polityczno rodzinnych szczeblach.

Skoro tak Ci źle, narzekasz na Zarząd, narzekasz na układy, narzekasz na pensje to po kiego dalej tam siedzisz? Poszukaj sobie innej pracy zamiast ciągle biadolić! A jak nie masz na to jaj, żeby to zrobić to siedź cicho, bo tylko narzekac potrafisz. Na tragiczną sytuację Zakładów wpływ miało wiele czynników, zarówno zewnętrzen jak i wewnętrzne. Nie ma co stroić fochów tylko dziekować, że jeszcze tej budy nie zamykają od razu i masz gdzie chodzic do pracy i na co narzekać jaki to wszystko wokół Ciebie złe

Post Merge: Lipca 19, 2024, 22:40:33
Nie wiem chłopie gdzie Ty pracujesz i nie chce wiedzieć ale pracownicy do tej sytuacji na najniższym szczeblu nie doprowadzili, a muszą za to płacić. To Ty czegoś nie rozumiesz i nie wjeżdżaj mi tu na ambicje bo mnie nie znasz. Wiecznie oszczędności zapinanie pasa, a ja nie mam takich pleców i znajomości na zakładach żeby sie piąć po tych polityczno rodzinnych szczeblach.

Nie tłumacz bo pociotek nie zrozumie😉

Jeżeli to o mnie to gówno prawda. Sam sie dostałem do pracy, bez żadnych znajomości i bez żadnych znajomości dostałem nie jedną podwyzkę i awans. Jak ktoś robi swoje, pracuje porządnie i nie narzeka jak to źle to przełożeni doceniają :)  Spróbujcie kiedyś ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2024, 22:40:33 wysłana przez Piotr »

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17999 dnia: Lipca 19, 2024, 23:10:34 »
Ale co pani Anna nie może powiedzieć?jakąś tajemnica ?jakoś W Puławach jest sprawozdanie z ich  rozmow  ktore trwaja miedzy zarzadem a związkami . Ludzie tam wiedzą oczym trwają rozmowy a tu cisza i chu...dalej niech was zwiazki dymają .
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2024, 23:13:32 wysłana przez Pracownik Logistyki »