Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 7586732 razy)

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17925 dnia: Lipca 16, 2024, 12:39:01 »
Powiem Panu kto ma wywalone, wywalone to mają ci, którzy "uciekają na chorobowe". Celowo napisałam tak jak Wartburg bo chorobowe chorobowemu nie jest równe. Ale jak forumowicz wyżej zauważył, nie choroba powoduje niektóre absencje tylko "ucieczka". Nie można oczywiście tego podważać, bo decyduje o tym lekarz. Niedawno miałam taki przypadek- jeden pracownik- "uciekł na chorobowe". Celowo tak napisałam, bo z chorobą niewiele jego absencja miała wspólnego. Nie wpadł na to, że żona będzie chciała się pochwalić w mediach jak to cudnie wypoczywają w jednym z resortów nadmorskich i zamieściła zdjęcia z wspólnego wypadu. To jest nie fair, takie osoby mają wywalone a nie zarząd czy zz. Jest ciężko, sytuacja jest wymagająca, ale każdy się stara by ten zakład pracował, pokrywał swoje koszty (co w dobie konkurencji nie jest łatwe), produkował i sprzedawał. "Uciekający na chórowe" krzywdzą swoich kolegów, którzy faktycznie są chorzy, wymagają leczenia, odpoczynku czy rehabilitacji itd.
Z jednej strony zgadzam się z tym, że niektórzy lecą w kulki z chorobowym i ogólnie z podejściem do pracy, a z drugiej strony - zakład latami traktował kiepsko pracowników i nawet w najwytrwalszych zawodnikach mogło to zabić motywację do pracy. I wcale nie mówię o sytuacji która jest teraz, a o tym co się działo jeszcze nawet przed kryzysem :)


Zresztą - sama Pani to poczuła - jak wyglądała pani motywacja do pracy po tym jak Panią zawiesili? Proszę nie odpowiadać tu, tylko samej przed sobą. Kłamstwa kierownictwa i dyrektorów, straszenie dyrektora (który swoją drogą został niedawno powieziony :D), teksty "mamy na twoje miejsce 10 chętnych", robienie miliona uprawnień i szkół tylko po to żeby mieć dodatkowa robotę, bez żadnej podwyżki czy awansu, teksty "a co nas obchodza twoje uprawnienia/wykształcenie jak ty jesteś tu robolem", a potem wielkie zdziwienie "ale jakto wypowiedzenie". A teraz Prezes Grupy ubolewa że kadry odplynely. 80% ludzi którzy coś wnosili do tej firmy odeszło i o ile firma z finansowych kłopotów się podniesie w końcu, o tyle po takim drenażu kadr nie podniesie się nigdy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2024, 12:43:55 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17926 dnia: Lipca 16, 2024, 12:48:58 »
Podniesie się wszyscy nie zwolnią się. Najwyżej będzie 4 bop albo coś innego .

Offline Polioly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17927 dnia: Lipca 16, 2024, 13:29:15 »
Z tym chorobowym to jak ktoś ma depresję, nerwicę, zaburzenia psychicznie itd., to taka osoba ma prawo swobodnie się przemieszczać poza miejsce zamieszkania, a nawet zalecenie żeby przebywać na świeżym powietrzu. Co prawda z jakiego powodu lekarz wystawia chorobowe nie da się ustalić, ale podobno da się zidentyfikować jakiej specjalności lekarz wystawił chorobowe patrząc po numerze lekarza w zusie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17928 dnia: Lipca 16, 2024, 13:31:47 »
Praca w takiej atmosferze bardzo szybko pożera motywację do pracy i może prowadzić wiele osób na skraj wypalenia zawodowego. Z tym także można iść do lekarza, wtedy wyjazd na wypoczynek jest jak najbardziej wskazany. Góra powinna o takich rzeczach wiedzieć, a nie rzucać oskarżeniami.

Offline Samsonowicz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17929 dnia: Lipca 16, 2024, 13:36:53 »
Ja mam takie pytanko. A co z tymi polimerami one coś wogóle produkuja? A jak produkują to czy sprzedają bo jak tak to powinny na siebie zarabiać.?

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17930 dnia: Lipca 16, 2024, 13:38:04 »
Chorobowe chorobowym.Co ustaliliście na zebraniu wczoraj?Przeciągacie to w niewiadomym celu na koniec się okaże że banki się zdenerwują i będzie dupa .a ZZ powiedzą z powodu ciężkiej sytuacji rozwiązujemy układ zbiorowy .

Offline maks

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17931 dnia: Lipca 16, 2024, 14:25:47 »
I niech rozwiązują. Związki nie powinny się zgodzić na żaden punkt który zaproponował zarząd.

Offline syberianhusky

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17932 dnia: Lipca 16, 2024, 14:59:16 »
poziom patologii, bałaganu i nietrafionych decyzji (od wydziałów zaczynając) jest tak samo wysoki teraz w czasie kryzysu jak i w momentach, kiedy wszystko szło pełną parą
sposob gospodarowania, marnowanie pieniędzy i zarządzanie to DNO
o zarządzaniu ludźmi, znajomościach i rodzinnych powiązaniach (np przy przejściach z wydziału na wydział) nie wspominając
pozdro dla kumatych

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17933 dnia: Lipca 16, 2024, 15:08:36 »
Kolesiostwo to jest fakt .u mnie na zmianie co nie którzy są nietykalni .

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2160
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17934 dnia: Lipca 16, 2024, 16:42:05 »
Rasowy-szkoda, że motywacja nie jest zaraźliwa. Swoją chętnie się podzielę, mając jej nadto.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2024, 16:45:36 wysłana przez An_na »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17935 dnia: Lipca 16, 2024, 19:13:53 »
Rasowy-szkoda, że motywacja nie jest zaraźliwa. Swoją chętnie się podzielę, mając jej nadto.
Zgadzam się, szkoda ze nie jest. Za to demotywacja jest i to bardzo. Ja swoja motywację na szczescie odzyskalem, niestety w innej firmie :) I myślę, że takich ludzi jak ja jest sporo.

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17936 dnia: Lipca 16, 2024, 19:52:34 »
Pani szczególnie potrafi motywować.Ale chyba nie pracownikow lecz zarządowi ktory robi co chce . :)

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17937 dnia: Lipca 16, 2024, 20:24:03 »
Pani szczególnie potrafi motywować.Ale chyba nie pracownikow lecz zarządowi ktory robi co chce . :)
Troch nie rozumiem tego najazdu na Panią Anię .. mowi to co moze , czy to jest dobre ? Ciężko ocenić..raz już poniosła tego konsekwencje.
Z drugiej strony ciężko napisać jak przebiegły rozmowy albo Pani Ani coś ukrywa(w co wątpię) albo nie było nic konkretnego.

Offline Pracownik Logistyki

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17938 dnia: Lipca 16, 2024, 20:33:03 »
Czyli my jesteśmy niewolnikami którzy mają robić i płacić składki a ZZ mogą robić co chcą .Bo gdyby nie my to ZZ by nie było więc nie gadaj głupot. Jak nic nie ustalili przez 2 spotkania to na co tam idą?

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17939 dnia: Lipca 16, 2024, 20:59:00 »
Czyli my jesteśmy niewolnikami którzy mają robić i płacić składki a ZZ mogą robić co chcą .Bo gdyby nie my to ZZ by nie było więc nie gadaj głupot. Jak nic nie ustalili przez 2 spotkania to na co tam idą?
Kto Ci mówi że masz należeć do ZZ ? Nikt nikogo nie zmusza, mówisz pamiętać ZZ to pracownicy ZCh oddelegowani do bycia Przewodniczącym ZZ, ja nie wiem jak przebiegają rozmowy i Ty raczej też nie .. widzę tylko płacz z Twojej strony , że nic nie wiadomo itp .. a próbowałeś się dowiedzieć ? Są strony internetowe telefony do ZZ no i można się przejść osobiście.