Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6990388 razy)

Offline Czaki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17355 dnia: Maja 10, 2024, 20:06:03 »
Ja doskonale wiem, że każdy ma inny dostęp do wiedzy. Nie musi mi pani tego tłumaczyć. I chyba wydaje mi się, że zarząd nie ma pełnej wiedzy co tak naprawdę się dzieje na tym zakładzie. Wychodzi na to, że wszyscy kłamią. Ja mam informacje od dyrektora, związkowca, kierownika i kilku delegatów. Oni też są chyba okłamywani . Nie wiem. Tylko, że my chcemy aby ten zakład przetrwał i dał nam godne życie. Jak narazie trzeba dorabiać na wolnym, bo pieniądze tutaj to śmiech na sali. Robię tu 16 lat i z roku na rok jest coraz gorzej. Teraz została obcięta premia. Zabraliście dni chemika. Nie ma podwyżek. Nie ma remontów. I zaraz nie będzie też ludzi do pracy. Jedyne co mnie trzyma tutaj, to 5 bop. I nic więcej. Widać że nie ma pani pojęcia, co się dzieje w środku. Proponuję przejść na stanowisko robocze wewnątrz zakładu i pobierać minimalną krajową jako wypłatę, wraz z całym zarządem. Może wtedy przejrzycie na oczy

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2101
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17356 dnia: Maja 10, 2024, 20:23:27 »
A nie niepokoi Pana, że cały port w Szczecinie "zawalony" jest nawozami zza wschodniej granicy, które są dużo Tańsze od naszych? Wyprodukowane z taniej soli do której nie mamy z uwagi na sankcje dostępu. Produkowane w krajach gdzie nie ma opłat środowiskowych, gdzie nie trzeba kupować za grube miliony praw do emisji? Naprawdę? Nie niepokoi to Pana? Aby móc mieć komfort wydawania pieniędzy trzeba je zarobić. Proszę przeczytać artykuł, może oprócz krótkiego spojrzenia zobaczy Pan po co tak naprawdę jest wojna w Ukrainie i jakie ma dla nas skutki. Jak ma Pan pomysły na obniżenie kosztów produkcji nawozów czy amoniaku to chętnie poczytam.
 https://ceo.com.pl/ratujmy-przemysl-chemiczny-nawozy-z-rosji-trafiaja-wciaz-na-polski-rynek-18700

Post Merge: [time]Maja 10, 2024, 20:32:04 [/time]
https://www.warzywa.pl/rynek/importowane-z-rosji-nawozy-zalewaja-polske-sprowadzamy-setki-tysiecy-ton-rocznie/

Post Merge: Maja 10, 2024, 20:32:36
https://www.money.pl/gospodarka/rosyjskie-nawozy-zalewaja-polske-alarmujace-dane-6988886207585216a.html
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2024, 20:32:36 wysłana przez An_na »

Offline gosc43

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17357 dnia: Maja 10, 2024, 21:14:58 »
Zalewają bo najwidoczniej mają zalewać i niszczyć rynek europejski  i stoi za tym sama UE, bo to oni chcą wprowadzić zielony ład i znacznie ograniczyć używanie nawozów, a co za tym idzie to im najbardziej zależy aby ten przemysł zniszczyć. No i znaleźli sobie genialną metoda jak tego dokonać, czyli sprowadzać taniej produkowany nawóz z innych krajów zgrywając przy tym  sierotki marysie twierdząc, że oni nie wiedzą jak to się dzieje i nie potrafią temu procederowi zapobiec. Skutek tego jest taki, że przemysł zajmujący taką produkcją popada kryzys nie mogąc sprzedać swoich wyprodukowanych drożej nawozów, a UE czerpie profity może zacząć powolutku wprowadzać to co chciało wprowadzić a czego w normalnych okolicznościach nie miałaby możliwości wprowadzić z racji protestów. Nic się tu nie dzieje spontanicznie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2101
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17358 dnia: Maja 10, 2024, 21:15:41 »
Zgadza się.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 954
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17359 dnia: Maja 10, 2024, 21:41:56 »
To źle, że rolnicy z całej Polski mają tańszy nawóz, przez co mogą wyprodukować tańszą żywność dla całej Polski? Czy rolnicy z całej Polski mają kupować droższy unijny nawóz i produkować droższa żywność dla całej Polski, żeby parę tysięcy ludzi z Polic miało pracę?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2101
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17360 dnia: Maja 10, 2024, 21:44:18 »
Co za krótkowzroczność. Dzisiaj kupują tańszy nawóz, chemia się wykrwawia. Jak dojdzie do likwidacji przemysłu chemicznego wtedy ceny wzrosną i będzie płacz, płać i chleb po 40 zł.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 954
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17361 dnia: Maja 10, 2024, 21:45:20 »
Zgadza się.
Przypominam, że Pani głosowała na Lewicę, która to jest wręcz opętana Zielonym Ładem.

Post Merge: Maja 10, 2024, 21:47:00
Co za krótkowzroczność. Dzisiaj kupują tańszy nawóz, chemia się wykrwawia. Jak dojdzie do likwidacji przemysłu chemicznego wtedy ceny wzrosną i będzie płacz, płać i chleb po 40 zł.
Na jakiej podstawie wzrosną?
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2024, 21:47:00 wysłana przez Jan z nerką »

Offline Czaki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17362 dnia: Maja 10, 2024, 22:10:31 »
Haha. Czekałem na te argumenty. Kto rządzi tym zakładem? Partia , która rządzi też całą grupą i całym krajem. Mają też chyba swoich ludzi w europarlamencie, prawda? To oni mają taką moc, żeby wszystko zatrzymać. Potrafili po nocach przegłosowywać to co im pasowało. Gdyby chcieli to żaden nawóz i zboże ze wschodu by tu nie wjechało. Nie raz podkreślała pani, że jest taka proeuropejska. Jeżeli dalej pani nie widzi tego, że to nic dobrego, to chyba nie ja mam krótkowzroczność.Chce pani oszczędności. Proszę bardzo. Temat wałkowany od lat . Likwidacja spółek. Wszystkich. Multimilionowe oszczędności. Ludzi którzy chcą zostać na stanowiskach fizycznych, zostawić na ZCH. Reszta co nie chce pracować, za bramę. Likwidacja zbędnych stanowisk umysłowych, których jest pełno. Przetrzymywanie kolesi, którzy za dużo wiedzą i nic nie robią, za sporą kasę. No i remonty. Wie pani ile kosztuje zatrzymanie, uruchomienie, likwidacja urobku itd., na instalacjach? Dużo. A jak instalacje są tak rozpieprzone, że awarię są co chwilę, to koszty też są duże. Sporo reklamacji, bo materiał do dupy itd. Remonty, remonty i jeszcze raz remonty.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 954
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17363 dnia: Maja 10, 2024, 22:22:59 »
Haha. Czekałem na te argumenty. Kto rządzi tym zakładem? Partia , która rządzi też całą grupą i całym krajem. Mają też chyba swoich ludzi w europarlamencie, prawda? To oni mają taką moc, żeby wszystko zatrzymać. Potrafili po nocach przegłosowywać to co im pasowało. Gdyby chcieli to żaden nawóz i zboże ze wschodu by tu nie wjechało. Nie raz podkreślała pani, że jest taka proeuropejska. Jeżeli dalej pani nie widzi tego, że to nic dobrego, to chyba nie ja mam krótkowzroczność.Chce pani oszczędności. Proszę bardzo. Temat wałkowany od lat . Likwidacja spółek. Wszystkich. Multimilionowe oszczędności. Ludzi którzy chcą zostać na stanowiskach fizycznych, zostawić na ZCH. Reszta co nie chce pracować, za bramę. Likwidacja zbędnych stanowisk umysłowych, których jest pełno. Przetrzymywanie kolesi, którzy za dużo wiedzą i nic nie robią, za sporą kasę. No i remonty. Wie pani ile kosztuje zatrzymanie, uruchomienie, likwidacja urobku itd., na instalacjach? Dużo. A jak instalacje są tak rozpieprzone, że awarię są co chwilę, to koszty też są duże. Sporo reklamacji, bo materiał do dupy itd. Remonty, remonty i jeszcze raz remonty.
Likwidacja spółek xD
Ten nierząd tworzy chyba 11 partii. Wszystkich chcesz upchnąć w jednej spółce? Śmieszy mnie podejście naiwnych ludzi, że spółki państwowe będą działać na zdrowych zasadach. xD ja też tak myślałem w gimnazjum. 1 klasie.

Offline Czaki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17364 dnia: Maja 10, 2024, 23:39:56 »
Janusz bez nerki hehe. Widać że ty chyba dalej niż 1 gimnazjum nie zaszedłeś.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 954
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17365 dnia: Maja 11, 2024, 07:38:55 »
Janusz bez nerki hehe. Widać że ty chyba dalej niż 1 gimnazjum nie zaszedłeś.
Jak dorośniesz, to zrozumiesz.

Offline gosc43

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17366 dnia: Maja 11, 2024, 16:43:04 »
Polska powinna powrócić do króla i skończyć z demokracją i z parlamentaryzmem raz na zawsze. Tylko wtedy mamy szanse stać się fajnym krajem, gdzie naród będzie szanował władze a władza naród i wspólnie wypracowany kapitał będzie służył całemu społeczeństwu jako owoc wspólnych wysiłków. Kurcze pieczone. Socjalizm i demokracja to najwięksi wrogowi starych idei, na których były budowane pierwsze plemiona i później całe narody, którym przewodzili zawsze królowie. Hah, dlaczego tak? ? Ponieważ to leży w ludzkiej naturze, a demokracja zburzyła ten porządek. Człowiek to istota stadna i potrzebuje przywództwa z prawdziwego zdarzenia, a nie namiastki która się zmienia co cztery lata i którą oferuje, haha, ta wasza ulubienica -demokracja. Władza ma być  blisko ludzi, a dobra władza rządzi aż do śmierci króla i rozumie ludzkie problemy, bo sama jest człowiekiem.. i ludzie to szanują i nawet ją wspierają. Dobra władza nie nosi boskiej korony we własnych oczach i nie wymusza pokłonów pod karą śmierci. Dobra władza nie ma obsesji na punkcie ekspansji terytorialnej i nie wyciąga ręki po cudze królestwa, a tym bardziej po całą Ziemie.  Naturalny szacunek innych ludzi do króla jest dowodem dobrej władzy króla. Dobry król należy do narodu, któremu przewodzi i się utożsamia z jego losami, lecz nie ulega jak chorągiewka pod naporem byle komu z byle powodu. Dobry król przechadza się swobodnie  wśród swojego narodu i nie boi się, że ktoś mu napluje w gadzie oczy.

Król, doradcy (najlepsi z narodu) i zarządcy kapitałem narodowym mogąc przywrócić normalny bieg wydarzeń narodowi, który został sponiewierany przez lata rządów socjalistów przebranych za demokratów. Dla zwolenników demokracji niech stanie się jasne, że monarchia jest bardziej demokratyczna niż ten twór, który tak bardzo lubisz, czyli obecny ustrój, w którym nie masz nic do gadania poza wrzuceniem kartki papieru.
Paradoks. xD Żadne spółki skarbu państwa, żadne inne reformy tu nic nie zmienią. System trzeba kompletnie odinstalować  i zainstalować nowy (stary), który jest bliższy ludzkiej naturze i na tym gruncie budować kraj. Wojna (jeśli kiedyś wybuchnie) będzie ku temu okazją, by zmienić ustrój  z demokratycznego na monarchie. Nie wolno żyć przeciwko własnej naturze. Ucz się od zwierząt, skoro własnej mądrości nie masz.

Jesteś starszą kobietą i spotykasz prezydenta i mu coś mówisz "panie prezydencie mam taki a taki poważny problem" to on cie oleje i powie, że nic nie może. Nawet się nie zainteresuje jeśli nie będzie to okres wyborczy i nie będzie kamer w okolicy. Zatem nie masz żadnej realnej władzy nad sobą. Jesteś jak mrówka, która nie ma królowej.

Ludzie lubią być rządzeni, lecz mądrze z poszanowaniem ich podstawowych praw i to jest bardzo ważne, aby byli rządzeni. Aby czuli, że mają władze, która jest realna i jest sprawczą siłą, która potrafi coś realnie zmienić w ich życiu i zainterweniować, gdy to konieczne. Nie znaczy, że ma niańczyć. Ona ma być, abyś nie był sierotą dosłownie i w przenośni.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2024, 16:45:10 wysłana przez gosc43 »

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 954
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17367 dnia: Maja 11, 2024, 18:32:31 »
Polska powinna powrócić do króla i skończyć z demokracją i z parlamentaryzmem raz na zawsze. Tylko wtedy mamy szanse stać się fajnym krajem, gdzie naród będzie szanował władze a władza naród i wspólnie wypracowany kapitał będzie służył całemu społeczeństwu jako owoc wspólnych wysiłków. Kurcze pieczone. Socjalizm i demokracja to najwięksi wrogowi starych idei, na których były budowane pierwsze plemiona i później całe narody, którym przewodzili zawsze królowie. Hah, dlaczego tak? ? Ponieważ to leży w ludzkiej naturze, a demokracja zburzyła ten porządek. Człowiek to istota stadna i potrzebuje przywództwa z prawdziwego zdarzenia, a nie namiastki która się zmienia co cztery lata i którą oferuje, haha, ta wasza ulubienica -demokracja. Władza ma być  blisko ludzi, a dobra władza rządzi aż do śmierci króla i rozumie ludzkie problemy, bo sama jest człowiekiem.. i ludzie to szanują i nawet ją wspierają. Dobra władza nie nosi boskiej korony we własnych oczach i nie wymusza pokłonów pod karą śmierci. Dobra władza nie ma obsesji na punkcie ekspansji terytorialnej i nie wyciąga ręki po cudze królestwa, a tym bardziej po całą Ziemie.  Naturalny szacunek innych ludzi do króla jest dowodem dobrej władzy króla. Dobry król należy do narodu, któremu przewodzi i się utożsamia z jego losami, lecz nie ulega jak chorągiewka pod naporem byle komu z byle powodu. Dobry król przechadza się swobodnie  wśród swojego narodu i nie boi się, że ktoś mu napluje w gadzie oczy.

Król, doradcy (najlepsi z narodu) i zarządcy kapitałem narodowym mogąc przywrócić normalny bieg wydarzeń narodowi, który został sponiewierany przez lata rządów socjalistów przebranych za demokratów. Dla zwolenników demokracji niech stanie się jasne, że monarchia jest bardziej demokratyczna niż ten twór, który tak bardzo lubisz, czyli obecny ustrój, w którym nie masz nic do gadania poza wrzuceniem kartki papieru.
Paradoks. xD Żadne spółki skarbu państwa, żadne inne reformy tu nic nie zmienią. System trzeba kompletnie odinstalować  i zainstalować nowy (stary), który jest bliższy ludzkiej naturze i na tym gruncie budować kraj. Wojna (jeśli kiedyś wybuchnie) będzie ku temu okazją, by zmienić ustrój  z demokratycznego na monarchie. Nie wolno żyć przeciwko własnej naturze. Ucz się od zwierząt, skoro własnej mądrości nie masz.

Jesteś starszą kobietą i spotykasz prezydenta i mu coś mówisz "panie prezydencie mam taki a taki poważny problem" to on cie oleje i powie, że nic nie może. Nawet się nie zainteresuje jeśli nie będzie to okres wyborczy i nie będzie kamer w okolicy. Zatem nie masz żadnej realnej władzy nad sobą. Jesteś jak mrówka, która nie ma królowej.

Ludzie lubią być rządzeni, lecz mądrze z poszanowaniem ich podstawowych praw i to jest bardzo ważne, aby byli rządzeni. Aby czuli, że mają władze, która jest realna i jest sprawczą siłą, która potrafi coś realnie zmienić w ich życiu i zainterweniować, gdy to konieczne. Nie znaczy, że ma niańczyć. Ona ma być, abyś nie był sierotą dosłownie i w przenośni.
Amen.

Offline kanapowiec

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17368 dnia: Maja 11, 2024, 21:01:33 »
Czyli taka Korea Północna lub Rosja?

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 954
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17369 dnia: Maja 11, 2024, 23:22:05 »
Czyli taka Korea Północna lub Rosja?
Kolega widzę nie zrozumiał.