Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6882272 razy)

Offline gosc43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16950 dnia: Stycznia 14, 2024, 15:49:51 »
Te nerwy mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie, a tego chyba byśmy nie chcieli.
To nie ja tu obrażam ludzi i sugeruje ciężko pracującym ludziom, że są "murzynami Europy" i mają jechać na szparagi - nie uwłaczając nikomu tej pracy, ale Polak ma pracować w Polsce i być godnie wynagradzany tu, na ojcowiźnie, bo ma tu rodzine, z którą chce mieć bieżący kontakt. Zsyłki do pracy u Niemca się skończyły. Mamy 2024 rok. Przestań również ludzi nazywać przyjaciółmi, skoro ich nie szanujesz, co dałeś już tu upust. No i popieram. Przestań brać to, co bierzesz. Niewątpliwe ci siadło na mózg i wyrządziło spustoszenie w neuroprzekaźnikach.

Offline kanapowiec

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16951 dnia: Stycznia 14, 2024, 16:40:31 »
Gość napisał prawdę o jakiejś części pracowników Zakładów i spotyka się z hejtem. Co tutaj jedynie można przeczytać to daj daj daj i jeszcze więcej daj. I Pani Aniu i Pani Aniu. Jak dzieci w przedszkolu do przedszkolanki. Weźcie sobie załóżcie jakiegoś discorda, kanał na telegramie czy grupę na whatsapp.

Offline Umrè Narakà

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16952 dnia: Stycznia 14, 2024, 19:03:22 »
Gość43, nie takie były moje intencje. Może to przez barierę językową, może przez inność naszych kultur wynikło to nieporozumienie. Zresztą, w jednym z moich wcześniejszych postów wyraźnie zaznaczyłem, że doskonale zdaję sobie sprawę z różności rodzaju wykonywanej pracy w Waszym kombinacie, że są wydziały gdzie pracuje się umysłowo jak i takie gdzie większą rolę odgrywa praca fizyczna. Druga sprawa - nie wiem co złego widzisz w pracy poza granicami swojego państwa. Wszakże wielu Twoich rodaków prowadzi właśnie taki rodzaj pracy. Ale, jak to mówi jedno z Waszych pięknych przysłów - uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Offline gosc43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16953 dnia: Stycznia 14, 2024, 19:35:34 »
Czytam ten wątek i mało kiedy widze daj daj daj. Nie siej dramy pliss. :) Zachowujecie się tak, jakby tu nie wiadomo co się działo. Jednak żeby była jasność. Ludzie mają prawo się upominać o swoje. Jako wieloletni pracownicy mają prawo do godnej pracy w bezpiecznych warunkach i godnie wynagradzanej zgodnie z krajowymi standardami płacowymi /stażem, uwzględniając obecną sytuacje związaną z inflacją. Im niebezpieczniejsza praca wynikająca z zaniedbań na zakładzie, tym również godniejsza powinna być płaca. To nie jest Bangladesz, że się szasta ludzkim zdrowiem i życiem. To powinno być adekwatnie wynagrodzone, tak jak odpowiedzialność za funkcjonowanie zakładu powinna być w tej materii doceniana, bo to się pośrednio wiąże właśnie z jego przyszłością.
Gdzie jest solidarność pracownicza?
Inni pracowni tego samego zakładu szczują na innych pracowników? Kto to widział takie rzeczy?? :o

Jeśli chodzi o moją rade, to tu należałby gromadzić materiały o warunkach pracy i robić afere. Fotografować, nagrywać, ale póki co nie ujawniać. Robić to w tajemnicy. Nikomu nic nie mówić. Każdy niech swoją roboty wykonuje. Tak wiem, to zakazane. Prawda jest zakazana i nie dzieje się tak bez przyczyny. Nazwijmy jednak rzeczy po imieniu. Praca w takich warunkach to jest łamanie praw pracowniczych z tego co tutaj można było wiele stron wcześniej wyczytać. Były nawet pogróżki, aby pewnych rzeczy nie pisać, bo można pójść na droge sądową. To chyba z GrupąAzoty powinno się pójść na ścieżkę sądową. To uwłacza ludzkiej godności i niewiele się różni od niewolnictwa w krajach mało rozwiniętych, gdzie z racji braku innej pracy (tak, pracy nie ma za wiele) poniża się pracowników i się ich zastrasza, a być może również defrauduje pieniądze, które powinny iść na rozwój zakładu.
Zgadać się ludzie i iść do sądu ze spółką skarbu państwa. Robić ogólnokrajową afere o warunkach pracy i tego jak się was traktuje. Jak macie stracić robote, to i tak ją stracicie, ale przynajmniej z godnością - zakładom nie zaszkodzicie tym działaniem, możecie im tylko pomóc wg mojej oceny.  I nie pisz jeden z drugim, że jak nie pasuje do się zwolnij. Powtarzam. Nie jesteśmy w kraju trzeciego świata tylko w sercu Europy. Spółka jest skarbu państwa, a nie prywaciarza. Pracownik nie tylko ma prawo, lecz ma obowiązek walczyć o swój interes i interes zakładu - wszelkimi dozwolonymi środkami. Na tym polega cywilizowane państwo prawa. Powinni się zorganizować wszyscy mężczyźni, którzy czują się przez ten zakład źle i niesprawiedliwie traktowani i powinniście zadbać o to ze szczególną dbałością, aby nikt was wewnętrznie nie podzielił w walce o wspólną sprawe - bo jak widać takich nie brakuje. Nie powinniście się też dawać uciszyć twierdzeniami o złej sytuacji finansowej zakładów - ktoś w końcu musiał do niej doprowadzić. Jest to fakt, ale nie powinien nikogo demotywować do działania i walki w słusznej sprawie.
Pozdrawiam.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2024, 19:41:19 wysłana przez gosc43 »

Offline Umrè Narakà

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16954 dnia: Stycznia 14, 2024, 19:47:55 »
Całkowicie się z Tobą zgadzam co do postulatów jakie tu wygłosiłeś. Jednakże czytając ten wątek odnoszę nieodparte wrażenie, że spora większość osób, które tu się wypowiadają, nie jest zadowolona z warunków socjalno płacowych jakie obowiązują w Waszej firmie. Narzekaniem, użalaniem się nad sobą zupełnie nic nie zmienią w swojej sytuacji. A mało kto ma odwagę podjąć radykalne kroki. Wylewnie swoich żalów na forum nic w tym temacie nie zmieni.
Jeszcze jedna ważna rzecz - statek o nazwie Grupa Azoty Police tonie, a w takim przypadku nie ma mowy o negocjacjach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2024, 19:53:08 wysłana przez Umrè Narakà »

Offline Samsonowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16955 dnia: Stycznia 14, 2024, 21:15:49 »
To nie jest wina EU To jest wina tuska. Pisałem wcześniej jezeli się nie opłaca to zamknąć to. Police najwiekszy skansen w zachodniopomorskim. I po co ten tulen?

Offline Umrè Narakà

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16956 dnia: Stycznia 14, 2024, 22:41:45 »
Możesz rozwinąć swoją teorię, że to wina rudego, bo gdzieś w gąszczu i natłoku informacji umknęłoa mi ta Twoja argumentacja. Dwa - jeżeli to rudy położył ten zakład na łopatki jakimiś swoimi decyzjami, dlaczego prze, 8 lat prawi i sprawiedliwi nie byli w stanie postawićmu zarzutów prokuratorskich odnośnie działania na szkodę spółki skarbu państwa. Trzy - piszesz, że Police to skansen, że należy zamknąć i zlikwidować. Powiedz mi, czy w razie ewentualnej likwidacji to będzie również obciążać rudego? Cztery - tunel  Tu mi nerwy troszeczkę puszczą i pozwolę sobie to skwitować Waszym pięknym polskim powiedzeniem: o ja pie.rdole.

Offline Shaman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16957 dnia: Stycznia 15, 2024, 07:57:42 »
Co do win Tuska, czy jego czy nie jego, nie piłem, nie wiem. Natomiast wiem, że przez 8 lat PiS prowadził zakład i doprowadził do sytuacji w jakiej się znajduje i tak można zwalać winę na EU, ale to polityka PiSdzielców poróżniła nas z EU przez co nie mamy siły przebicia, sorry nie mieliśmy, wrócił Tusk i naprawi to co zostało spierdol...e. Zakłady albo zdechhną albo nie, wróżbita Maciej musiałby się nieźle napocić przy tej wróżbie.

Co do tunelu to podzielam entuzjazm czarnego kolegi... po prostu nikt tego nie chce zrobić bo zakład mają zamiar wygasić a po co ten tunel jak zakłądu nie będzie?

Offline Polioly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16958 dnia: Stycznia 15, 2024, 08:17:05 »

Co do tunelu to podzielam entuzjazm czarnego kolegi... po prostu nikt tego nie chce zrobić bo zakład mają zamiar wygasić a po co ten tunel jak zakłądu nie będzie?

A ciężarówki z polimerów to mają się przebijać przez cały Szczecin? Czy polimery też do zamknięcia :D.

Offline Shaman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16959 dnia: Stycznia 15, 2024, 09:29:40 »

Co do tunelu to podzielam entuzjazm czarnego kolegi... po prostu nikt tego nie chce zrobić bo zakład mają zamiar wygasić a po co ten tunel jak zakłądu nie będzie?

A ciężarówki z polimerów to mają się przebijać przez cały Szczecin? Czy polimery też do zamknięcia :D.

Dla mnie ta fabryka z plastiku póki co nie istnieje (bo nic nie produkuje oprócz ton CO2) i jak tak dalej będzie szło to będzie w czarnej doopie jak ZCH. Sorry czarny kolego nie wiem czy tam się zmieści...

Offline Umrè Narakà

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16960 dnia: Stycznia 15, 2024, 09:33:53 »
Brak zachodniego obejścia Szczecina? Czy Wy w tej Polsce macie jakieś długoletnie strategie rozwoju, czy tylko tak sobie żyjecie z dnia na dzień i snujecie opowieści z mchu i paproci? To po co było wywalać 250 mln na obwodnicę Polic, jak droga będzie miała swój początek i koniec w polu?

Offline Shaman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16961 dnia: Stycznia 15, 2024, 09:43:36 »
Ależ oczywiście, nasze strategie rozwoju są równie klarowne jak plany budowy zachodniego obejścia Szczecina. To takie tajemnicze, że nawet GPS się czasem gubi. Co do obwodnicy Polic, może to jest nasza nowa wersja sztuki abstrakcyjnej w planowaniu infrastruktury - droga bez początku i końca, idealna dla miłośników nieskończoności!

A tak na serio, to fajnie by było jak by ten tunel powstał zanim wykitujemy...

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 939
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16962 dnia: Stycznia 15, 2024, 10:22:20 »
wrócił Tusk i naprawi to co zostało spierdol...e.
O ch... złoty, bandyto wścieknięty. xD

Offline Umrè Narakà

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16963 dnia: Stycznia 15, 2024, 11:30:42 »
U nas, na czarnym lądzie, krąży sporo opowieści o planowanej obwodnicy Polic, a szczególnie o jednym z Waszych lokalnym radnym z ugrupowania, które dumnie nosi nazwę Projekt Police. Nasz szaman opowiada nam przy ognisku o jego potężnej sile i kapitale politycznym jaki zbudował sobie wokół swojej skromnej osoby. Tym ludzkim kapitałem, jak mówi nasz szaman, jest grupa około 700 osób, posiadaczy darmowej ziemi, na której uprawiają swoje marchewki i ziemniaki. Ta grupa, poza tym że niewiele wnosi do budżetu miasta, to podobno siła nie do ruszenia. Jest ona podzielona na dwa plemiona. Terytorium jednego znajduje się w strategicznym centrum Waszego miasta, na terenach bardzo atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym, które mogłyby przynosić ogromne wpływy do polickiego budżetu. Podobno wygląd tych centralnie położonych terenów niewiele się różni od lepianek w mojej afrykańskiej wiosce. Drugie plemie znajduje się na skraju puszczy Wkrzańskiej. Podobno w.w. radny był mocno zaangażowany w planowany przebieg planowanej obwodnicy. Skupił on wokół swojej osoby tych osadników z grabiami i konewkami, ewentualnie mogło być odwrotnie i to owi osadnicy skupili się wokół jego osoby, aby oprotestować przebieg obwodnicy położonej na skraju puszczy. Argumenty tej grupy były bardzo potężne, że niebezpieczeństwo, że hałas, że ogromne szkody dla puszczy. I tak w 40 tysięcznym mieście doszło do konsultacji, jak gdzie i którędy puścić nową drogę. W konsultacjach tych brało udział około pięciuset posiadaczy ziemii pid marchewkę i ziemniaki i około dwustu mieszkańców bloków. Wygrał projekt, który przecin puszczę Wkrzańską w połowie, który wiąże się z większą wycinką drzew i większym spustoszeniem w lokalnym leśnym środowisku. Podobno pierwsze założenia tego projektu, było połączenie tej drogi bardzo wąskim gardłem za Przęsocinem. Pan radny nie widział w tym żadnego problemu. W momencie kiedy miasto Szczecin ogłosiło projekt swojej drogi, który finalnie ma spiąć obie drogi, w.w. Pan radny nie krył swojego zadowolenia i mówił coś w końcu o pełnowartościowej drodze.
Podsumowując - władzę w Waszym mieście dzierżą ludzie, którzy generują niewielkie dochody dla miasta, których siłą jest konewka i grabie w ręku, no i oczywiście ich ilość. To spory ludzki kapitał polityczny.

Post Merge: Stycznia 15, 2024, 13:15:31
Acha, żebym nie został źle zrozumiany. Nie jest moim zamiarem obrażenie nikogo. Chciałem tylko przedstawić sytuację, jak ona wygląda z perspektywy mojej czarnej wioski. Każdy ma prawo głosować na kogo tylko uważa za słuszne i w kim pokłada nadzieję. Nadchodzą ciekawe czasy dla Waszego pięknego miasta, bo zdaje się że te ogrodnicze plemiona powoli się odwracają od miłościwie panującego Wam od 20 lat Pana. Nowemu wybrańcowi Waszej rady życzę wszystkiego najlepszego, bo jak to mówią, w opozycji to każdy potrafi rządzić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2024, 13:15:31 wysłana przez Umrè Narakà »

Offline gosc43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16964 dnia: Stycznia 15, 2024, 17:14:21 »
Moja babcia mi kiedyś mówiła, że lepiej nieumyślnie puścić bąka w obcym towarzystwie, niż na siłę próbować być śmiesznym. To mądra kobieta była.