Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6782794 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14445 dnia: Listopada 05, 2022, 22:41:05 »
Przede wszystkim proszę o szacunek do każdego pracownika. „Pentagon” to księgowość, podatki, finanse, controlling, kadry, płace, zakupy surowców, prawnicy, biuro zarządu, kancelaria itd.
I tak z ciekawości spytam: a co Panu się w tym Lidlu tak podoba? Pytam, gdyż mam tam koleżankę, która bardzo chce się dostać do pracy na zakłady.
Post Merge: [time]Listopad 05, 2022, 21:59:19 [/time]
Powiem tak, uważam że wynagrodzenia powinny wzrosnąć na zakładach jak i w spółkach.  Teraz bardziej. Przy podwyższanym oprocentowaniu kredytów, inflacji, wzroście kosztów żywności (pomimo zerowego podatku),  ludzie praktycznie pracują na ponoszone na życie koszty. Ogrom szacunku dla każdego, kto pracuje. I cały czas trwa przeliczanie wszystkiego. Dobrze, jak firmę na ponoszenie zwiększonych kosztów stać. Problemów jest zawsze bezmiar i likwidacja jednego problemu nie zmniejsza ich, bo w jeden załatwiony wchodzi inny. Trzy lata temu nie pomyślelibyście o wojnie, pandemii… Jednak bardzo was proszę o wzajemny szacunek. Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma. Potrzebne są pieniądze i na remonty, i na koszty usług obcych, i na wzrost wynagrodzeń.  W tym tygodniu był u mnie jeden pan, bardzo dobry pracownik, odchodzi z pracy. Tak, są osoby które zmieniają pracę, które odchodzą ale też takie które do pracy przychodzą. Robimy wszystko, aby spółkę na ponoszone koszty było stać i by ludzie mieli pracę. Dlatego nie zgadzam się z tym co Pan napisał, uważam że zakłady szanują pracowników. Choć nie zawsze każdy widzi to tak samo, bo są tematy i sprawy, które mnie się osobiście nie podobają. Wyjaśniam je na miejscu i na bieżąco.
 Czekam na te zalety pracy w Lidlu.

Szanowna Pani Anno, w dzisiejszej rzeczywistości warunki pracy schodzą na drugi plan, choć trudno jest porównywać pracę w Lidlu do pracy w Z.Ch. W tak dużych firmach można trafić w różne miejsca, wiem to z autopsji, gdyż sam pracuję w dużym koncernie. Czytając Pani wypowiedzi, szczególnie te ostatnie, można odnieść wrażenie, że ewidentnie reprezentuje Pani bardziej interesy pracodawcy niż pracowników , godząc się z obecnym stanem rzeczy, tłumacząc to nie do końca zrozumiałymi argumentami. Firma to ludzie, dla mnie niepojętym jest to, że taki niemiecki Lidl na "dzień dobry" płaci więcej od koncernu, na który rozwój pracowały pokolenia. Do tego dochodzą kombinacje z firmami "córkami". Proszę mi wierzyć, znam to od podszewki, doskonale wiem, po co się takie firmy tworzy. Myślę, że straciła Pani realny pogląd na to co się dzieje w Waszej firmie. A to już staje się niebezpieczne. Dla wszystkich. Mogę tylko życzyć, by to, co się teraz dzieje, uległo poprawie.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14446 dnia: Listopada 05, 2022, 23:54:08 »
Powiem Ci, że ponad 2x więcej niż wy. Ale o tym ponoć nie wolno mówić.
Szczerze im gratuluję!!!

Post Merge: [time]Listopad 05, 2022, 23:55:53 [/time]
A tak generalnie to praca w zch jest bardzo słabo promowana, na aparatowego nie ma żadnych ogłoszeń w internecie czy to pracuj.pl czy na olx(oprócz strony zakładowej z ofertami pracy). Rok temu jeszcze na autobusach widziałem rekrutację i słyszałem w radiu ogłoszenia, teraz już tego nie ma. Brakuje też banerów w pobliżu zakładów, że potrzeba ludzi do pracy, czy nawet w Szczecinie postawić, gdzieś w centrum. Chyba, że to co piszą na forum to bzdury i jest pełna obsada.
Gdzie Ty żyjesz? A nowy paczkomat, olx przecież ja co chwilę gdzieś widzę

Post Merge: [time]Listopad 05, 2022, 23:59:47 [/time]
Problemów jest zawsze bezmiar i likwidacja jednego problemu nie zmniejsza ich, bo w jeden załatwiony wchodzi inny.
No niestety, ale jak się nie robi grubych remontów gdy są grube zyski to tak to wygląda...,
Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma.

Post Merge: [time]Listopad 06, 2022, 00:00:36 [/time]


Post Merge: [time]Listopad 06, 2022, 00:01:02 [/time]


Post Merge: [time]Listopad 06, 2022, 00:01:51 [/time]


Post Merge: [time]Listopad 06, 2022, 00:03:23 [/time]
Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma.
Jestem w szoku, nie spodziewałem się z takich ust

Post Merge: [time]Listopad 06, 2022, 00:05:04 [/time]
ale też takie które do pracy przychodzą.
Żeby nie wrzucać wszystkich w jeden worek, myślę że z większością z nich nie chciała by  Pani pracować:)

Post Merge: Listopada 06, 2022, 00:06:17
szanują pracowników
Na pewno najbardziej tych "swoich"
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2022, 00:06:17 wysłana przez fafik »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14447 dnia: Listopada 06, 2022, 08:38:43 »
„Zakłady” są bardziej skomplikowane niż tutaj piszecie. Wskazujecie poszczególne elementy, a są osoby które muszą spinać i reagować na wszystkie sprawy dot firmy. Jest ich ogrom. Ogrom spraw i problemów ich dotyczących.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14448 dnia: Listopada 06, 2022, 09:21:45 »
„Zakłady” są bardziej skomplikowane niż tutaj piszecie. Wskazujecie poszczególne elementy, a są osoby które muszą spinać i reagować na wszystkie sprawy dot firmy. Jest ich ogrom. Ogrom spraw i problemów ich dotyczących.
Pani nawet w niedzielę pracuje?

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 145
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14449 dnia: Listopada 06, 2022, 11:32:05 »
Za lekko ponad 2tyg spotkanie Zarządu z ZZ zobaczymy co ono przyniesie.
Pytanie do Nas pracowników may być realistą czy optymistą ;)

Offline MiskaRyżu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14450 dnia: Listopada 07, 2022, 09:24:19 »
Zawieszenie pani Anny T zdało egzamin... Wyrwali lwicy zęby i z naszej obrończyni stała się domowym kotkiem. Z bólem serca to pisze, bo zawsze na Panią głosowałem i nadal mimo wszystko szanuje bo rozumiem co Panią kieruje. Wydawało się, że jako jedyna chciała Pani dla pracowników dobrze. Było minęło.

Nie ma możliwości, żeby szanować pracodawcę, który daje mniej podwyżki niż podwyżka płacy minimalnej. To prowadzi do absurdu. Nie może pani w warzywniaku zarabiać tyle co aparatowy, który ma cały ciąg produkcyjny pod sobą. Jeszcze ze 3 lata i tak właśnie będzie. Oczywiście, że się zwolnimy, bo nikt nas tu nie trzyma. Dziękuję za radę. Jeśli wybrzmiała ona z takich ust to wezmę ją sobie do serca

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14451 dnia: Listopada 07, 2022, 09:29:20 »
Za lekko ponad 2tyg spotkanie Zarządu z ZZ zobaczymy co ono przyniesie.
Pytanie do Nas pracowników may być realistą czy optymistą ;)

Praktycznie produkcja stoi, obstawiam że będzie na minusie około 80 milionów za czwarty kwartał. Rzucą coś więcej na święta i będą  zwlekać do ogłoszenia wyników za ostatni kwartał. Jak będzie na minusie to dostaniemy ochłapy albo nic.

Offline oli

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14452 dnia: Listopada 07, 2022, 11:27:01 »
Piotr a skąd takie informacje że produkcja stoi

Offline gacek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14453 dnia: Listopada 07, 2022, 11:50:35 »
Cześć ludzie zakładu. Wiecie może kiedy wypłata?
gacek

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14454 dnia: Listopada 07, 2022, 11:53:05 »
Cześć ludzie zakładu. Wiecie może kiedy wypłata?
Jutro

Post Merge: Listopada 07, 2022, 11:54:20
Ciekawe co tam jutro w Puławach się urodzi...

http://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1839

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14455 dnia: Listopada 07, 2022, 12:11:15 »
Cześć ludzie zakładu. Wiecie może kiedy wypłata?
Jutro

Post Merge: [time]Listopad 07, 2022, 11:54:20 [/time]
Ciekawe co tam jutro w Puławach się urodzi...

http://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1839
Nowe Otwarcie nowym otwarciem, nie znam dokładnych relacji panujących tam bo to nie mój zakład (chociaż jak widzę takie rzeczy to mi się przypomina Prezes Wardacki (:) ale zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego tam związki mogą udzielać jasnych i klarownych informacji pracownikom na bieżąco, a u nas jedyne informacje to kiedy można się nachlac na integracji?

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14456 dnia: Listopada 07, 2022, 12:30:40 »
Piotr a skąd takie informacje że produkcja stoi
Wystarczy popatrzeć na kominy.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14457 dnia: Listopada 07, 2022, 15:14:00 »
Piotr a skąd takie informacje że produkcja stoi
Wystarczy popatrzeć na kominy.
To chyba patrzysz nie na te co trzeba.

Post Merge: Listopada 07, 2022, 15:24:06
https://server390804.nazwa.pl/wp/2022/10/20/zabawa-andrzejkowa-zaproszenie/
Może ktoś zainteresowany 😉 takie właśnie informacje zamieszczają NASZE związki...dosłownie ręce opadają....o tym co ma być na spotkaniu z zarządem pewnie dowiemy się po tym jak już wszystko będzie uzgodnione bo na cholerę nam to widzieć teraz  🤬
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2022, 15:24:06 wysłana przez Wodnik Szuwarek »

Offline Kamul90

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14458 dnia: Listopada 07, 2022, 15:37:19 »
Niech sobie w D... wsadzą tą całą imprezę. Ludzi pieniędzy nie mają a im imprezy w głowach. Porażka

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14459 dnia: Listopada 07, 2022, 16:03:46 »
Nie im, tylko dla członków. Każdy zz ma swoje zadania statutowe. Są osoby które chcą uczestniczyć w takich czy innych spotkaniach i składają takie zapotrzebowania. Co do rozmów to była informacja o czym będą rozmowy. Regulacje płacowe, pieniądze dla pracowników, te at stażowego i to, co wynika z ZUZP a więc fundusz premiowy oraz wysokość odpisu na ZFŚS.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2022, 16:21:41 wysłana przez An_na »