Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 3185097 razy)

Offline duch

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 28
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11040 dnia: Wrzesień 20, 2020, 12:26:39 »
Prowokacja. Oczywista oczywistość, że system ten co jest jest nieporównywalnie korzystniejszy dla organizmu człowieka. 30 lat pracy w ruchu ciągłym że zmiennymi porami na sen zabiera kilka lat życia. Dlatego dwie nieprzespane noce są mniej dewastujące organizm niż cztery. Ja to mam prośbę od siebie- nie dajcie się prowokować bo to niepotrzebne emocje.

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:47:48 [/time]
http://mzzprc-przyjazn.com.pl/praca-zmianowa-2/celowosc-skrocenia-czasu-pracy/

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:51:48 [/time]
Tutaj rozwinięcie zamieszczonego linku:
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w JSW KOKS S.A.

  – Celowość skrócenia czasu pracy
Celowość skrócenia czasu pracy
ekspertyzaOd autorów

Niniejsza ekspertyza została opracowana na zlecenie Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego przez zespół autorów reprezentujących trzy placówki naukowo badawcze: Zakład Ergonomii Katedry Medycyny Pracy i Chorób Środowiskowych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Zakład Ergonomii Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Opracowanie zawiera uzgodnione przez wymienione jednostki merytoryczne stanowisko dotyczące zasadności zmniejszenia wymiaru czasu pracy pracowników zatrudnionych w ruchu ciągłym.

Streszczenie

Praca zmianowa obejmująca porę nocną stawia duże wymagania organizmowi pracownika. Wynikają one z konieczności działania wbrew naturalnemu rytmowi zdolności do wysiłku i ciągłej adaptacji do zamiennych pór aktywności dyktowanych przez system zmianowy. Powoduje to stan stałej desynchronizacji wewnętrznej (rozprzężenie rytmów funkcji biologicznych), co niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmniejszonej niezawodności, obniżonej jakości pracy, zwiększonej podatności na wypadki, większego kosztu fizjologicznego, zaburzenia procesów odnowy oraz zmęczenia chronicznego.
Praca zmianowa jest wysoce obciążająca dla pracownika niezależnie od charakteru wykonywanych zadań. Zmęczenie pracą nocną jest zawsze większe od zmęczenia pracą dzienną. Ponadto praca w ruchu ciągłym związana jest najczęściej z obsługą procesów technologicznych, których przebieg łączy się z występowaniem wielu czynników szkodliwych i uciążliwych, co dodatkowo zwiększa obciążenie pracowników.
Nie będąc bezpośrednią przyczyną konkretnej jednostki chorobowej, praca zmianowa noże sprzyjać występowaniu różnych stanów patologicznych lub nasilać je. Praca zmianowa wpływa destrukcyjnie na społeczne funkcjonowanie pracownika — osłabia więzi rodzinne, utrudnia udział w życiu społecznym.
Ponieważ praca zmianowa, szczególnie w ruchu ciągłym, jest związana z większym kosztem fizjologicznym i społecznym, jest bardziej męcząca i potencjalnie szkodliwa, oraz stwarza gorsze możliwości wypoczynku niż praca wyłącznie dzienna — czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć niniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w wielu krajach europejskich. Jednak nie jest możliwe kategoryczne i jednoznaczne ustalenie optymalnego tygodniowego, miesięcznego czy rocznego wymiaru czasu pracy pracownika zmianowego.
Istoty uciążliwości pracy w ruchu ciągłymi nie da się wyeliminować, z pewnością jednak wszelkie formy kompensacji i prewencji negatywnych skutków zmianowości, w tym „zmniejszenie indywidualnej dawki” pracy nocnej są krokiem we właściwym kierunku.
Odpowiednio ukształtowany system zmianowy powinien nie tylko w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalną rytmikę organizmu pracownika, ale również zapewniać mu w ciągu zmian roboczych, dni, tygodni i lat odpowiedni pod względem ilościowym i jakościowym wypoczynek.
Odpowiadając na pytanie postawione przez Ogólnokrajowe Zrzeszenie Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego, dotyczące zasadności skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy, możemy stwierdzić na podstawie analizy stanu wiedzy na ten temat oraz własnych doświadczeń, że takie postępowanie jest uzasadnione z naukowego punktu widzenia.
Należy stanowczo podkreślić, że skrócenie czasu pracy nie może być traktowane, jako jedyny i wystarczający sposób ograniczenia niekorzystnego wpływu pracy zmianowej w ruchu ciągłym na kondycję psychofizyczną, samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie społeczne pracowników zmianowych. Równolegle powinny być podejmowane inne działania mające na celu dostosowanie form organizacyjnych pracy zmianowej do psychofizjologicznych możliwości człowieka, a więc zadbanie o odpowiedni kierunek i szybkość rotacji zmian, godziny rozpoczynania i kończenia zmian roboczych, rozkład i rodzaj przerw dostosowany do typu pracy i warunków, w jakich jest wykonywana. Wskazane są takie działania w zakresie promocji zdrowia oraz edukacja pracowników dotycząca sposobów minimalizowania skutków pracy nocnej i zmianowej. Tylko takie kompleksowe podejście do problemu pracy w ruchu ciągłym może przynieść oczekiwane efekty.
Korzyści płynące z optymalizacji systemu zmianowego dotyczą zarówno pracowników (mniejsze zmęczenie, poprawa zdrowia, lepszy sen, większe możliwości zaspokajania potrzeb indywidualnych i ogólnie — większa satysfakcja z pracy), jak i pracodawców (większa wydajność, zmniejszenie absencji, fluktuacji i wypadkowości, lepsza postawa pracowników wobec firmy).
  Zgadza się, że praca na 5 BOP jest dużo zdrowsza dla organizmu człowieka. Ci co pracowali na 4 BOP i teraz pracują na 5BOP na pewno to potwierdzą. Jeżeli to Pani zasługa i pani Związków, to chwała Pani za to. Najgorzej pracę na 4BOP odczuwali na pewno operatorzy sztaplarek przy załadunkach i rozładunkach. Chyba to tam jest najcięższa praca w ogóle w tej firmie. Jeżeli się mylę, to można zrobić sondaż, kto by chciał tam pracować przy załadunkach i rozładunkach. Tam na nudę raczej narzekać nie powinni ci, co lubią ciężką pracę.

Offline Arkona

 • Gadatliwy
 • ****
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11041 dnia: Wrzesień 20, 2020, 12:51:17 »
Praca na "sztaplarce" najcięższa? Dobry żart.
Idź na pakownie, zobaczysz gdzie jest ciężka praca.
Do tego cały zakład wychodzi wcześniej, a tam rozliczani są co do sekundy.

Offline Samsonowicz

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 18
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11042 dnia: Wrzesień 20, 2020, 15:09:07 »
Tak na pakowni. Ja nie mowie i pakownia i MBag to najgorsze wydzialy na zch. A stawki tez nie lepsze jak za kare tam ludzie pracuja. Zapraszam w lato na popołudniowej zmianie pojezdzic sztaplarka. Powodzenia.

Offline An_na

 • VIP
 • ********
 • Wiadomości: 1439
 • Płeć: Kobieta
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11043 dnia: Wrzesień 21, 2020, 09:22:17 »
Nie ma co się licytować bo tylko niepotrzebnie się różnicie.  Praca na części produkcyjnej Zakładów jest ciężka i uciążliwa. Szczególnie gdzie jest zapylenie, NDS, NDN. Dlatego do ZUZP jest wpisana lista stanowisk gdzie jest praca w szczególnym charakterze, gdzie jest praca w warunkach uprawniających do dodatku szkodliwego.

Offline Samsonowicz

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 18
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11044 dnia: Wrzesień 21, 2020, 19:22:37 »
Tak Pani Aniu zgadzam się.  To dlaczego jezeli chodzi o przejścia miedzy wydzialami to nikt nie przechodzi na Mbag albo na pakownie. Wiadomo jest ze na lepsze wydzialy tylko po ukladach!

Post Merge: [time]Wrzesień 21, 2020, 19:29:16 [/time]
Powiem wiecej . To jest spolka skarbu panstwa a kaolesiostwo jest wieksze jak u prywaciarza. Czyli znam cie pojdziesz na ten i na ten wydzial i na ten. Tak to niestety dziala. W koncu ktos sie za to powinien wziąść!

Post Merge: Wrzesień 21, 2020, 19:33:36
Podam przyklad. Pracowal na pakowni rekrutacji wewnętrznej nie bylo spotkal sie ze znajomym kierownikiem dzialu i juz pracuje na amoniaku. Pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2020, 19:33:36 wysłana przez Samsonowicz »

Offline Arkona

 • Gadatliwy
 • ****
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11045 dnia: Wrzesień 21, 2020, 23:02:23 »
Rób swoje i pierdziel układy, będziesz miał kasę niższa, ale nikt Ci kiedyś nie powie, że się sprzedałeś. Trudno zasłużyć uczciwie na coś, ale czasem się zdarza. Chytrość nie popłaca, każdy kto ma coś na sumieniu będzie rozliczony, to tylko kwestia czasu. Dziś żyjesz jak gość, jutro możesz spaść nisko.

Offline citrix

 • Stały bywalec
 • ***
 • Wiadomości: 51
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11046 dnia: Wrzesień 23, 2020, 08:32:12 »
Tak troszeczkę z innej beczki, ale też dotyczy zakładu. Może ktoś z najwyższego kierownictwa w końcu zareaguje na to co się dzieje przed godziną 7- mą w kierunku głównej bramy wjazdowej. Odkąd rozpoczęła się rozbudowa PDH nie można normalnie wjechać na zakład. Kolejki zaczynają się przed strażą pożarną a z drugiej strony, przed wiaduktem a jest 6:40. Coraz więcej wjeżdża podwykonawców, a będzie ich jeszcze więcej. Czy nie można na czas budowy otworzyć bramę wjazdową nr 3 ? np. w godzinach 6-8 ma i 14-16 ta ? Znacznie usprawniło by wjazd i wyjazd, lub podwykonawcy wzjazd przez 3-kę ? Przed bramą główną sceny dantejskie, wyprzedzanie na skrzyżowaniu tak w jedną jak i w drugą stronę. Dzisiaj chyba ktoś się wkurzył i zadzwonił na policję, bo pojawił się radiowóz. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy dojdzie do czołówki , lub uderzenia bocznego. Czy musi do tego dojść, by coś zmienić ???

Offline fafik

 • Gaduła
 • ******
 • Wiadomości: 378
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11047 dnia: Wrzesień 23, 2020, 10:44:37 »
A weź zaparkuj tam pod 3.... to dopiero jest wyzwanie;) Zamiast usprawnić i umożliwić wejście piesze przez 4 to też jakiś kretyński zakaz jest. Zrobić parkingi przed 3 i 4 dla pracowników to po co. Przecież jak robili dla cieżarowych parking to równie dobrze mogli pomyśleć wtedy o pracownikach i przewidzieć że będzie budowa potężna to Ci ludzie też będą parkować auta. Co do kolesiostwa :))) tego nikt nie zmieni

Offline An_na

 • VIP
 • ********
 • Wiadomości: 1439
 • Płeć: Kobieta
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11048 dnia: Wrzesień 23, 2020, 20:22:46 »
Brama 4: "kretyński zakaz" jak Pan napisał został wprowadzony z tego co pamiętam po zaleceniach Państwowej Inspekcji Pracy po tym jak pracownica idąc do pracy  wpadła pod pociąg. Cudem przeżyła. To było kilka lat temu.

Offline fafik

 • Gaduła
 • ******
 • Wiadomości: 378
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11049 dnia: Wrzesień 23, 2020, 20:50:15 »
I co i uważa Pani, że to wina przejścia przez bramę nr 4?  No bez jaj.

Offline An_na

 • VIP
 • ********
 • Wiadomości: 1439
 • Płeć: Kobieta
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11050 dnia: Wrzesień 23, 2020, 20:54:22 »
Napisałam powyżej. To nie wymysł spółki tylko wynik kontroli PIP.

Offline BzzzYczeK

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11051 dnia: Wrzesień 24, 2020, 15:36:44 »
Witam.
Jak teraz wygląda sprawa odszkodowania za lakier, co i gdzie trzeba złożyć.

Offline pol

 • VIP
 • ********
 • Wiadomości: 1299
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11052 dnia: Wrzesień 24, 2020, 16:54:49 »
Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał: Kto jest ubezpieczony w Luxmed i chciałby się zaszczepić przeciw grypie może to zrobić za darmo w Medice. Trzeba to zgłosić do końca miesiąca

Offline solar

 • Gaduła
 • ******
 • Wiadomości: 313
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11053 dnia: Wrzesień 25, 2020, 12:05:12 »
Pol, za dużo niedopowiedzeń. Niepotrzebnie zadzwoniłem do Mediki.
Tutaj więcej konkretów:
[size=78%]https://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/aktualnosci/szczepienia-przeciw-grypie.html/?utm_source=luxmed&utm_medium=slider&utm_campaign=Grypa_Wrzesien_Szczepienia[/size]
 

Offline pol

 • VIP
 • ********
 • Wiadomości: 1299
  • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11054 dnia: Wrzesień 25, 2020, 12:12:20 »
Chęć zaszczepienia w Policach trzeba zgłosić pod nr  91 3173574 do 30.09