Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785174 razy)

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11010 dnia: Sierpnia 20, 2020, 11:41:45 »
Ja pracowałem na 4 BOP i uważam, że powinniśmy do tego wrócić ! 👍
Otóż to! Przyzwyczaili się nic nie robić na 5BOP!

Offline 19tadpolice60

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11011 dnia: Sierpnia 20, 2020, 16:03:25 »
4 BOP jak ktoś pracował to wie, że to był KIERAT a 5 BOP to najlepszy system pracy 24 godz. jak ktoś nie zna tego
to opowiada dyrdymały bo pracować trzeba nic nie jest za darmo, tyle w temacie  :-X

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11012 dnia: Sierpnia 20, 2020, 18:04:40 »
Ja pracowałem na 4 BOP i uważam, że powinniśmy do tego wrócić ! 👍
a możesz powiedzieć dlaczego ? ja pracowałem bardzo długo na 4BOP, i jakoś nie widze pozytywów w tym systemie,  chyba że chodzi o wykończenie pracowników. Jak pisał tu ten imbecyl jasiu ze na 5BOP to się nic nie robi, tłumoku robi się to samo, co się robiło, co na 4 BOP, ale to trzeba mieć trochę rozumu, żeby to zrozumieć, a nie sam mózg. Obydwoje pasujecie do tezy ze, Bóg dał wszystkim mózg, ale nie wszystkim dał rozum.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11013 dnia: Sierpnia 20, 2020, 21:44:53 »
Prowokacja. Oczywista oczywistość, że system ten co jest jest nieporównywalnie korzystniejszy dla organizmu człowieka. 30 lat pracy w ruchu ciągłym że zmiennymi porami na sen zabiera kilka lat życia. Dlatego dwie nieprzespane noce są mniej dewastujące organizm niż cztery. Ja to mam prośbę od siebie- nie dajcie się prowokować bo to niepotrzebne emocje.

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:47:48 [/time]
http://mzzprc-przyjazn.com.pl/praca-zmianowa-2/celowosc-skrocenia-czasu-pracy/

Post Merge: Sierpnia 20, 2020, 21:51:48
Tutaj rozwinięcie zamieszczonego linku:
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w JSW KOKS S.A.

  – Celowość skrócenia czasu pracy
Celowość skrócenia czasu pracy
ekspertyzaOd autorów

Niniejsza ekspertyza została opracowana na zlecenie Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego przez zespół autorów reprezentujących trzy placówki naukowo badawcze: Zakład Ergonomii Katedry Medycyny Pracy i Chorób Środowiskowych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Zakład Ergonomii Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Opracowanie zawiera uzgodnione przez wymienione jednostki merytoryczne stanowisko dotyczące zasadności zmniejszenia wymiaru czasu pracy pracowników zatrudnionych w ruchu ciągłym.

Streszczenie

Praca zmianowa obejmująca porę nocną stawia duże wymagania organizmowi pracownika. Wynikają one z konieczności działania wbrew naturalnemu rytmowi zdolności do wysiłku i ciągłej adaptacji do zamiennych pór aktywności dyktowanych przez system zmianowy. Powoduje to stan stałej desynchronizacji wewnętrznej (rozprzężenie rytmów funkcji biologicznych), co niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmniejszonej niezawodności, obniżonej jakości pracy, zwiększonej podatności na wypadki, większego kosztu fizjologicznego, zaburzenia procesów odnowy oraz zmęczenia chronicznego.
Praca zmianowa jest wysoce obciążająca dla pracownika niezależnie od charakteru wykonywanych zadań. Zmęczenie pracą nocną jest zawsze większe od zmęczenia pracą dzienną. Ponadto praca w ruchu ciągłym związana jest najczęściej z obsługą procesów technologicznych, których przebieg łączy się z występowaniem wielu czynników szkodliwych i uciążliwych, co dodatkowo zwiększa obciążenie pracowników.
Nie będąc bezpośrednią przyczyną konkretnej jednostki chorobowej, praca zmianowa noże sprzyjać występowaniu różnych stanów patologicznych lub nasilać je. Praca zmianowa wpływa destrukcyjnie na społeczne funkcjonowanie pracownika — osłabia więzi rodzinne, utrudnia udział w życiu społecznym.
Ponieważ praca zmianowa, szczególnie w ruchu ciągłym, jest związana z większym kosztem fizjologicznym i społecznym, jest bardziej męcząca i potencjalnie szkodliwa, oraz stwarza gorsze możliwości wypoczynku niż praca wyłącznie dzienna — czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć niniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w wielu krajach europejskich. Jednak nie jest możliwe kategoryczne i jednoznaczne ustalenie optymalnego tygodniowego, miesięcznego czy rocznego wymiaru czasu pracy pracownika zmianowego.
Istoty uciążliwości pracy w ruchu ciągłymi nie da się wyeliminować, z pewnością jednak wszelkie formy kompensacji i prewencji negatywnych skutków zmianowości, w tym „zmniejszenie indywidualnej dawki” pracy nocnej są krokiem we właściwym kierunku.
Odpowiednio ukształtowany system zmianowy powinien nie tylko w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalną rytmikę organizmu pracownika, ale również zapewniać mu w ciągu zmian roboczych, dni, tygodni i lat odpowiedni pod względem ilościowym i jakościowym wypoczynek.
Odpowiadając na pytanie postawione przez Ogólnokrajowe Zrzeszenie Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego, dotyczące zasadności skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy, możemy stwierdzić na podstawie analizy stanu wiedzy na ten temat oraz własnych doświadczeń, że takie postępowanie jest uzasadnione z naukowego punktu widzenia.
Należy stanowczo podkreślić, że skrócenie czasu pracy nie może być traktowane, jako jedyny i wystarczający sposób ograniczenia niekorzystnego wpływu pracy zmianowej w ruchu ciągłym na kondycję psychofizyczną, samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie społeczne pracowników zmianowych. Równolegle powinny być podejmowane inne działania mające na celu dostosowanie form organizacyjnych pracy zmianowej do psychofizjologicznych możliwości człowieka, a więc zadbanie o odpowiedni kierunek i szybkość rotacji zmian, godziny rozpoczynania i kończenia zmian roboczych, rozkład i rodzaj przerw dostosowany do typu pracy i warunków, w jakich jest wykonywana. Wskazane są takie działania w zakresie promocji zdrowia oraz edukacja pracowników dotycząca sposobów minimalizowania skutków pracy nocnej i zmianowej. Tylko takie kompleksowe podejście do problemu pracy w ruchu ciągłym może przynieść oczekiwane efekty.
Korzyści płynące z optymalizacji systemu zmianowego dotyczą zarówno pracowników (mniejsze zmęczenie, poprawa zdrowia, lepszy sen, większe możliwości zaspokajania potrzeb indywidualnych i ogólnie — większa satysfakcja z pracy), jak i pracodawców (większa wydajność, zmniejszenie absencji, fluktuacji i wypadkowości, lepsza postawa pracowników wobec firmy).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 21:51:48 wysłana przez An_na »

Offline 19tadpolice60

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11014 dnia: Sierpnia 20, 2020, 22:07:08 »
Pani Aniu, pracujący ludzie na zmiany, wiemy, że jest szkodliwa ale ktoś musi pracować 24/na dobę
ja się nie dałem się sprowokować ale chciałem wyjaśnić 4 BOP jak było złe, to była masakra ale, że w 2006
zaczęliście wprowadzać ludzką wersje pracy 5 BOP to chwała i za to dzięki :)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11015 dnia: Sierpnia 20, 2020, 23:09:01 »
Oczywiście 🤗jest tak jak Pan napisał. Pierwsze wprowadzenie było na siarkowym.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11016 dnia: Sierpnia 21, 2020, 15:25:26 »
Pani Aniu ja mam pytanie w temacie niedokończonych badań okresowych, czy już cos wiadomo ? Czy czekamy na odwołanie epidemii przez rzadzacych
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11017 dnia: Sierpnia 21, 2020, 16:11:48 »
Jestem zawieszona w prawach członka zarządu. Nie mam dostępu do informacji. Proszę się dowiadywać w związku zawodowym.
Ostatnio wyglądało to tak: https://www.facebook.com/339940956571103/posts/722474534984408/?sfnsn=mo&extid=AxYMSacKwpjWuWBN
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2020, 16:15:08 wysłana przez An_na »

Offline Czterdziestolatek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11018 dnia: Sierpnia 21, 2020, 21:02:49 »
Badania można normalnie robić po wcześniejszej rejestracji pod nr.tel. 91 884 88 11/12/13.
Do lekarzy specjalistów umawiani jesteśmy na dany dzień, godzinę i określony numerek.
Byłem dzisiaj to ilość kart oczekujących na badania jest kosmiczna, i gdy zniosą epidemię to wątpię by się pracownik wyrobił w dwa miesiące z badaniami.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2020, 21:59:03 wysłana przez Czterdziestolatek »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11019 dnia: Sierpnia 22, 2020, 01:49:39 »
Na moje: Pani Anna za dużo rozmawia i daje informacji ludziom np. przez internet. Decyzja: wywalamy, ok wywalamy. Dlaczego? Coś się znajdzie.
I tak to działa.
Teraz z kim podyskutujesz? Z nikim. Pójdziesz do zz to odp nie wiem dowiem się.
Szkoda An_na jednak zawsze odpisywała nawet na te niekorzystne pytanie (choć czasem wymijająco) ale zawsze.
Teraz będzie jedna wielka K U P A.

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11020 dnia: Sierpnia 22, 2020, 10:29:34 »
Info o biletach na pogoń lub pielgrzymkach będzie więc nie jest tak źle.
Forum zacznie żyć z plotek, a nie faktów.
Wyszło na moje, może teraz coś od przeciwników Anny się dowiemy, ale wątpię, oni tylko potrafią krytykować.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11021 dnia: Sierpnia 22, 2020, 17:39:23 »
Jak długo zarząd może pracować bez przedstawiciela załogi w ich szeregach? Ktoś coś wie jak to wygląda od strony prawnej?

Offline duch

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11022 dnia: Sierpnia 23, 2020, 05:26:37 »
Ja pracowałem na 4 BOP i uważam, że powinniśmy do tego wrócić ! 👍
Otóż to! Przyzwyczaili się nic nie robić na 5BOP!
Ciekawe w jakim systemie teraz pracujesz, bo sądząc po tych głupotach jakie piszesz, to na pewno nie na 5 BOP. System bardzo dobry i chwalony na zachodzie, z tego co słyszałem. Po za tym, praca w nocy, to męka dla organizmu. Dowiedzione naukowo. Pracuj cztery noce z rzędu, a pracuj dwie, to kolosalna różnica. No chyba, że co niektórzy, śpią zamiast pracować, ale to już inna bajka. Widziałem jak operatorzy na magazynach zapieprzają i życzę Tobie takiej pracy przez cztery noce przy dużym natężeniu sprzedaży. Nie wiesz na pewno o czym piszesz. albo jesteś jednym z tych "biurowych", którzy myślą, że jak oni się nie robią, to wszyscy mają tak lekką i przyjemną pracę. Zawsze można zmienić pracę, jak komuś system nie odpowiada i po co takie wpisy, nie rozumiem.

Offline Samsonowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11023 dnia: Sierpnia 23, 2020, 12:07:58 »
Bo ten jan baz nerki to jest jan ale bez mozgu :)

Offline Samsonowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11024 dnia: Sierpnia 31, 2020, 14:16:56 »
Co tu taki spokoj? Nie ma p.Ani i nic sie nie dzieje na forum. Chyba zarzad wiedzial co robi zawieszajac ją.