Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783038 razy)

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10110 dnia: Lutego 04, 2020, 19:22:31 »
Zaraz nie bedzie komu wozic surowcow , nawozu itp ludzie sie zwalniaja bo zagramanica 50km od granicy lepsze pieniadze proponuja :( . Trzeba pamietac iz zch Police Police nie sa jak kiedys " rarytasem gospodarczym" teraz w jupite..e w gile...ie itp zarobisz podobne pieniadze jak w zch Police  ....
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2020, 19:30:46 wysłana przez wladcaszerszeni »

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10111 dnia: Lutego 04, 2020, 20:50:46 »
W sprawie „PDH” sprawa wynagrodzeń jest pod „nadzorem właścicielskim” od dłuższego czasu.  Informacyjnie Polyolefins cały czas prowadzi nabór do  kadry technicznej.

Dziękuję za informację. Jakie zatem wnioski wyciągnięto przez ten czas? Czy taki system motywacyjny, w którym spółka nie osiągająca zysków (a tak jest w PDH/Polyolefins) wypłaca cokwartalnie bardzo wysokie premie jest sprawiedliwy? Przypominam, że obejmuje on również pracowników administracyjno-biurowych...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10112 dnia: Lutego 04, 2020, 22:49:11 »
tomasini_tak. Ten element jest negocjowany co roku.

Post Merge: [time]Luty 04, 2020, 23:04:53 [/time]

Przyznam, że znam regulaminy premiowania w spółkach gdzie Zakłady mają 100 % udziałów. Innych- tam gdzie Zakłady są jednym z akcjonariuszy: Polyolefins, Kemipol, Kargo nie znam. Wiem natomiast, że w GA Polyolefins pracownicy nie mają PPE tak jak „u nas” a mają mniej korzystne PPK. Nie zawsze można porównać jeden do jednego.  Budżet projektu jest ustalony i ramy określone.   Na pracownikach Polyolefins spoczywa ogromna odpowiedzialność za terminowość realizacji projektu o wartości ponad 1.5 mld €.  A część zarobkową jeszcze trochę trzeba poczekać.

« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2020, 23:31:04 wysłana przez An_na »

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10113 dnia: Lutego 05, 2020, 00:12:27 »
Przyznam, że znam regulaminy premiowania w spółkach gdzie Zakłady mają 100 % udziałów. Innych- tam gdzie Zakłady są jednym z akcjonariuszy: Polyolefins, Kemipol, Kargo nie znam. Wiem natomiast, że w GA Polyolefins pracownicy nie mają PPE tak jak „u nas” a mają mniej korzystne PPK. Nie zawsze można porównać jeden do jednego. 

Pani Aniu, nie chciałem wchodzić w dyskusję na temat pozostałych świadczeń, a zwrócić uwagę na system motywacyjny. Ja wiem, że zlecono jego opracowanie firmie zewnętrznej (do dziś na stronie można odnaleźć przetarg) i pewnie nikt się mu merytorycznie nie przyjrzał, ale czas to zmienić. Poważnie zastanawiam się nad ty czy aby na pewno nad PDH sprawowany jest właściwy nadzór ze strony jednostki dominującej w tym zakresie. Zadam pytanie inaczej - czy uważa Pani, że pracownika Z.Ch.Police w równym stopniu powinna motywować kwota czterokrotnie niższa niż pracownika PDH? Już nie wspominam o pracownikach innych spółek-córek...

Budżet projektu jest ustalony i ramy określone.   Na pracownikach Polyolefins spoczywa ogromna odpowiedzialność za terminowość realizacji projektu o wartości ponad 1.5 mld €.  A część zarobkową jeszcze trochę trzeba poczekać.

Budżet projektu jest określony w wysokości maksymalnej, co oznacza, że PDH powinno szukać oszczędności również w zakresie racjonalnego systemu motywacyjnego. Obecnie koszt tej inwestycji ponoszą Police i Grupa Azoty S.A. (w nieco mniejszej części), a zatem pracownicy tych spółek. Cenię pani zaangażowanie w sprawy spółki i jej pracowników - dlatego proszę o podjęcie działań.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10114 dnia: Lutego 05, 2020, 00:19:55 »
tomasini_tak. Ten element jest negocjowany co roku.

Post Merge: [time]Luty 04, 2020, 23:04:53 [/time]

Przyznam, że znam regulaminy premiowania w spółkach gdzie Zakłady mają 100 % udziałów. Innych- tam gdzie Zakłady są jednym z akcjonariuszy: Polyolefins, Kemipol, Kargo nie znam. Wiem natomiast, że w GA Polyolefins pracownicy nie mają PPE tak jak „u nas” a mają mniej korzystne PPK. Nie zawsze można porównać jeden do jednego.  Budżet projektu jest ustalony i ramy określone.   Na pracownikach Polyolefins spoczywa ogromna odpowiedzialność za terminowość realizacji projektu o wartości ponad 1.5 mld €.  A część zarobkową jeszcze trochę trzeba poczekać.

1.5mld ojro to gruba kasa do wyrwania. Przy takiej kwocie nikt nie liczy takich drobnych jak wynagrodzenia pracowników ciężko tam pracujących. A PPE czy PPK to przy tym jakby to Gabrysia Rysia powiedziała na waciki.

Mnie też doszły słuchy, że tam jest dobrze.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2020, 00:22:18 wysłana przez swiezak »

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10115 dnia: Lutego 05, 2020, 21:54:18 »
Zapytajcie dyrektorów i szczeble wyżej o akcję Trójząb.  Pewnie post zostanie szybko usunięty, ale spójrzcie na ich miny, kiedy o to zapytacie. Chyba, że ci odważniejsi powiedzą to i owo. Pozdro!

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10116 dnia: Lutego 06, 2020, 11:21:22 »
Jak Pan widzi postu nikt nie usunął. Ja nie wiem co to za hasło. Może Pan przybliżyć temat?

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10117 dnia: Lutego 08, 2020, 18:02:56 »
@An_na Co Pani sądzi o warunkach płacowych w naszych zakładach ? od dawna jest to temat dość drażliwy, jednak w przeciągu minionego roku jak początku aktualnego różnice w latach na stanowiskach robotniczych w zakładach a innymi firmami praktycznie się zatarły ludzie z 5 letnim doświadczeniem zarabiają na czysto po 3200 zł  pracując na zmiany  w ciężkiej chemii ( tak wiem dostajemy smieszny dodatek szkodliwy 120 zł brutto :o :o :o ) Uważa Pani ze takie pieniądze są godna rekompensatą za prace z substancjami rakotwórczymi ? Chyba nie bardzo...

Offline Kasztan

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10118 dnia: Lutego 08, 2020, 22:50:34 »
Mam pytanie.


Gdzie i w jaki sposób mogę sprawdzić stan moich zebranych składek do PPE? 

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10119 dnia: Lutego 09, 2020, 01:05:55 »
Odpowiadając na pierwsze pytanie. Dla mnie oczywiste- to chemia ciężka wielkiej syntezy chemicznej. Praca w ruchu ciągłym jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu, dziedzina specjalistyczna, gdzie pracownicy powinni zarabiać odpowiednie pieniądze wyższe niż kwoty które Pan podaje. Nie operuję kwotami „na czysto” bo każdy ma inne obciążenia indywidualne. Operujemy kwotami brutto lub minus podatek i ZUS.   Oczywiście taki przekaz jest na zarządzie, i w sumie każdy uważa podobnie. To ciężki kawałek chleba na każdym etapie pracy tak samo dla stanowisk produkcyjnych jak i nieprodukcyjnych.
Drugie pytanie PPE-w przypadku Zakładów (w rozumieniu GA Police SĄ) jest to PZU Życie. Corocznie przychodzi informacja na podany adres o zgromadzonych środkach. Informację można uzyskać zapewne w punkcie informacji po podaniu swoich danych(ale tego nie wiem na pewno).

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10120 dnia: Lutego 09, 2020, 10:03:13 »
A co słychać w kwestii zwiększenia urlopu wypoczynkowego do 35 dni?

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10121 dnia: Lutego 09, 2020, 11:26:10 »
W tym roku 8 DDW dla jednozmianowych jeżeli dobrze pamiętam.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10122 dnia: Lutego 09, 2020, 13:01:44 »
Tak. Jesteśmy w drugim roku trzyletniego dojścia do całkowitej likwidacji R.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10123 dnia: Lutego 09, 2020, 15:02:01 »
Pani Anno proszę mnie poprawić jeśli się mylę ale czy prawdą jest że jednozmianowi mają 26 dni urlopu + 10 dni wolnego (przy wprowadzeniu 5BOP pracownicy zmianowi dostali 10 R-ek rocznie, a jednozmianowi 10 dni wolnego w roku. W ramach wyrównania godzin pracy) + teraz 8 dni w tym roku ( za likwidację erek w 2020 roku) czyli razem 44 dni ???

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10124 dnia: Lutego 09, 2020, 16:23:38 »
Dlaczego przy wprowadzeniu 5BOP jednozmianowcy mieliby dostac 10 dni urlopu? Albo jedno albo drugie, albo zmianowcy dostali "R-ki" zeby "dorownac" do jednozmianowcow albo jednozmianowcy dostali wiecej urlopu zeby "dorownac" zmianowcom. Ale to tak na logike, nie wiem na 100% czy tak jest.