Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784731 razy)

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9750 dnia: Grudnia 14, 2019, 17:44:12 »

Chodzi o to że nowy pracownik po pierwszych podwyżkach przedłużania umowy bedzie zarabiał więcej bo stary pracownik nie dostanie podwyżki bo będzie miał minimalna


Okej, to ma jakiś sens. Taki przypadek, przynajmniej teoretycznie, jest możliwy. Zakładam, jednak że skala potencjalnie będzie niewielka.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9751 dnia: Grudnia 15, 2019, 01:05:29 »
Takie sytuacje już mają miejsce :D

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9752 dnia: Grudnia 15, 2019, 06:18:44 »
Takie sytuacje już mają miejsce :D
Ale on tego nie zrozumie, bo go to nie dotyczy...

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9753 dnia: Grudnia 15, 2019, 11:51:01 »
Podziękujcie za to - co się dzieje w Waszej firmie: za zdewaulowanie etosu stażu pracy, za zdeprecjonowanie faktu realnych umiejętności, wiedzy i doświadczenia zawodowego u doświadczonych pracowników długo pracujących na Zakładach - podziękujcie za to Jarkowi Kaczyńskiemu.
Czyli za podniesienie w planach najnizszej krajowej do 4 tyś zl brutto, niekonstytucyjne zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26 roku życia i za wielkie podwyżki cen wszystkiego.


W efekcie nowo zatrudniemi, bez wiedzy i umiejętności - za to z roszczeniową postawą - mogą mieć wyższe stawki, lub minimalnie niższe od pracowników którzy od dekady pracują w firmach - bo sprawa dotyczy nie tylko Waszej firmy - ale tyczy się wszystkich Zakładów i firm w Polsce.


Dlaczego w Japoni, Norwegii żyje się dostatnio - BO TAM NA PIERWSZYM MIEJSCU JEST ETOS PRACY. PRACOWNIK jest bardzo ważny dla państwa japońskiego  Kim jest dla rządu pracownik w Polsce?
Maszynką do wyciągania kasy na rozdawnictwo dla niepracujących.
Zweryfikujcie w styczniu ile co podrożało w tym roku, albo sprawdzcie jak skoczą ceny teraz przed świętami.
Nie bójmy się o tym mówić głośno!!!!!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2019, 11:59:10 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9754 dnia: Grudnia 15, 2019, 11:58:50 »
niekonstytucyjne zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26 roku życia

Możesz rozwinąć?

Zweryfikujcie w styczniu ile co podrożało w tym roku, albo sprawdzcie jak skoczą ceny teraz przed świętami.

Tylko, że akurat PiS bezpośrednio w całości za to nie odpowiada. Jesteśmy krajem mocno i szybko rozwijającym się, a za tym niestety idzie wzrost cen. Ma to też swoje plusy - może w końcu nauczymy się wydawać pieniądze mądrze, planować budżet domowy, odkładać systematycznie jakieś kwoty. Bo niestety, ale świadomość i wiedza ekonomiczna Polaków leży na wyjątkowo niskim poziomie.


"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9755 dnia: Grudnia 15, 2019, 12:17:30 »
KrP - rozwijam:
Artykuł 32 Konstytucji:
Pkt 1. Wszyscy są równi wobec prawa (...).
Pkt. 2. Nikt nie może być dyskriminowany w życiu (...) gospodarczym (...).
Dlaczego ja mając lat 20 gdy studiowałem i pracowałem to musiałem płacić podatek dochodowy??


KrP - wiesz dlaczego w Polsce wiedza ekonomiczno-gospodarcza jest na niskim poziomie?
Bo w podstawówce np w 8 klasie nie uczy się: jak założyć firmę, jak napisać pismo do starosty, jak napisać do komormika by odzyskał dług, jak napisać projekt o kase z Unii, jakie są ulgi podatkowe.
Za to np w 8 klasie są dwie lekcje religii w tygodniu, a tylko jedna np biologii.
Kiedy za to będzie rozliczone PiS???

Dominik Dolnoślązak

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9756 dnia: Grudnia 15, 2019, 12:50:52 »
Artykuł 32 Konstytucji:
Pkt 1. Wszyscy są równi wobec prawa (...).
Pkt. 2. Nikt nie może być dyskriminowany w życiu (...) gospodarczym (...).
Dlaczego ja mając lat 20 gdy studiowałem i pracowałem to musiałem płacić podatek dochodowy??
Lex retro non agit.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9757 dnia: Grudnia 15, 2019, 13:05:55 »
Tak heineken, prawo nie działa wstecz - ale teraz to jest dyskryminacja ze względu na wiek - że pracownicy do 26 roku życia nie płacą podatku dochodoqego (artykuł 32, pkt 2 Konstytucji RP).
Dominik Dolnoślązak

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9758 dnia: Grudnia 15, 2019, 13:35:00 »
No też jestem na tym stratny. Ale co zrobisz? Nic, musisz z tym żyć. Polska goni zachód gdzie już od dawna jest tak jak u nas dopiero zaczyna być.

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9759 dnia: Grudnia 15, 2019, 16:50:40 »
Dlaczego w Japoni, Norwegii żyje się dostatnio
Bo tam w 39 roku Rosjanie nie próbowali ich wyzwolić, a po 45 roku nie udało się wprowadzać demokracji. 
Podziękujcie za to - co się dzieje w Waszej firmie: za zdewaulowanie etosu stażu pracy, za zdeprecjonowanie faktu realnych umiejętności, wiedzy i doświadczenia zawodowego u doświadczonych pracowników długo pracujących na Zakładach - podziękujcie za to Jarkowi Kaczyńskiemu.
Nie kolego za to możemy podziękować platformie oraz Jałośińskiemu który zaczął robić w zakładach swoje biznesy jak to kiedyś ogłosił.
Kim jest dla rządu pracownik w Polsce?
A oto zapytaj pana Balcerowicza i Wałęse.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9760 dnia: Grudnia 15, 2019, 17:33:01 »
Romur co Ty piszesz?!!
Mnie nie interesuje 1939 rok, ani Balcerowicz:
Sejm jedną ustawą może odciąć nierobów czyli zdrowych bezrobotnych od darmowej kasy, zmiejszyć koszty pracy. Właśnie z Rosja teraz Polska powinna interesy robić - bo to wielki rynek zbytu i potęga gospodarcza.
Dlaczego kupujemy bardzo drogi gaz z USA, skoro mamy dużo tańszy rosyjski?
Dlaczego rząd rozdaje miliony Rydzykowi?
Dlaczego Kaczynski powiedział- że kto ma firme to niech pamięta że są inni (czyli niepracujący wyciągający zdrowe dłonie po różnego rodzaju zasiłki?)
1939 rok tu nic nie ma do rzeczy, Ty Romur nie żyj martylologią i przeszłością bo będziesz pracował za miskę ryżu - jak to powiedział Twój ukochany Pan Premier Morawiecki.


Niech się bezrobotni za prace wezną, niech urząd skarbowy opodatkuje Rydzyka.
Romur czy wiesz  że juz zaczyna brakowć kasy na jeden z programów plus?



1939 był 80 lat temu Romur.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2019, 17:36:04 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9761 dnia: Grudnia 15, 2019, 17:57:19 »
Ciekawy temat poruszacie, ale to jest wątek o ZCHPolice. Patologie w naszym zakładzie są skutkiem patologii w Państwie Polskim.
W tym tygodniu będą rozmowy o podwyżkach w 2020. Czekamy na informacje na ten temat.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9762 dnia: Grudnia 15, 2019, 18:00:41 »
KrP - rozwijam:
Artykuł 32 Konstytucji:
Pkt 1. Wszyscy są równi wobec prawa (...).
Pkt. 2. Nikt nie może być dyskriminowany w życiu (...) gospodarczym (...).

Nie widzę tutaj nierówności. Ja nie dostaję 500+, nie mam odpisów od podatku, nie mogę sobie VAT odliczyć tak jak firmy, a mimo to nie czuję się dyskryminowany.

Dlaczego ja mając lat 20 gdy studiowałem i pracowałem to musiałem płacić podatek dochodowy??

Wiesz, gdybyśmy tak myśleli to żadne zmiany w prawie by nie zachodziły. Zawsze ktoś będzie poszkodowany, ale to nieuniknione. Już kiedyś próbowano wprowadzić ustrój "wszyscy równi i po równo" i w żadnym kraju to się nie sprawdziło.

KrP - wiesz dlaczego w Polsce wiedza ekonomiczno-gospodarcza jest na niskim poziomie?
Bo w podstawówce np w 8 klasie nie uczy się: jak założyć firmę, jak napisać pismo do starosty, jak napisać do komormika by odzyskał dług, jak napisać projekt o kase z Unii, jakie są ulgi podatkowe.
Za to np w 8 klasie są dwie lekcje religii w tygodniu, a tylko jedna np biologii.
Kiedy za to będzie rozliczone PiS??

Zgadzam się w 100%. Pytanie jednak powinno brzmieć nie kiedy będzie za to rozliczony PiS, ale kiedy będzie za to rozliczona każda władza po 89 r.


Trochę offtop, ale ciekawy więc można wydzielić. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9763 dnia: Grudnia 15, 2019, 18:21:03 »
1939 rok tu nic nie ma do rzeczy
Ma i to bardzo dużo, przez ponad 50 lat robiliśmy z nimi interesy i znależliśmy się tu gdzie jesteśmy.
Ty Romur nie żyj martylologią i przeszłością bo będziesz pracował za miskę ryżu - jak to powiedział Twój ukochany Pan Premier Morawiecki.
Ja nie wypisuję tutaj kogo ty kochasz ani tym bardziej kto cię ---- więc proszę nie wyszukuj mi osób które ukochałem.

Post Merge: Grudnia 15, 2019, 18:24:09
Ty Romur nie żyj martylologią i przeszłością bo będziesz pracował za miskę ryżu
Już kiedyś pracowałem za 30 dolarów miesięcznie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2019, 18:24:09 wysłana przez ROMUR »

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9764 dnia: Grudnia 15, 2019, 20:35:32 »
Takie sytuacje już mają miejsce :D
Ale on tego nie zrozumie, bo go to nie dotyczy...

Serio? Zakładam, że Ty też nie rozumiesz niczego co Ciebie nie dotyczy - stąd takie błyskotliwe wnioskowanie.

A wracając do tematu: rozumiem, że takie przypadki się zdarzają. Zakładam, że nie ma ich zbyt wiele. Co więcej naturalnym jest, jak sadzę, że w takiej sytuacji bardziej doświadczony pracownik idzie do przełożonego i rozmawia o podwyżce odzwierciedlającej jego kwalifikacje.