Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785575 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7665 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:07:58 »
fafik_Pierwotnie Rki były dedykowane na szkolenia, badania okresowe, sprzątanie swojego rejonu. Na wniosek pracowników, zmieniono że w tych dniach można również pracować.
Gagarinowicz_tak, zostały zwiększone i to bardzo. Są kwestie remontów, są inwestycji. Tu i tu wydatki pieniężne.  Lata ograniczeń remontowych w poprzednich okresach i polepszanie wyników kosztem obniżania kosztów to teraz morze potrzeb, którym z ołówkiem w ręku staramy się sprostać.
 Nie wiem w którym miejscu Pan pracuje, proszę w wolnej chwili wracając z pracy przejść się za EC2 - tam jest kluczowe epicentrum wydawanych pieniędzy /instalacja odsiarczania spalin za ogromne miliony- mandatówka którą należało wybudować aby "działać dalej"/, czeka nas kolejne dostosowanie do wymogów unijnych- inwestycja za kolejne spore mln wynikająca z wprowadzonych konkluzji BAT, nawozy- wymieniono suszarnię za niemałe miliony-właśnie trwa od niedawna jej rozruch /aby zobaczyć skalę można zobaczyć starą suszarnię leżącą po demontażu za pakownią/, zakup „wozu strażackiego” podnośnika za kilka mln- będzie do końca maja w straży, kilkadziesiąt milionów na fosforowy w związku z inwestycją zaplanowaną do realizacji w tym roku, siarkowy - zadanie wymiany wieży absorbcyjnej, wymiana grzejnika na amoniaku- kolejne mln, kolejna suszarnia nawozów czeka w kolejce to następne miliony. Czeka rozbudowa portu, PDH itd... Nie mogę teraz pisać o szczegółach, wszystko będzie w raporcie rocznym. EC, biel, nawozy, fosforowy, azotowy, woda, siarkowy- każda jednostka ma ogromne potrzeby, piszę skrótami myślowymi natomiast efekty działań zarządu działającego od połowy 2016 będą niedługo widoczne organoleptycznie.Nie może Pan wyprodukować tony produktu za 2 tys i sprzedać go za tysiąc stąd kwestia remontów jest dla zarządu niezwykle ważna.

Offline DMC

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7666 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:09:34 »
fafik widzę, że wróciłeś z tej strasznej tyrki, ale chyba nie było tak ciężko, bo masz jeszcze siłę obrażać na forum...  Lub teraz ciężko tyrasz na popołudniówce, tylko skąd czas na forum... Albo z ciebie taki twardziel! Tak, to drugie raczej...
ps. pamiętam twoje wpisy, tak pięknie kadziłeś "pani Ani"  :) , a teraz gasi cię jak świeczkę... Heheeee

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7667 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:33:38 »
Jak ci źle na "erkach" to zawsze możesz w te dni iść krew oddać. Co najmniej połowa erek ci odejdzie (a jak się dobrze postarasz to wszystkie), a przy okazji dobry uczynek spełnisz!!
No tak jest to jakś myśl.

Pani Aniu na wniosek pracowników?
Z tego co pamiętam kiedyś R-ka służyła właśnie do tego co Pani pisze, niestety po zwolnieniach ludzi się to zaczęło zmieniać. Osobiście nigdy o takim wniosku procowników nie słyszałem.

DMC pozdrawiam po raz kolejny.
Ps. Pani Ania mnie nie gasi tylko wyjaśnia za co oczywiście dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2018, 16:35:31 wysłana przez fafik »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7668 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:36:25 »
Tak, na wniosek pracowników. Pracownicy zgłaszali że dosyć mają brzydko może napiszę ale tak raz usłyszałam „pałętania się z miotłą” na R i jak już mają przychodzić to wolą normalnie pracować

Offline DMC

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7669 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:41:51 »
fafik, dziękuję za "pozdrowienia" :D  Nie trać sił na pisanie, oszczędzaj je na R-kę heheheee ;D  Acha, chcesz poprawy w pracy, żeby było lepiej? Zażądaj od przełożonego LEPSZEJ łopaty hehehe ::)  Twoje wypociny poprawiają mi humor...

Post Merge: Stycznia 30, 2018, 16:45:58
Tak, na wniosek pracowników. Pracownicy zgłaszali że dosyć mają brzydko może napiszę ale tak raz usłyszałam „pałętania się z miotłą” na R i jak już mają przychodzić to wolą normalnie pracować

Dziwne.. Dużo tych wniosków było? W moim miejscu pracy zostało nam to bezceremonialnie narzucone.. Choć ja na R-ki nie narzekam...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2018, 16:45:58 wysłana przez DMC »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7670 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:48:34 »
Ale Wy paskudy jesteście czasami 😊
Tak dużo było tych wniosków, szczególnie na etapie wprowadzania tpm gdzie sprzątano i malowano rejony i obmalowywano gaśnice, naklejano naklejki na to co trzeba naprawić aż naklejek zabrakło, gdy zbierano złom do zdjęcia aby pokazać jak było i jak jest po wprowadzeniu tpm.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7671 dnia: Stycznia 30, 2018, 17:09:07 »
Tak dużo było tych wniosków, szczególnie na etapie wprowadzania tpm gdzie sprzątano i malowano rejony i obmalowywano gaśnice, naklejano naklejki na to co trzeba naprawić aż naklejek zabrakło, gdy zbierano złom do zdjęcia aby pokazać jak było i jak jest po wprowadzeniu tpm.
Czy takie wnioski wpływały ze wszystkich wydziałów? Jakoś nie wierzę:) Dobra to może zapytam tak: czy na wnioski pracowników (ile musiałoby ich być) można by nie wiem zrobić z r-ki dzień "porządkowy"?
DMC jak nic na nich nie robisz to i po co miałbyś narzekać.
Acha pozdrawiam serdecznie.

Offline DMC

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7672 dnia: Stycznia 30, 2018, 17:17:53 »
Ale Wy paskudy jesteście czasami 😊
Tak dużo było tych wniosków, szczególnie na etapie wprowadzania tpm gdzie sprzątano i malowano rejony i obmalowywano gaśnice, naklejano naklejki na to co trzeba naprawić aż naklejek zabrakło, gdy zbierano złom do zdjęcia aby pokazać jak było i jak jest po wprowadzeniu tpm.

Hej hej An_na powstrzymaj konie! Spokojnie... Ciekawe ilu z tych pracowników pisze teraz o R-kach w kategorii strasznej "tyrki", o jednym wiem hehee. Też na R-ce nosiłem gaśnice, choć nie powinniśmy tego robić i wiele innych bzdur. Ale sprawa jest taka: kiedyś na R-ce sprzątałem swoje poletko, teraz nas zabierają na inną wytwórnię do: UWAGA! SZOK I NIEDOWIERZANIE! sprzątania ich poletka :D  Każdemu się nie dogodzi, ale powtarzam R-ki to nie dramat, tym bardziej, że nie ma ich dużo w okresie rozliczeniowym

Post Merge: [time]Styczeń 30, 2018, 17:23:51 [/time]
fafik znowu tracisz cenne siły, powtarzam: zachowaj je na R-kę i pamietaj o LEPSZEJ łopacie, może takiej, która by za ciebie machała... hehee dawaj dalej, poprawiasz mi humor, dzięki! ale jaja  :D :o

Post Merge: Stycznia 30, 2018, 17:29:13
An_na wiesz jak my nazywaliśmy TPM? Totalne Pranie Mózgu   ;)   Słodkie i oderwane od rzeczywistości były to spotkania...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2018, 17:29:13 wysłana przez DMC »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7673 dnia: Stycznia 31, 2018, 09:46:30 »
Hej. Nagroda roczna w tym roku będzie tak jak w ubiegłym? Czyli jeśli dobrze pamiętam w kwietniowej pensji?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7674 dnia: Lutego 02, 2018, 10:09:41 »
Pani An_na kiedy będą jakieś szczegóły co do pakietu stomatologicznego?

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7675 dnia: Lutego 02, 2018, 15:29:58 »
Pani An_na kiedy będą jakieś szczegóły co do pakietu stomatologicznego?
Już zapomniałem o tym pakiecie :D Czy to nie miało obowiązywać, jak podwyżki, od początki roku?

W Zakladach trwa "układanie" nowego ZUZP. Pani Aniu czy możemy poznać szczegóły? Jako przedstawiciel załogi ma Pani świetną okazję "uszyć" układ pod swoich wyborców.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7676 dnia: Lutego 02, 2018, 20:01:40 »
ZUZP jest szyty pod pracowników- wszystkich. Główne kwestie to uregulowanie funkcjonowania skoczka, rozmowy są o jubileuszówkach, o ruchomym czasie dla norm (aby mogli przychodzić pomiędzy 6-8, teraz jest 7-8). Póki trwają rozmowy nie będę pisała ponieważ jest za wcześniej.
Co do pakietu stomatologicznego faktycznie- liczyliśmy na wcześniejsze wprowadzenie lecz trzeba to dopracować. 2500 pracowników. Medycyna pracy w Medice. Medika zaproponowała ocertę, Zakłady podpierają się ekspertem w tej kwestii który analizuje ofertę. Główne założenia: sanacja jamy ustnej.

Post Merge: Lutego 02, 2018, 20:02:34
Fafik- mam to co zaproponowała Medika lecz należy to jeszcze bardziej uszczegółowić.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7677 dnia: Lutego 06, 2018, 22:05:52 »
Dobry wieczór, X lat temu zz wynegocjowały PPE czyli Pracowniczy Program Emerytalny. Każdy pracownik dostaje przy zatrudnieniu stosowną informację o możliwości przystąpienia po okresie próbnym. Wystarczy wypisać deklarację. Pracodawca wpłaca pracownikowi na emeryturę 100 zł (97+3). Pracownika to nic nie kosztuje, chyba że zadeklaruje się składać coś więcej wtedy deklaruje kwotę i potrącane jest mu to z wynagrodzenia. Wiele osób nie przystąpiło do tego programu. Proszę zweryfikujcie swoją przynależność ( choćby na kwitkach z wypłaty). Szkoda aby nie korzystać z takiej formy oszczędzania na emeryturę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2018, 22:43:35 wysłana przez An_na »

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7678 dnia: Lutego 07, 2018, 00:22:13 »
Dokładnie, można by zamieścić stosowny komunikat w intranecie bo wiele osób nie wie a jest to zawsze jakiś składnik wynagrodzenia także składając deklaracje przystąpienia załatwiamy sobie sami w pewien sposób podwyżkę swojego wynagrodzenia o 100 zł odłożonego trochę w czasie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7679 dnia: Lutego 10, 2018, 09:28:17 »
Będzie akcja informacyjno/ przypominająca. Osoby które dopytują się o opiekę stomatologiczną. Jest pewne opóźnienie, należało ustalić z pewnością czy może to być jako medycyna pracy(czyli bezkosztowo dla pracownika). Opinia i dokumentacja wskazuje, że może być to uznane za medycynę pracy. Został powołany zespół na podstawie Jednolitego regulaminu zakupów składający się z osób z kadr, podatków, bhp, przedstawicieli związków zawodowych oraz lekarza stomatologa. Mają oni wynegocjować warunki umowy. Najwcześniej program profilaktyczny ruszy 1 kwietnia. Marzec ma być poświęcony na akcję informacyjną.