Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783659 razy)

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6810 dnia: Maja 20, 2017, 09:38:03 »
Tylko że czy za teren za ósemką, czy w trzebieży, płacimy do gminy, czyli czy tu, czy tam, gmina stawia warunki, więc dalej gmina górą. Wiesz życzę im dobrze, ale  jak widzę program, to wątpię. No wiesz jak przypuszczam w Puławach i innych imprezy nie są na miejscu, a nie w jakiejś przypadkowej miejscowości.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6811 dnia: Maja 20, 2017, 10:41:15 »
Pożyjemy  zobaczymy. Nie ma co osądzać z góry. Jak impreza nie wypali to pewnie więcej nie będzie, a jak wypali to z każdym rokiem będzie lepiej. W każdym bądź razie ja tak uważam. Za tydzień będzie można oceniać.


Nie wiem jak to jest z opłatą za teren, ale wydaje mi się że cena nie jest taka sama. Może i gmina jest górą, ale może i tak to mniejszy koszt niż sponsoring Dni Polic.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6812 dnia: Maja 20, 2017, 17:48:20 »
zaksiu- z przykrością muszę stwierdzić, że kontrole na wejściu wywołane są wnoszeniem alkoholu do pracy a na wyjściu wywołane są nasilającymi się kradzieżami m.in. metali szlachetnych. Nie będę opisywała szczegółów, ale w ostatnim czasie było kilka bardzo nieprzyjemnych incydentów.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6813 dnia: Maja 21, 2017, 10:04:08 »
OK "rozumiem" ale czy jest jakiś zapis określający taką kontrole prawie "osobistą", i forumowiczom typu co ci się stanie jak pokażesz plecak dziękuje.Chodzi o czysty aspekt relacji obowiązków jakie musimy wykonać na polecenie strażnika.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6814 dnia: Maja 21, 2017, 10:10:44 »
Przeanalizuję na bieżąco i na kamerach jak to wygląda.

Offline uzytek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6815 dnia: Maja 21, 2017, 14:35:29 »
kontrole prawie "osobistą", i forumowiczom typu co ci się stanie jak pokażesz plecak dziękuje.Chodzi o czysty aspekt relacji obowiązków jakie musimy wykonać na polecenie strażnika
do kontroli (torby, torebki, osobista) uprawnienia ma policja. Ochrona, jak sama nazwa wskazuje ochrania. Mogą miec jakieś urządzenia skanujące, ale nie moga robić rewizji. W przypadku podejrzenia (kradzież, wnoszenie rzeczy niedozwolonych) zatrzymuję i wzywa policję (patrz markety). Wnoszenia alkoholu zabraniają przepisy wewnętrzne (należy zostawić do depozytu) oraz ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Pijany złapany, z urzędu, art 52.
Cóż, można nie pokazywać, ale czekać na mundurowych...?
uzytek

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6816 dnia: Maja 21, 2017, 22:17:23 »
nasilającymi się kradzieżami m.in. metali szlachetnych.
Metali szlachetnych ? czy na zakładzie jest złoto, srebro, platyna ?? Chodziło zapewne o metale kolorowe typu miedź, aluminium, żelazo.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6817 dnia: Maja 21, 2017, 23:58:46 »
Platyna akurat chyba występuje.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6818 dnia: Maja 22, 2017, 08:46:56 »
Metali szlachetnych ? czy na zakładzie jest złoto, srebro, platyna ??


Post Merge: Maja 22, 2017, 08:49:44
Witam.
Tak i złoto i srebro chociaż by w stycznikach i innych urządzeniach elektrycznych.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2017, 08:49:44 wysłana przez ROMUR »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6819 dnia: Maja 22, 2017, 11:33:29 »
no i ile tam jest tego złota czy srebra, styki są co najwyżej pozłacane a złoto z nich jest nie do odzyskania w domowych warunkach, poza tym musiałbyś mieć ze 100 kg pozłacanych styków żeby uzyskać 10 gramów złota. Wątpliwa sprawa.
A co do srebra, to styków srebrnych też nigdzie nie sprzedaż, poza tym jest to srebro najniższej próby.
Myślę że tu chodzi bardziej o kradzieże sprzętów elektrycznych i narzędzi.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6820 dnia: Maja 22, 2017, 14:52:36 »
Tak-trochę jest, chociaż głównym zaintetesowaniem nieuczciwych osób cieszą się metale kolorowe (miedź) i szlachetne( srebro)  Ostatnio jedna osoba zakonczyła pracę z tego powodu. Policja obserwowała jego poczynania przez jakiś czas.
Byłam na przejściu zmiany ranka/ popoludniówka poobserwować jak wygląda przejście na bramach. Załapałam się na pana, który nie chciał założyć kamizelki jadąc rowerem. Torby sprawdzane są wyrywkowo. Ochroniach prosi o pokazanie wnętrza torby/ plecaka. Tak jak już napisałam: przy wejściu aby sprawdzić czy ktoś nie wnosi alkoholu, na wyjściu aby sprawdzić czy osoba nie wynosi czegoś co stanowi majątek firmy/firm. Oczywiście można się uprzeć i nie otworzyć torby /plecaka i wtedy zostanie wezwana policja, która do czynności takich jest uprawniona. Podobnie jak przy odmowie sprawdzenia trzeźwości wzywana jest policja i ona dokonuje pomiaru lub szpital.
Więcej przychylności proszę w stosunku do osób pracujących na bramie. Przecież działania te są po to, aby pracowało się bezpieczniej oraz aby nie było kradzieży.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2017, 14:55:24 wysłana przez An_na »

Offline Jeremiasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6821 dnia: Maja 22, 2017, 17:17:32 »
Witam!

Chciałbym serdecznie pozdrowić pracowników firmy SIAL, która przygotowuje posiłki na Zakładach. Z informacji które krążą po Zakładzie, koszt jednej paczki wynosi kilkanaście złotych, natomiast to co znajduje się w środku, moim zdaniem, w większości nie nadaje się do jedzenia, a czasami urąga ludzkiej godności, bo nawet koty mieszkające na Zakładach nie są zainteresowane tym "jedzeniem".

Na zdjęciach chciałbym pokazać przykład z wczoraj, tj. 21 maja - kiełbasa krakowska sucha pleśniowo-grzybowa  :)



Osoby świadome tego co jedzą, po przeczytaniu etykiet produktów, które dostarczane są w paczkach, nie będą zainteresowane ich konsumpcją. Sam swoje paczki kładę na ławce przy ogrodach działkowych, gdzie koczują bezdomni, ale im wszystko jedno co zjedzą. Szkoda mi natomiast moich koleżanek i kolegów, którzy z różnych powodów muszą posilać się wątpliwej jakości i świeżości produktami.

Masło serwowane w paczkach często ma posmak plastiku, co jest konsekwencją nieprawidłowego przechowywania. Bułki są świeże średnio raz na miesiąc, za to zdecydowanie częściej zalatują stęchlizną. Wędliny i nabiał mają bardzo krótkie terminy ważności, a czasem są przeterminowane - wczoraj po otworzeniu kiełbasy musieliśmy otworzyć również drzwi i okno, żeby przewietrzyć stołówkę. Nikt pracujący dłużej na Zakładach nie wstrząsa jogurtów dodawanych do posiłków przed otworzeniem, ponieważ zdarza się, że na wierzchu jest pleśń. Wracając do wędlin - żeby dało się je zjeść, pracownicy zasypują je ogromną ilością różnego rodzaju przypraw lub zalewają obficie musztardą, keczupem czy innym sosem. Hitem jest szynka w kształcie żelazka, która z szynką nie ma nic wspólnego... Ponieważ żyjemy w katolickim kraju, piątek na Zakładach jest dniem postnym i w paczkach jest ryba. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby to była ryba, a nie jak w ostatni piątek - sałatka rybna, w składzie której było 0% ryby, natomiast całkiem sporo mięsa oddzielanego mechanicznie od ości (przypomnę, że MOM jest głównym składnikiem najtańszych parówek). O posiłkach rozgrzewających serwowanych zimą można napisać książkę - zupa parówkowa, zupa "przekrój wędlin z całego tygodnia"... Zaskakujące są też fuzje smaków, które oferuje nam katering firmy SIAL, np. kiełbaski na grilla, które przed zjedzeniem należy ugrilować (ciekawe gdzie?) w połączeniu z jogurtem naturalnym mogą gwarantować niezapomniane doznania po powrocie z pracy do domu...

Nie wierzę, że nie da zamienić się posiłków profilaktycznych na karty lub coś innego, skoro w innych podmiotach Grupy Azoty udało się to zrobić. Pracownicy już nawet nie zgłaszają tych nieprawidłowości brygadzistom, bo nie wierzą, że da się coś w tym temacie zmienić. A jeżeli Związki Zawodowe ciągle słyszą, że "NIE DA SIĘ", to może na wzór naszych zakładowych sokołów zróbmy codzienną transmisję live z konsumpcji posiłków profilaktycznych przez osoby odpowiedzialne za ich wydawanie lub członków Zarządu? Myślę, że cieszyłaby się ona sporą popularnością, a sprawa posiłków zostałaby załatwiona w góra dwa tygodnie  ;) Na podsumowanie swojej wypowiedzi napiszę jedno, ale wymowne zdanie - NAWET W SZPITALACH KARMIĄ LEPIEJ!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6822 dnia: Maja 22, 2017, 18:17:51 »
No wiesz na temat osiłków wiele tu już było pisane i efekt zerowy. Problemem w załatwieni tej kwestii nie sa przepisy, tylko ZZ. Skoro dało się załatwić w innych zakładach naszej grupy to tu tez powinno. Podstawa jest dogadanie się i tu jest pies pogrzebany. Jak pisałem wcześniej posiłki dalej będą takie jakie są i będzie wydawać dalej sial. Ja powiem ze lepiej karmią w  wiezieniu, chociaż oni nic nie robią i są za kare.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6823 dnia: Maja 22, 2017, 20:07:12 »
"Specjalne bransoletki-talony dla pracowników na darmowy posiłek podczas Dnia Chemika w Trzebieży można odebrać w Punkcie Obsługi Pracowniczej (p. 40) na parterze Biurowca Głównego od czwartku (18 maja) do środy (24 maja), z wyłączeniem soboty i niedzieli,  w godzinach: 6:00-16:00.
Odbiór na podstawie przepustki lub dowodu osobistego."
Czy to również tyczy się pracowników spółek córek? - pytanie do Pani Anny
Termin się kończy, a w spółkach cicho sza.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6824 dnia: Maja 23, 2017, 07:08:05 »
"Przez lata prowadziłem wiele rozmów na temat sponsorowania rejsów – mówi Wolski. – To są konkretne negocjacje. A zakładach chemicznych spotkałem się z jakimś bajdurzeniem.Wolski prowadził w zakładach rozmowy z jedną osobą. Kapitan, któremu prokuratura postawiła zarzut „przekupstwa menedżerskiego” nie może publicznie wdawać się w szczegóły. „Wyborcza” wie jednak kim była owa rozmówczyni. To osoba, która posadę otrzymała po tzw. „dobrej zmianie”, czyli politycznej wymianie władz w „Policach”.
"Pan musi mnie przekonać. To ja muszę być przekonana, bo jak ja przedstawię temat prezesom, to oni z zasady się zgadzają" – kapitan Wolski cytuje z pamięci to, co od tej osoby usłyszał.""

Pani Anno, czy to dlatego CBA znowu węszy w GA Police, czy tym razem nowy temat?