Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6850002 razy)

Niezłabeka

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6195 dnia: Stycznia 18, 2017, 12:30:27 »
Fafik_wolałabym aby nie było R, ponieważ wprowadzają często zamieszanie i taki był naszej organizacji wniosek, gdy wdrażany był system 5bop. Dla przypomnienia młodszym stażem pracownikom napiszę, że w zamian za system 5bop i skrócenie czasu pracy przy niezmniejszaniu wynagrodzeń pracownicy jednozmianowi otrzymali wtedy 10 dni dodatkowych dni wolnych w roku. Było to jako rekompensata wyrównania czasu pracy pracownikom jednozmianowym. W wyniku restrukturyzacji (pomoc publiczna na restrukturyzację) zlikwidowano 7 dni i pozostawiono 3.

A czy na spotkaniach jest jeszcze temat zniesienia R-ek, czy nie? Pracownicy zmianowi i tak pracują w Soboty Niedziele i Święta. Oczywiście ktoś powie, że jest dodatek, ale stawki zasadnicze zmianowych z tego co wiem różnią się od stawek zasadniczych jednozmianowych. Po za tym ten dodatkowy dzień jest dosyć męczący i przychodząc na R ludzie często nie są w stanie dać z siebie tego co by mogli dać, niech mi Pani wierzy.

Twoja STAWKA ZASADNICZA + DODATEK ZMIANOWY = STAWKA PRACOWNIKA JEDNOZMIANOWEGO , więc dodatek to tylko fikcja byś wierzył że masz więcej a z tego co pani Ania napisała, odpowiedziała mi wcześniej  to temat "R" jest zamknięty .

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6196 dnia: Stycznia 18, 2017, 13:21:34 »
Polak_każdy ma swoje motywacje startując tu i tam bądź będąc biernym. Informuję, że nie ma złotych kart o których piszesz. Są karty płatnicze korporacyjne, są też paliwowe i odkąd w 2012 roku zlikwidowano kasę ma ich blisko 100 osób- kiedyś pobierali zaliczki na wyjazdy delegacyjne czy zakupy. Ja też takową mam od 2012 - nie jest złota a niebieska a wydatki są ściśle ewidencjonowane. Czy wydatki z tych kart wynoszą 10 mln czy 4.3 jest nieistotne, istotne jest co jest zatwierdzane jako wydatek związany z pełnieniem obowiązków służbowych. Po przeprowadzonej (a zawnioskowanej przypomnę przez związki zawodowe) kontroli wyszło,że były wydatki zatwierdzone zgodnie z obiegiem dowodów księgowych których jednak w toku kontroli poniesienie jako wydatek służbowy nie został udowodniony. W sumie jest to na kwotę ok 1.2mln i takiej kwoty spółka domaga się zwrotu od kilku osób.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 13:25:39 wysłana przez An_na »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6197 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:02:28 »
Pani Aniu
Ale ja nie pisałem na co, ile i gdzie jest wydawane, wszyscy już to znają tyle razy już pani pisała ze już wiemy na pamięć, co jak i jakie zasady są z tymi kartami. Jadąc dalej w tematem kart, nie wiemy jaki ma kolor na nasze może być nawet różowa lub tęczowa, „ złota karta” to jest symbol, a nie jej kolor. Jak widzę przeczytała pani mojego posta, ale nie zrozumiał pani o co mi chodziło. Postaram się pani wytłumaczyć jeszcze prościej. Chodzi mi o to ze kandydat na sip-a za powód startowania na tą funkcje będzie brał to ze będzie chroniony przez 5 lat, no to chyba nie o to chodzi w tym wszystkim, chyba inny jest cel tej funkcji, a taki sip-c nie zrobi nic dla pracowników, bo będzie dbał tylko o siebie. Tak samo w temacie kandydatów do zarządu zakładu, dlatego podąłem przykład „złotych kart”. Jako przykład można wziąć co niektórych sip-w obecnej i poprzednich kadencji którzy w większości promowali siebie i dbali tylko o własny interes.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6198 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:14:08 »
Dzień dobry.
Do Polak:
Moim skromnym zdaniem, pięcioletni okres ochronny dla SIP-owca ma na celu przede wszystkim jego ochronę przed zakusami kierownictwa różnego szczebla w trakcie ujawniania ewentualnych nieprawidłowości. Chodzi o szeroko rozumiane bezpieczeństwo SIP-owca, aby np. wbrew sugestiom okreslonych czynników działał bez oporów na korzyść Pracowników. SIP-owiec musi być strażnikiem naszego bezpieczeństwa i dlatego, prawdopodobnie często będzie wchodził z otwarte interakcje i dlatego, musi być pod szczególną ochroną.
Pod szczególną ochroną.
Inna sprawa to kwestia istnienia takich SIP-owców...
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 15:17:33 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6199 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:48:45 »
Do spokojnie.
Zgadzam się z tobą i prawdopodobnie po to zostało to wprowadzone aby chronić pracownika pełniącego ta funkcje, bez tej ochrony powoływanie sip-a nie miało by sensu, i nikt by nie chciał by nim zostać. Ale w moim poście jak tłumaczyłem nie chodzi mi o to ze ten punkt jest, mi chodzi ze by kandydacie właśnie z tego powodu się starali objąć tą funkcje. Ich celem powinno chyba być poprawa warunków pracy pracowników. 
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6200 dnia: Stycznia 18, 2017, 16:29:16 »
Dzień dobry.
Do Polak:
Dlatego, tak ważne jest powołanie na SIP-owców osób bezkompromisowych, odważnych, silnych psychicznie, ale i rozsądnych. Nie potrzebujemy rewolucji. Potrzebujemy Pracowników, gotowych do walki. Potrzebujemy Pracowników noszących imię Asertywność.
W żadnym razie nie mogą to być osoby, chodzące ma pasku kierownictwa. Taki SIP-owiec to atrapa i imitacja w najgorszym wydaniu. To zaprzeczenie idei istnienia funkcji SIP-owca.
Dlatego, wszystko zależy od nas, od ludzi pracy, od wyborców. To my decydyjemy o tym, kto nas reprezenuje. Tylko my. W lutowych wyborach poprzez aktywny w nich udział.
Poza tym, z tego, co pamiętam, każdego SIP-owca można odwołać. W każdej chwili.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 16:35:41 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6201 dnia: Stycznia 18, 2017, 17:01:29 »
Do spokojnie.
Dokładnie takich jak wymieniłeś ludzi  nam trzeba, i zgadzam się z tobą ze nie trzeba nam rewolucji, a tylko zmian, które ulepszą działanie sip-w i przywrócą im range jak i dobre imię.  Przez 3 dni przeprowadziłem na wydziale mini ankietę,  pytałem  pracowników (około 30) czy znają swojego sip-a, no i około 25 wiedziało po zastanowieniu kto nim jest.  Gorzej było z drugim pytaniem  „ co sip-c zrobił, w czym pomógł na twoim wydziale, stanowisku” żaden nie mógł podać przykładu, smutne no ale prawdziwe, wielu wręcz twierdziło ze gruntownie dbał o własna karierę zawodową. Nie chce tu uogólniać i mówić ze wszyscy są tacy, jak przypuszczam gdzieś na  wydziałach są sip-y którzy czują do czego zostali wybrani i starają się aby ulepszyć nam prace.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6202 dnia: Stycznia 19, 2017, 09:22:32 »
Chcesz być SIPowcem a nie chce ci się czytać regulaminów?
Przepraszam bardzo, ale jak już skończysz narzekać i czepiać się wszystkich, to może koleżko przypomnisz mi kiedy to ja powiedziałem że chcę być SIPowcem ?

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6203 dnia: Stycznia 19, 2017, 10:05:34 »
Witam, mam pytanko. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wystartować w wyborach na SIP ?
Dziękuję bardzo  To gdzie można zgłosić kandydaturę ?


Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6204 dnia: Stycznia 19, 2017, 12:22:33 »
Witam, mam pytanko. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wystartować w wyborach na SIP ?
Dziękuję bardzo  To gdzie można zgłosić kandydaturę ?

Nigdzie tu nie jest napisane, że chcę zgłosić swoją kandydaturę :) ja się po prostu do tego nie nadaję ;)



Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6205 dnia: Stycznia 19, 2017, 12:51:02 »
nie no ok, ale z tego co napisałeś po prostu tak wynika. Sorry dzięki za sprostowanie, było to od razu napoisać że nie chcesz kandydować tylko chcesz kogoś zgłosić.

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6206 dnia: Stycznia 19, 2017, 13:05:13 »
Bycie społecznym to ciężki chleb. Zadania nie są łatwe. Ludzie wydzwaniają z problemami i jak widać ciężko jest realizować plany. Do tego dochodzą wypadki, telefony po godzinach, zapytania prawne.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6207 dnia: Stycznia 19, 2017, 15:17:00 »
Kandydując na do tej funkcji trzeba brać po uwagę ze wiele czasu wolnego ta funkcja nam skradnie i ze trzeba być dyspozycyjny. Wiec przed kandydowanie proponuje zastanowić się czy jesteśmy gotowi no takie poświęcenie, załoga kosztem rodziny.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6208 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:01:05 »
Dobry wieczór.
Proszę nie zniechęcać ewentualnych kandydatów od wzięcia udziału w lutowych wyborach na wydziałowych SIP-owców.
Obserwując pracę swojego aktualnego SIP-owca muszę stwierdzić, że nie poświęca się na tyle, aby ucierpiała rodzina. Włóżmy takie teorie między bajki. I nie bójmy się nowych wyzwań.
Kandydować i brać sprawy w swoje ręce. Bez obaw.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2017, 01:04:53 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6209 dnia: Stycznia 20, 2017, 05:49:30 »
SPOKOJNIE tu nikt nie zniechęca. Piszę obiektywnie jak jest. Skoro Twój nic nie robi to może napisz co jest nie tak z nim. Czemu wcześniej do niego nie poszedłeś i mu o tym osobiście nie powiedziałeś tylko tu żale wylewasz.
Tylko nie pisz mi, że rozmawiałeś z nim i nic.
Jeśli zaś rozmawiałeś i nie pomaga to czy zgłosiłem to np Zakładowemu?  Interweniował ktoś w tej sprawie?  Podaj przykład.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2017, 05:52:08 wysłana przez woźnica »