Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6782856 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5535 dnia: Listopada 30, 2016, 15:15:39 »
200 zł dla każdego, 40 zł na indywidualne, karty:600,500,800.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5536 dnia: Listopada 30, 2016, 15:25:00 »
A więc każda podwyżka cieszy :)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5537 dnia: Listopada 30, 2016, 15:31:08 »
Czyli standard wielkie nic nie załatwiliście bo tyle podwyżki proponował zarząd.  >:(  Pytanie  po co tyle spotkań trza było to przyklepać za pierwszym razem.  ;) 

Post Merge: Listopada 30, 2016, 15:32:33
40 zł na indywidualne
To dla zwykłych pracowników a dla baronów związkowych ?
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5538 dnia: Listopada 30, 2016, 15:35:58 »
po co te indywidualne nie lepiej było 240 dla wszystkich ? indywidualne dostają cały czas te same osoby i za cholerę nie ma szans żeby ktoś nowy dostał przynajmniej u mnie na wydziale tak jest ;/

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5539 dnia: Listopada 30, 2016, 17:09:30 »
200zł dobra jest, ciekaw jestem czy kolejna podwyżka będzie wieksza, teraz wiadomo pierwszy rok po zmianie rządów, każdy by miał świetną kartę przetargową, a obecny zarząd miał asa w rękawie i cieszmy się, że dali 200, bo mogli by nic nie dać, mając takie argumenty jakie mieli.

Co do indywidualnych, mój wydział jest taki sam jak Twój @Dziki_Gon więc za każdym razem tracę. Bo tutaj się nie nagradza pracowników za prace.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5540 dnia: Listopada 30, 2016, 17:21:57 »
Co do indywidualnych, mój wydział jest taki sam jak Twój @Dziki_Gon więc za każdym razem tracę. Bo tutaj się nie nagradza pracowników za prace.
Tak jest chyba na całym zakładzie wasze wydziały nie są wyjątkiem. Pracuje już b. długo i nie spotkałem jeszcze przypadku aby jakiś pracownik dostał podwyżkę za pracę, zawsze dostają pracownicy po jakiś układach. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2016, 17:24:42 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5541 dnia: Listopada 30, 2016, 17:27:45 »
No to u nas jest chyba wyjątek.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5542 dnia: Listopada 30, 2016, 17:53:06 »
Bo trzeba mieć jaja do rządzenia. W większości przypadków jest chyba tak, a gość pracuje tu 25 lat, przecież nie mogę mu nie dać, bo będzie krzyczał. To nic, że w większości niedołężny od siedzenia ciągle, ale trzeba mu dać. A ten co zapie.... w deszczu, mrozie itd. co tam nic nie powie... trzeba w końcu się postawić chyba, bo tak będzie zawsze.

Jeśli mają być indywidualne, jestem za tym, żeby było co dwa lata (dla tych, którzy mają niższe stawki) a nie nierób jeden z drugim, który często gęsto ma prawie 5koła jeszcze dostaje indywidualnie stówę, zabierając temu co solidnie zapier....
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2016, 18:02:47 wysłana przez policzek »

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5543 dnia: Listopada 30, 2016, 19:58:29 »
Jeszcze słówko w kwestii ocen okresowych w systemie premiowania.
Czemu sluży pieciostopniowa skala ocen , w której trzy stopnie wycenione są na 0 pkt. ?
Cym różni się w warstwie merytorycznej ocena " raczej nie" ," trudno powiedzieć " ,"raczej tak"?
Co to wogóle za ocena "trudno powiedzieć" i jak świadczy o przełożonym asekuracyjne używanie (nadużywanie ?) jej?
 Można byłoby jeszcze zrozumieć gdyby dotyczyło to nowego pracownika, którego jeszcze się nie zna ale podwładnych z którymi pracuje się lata , oceniać na " trudno powiedzieć " to powinno być dyskwalifikujace dla samego przelożonego. Swoją drogą uważam że nowi pracownicy nie powinni wogole być oceniani według tego systemu.
O współpracy z klientami zewnętrznymi , gdy nie ma się z nimi doczynienia szkoda pisać .
Podobnie jak moi przedmówcy , mam wrażenie że system oceny i premiowania został przeniesiony z jakiejś innej firmy a do naszej pasuje jak świni siodło. ..


Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5544 dnia: Listopada 30, 2016, 20:36:17 »
No to u nas jest chyba wyjątek.
Z tego co kojarzę  to pracujesz na bieli tytanowej, no to chyba jesteś w  błędzie  własnie w temacie znajomości na bieli to już patologia.

Bo trzeba mieć jaja do rządzenia
No tak ale jak tu mieć jaja jak się jest po układach, nie da rady.
dla tych, którzy mają niższe stawki
To tez może prowadzić do patologi.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5545 dnia: Listopada 30, 2016, 21:02:04 »
Temat premii: do końca listopada pracuje zespół ds."zmiany premiowania", a raczej jej dostosowania do realnych celów.
PS. Wszyscy wiemy i twierdzimy, że premia jest mało czytelna. Cele są oderwane od rzeczywistego ich przełożenia na pracownika. Ale mam pytanie w sumie retoryczne. Kto z Was czytał regulaminy: Regulamin premiowania i Regulamin systemu okresowej oceny pracownika oraz załącznik do SOOP czyli opis 12 pytań?

Ten opis 12 pytań to też niezły kabaret np. Kryterium oceny "Zaangażowanie w zmiany" i do tego opis, który miallby ten punkt wyjaśnić -
" angażował się w proces wprowadzania zmian w naszej organizacji " albo kryterium oceny - "Intensywna praca" i opis wyjaśniający -"pracował intensywnie , był bardziej efektywny niż pracownicy na podobnych stanowiskach " , albo "Realizowanie powierzonych zadań " i opis "rzetelnie wykonywał polecenia i zadania zlecone przez pracodawcę",   kryterium oceny " Nastawienie na realizację celow organizacji" i opis -"podejmował dzialania , ktore przybliżaly spółkę do ościągnięcia celów... krótko mowiac "masło maślane " , które niczego nie wyjaśnia.
Czy można się dziwić zatem , że większość pracowników uważa cały ten system za "glupi" ???
 Ciekawe do jakich wniosków doszedł ten cały zespół, który chyba dziś zakończył pracę i ciekawe czy dane nam będzie poznać efekty pracy tego zespołu . Ja czekam z niecierpliwością. 


Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5546 dnia: Listopada 30, 2016, 21:02:55 »
Czemu służy pięciostopniowa skala ocen , w której trzy stopnie wycenione są na 0 pkt. ?

Jest to związane z z rozkładem standardowym Gaussa i założeniem, że pracownik, który wykonuje swoje obowiązki "poprawnie" i "bez zarzutu" nie powinien dostać premii, bo za wykonywanie swoich obowiązków w takim zakresie jest już nagradzany swoją standardową pensją.  Dopiero zachowania wykraczające ponad jego standardowe obowiązki (innowacyjność, optymalizacja, udział w projektach, pomoc innym komórkom) sprawiają, że zasługuje on na bonusową premię. W ten sposób nie wystarczy przychodzić do pracy, robić tylko swoją cześć i liczyć na ekstra hajs (chyba, że jest się związkowcem) :)

Można byłoby jeszcze zrozumieć gdyby dotyczyło to nowego pracownika, którego jeszcze się nie zna (...) Swoją drogą uważam że nowi pracownicy nie powinni w ogole być oceniani według tego systemu.

Mogę się mylić (raczej nie mam kontaktu z nowymi pracownikami), ale chyba nie podlegają oni ocenie przez jakiś czas od zatrudnienia.

O współpracy z klientami zewnętrznymi , gdy nie ma się z nimi do czynienia szkoda pisać.

Zależy jak to jest mierzone. Jeżeli na przykład stopień zadowolenia klientów mierzony jest ilością skarg, to osoba, która nie ma z nimi kontaktu nigdy nie dostanie żadnej skargi, a więc zawsze będzie miała 100% zadowolenia :D

Podobnie jak moi przedmówcy , mam wrażenie że system oceny i premiowania został przeniesiony z jakiejś innej firmy a do naszej pasuje jak świni siodło. ..

System ten został zaproponowany przez firmę zewnętrzną, która skosiła za niego niemałe pieniądze. To jest dokładnie ta sama firma, która jakiś czas wcześniej przyczyniła się do zwolnienia sporej ilości ludzi w zakładach. Nie oznacza to, że system nie był "dopracowywany" przez kilka zespołów w zakładach. Generalnie chodziło o to, żeby zamiast dawać kasę wszystkim, dawać więcej kasy tym naprawdę wyróżniającym się. Na papierze wyglądało to ładnie i działa w małych zespołach w których przełożeni blisko współpracują z osobami, które oceniają, ale kompletnie nie sprawdza się w dużych zespołach, w których często przełożony wie jak pracownik się nazywa i czym się ogólnie zajmuje, ale nic więcej, na przykład mistrz, który ma pod sobą 30 ludzi, z czego widzi tylko część, bo pracują na zmiany. W takich przypadkach "trudno powiedzieć" jest uczciwe z punktu widzenia przełożonego, ale krzywdzące z punktu widzenia pracownika. Rozwiązaniem tego problemu jest to, żeby pracownicy najpierw sami oceniali jak oni widzą swoją postawę, a następnie odbywali rozmowę z przełożonym przez jego oficjalną oceną (przełożony może nie wiedzieć, że na przykład jesteście wybitni w swoim zespole, a reszta to lenie, on widzi efektywność zespołu jako całości).

Co to w ogóle za ocena "trudno powiedzieć" i jak świadczy o przełożonym asekuracyjne nadużywanie jej?

Pomijając powyższe z tą oceną wiąże się jeszcze jeden aspekt, a mianowicie "kompromisowość" ludzkiej natury (czytaj: brak jaj). I to działa w obie strony. Jak pracownik jest słaby to cześć przełożonych woli dać "trudno powiedzieć" niż wystawić mu negatywną opinię, bo boi się kwasów w zespole. To często widać gdy przełożony stara się być jednocześnie "kolegą" swoich podwładnych. Z drugiej strony były przypadki zaraz po wprowadzeniu nowego systemu, że ktoś był naprawdę wybitny, przełożony to docenił czemu dał wyraz w ocenie okresowej, a następnie był wezwany na dywanik byłego prezesa N. gdzie musiał się tłumaczyć dlaczego wystawił taką dobrą opinię. kto miał okazję bywać u N. ten wie, że do takiego tłumaczenia się potrzebne były naprawdę ciężkie argumenty i tygodniowy zapas nerwosolu (albo opieka psychologa). Efektem tego przy kolejnej ocenie przełożeni woleli "zaniżać" oceny pracowników, żeby nie trzeba było odwiedzać N., przez co wzrosła ilość "trudno powiedzieć" w ocenach :)

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5547 dnia: Listopada 30, 2016, 21:07:02 »
dla tych, którzy mają niższe stawki
To tez może prowadzić do patologi.

I prowadzi , u nas na podwyżki indywidualne pracownicy z dużym stażem nie mają szans , bo trzeba ciągnąć w górę tych, których się przyjęło na najniższych stawkach.

Niezłabeka

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5548 dnia: Listopada 30, 2016, 21:08:12 »
Odnośnie indywidualnych to p.Ania już kiedyś pisała i jak dobrze pamiętam to można otrzymać nie częściej niż raz na 3 lub 4 lata , więc nie ma możliwości by otrzymywały co roku te same osoby.
Ale mam pytanie do p.Ani.
Czy kierownik/dyrektor danego zakładu/wydziału ma prawo na rzecz tak zwanego FUNDUSZU KIEROWNICZEGO zabrać aparatowemu z podwyżki indywidualnej jakie kolwiek pieniądze?
Znam przypadki gdzie osoby otrzymały od mistrza po 200,250 a angaż podpisywały na 150/200 .
Takie procedury są na BIELI od lat i ciekaw jestem jak jest na innych wydziałach.
Może pora to nagłośnić że zabiera się APARATOWYM by mieć dla kolesi i to ukrucić.Może p.Ania zainterwniuje jako przedstawicielka związków. Dla mnie 40 czy 50 zł to dużo.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5549 dnia: Listopada 30, 2016, 21:19:41 »
to jest 40 zł podwyżki na pracownika na danym wydziale, kierownik   może to sobie dowolnie podzielić np na brygadzie jest 5 ludzi  co daje nam pule 200 zl daje podwyzke tylko 1 osobie w wysokosci 100 zł a reszta idzie do podizalu na inna brygadę  - u mnie na wydziale tak to funkcjonuje