Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785434 razy)

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5520 dnia: Listopada 30, 2016, 03:32:05 »
Wiem, że generalnie każdy chciałby dostać jak najwięcej podwyżki, co jest zrozumiałe, ale pamiętajcie, że tak długo jak otrzymana podwyżka jest większa niż delta płacy minimalnej powiększona o inflację, tak długo wszystko jest OK. Gdyby była niższa to byłby powód do zmartwień.

Po naszemu dla jednego roku:

Op>(PmX-PmY)*(1+Inf)

Gdzie:

OP - Otrzymana podwyżka
PmX - Płaca minimalna w obecnym roku
PmY - Płaca minimalna w ubiegłym roku
Inf - Roczna inflacja

Płaca minimalna wzrośnie o 150zł (1850 do 2000), więc każda podwyżka większa niż 149zł (mamy deflację) jest uczciwa. Dobrze jest takie coś sobie policzyć od początku okresu zatrudnienia, żeby zobaczyć czy Twoja pensja wzrosła czy spadła (tylko uczciwie, bez wliczania w to dodatków np. zmianowych, sama goła pensja).

Logika jest taka:

Podejmując pracę na danym stanowisku X lat temu zaproponowano Tobie pewną stawkę. Stawka ta pozostawała w jakiejś relacji do ustawowej pensji minimalnej. Jeżeli płaca minimalna rosła, to Twoja pensja też powinna rosnąć przynajmniej o tyle, by ta podstawowa proporcja pozostawała bez zmian. W przeciwnym wypadku oznaczałoby to, że pracodawca z każdym rokiem coraz niżej wycenia wykonywaną przez Ciebie pracę.

Przykład (moja pensja i rok zatrudnienia są zmyślone, reszta rzeczywista):

Gdy podejmowałem pracę w 2010roku to pensja minimalna wynosiła 1317zł, a mi zaproponowano 2634zł, czyli mamy 2:1

Tak to wyglądało do dzisiaj:

2010 rok, minimalna 1317, pensja 2634
2011 rok, minimalna 1386, pensja 2844 (inflacja 2,6%), podwyżka: 210zł
2012 rok, minimalna 1500, pensja 3129 (inflacja 4,3%), podwyżka: 285zł
2013 rok, minimalna 1600, pensja 3318 (inflacja 3,7%), podwyżka: 189zł
2014 rok, minimalna 1680, pensja 3390 (inflacja 0,9%), podwyżka: 72zł
2015 rok, minimalna 1750, pensja 3500 (inflacja 0,0%), podwyżka: 110zł
2016 rok, minimalna 1850, pensja 3667 (inflacja -0,9%), podwyżka: 167zł
2017 rok, minimalna 2000, pensja 3976 (inflacja -0,6%), podwyżka: 309zł

Średnio rocznie powinienem dostawać 192zł podwyżki, żeby mi się biznes zgadzał  :)

Gdybym w 2017 roku zarabiał (po podwyżce) brutto mniej niż 3976zł to miałbym uczucie, że pracodawca ocenia mnie i moje know-how niżej niż wtedy gdy byłem kompletnym żółtodziobem. Gdyby to było znacznie mniej (powiedzmy 20% mniej) najpierw bym poszedł do swojego szefa/szefowej pogadać o bonusowej podwyżce, albo bym zorientował się czy konkurencja nie da mi więcej niż za całe moje know-how.

To jest o tyle dobre, że oczekiwania pracownika co do wzrostu pensji rosną niezależnie od tego czy podwyżki były czy nie, a więc jeżeli podwyżek nie będzie przez powiedzmy 2-3 lata (bo był np. kryzys) i  nie nastąpi później wyrównanie do stanu przynajmniej neutralnego, to zaczyna się migracja pracowników, im większy dysonans tym większa skala :)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5521 dnia: Listopada 30, 2016, 06:20:08 »
Całą noc liczyłeś i jak dzisiaj będzie w pracy wyglądać Twoje know-how :)

Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka


Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5522 dnia: Listopada 30, 2016, 09:15:00 »
Całą noc liczyłeś i jak dzisiaj będzie w pracy wyglądać Twoje know-how :)
Będzie wyglądać jak wyciągnięta z kapelusza przez GUS deflacja lub obietnice przedwyborcze duetu duda-szydło
jestem gorszego sortu

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5523 dnia: Listopada 30, 2016, 10:24:44 »
Będzie wyglądać jak wyciągnięta z kapelusza przez GUS deflacja lub obietnice przedwyborcze duetu duda-szydło
Ty tu akurat jak się nie znasz to nie wtykaj swoich wypocin, bo akurat tutaj twoi kolesie - idole by żyło się lepiej wydoili ile wlezie

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5524 dnia: Listopada 30, 2016, 10:32:59 »
u nas na zakładzie nie było jakiś wielkich różnic między płacą minimalną a stawką podstawową w 2013 płaca minimalna wynosila 1600 a aparatowemu dawali 1770 - tak w kwestii informacyjnej bo ktoś już pisał, że dostajemy kosmiczne stawki na wejściu

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5525 dnia: Listopada 30, 2016, 10:36:40 »
Z reguły piszą ci co nie pracują w zakładzie i mają duzo do powiedzenia na jego temat  ;)
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5526 dnia: Listopada 30, 2016, 11:46:30 »
Będzie wyglądać jak wyciągnięta z kapelusza przez GUS deflacja lub obietnice przedwyborcze duetu duda-szydło
Ty tu akurat jak się nie znasz to nie wtykaj swoich wypocin, bo akurat tutaj twoi kolesie - idole by żyło się lepiej wydoili ile wlezie

Nie otwieraj gęby za mocno bo się oplujesz.Jak ty robiłeś w pieluchy lub byleś dopiero w projekcie to ja już miałem okazję przyglądać się jak do solidarności
pchali się towarzysze z PZPR co skutecznie mnie do  tej organizacji zniechęciło.Pozostałem bezzwiązkowcem . O" bohaterskim" Drzazdze nikt wtedy nie słyszał.Na czele zakładowej solidarności stał wtedy Stanislaw Kocjan.Co ty o tamtych czasach możesz wiedzieć jak dobra zmiana robi z ciebie posłusznego konsumenta brunatnej wody w kranie i ani się obejrzysz jak twoi idole doprowadzą Polskę do bankructwa.Przed PiSem Polska stała na skraju przepaści/byla w ruinie/ a teraz wykonuje duży skok naprzód.Jeśli chodzi o dojenie kasy to dobra zmiana bije rekordy.Nagłaśniane przypadki poprzedników to karma dla głupków,którym się wydaje ,że władzę objęli ludzie uczciwi.Ich oszustwa wyborcze już nie dają się obronić.Ale jak rozumiem Tobie obniżenie wieku emerytalnego czyli wysokości emerytury odpowiada bo będziesz miał wybór.Jasne,pracodawca będzie Ciebie zatrudniał do końca życia bo taki jesteś zdolny.Znasz takich pracodawców? 
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2016, 11:55:05 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5527 dnia: Listopada 30, 2016, 12:39:14 »
Kowalski co Twoje wypociny mają wspólnego z z.ch?

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5528 dnia: Listopada 30, 2016, 12:43:05 »
Kowalski co Twoje wypociny mają wspólnego z z.ch?
Tyle co nic :)

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5529 dnia: Listopada 30, 2016, 12:54:49 »
Tylko czekać aż kowalski sięgnie dalej... która partia wynazała ogień a która koło.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5530 dnia: Listopada 30, 2016, 13:08:59 »
Ludzie spokojnie, dzisiaj zakończenie negocjacji płacowych jak podadzą oficjalne wiadomości to wtedy możecie zacząć bić piane :D

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5531 dnia: Listopada 30, 2016, 13:23:52 »
Ludzie spokojnie, dzisiaj zakończenie negocjacji płacowych jak podadzą oficjalne wiadomości to wtedy możecie zacząć bić piane

Właśnie. Ciekawe czy dadzą  znać wcześniej, czy poczekamy na piękną gazetkę ZZ ;)

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5532 dnia: Listopada 30, 2016, 15:06:57 »
200 zł podwyżki, 40 zł na indywidualne  oraz + 100 zł do doładowania na Wielkanoc.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5533 dnia: Listopada 30, 2016, 15:08:37 »
200 zł podwyżki, 40 zł na indywidualne  oraz + 100 zł do doładowania na Wielkanoc.
Od grudnia 2017? ;)

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5534 dnia: Listopada 30, 2016, 15:11:23 »
Styczeń 2017.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.