Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6872999 razy)

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3105 dnia: Października 08, 2015, 19:59:20 »
manam, dobra ta twoja logika. Flota aut musi być wypasiona najnowsza i najlepsza, sponsoring musi być z rozmachem bo przecież wizerunek firmy tak nas widzą na zewnątrz.
Ale ciąć koszty kosztem pracowników którzy jak kolega wyżej pisał te zyski wypracowują to wszystko jest w porządku, wizerunek zachowany ;).
Po za tym firma zewnętrzna to nie fundacja charytatywna, musi też swoje zarobić a za to zapłaci zakład, zamiast dać zarobić pracownikom którzy budowali firmę i wypracowują coraz lepsze wyniki, dajemy zarobić zewnętrznemu podmiotowi, motywacja pracowników tak bardzo ! Również życzę tobie abyś kiedyś znalazł się w sytuacji w której twój dział będą chcieli zastąpić "tańszą" alternatywą.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3106 dnia: Października 08, 2015, 22:22:20 »
"Jeśli kraj ma być dobrze rządzony, prawa muszą być jasne" Takim prawem jest prawo do zatrudnienia. Chcemy tworzyć fundusz emerytalny? Chcemy, aby pracownik był zmotywowany? Chcemy, aby pracował sumiennie i wydajnie? Szanujmy go. Praktyki outsorsingu po polsku to często tworzenie szarej strefy. Jeśli dziś pracownicy na umowię zlecenie otrzymują 12 zł BRUTTO to ile dostanie ten człowiek gdy będzie pracował pod firmą, która chce na tym jeszcze zarobić. Za 12 zł na godzinę przy 168 roboczogodzinach to 2016 zł brutto. Jak ten człowiek ma założyć rodzinę? Jak ma kupić mieszkanie na kredyt? Jak ma opłacić przedszkole... Jak ma żyć?
Niedawno Minister Skarbu Państwa przysłał do rady nadzorczej ( której jestem członkiem) pismo, w którym zaleca stosowanie tzw."klauzuli społecznej", polegającej na promowaniu tych firm które zatrudniają pracowników na stałe w celu likwidacji "umów śmieciowych". Minister napisał również, że kluczowe spółki z udziałem Skarbu Państwa powinny stanowić przykład dla firm mikro,małych i średnich przedsiębiorstw w promowaniu "klauzul społecznych" oraz wspieraniu realizacji polityki społecznej. Minister zwrócił uwagę na budowanie wizerunku firmy etycznej a nie tylko skoncentrowanej na zyskach finansowych, ale również kwestiach społecznych.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2015, 22:49:03 wysłana przez An_na »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3107 dnia: Października 08, 2015, 22:55:54 »
"Jeśli kraj ma być dobrze rządzony, prawa muszą być jasne" Takim prawem jest prawo do zatrudnienia. Chcemy tworzyć fundusz emerytalny? Chcemy, aby pracownik był zmotywowany? Chcemy, aby pracował sumiennie i wydajnie? Szanujmy go.
droga pani an_na - a co w drugą stronę? znajomy pracuje na zakładach i aż mnie skręca gdy słyszę jego opowieści pt. (tu mogę mówić nie dokładnie mową zakładową) - dzisiaj musiałem iść na dodatkowy dzień pracy (wyrównawczy) związany z wprowadzeniem 5bop. i mówi dalej - musieliśmy malować ściany w szatni, skrobać rury od ogrzewania w szatni a potem je malować. a z drugiej strony - jego uśmiech kiedy dostaje kasę na karty podarunkowe (czy jak je zwał). coś tu nie tak. dać od siebie - oj niezwykle trudno - ale wyciągać łapsko po profity - ja pierwszy!
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2015, 22:59:31 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3108 dnia: Października 08, 2015, 23:29:53 »
dapol, są przypadki malkontentów jak pisałem już w innym temacie. Tego nie zmienisz w każdej organizacji znajdą się czarne owce którym wiecznie mało pieniędzy ( w ich odczuciu ) i wiecznie zbyt dużo pracy. Lecz nie mierzmy miarą twojego znajomego wszystkich pracowników Zch, są tutaj ludzie którzy naprawdę robią dobrą robotę. Jeśli taki mu zły system pracy 5 BOP który jest bardzo dobrym systemem pracy w którym człowiek ma czas na odpoczynek to niech zmieni na jakiś inny lub niech przyjmie się w jakiejś innej firmie i zobaczy jak jest "kolorowo" z innymi systemami pracy. Nie docenia zapewne tego co ma ale to są przypadki ludzi roszczeniowych. Ale proszę nie oceniaj innych miarą twojego znajomego, z takimi ludźmi najlepiej unikać kontaktu aby nie psuć sobie nerwów ;)

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3109 dnia: Października 09, 2015, 09:18:01 »
5BOP to jeden z najlepszych systemów pracy o ile nie najlepszy. Piszę oczywiście o zmianowych. Tak jak kolega wyżej napisał jest dużo czasu. Pewnie większość z Was pamięta 4brygadówke? to dopiero była masakra. Praktycznie cały czas w pracy. Ale zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje. Dla tego kolego powinni wprowadzić taką 4 brygadówke, albo 2 zmiany, tak jak czają się na logistyce, wtedy by zobaczył co stracił.

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3110 dnia: Października 09, 2015, 11:04:08 »
pracowałem z 4 bop i zgadzam się z przedmówcą człowiek praktycznie był w pracy, a te 48h miedzy zmianami to było wielkie nic, nawet człowiek nie mógł się zregenerować, a cztery nocki to już masakra,,,5 bop jest idealny człowiek spoko po 6 dniach pracy skop się zregeneruje, i przychodzi wypoczęty i w pełni sił do pracy,,, a malkontentowi proponuje zatrudnić się w firmie z 4bop albo gdzie pracują po 5 dni w tygodniu na wszystkie zmiany  (5 dni rano, 5 popołudniówek i 5 nocek ) i tylko weekendy wolne, ciekawy jestem co by wtedy powiedział na 5bop

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3111 dnia: Października 09, 2015, 14:26:14 »
A ja mam pytanie z innej beczki :) jak to jest ,ze w nowym systemie oceny pracownika, wypelniajac swoje obowiazki zapisane w instrukcji stanowiskowej ocena pracownika spada na poniżej oczekiwań a wczesniej byla zgodna?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3112 dnia: Października 09, 2015, 14:59:12 »
Z założenia tzn.jak przychodzisz do pracy i robisz za co odpowiadasz i za co ci płacą to jesteś  poniżej oczekiwań.A jak "wejdziesz pod stolik przełożonemu" to i ta na darmo bo biurowiec za zgodą chyba związków uznał że trzeba wszystkich wbić w podłogę za pomocą zje......ych pytań w nowym arkuszu ocen których nie sposób pojąć.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3113 dnia: Października 12, 2015, 11:59:21 »
Chyba mają gdzieś Wasze sprzeciwy i żądania. Ktoś nie doniósł jeszcze dokumentów i przedłużyli zbieranie o 4 dni.
http://grupaazoty.com/index.php?lang=pl&p=grupa&s=przetargi&val=&f=&m=2&pq=&c=desc&t=data&gid=&page=0&pid=1297

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3114 dnia: Października 12, 2015, 23:53:29 »
No tak, teraz będą przedłużać sobie co tydzień oferte. Żal

Offline duch

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3115 dnia: Października 14, 2015, 19:15:06 »
Czy nie lepiej zatrudnić młodych, którzy wypełnią brakujące luki, niż wpuszczać kogoś z zewnątrz ??? A co będzie, jak nie znajdą tylu "amatorów" do pracy za pół darmo ??? Co będzie z odbiorem towaru, sprzedażą, itp ??? Kary umowne ??? A co one dadzą, jak zakłóci to produkcję, sprzedaż, itp. Rozpieprzyć coś, co przynosi zyski, jest najłatwiej, ale odbudować później już tego się nie da. Dobrzy operatorzy nie czekają na ulicy, a tam potrzebni są najlepsi.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3116 dnia: Października 15, 2015, 10:38:11 »
Jeszcze raz odnośnie systemu oceniania, osobiście byłem składać odwołanie od oceny, ZZ są bardzo pomocne w tej kwestii, pomogą wszystko napisać ;)  z tego co mi wiadomo z nowego systemu  nie jest zadowolonych ok 500 osób - tyle odwołań od oceny wpłynęło do tej pory. Jakieś wieści odnośnie logistyki, jest jakaś odpowiedz na to pismo od ZZ ?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3117 dnia: Października 15, 2015, 11:05:49 »
To jak Dyrektor może sobie bez zgody ZZ robić co chce? Nie rozumiem. Samowolka czy co? Prezes to chyba o tym wie prawda? Co tu się wogule dzieje? Ludzie wypracowują tak wielkie zyski a ktoś chce to ...

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3118 dnia: Października 15, 2015, 16:48:48 »
Czy nie lepiej zatrudnić młodych, którzy wypełnią brakujące luki, niż wpuszczać kogoś z zewnątrz ??? A co będzie, jak nie znajdą tylu "amatorów" do pracy za pół darmo ??? Co będzie z odbiorem towaru, sprzedażą, itp ??? Kary umowne ??? A co one dadzą, jak zakłóci to produkcję, sprzedaż, itp. Rozpieprzyć coś, co przynosi zyski, jest najłatwiej, ale odbudować później już tego się nie da. Dobrzy operatorzy nie czekają na ulicy, a tam potrzebni są najlepsi.

A nie sądzisz, że skoro firma się decyduje na taki krok, to wie co robi? Poza tym to chyba produkcja przynosi zyski, a nie pakowanie towaru? No i nie oszukujmy się, to nie jest fizyka jądrowa, poza tym cały czas przychodzi ktoś nowy i co? Każdego będziemy traktowali z góry i mówili, że sobie nie poradzi?

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3119 dnia: Października 15, 2015, 17:01:37 »
Czy gdy ZCH zdecydowało sie na opcję walutowe również byłeś za? Bo zysk, bo inni tak robią, bo ekonomia bo Pan w Banku doradził? Nie  wszystko co w podręcznikach pasuje do przedsiębiorstw pokroju ZCH.. Moim zdaniem Logistyka w ZCH może się rozwijać i zarabiać na innych podmiotach GA.
Zyski przynosi proces produkcyjny od logistyki zaopatrzenia przez produkcje aż go logistyki dystrybucji za tym procesem idzie informacja która zajmuje się biurowiec. Wszyscy zarabiamy dla tej firmy- jedni mniej inni więcej.  Jeżeli mam ważyć to wysiłkim fizycznym to GLL postawie po stronie 'więcej'
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.