Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Stan wojenny - 30 lat po.  (Przeczytany 19148 razy)

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« dnia: Grudnia 13, 2011, 08:35:24 »
Dziś mija 30 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Miałem wtedy kilka lat i rodzice w potrafili mnie od izolować od wydarzeń tamtych dni. Nawet nie wiem czy poniedziałek poszedłem do przedszkola. Pamiętam natomiast czołgi (???) które w nocy jechały w kierunku ZCh Police. Obserwowałem je z zaciemnionego okna zza zasłony słysząc ich warkot.
A wy co pamiętacie z tamtych dni. Proszę nie oceniać decyzji Jaruzelskiego. To odbywa się dziś na wielu forach. Napiszcie co my mieszkańcy Polic pamiętamy z tamtych strasznych dni.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 13, 2011, 08:52:33 »
Mój ojciec służył w wojsku podczas stanu wojennego. Jechał z Elbląga pod samą Warszawę prawie 72h godziny bez przerwy - był kierowcą-mechanikiem. Rozkaz to rozkaz. Mówi, że jechali nieuzbrojeni, aby jakiemuś głupkowi nic do głowy nie przyszło i mieli całkowity zakaz reagowania - po prostu demonstracja siły.

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 13, 2011, 09:39:28 »
Z tej okazji zyczenia dla slepowrona, od Pana Emiliana:)

PO,tylko dla idiotów.

DarekMirror

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 13, 2011, 10:48:38 »
Cytat: "jojo"
Pamiętam natomiast czołgi (???) które w nocy jechały w kierunku ZCh Police

Małe sprostowanie - to nie była noc tylko poranek.Dokładnie to pamietam gdyż zawołałem kogoś starszego aby mu pokazać że jadą czołgi ( z kilkuset metrów w nocy raczej nie byłoby widać czołgów)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 13, 2011, 10:52:53 »
Dodam, że mój ojciec został powołany do wojska, a przez stan wojenny spędził tam dwa lata. Nie był żołnierzem zawodowym, więc uszczypliwości proszę zachować dla siebie ;) Ja ewentualnie mogę przekazać kilka słów jak to wyglądało z jego perspektywy (o ile się zgodzi).

DarekMirror

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 13, 2011, 10:52:56 »
Cytat: "Opaler"
jechali nieuzbrojeni, aby jakiemuś głupkowi nic do głowy nie przyszło


Przeczytajcie dzisiejszy dodatek do Kuriera Szczecińskiego : ... tam napisali w artykule o tym że żołnierzom rozdali po jednym magazynku ze ślepą amunicją a dwa z ostrą !!!

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 13, 2011, 11:06:50 »
Cytat: "DarekMirror"
Cytat: "Opaler"
jechali nieuzbrojeni, aby jakiemuś głupkowi nic do głowy nie przyszło


Przeczytajcie dzisiejszy dodatek do Kuriera Szczecińskiego : ... tam napisali w artykule o tym że żołnierzom rozdali po jednym magazynku ze ślepą amunicją a dwa z ostrą !!!

Mój ojciec mówi, że w jego czołgu nie było amunicji, ani nikt nie miał broni. Może dlatego, że ich celem podróży był Kampinowski Park Narodowy.

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 13, 2011, 15:11:37 »
Dwa lata trwała wtedy normalna służba wojskowa, w marynarce wojennej trzy
.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 13, 2011, 15:15:55 »
stan wojenny nie był czasem wliczanym do zasadniczej służby wojskowej, byli tacy co dzięki temu 6 złapali
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 13, 2011, 16:23:26 »
Ale Opaler skarży się że ojciec dwa lata spędził w tym czasie w wojsku co chyba nie było szcególną szykaną.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 13, 2011, 16:41:27 »
Cytat: "Żaba"
Ale Opaler skarży się że ojciec dwa lata spędził w tym czasie w wojsku co chyba nie było szcególną szykaną.

Nie wiem skąd wywnioskowałaś, że się skarżę - to raz (to nie ja odbębniłem 2 lata w wojsku). A dwa - kto chciałby spędzić 2 lata w wojsku mając pracę i rodzinę?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 13, 2011, 22:18:49 »
http://www.wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Magdalena-Sroda-Stan-Wojenny-stworzyl-doskonale-warunki-do-budowy-kapitalu-spolecznego Oto bełkot w najczystszej postaci... Kwalifikacja do leczenia na oddziale zamkniętym dla tej "Pani" :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 13, 2011, 23:15:53 »
Byłam piękna i młoda ,nagle zachorowałam ,diagnoza rak piersi ,po znajomości decyzja, amputacja piersi w szpitalu milicyjnym  .Był rok 81 tuż przed stanem wojennym ,otrzymałam wiadomość że mogę być operowana w Hamburgu .Udało mi się wyjechać ,operacja się udała ,usunięto guza pierś została cała .Cenę jaką zapłaciłam to rok rozłoki z moim synem  ,nikomu nie życzę,jak wracałam do Polski w 82 roku byłam jedyną polką  w pociągu .Nawet celnicy  pytali czy wiem co robię.

DarekMirror

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 14, 2011, 06:28:54 »
Polecam wszystkim wysłuchanie " świadka historii " niezłomnego opozycjonisty z naszego regionu :

Yacek

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:24:02 »
Ciekawe , czy jeśli Jaruzelski nie wprowadziłby stanu wojennego  tylko ustąpił,  a do władzy doszłaby opzycja , Wałęsa i koledzy - to czy ówczesny ZSRR nie zrobiłby nam kuku np. zamykając tylko gaz? Po co kosztowne operacje wojskowe.