Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Stan wojenny - 30 lat po.  (Przeczytany 19178 razy)

sekator

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:39:36 »
Cytat: "Yacek"
to czy ówczesny ZSRR nie zrobiłby nam kuku np. zamykając tylko gaz? Po co kosztowne operacje wojskowe.


No tak, bo poza gazem wszystkiego było pod dostatkiem :rotfl: Oj Yacek, chyba nie rozumiesz (lub nie pamietasz) zbyt dobrze tamtych czasów, stąd Twoje dziwne pytanie.......Typowe dla pokolenia lat 80 i 90........Może kryzys który zafundują nam wkrótce socjaliści -eurobiurokraci wspólnie z Donaldem trochę przewartościuje Wasze spojrzenie na prawdziwe problemy egzystencjalne.....

Yacek

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:50:32 »
Nie zrozumiałeś mnie , nie chodziło o to co było w sklepach lub czego nie było. Zresztą , wtedy zmiana władzy nie poprawiłaby by niczego w sklepach ( bo jak mniemam to o pełne pólki Ci chodzi) . Ja pisałem o ewentualnym straszaku ze strony wschodniej, który jest podnoszmy przy każdej okazji związanej z wprowadzeniem stanu wojennego. Że wystraczy zakręć kurek .....
ps
Gdzies czytałem , że nie ma dziwnych (głupich) pytań są tylko odpowiedzi ...... ;-)

sekator

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:56:19 »
Cytat: "Yacek"
Gdzies czytałem , że nie ma dziwnych (głupich) pytań są tylko odpowiedzi


O sorry, dziwne to nie głupie.......Podejrzewam,że gdyby w 1981 Rosjanie zabrali ze sobą cały gaz i ropę i się wynieśli na wschód od Buga, poza Jaruzelskim niewielu Polaków odwodziłoby ich od tego zamiaru....

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 14, 2011, 13:02:11 »
Cytat: "Yacek"
Ciekawe , czy jeśli Jaruzelski nie wprowadziłby stanu wojennego  tylko ustąpił,  a do władzy doszłaby opzycja , Wałęsa i koledzy - to czy ówczesny ZSRR nie zrobiłby nam kuku np. zamykając tylko gaz?

Po co mieliby zakręcać (zwłaszcza że wtedy zrobiliby nam w ten sposób nieporównywalnie mniejsze kuku niż dziś)? Mieli tabun lepszych sposobów. Byliśmy w samym środeczku bloku wschodniego, NRD jeszcze nie odczuwało wyższości kiełbasy nad dialektyką, a za ruską ropę i gaz płaciliśmy w rublach transferowych (to taka waluta, której kurs wobec dolara ustalały władze ZSRR, a przeliczanie było tylko w jedną stronę).
Na zrzutach długo byśmy nie pociągnęli, dzisiejsi komuniści Kaczyńskiego sami wypowiedzieliby Sowietom wojnę, oczywiście najpierw zapewniając sobie pobyt w bezpiecznej odległości.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

DarekMirror

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 14, 2011, 13:12:14 »
Cytat: "Wykidajło"
dzisiejsi komuniści Kaczyńskiego sami wypowiedzieliby Sowietom wojnę

...widzę że główka źle pracuje,może czas na badania ?

sekator

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 14, 2011, 13:33:46 »
Darek odpuść sobie....cały problem, że wśród dostępnych awatarów nie było dzięcioła, więc musiał pingwin wystarczyć. Broni chłop komuny, lewicy, Jaruzela a sam wstydzi się swoich lewicowych poglądów. Schiza na całego....no i skutki widoczne w każdej wypowiedzi.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 14, 2011, 13:49:09 »
Cytat: "DarekMirror"
Cytat: "Wykidajło"
dzisiejsi komuniści Kaczyńskiego sami wypowiedzieliby Sowietom wojnę

...widzę że główka źle pracuje,może czas na badania ?

A co, nie wypowiedzielibyście? To jak wytłumaczylibyście ludziom, dlaczego pod waszym światłym przywództwem zamiast dwudziestego stopnia zasilania są kartki na chrust? Rydzyka też wtedy nie było.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Yacek

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 14, 2011, 16:11:11 »
Krzepiące jest to, że zwiększa sie , z roku na rok liczba Polaków, akceptująca dziłania generała 1981 roku. Ludzie zaczynają racjonalnie myśleć .

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 14, 2011, 16:43:03 »
Gwoliścisłości: ja nie akceptuję. Uważam, że była to obrona władzy siłą. Ale daleki jestem od demonizowania stanu wojennego. Pamiętam go i nie muszę na nikim wyładowywać frustracji. To jest dla mnie historia, tak jak remis na Wembley.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 14, 2011, 16:59:13 »
Przede wszystkim w Polsce była radziecka broń jądrowa. Teraz odpowiedzcie sobie sami na pytanie czy jakiekolwiek sąsiedzkie państwo pozwoliłoby na to żeby kontrolę nad tym przejęła jakaś rewolucja.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 14, 2011, 19:39:11 »
O broni jądrowej prawie nikt nie wiedział, a była ona chroniona przez wojska radzieckie - nikt więc by do niej nie dotarł.

sekator

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 14, 2011, 19:53:26 »
Cytat: "Yacek"
Krzepiące jest to, że zwiększa sie , z roku na rok liczba Polaków, akceptująca dziłania generała 1981 roku. Ludzie zaczynają racjonalnie myśleć .


Krzepiące jak cukier.. :devil: No cóż, każdy ma bohaterów na swoją miarę...Dla mnie i dla Darka bohaterem jest Rotmistrz Pilecki, dla Ciebie i Wykidajły towarzysz Jaruzelski. Pierwszy poświęcił swoje życie dla innych, drugi poświęcił życie innych dla siebie. Rozumiem, ale pochwalać nie muszę...
pozdrawiam sekator

http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/44233,klamstwo-generala

DarekMirror

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 14, 2011, 21:30:41 »
Cytat: "sekator"
...Dla mnie i dla Darka bohaterem jest Rotmistrz Pilecki

... i oczywiście Major Szendzielarz Łupaszko.Przydaliby się tacy odważni Polacy którzy nie pozwoliliby chodzić po Polskiej ziemii zdrajcom.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 15, 2011, 07:15:51 »
Cytat: "sekator"
każdy ma bohaterów na swoją miarę...Dla mnie i dla Darka bohaterem jest

Quisling, Petain, Kukliński, von Stauffenberg... Tacy tępiciele zdrajców jak Rudolf Hess pewnie też?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Police] Stan wojenny - 30 lat po.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 15, 2011, 10:05:25 »
Cytat: "Wykidajło"
Quisling, Petain, Kukliński, von Stauffenberg


O widzę wymieniłeś wszystkich swoich idoli...tylko płk. Kuklińskiego pomyliłeś z płk. Kuklinowskim z ,,Potopu"...