Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Śmiertelne potrącenie na pasach  (Przeczytany 14674 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« dnia: Grudnia 09, 2011, 15:20:01 »
Prokuratura i policja badają okoliczności śmiertelnego potracenia 66-letniej kobiety na ul. Siedleckiej w Policach.

Do wypadku doszło w środę po południu. Według wstępnych ustaleń 40-letnia kobieta potrąciła pieszą. 66-latka zmarła w szpitalu.

- Wyjaśniamy szczegóły tego zdarzenia - mówi Jolanta Szalińska z Komendy Powiatowej Policji w Policach.
Ulica Siedlecka jest słabo oświetlona wieczorem. Jadąca samochodem kobieta była trzeźwa.

gs24.pl

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2011, 15:37:05 »
Nie tylko Siedlecka. W Policach jest wiele przejść dla pieszych, gdzie po ciemku i w deszczu (tak było w wyżej opisanym wypadku) niewiele widać.

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2011, 19:25:32 »
W zeszły poniedziałek moja córka też został potracona na pasach na szczęście nic się nie stało.Najgorsze jest to ,że córka już była na pasach(przechodziła na grzybowej po tej stronie co jest farmer w kierunku poczty),kierowca jechał od strony ronda i ,,nie zauważył" ,że ktoś jest na pasach.Na szczęście w tym czasie przejeżdżał radiowóz i babce się oberwało, bo na początku oczywiście twierdziła ,że dzieci wtargnęły na jezdnię:/

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2011, 19:49:52 »
Cytat: "parian"
Nie tylko Siedlecka. W Policach jest wiele przejść dla pieszych, gdzie po ciemku i w deszczu (tak było w wyżej opisanym wypadku) niewiele widać.


Propo deszczu. Nie wiem jak jest w innych krajach, ale czy tylko u nas używają tej magicznej farby do dróg, która po lekkim deszczu staje się dosłownie niewidoczna i trzeba czasem jeździć na oślep gdy jest więcej pasów w jednym kierunku?

Litości, mamy 21 wiek.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2011, 23:39:16 »
Tu nawet nie chodzi o farbę,bo kto mieszka i jeździ w Policach,ten wie gdzie są przejścia dla pieszych. Chodzi o to,że nie ma dobrego oświetlenia ulicznego-jak robi się ciemno i w dodatku deszczowo to człowieka w ciemnym ubraniu zauważę dopiero w ostatniej chwili.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2011, 00:21:34 »
Cytat: "KrP"
po lekkim deszczu staje się dosłownie niewidoczna i trzeba czasem jeździć na oślep gdy jest więcej pasów w jednym kierunku?

Farba poprostu się wyciera i jest jej coraz mniej. Aby była widoczna, podczas malowania posypuje się lub miesza (nie znam technologii) mikrogranulkami szklanymi, które dają odblask.
Teraz sobie myślę że wykonawca pewnie kombinuje jak może i oszczędza na odblasku. Może też być tak, że zleceniodawca chce zaoszczędzić.
Oczywiście, ktoś to malowanie odbiera, wystawia faktury, ale zapewne nie do końca ma pojęcie jak jest wykonane i jak powinno być.
Kilka lat temu, puszka odblasku 1kg, kosztowała ok 10zł brutto.

Ostatnio na nowych odcinkach drogi nr 3, okolice Parłówka, widziałem wtopione w jezdnię prawdopodobnie LED-y (widziałem takie gdzieś w necie) W ciemnościach spisują się świetnie.

Cytat: "Samson"
Chodzi o to,że nie ma dobrego oświetlenia ulicznego-jak robi się ciemno i w dodatku deszczowo to człowieka w ciemnym ubraniu zauważę dopiero w ostatniej chwili.

W Szczecin-Dąbiu koło lotniska po śmiertelnym wypadku zamontowali na przejściu b. dobre oświetlenie, chociaż nigdy nie widziałem tam przechodnia.
W Policach b. niebezpiecznie jest koło NETTO. Przejście marnie oświetlone. Dodatkowo wyjazdy ze sklepów i dwa zakręty.
_

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2011, 00:33:27 »
Cytat: "solar"
W Policach b. niebezpiecznie jest koło NETTO. Przejście marnie oświetlone. Dodatkowo wyjazdy ze sklepów i dwa zakręty.

Należy nadmienić, że w tym miejscu dzielni kierowcy jeżdżą z dopuszczalną prędkością. Jak wszędzie zresztą.
pozdrowienia

sosenka1981

  • Gość
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2011, 11:34:54 »
wystarczy, ze kierowcy podporzadkuja sie zasadom i beda jezdzic powoli i uwazac co sie dzieje wokolo nich. ograniczenia predkosci np kolo netto nic nie daja, kierowcy i tak beda pedzic jak glupki. nie rozumiem czemu miasto wydalo tyle kasy na ronda, ktore moim zdaniem sa wogole niepotrzebne. przejscie kolo netto powinno miec chociaz wysepke, zeby pieszy mial gdzie stanac przed "pedzacym" autem.

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2011, 15:14:51 »
Ronda nie potrzebne?? Sa potrzebne, te na grzybowej to napewno wiec nie pisz tez takich bzdur.

mlekova

  • Gość
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2011, 21:30:14 »
Taaa, te wypadki to wina złej farby, oświetlenia... i czego jeszcze?!  :crazy: Jak to mówią - złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. A prawda jest taka, że GŁÓWNĄ winę za to (wypadki) ponoszą KIEROWCY! A raczej ich egoizm, lekkomyślność, brak elementarnych zasad kultury. Przykro mi to stwierdzić, ale po ostatnim moim incydencie uważam, że w Policach jeździ hołota. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość.

Sama kilka dni temu stałam w deszczu, bez parasola, z zamiarem przejścia przez ulicę, oczywiście na pasach. Mokłam jak bóbr i marzłam. I co? Co drugie auto raczyło zwolnić (WOW!), ale druga połowa z impetem mnie chlapała, bo akurat lało niemiłosiernie i  na ulicy zrobił się mały potok. I nie zganiajcie winy na złe oświetlenie, oznakowanie, czy to tam jeszcze. Bo skoro zwalniali, to mnie widzieli. Szkoda tylko, że żadna święta krowa siedząca WYGODNIE w SUCHYM, CIEPŁYM aucie nie wpadła na ten genialny pomysł, by zatrzymać się na 5 SEKUND i w końcu wpuścić na przejście pieszego, jakże moknącego. A tu, zamiast się zatrzymać, to oblewali wodą na deser! Dla mnie to szczyt chamstwa i bezczelności, po takich akcjach mam ochotę błagać rząd o podwyżkę paliwa do 100 zł za litr dla osób prywatnych. Jako że mniej aut = mniejszy ruch na ulicy = większa szansa bezproblemowego przejścia bez oczekiwania na łaskę pana i władcy za kierownicą.


Cytat: "sosenka1981"
wystarczy, ze kierowcy podporzadkuja sie zasadom i beda jezdzic powoli i uwazac co sie dzieje wokolo nich. ograniczenia predkosci np kolo netto nic nie daja, kierowcy i tak beda pedzic jak glupki.


Dokładnie tak! Nic dodać, nic ująć :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2011, 21:36:28 »
Cytat: "mlekova"
po takich akcjach mam ochotę błagać rząd o podwyżkę paliwa do 100 zł za litr dla osób prywatnych. Jako że mniej aut = mniejszy ruch na ulicy = większa szansa bezproblemowego przejścia bez oczekiwania na łaskę pana i władcy za kierownicą.


To jest dopiero egoizm ;).

Co do reszty posta, to z moich obserwacji wynika, że bardzo często pieszy stoi 1-2 m od przejścia dla pieszych i dojeżdżający kierowca po prostu nie wie, czy dana osoba chce przejść przez jezdnię, czy np. na kogoś czeka. Miałem już kilka sytuacji w swojej krótkiej karierze za kierownicą, że zatrzymałem się by przepuścić taką osobę, a ona mi potem sygnalizowała, że jednak nie ma zamiaru przejść...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2011, 23:32:10 »
Cytat: "mlekova"
A raczej ich egoizm, lekkomyślność, brak elementarnych zasad kultury.

Nie uogólniaj. Dzisiaj jechałem przez 30s za zakapturzonym przechodniem, który z psem na smyczy szedł środkiem drogi (Przecław) i nie słyszał, że 3m za nim toczy się auto, dopiero po przegazowaniu się obrócił i zszedł z drogi. 40 minut później, droga ze Szczecina na Police, Przęsocin 100m przed Estaco, gościu idzie niewłaściwą stroną drogi, blokując pas tak, że nie da się go ominąć dopóki z naprzeciwka jadą auta. Praktycznie zatrzymałem się w miejscu bo "święta krowa" nie chciała się ruszyć. Dopiero jak minął sznur pasów z naprzeciwka mogłem go "wyprzedzić". I na podstawie tych dwóch mógłbym powiedzieć, że mam nadzieję, że zmienią prawo tak, że przechodnia na ulicy mogę rozjechać jeśli nie jest na pasach i dostanę jeszcze za to nagrodę od rządu. Myślisz, że to uczciwe? Myślenie powinno być po stronie przechodnia i kierowcy. Inaczej to dalej nie ma sensu.
I love the night.
1101110100101111

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2011, 23:55:52 »
Cytat: "mlekova"
Szkoda tylko, że żadna święta krowa siedząca WYGODNIE w SUCHYM, CIEPŁYM aucie nie wpadła na ten genialny pomysł, by zatrzymać się na 5 SEKUND i w końcu wpuścić na przejście pieszego, jakże moknącego.

Z tym nie sposób się nie zgodzić dd2f. Postaw się na miejscu pieszego.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 12, 2011, 00:08:49 »
Nie spieram się z faktem, proszę tylko żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Dziennie robię 100-200km. Wiem jak zachowują się kierowcy i piesi. Żadni z nich nie są święci. Mógłbym podać argumenty czemu czasem ja nie zatrzymuję się w ww sytuacji a czasem tak, ale co to zmieni? Przykro mi, że mlekova mokła, ja też bywam przechodniem, więc wiem jak to jest stać na deszczu czy na mrozie przed pasami, ale nie narzekam. Może ktoś mnie zauważył w ostatniej chwili i nie chciał gwałtownie hamować na mokrym, żeby auto jadące z tyłu nie zaparkowało mu w zderzaku? Może zatrzymanie nie miało sensu bo z naprzeciwka jechał autobus i gdyby przechodzień wtargnął na pasy autobus miałby "test układu hamulcowego" a potem na forum byśmy przeczytali, że "kierowca autobusu o numerze bocznym 35363756576 wozi ludzi jak ziemniaki". Trochę wyrozumiałości z jednej i z drugiej strony. Dużo myślenia i przewidywania. Życie i zdrowie ma się tylko jedno.
I love the night.
1101110100101111

Offline policzanin

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 12, 2011, 06:19:22 »
Zgodzię się ze wszystkimi... oświetlenie jest słabe, bo jest... kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych, jak i innych kierujących... piesi też często przechodzą w miejscach niedozwolonych... ale taka jest nasza mentalnosc... idąc do sklepu wybierając kurtkę zimową moze 1% ludzi w polsce zwraca uwagę aby miała elementy odblaskowe... a później pretensje do kierowców... nie chcę tu nikogo bronić ale nie sposób zauwazyć wszystkich dookoła gdy jest ciemno na drodze.