Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?  (Przeczytany 24054 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 09, 2011, 10:13:34 »
Cytat: "bzyku"
ponieważ się zapiekł w głowicy


Przyczyna tego nie byla jakosc paliwa, tylko wada w uszczelnieniu samego otworu prowadzacego wtryskiwacz w glowicy, pierwsze silniki CDI Mercedesa mialy podobne problemy.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 09, 2011, 11:15:05 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "bzyku"
ponieważ się zapiekł w głowicy


Przyczyna tego nie byla jakosc paliwa, tylko wada w uszczelnieniu samego otworu prowadzacego wtryskiwacz w glowicy, pierwsze silniki CDI Mercedesa mialy podobne problemy.


Czy ja napisałem że z powodu paliwa wtrysk się zapiekł w głowicy?? Napisałem że z powodu paliwa musiał być wymieniony i właśnie z tą wymianą był problem i pociągnęło to za sobą duże koszty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 09, 2011, 13:33:44 »
Skoro jest "zdarzenie" są straty materialne,są pokrzywdzeni,nie widzę przeszkód aby w stosunku do ajenta tej konkretnej placówki wytoczyć proces cywilny o odszkodowanie.Swoją drogą ciekaw jestem czy sprawą "z urzędu" zainteresuje się miejscowa Komenda Policji i wcale nie dlatego że ich pojazdy zaopatrują się tam w paliwo ale z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 09, 2011, 13:42:58 »
Tak gadacie, ale wiadomo już oficjalnie co się stało? Bo wszędzie tylko, że "samochody zgasły, właściciel odpowie za szkody". Ale przyczyny nie widzę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 09, 2011, 14:21:42 »
teraz


Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 09, 2011, 14:24:43 »
Czyli to coś z 95 było nie tak sądząc po oznaczeniach na cysternie

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 09, 2011, 14:30:35 »
Cytat: "KrP"
Tak gadacie, ale wiadomo już oficjalnie co się stało? Bo wszędzie tylko, że "samochody zgasły, właściciel odpowie za szkody". Ale przyczyny nie widzę.

Rażące niedbalstwo pracownika-pracowników stacji w skutek którego wyrządzono szkodę osobom trzecim.Tylko tyle ;-) Natomiast wszelkie okoliczności i rozmiar szkód powinno wyjaśnić odpowiednie postępowanie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 09, 2011, 14:30:47 »
Ciekawe, jakie ma oznaczenia ta druga cysterna stojąca na drugim planie.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 09, 2011, 15:02:58 »
Król podziemia, ty byś wszędzie pchał prokuratora i policje. Ktoś dał ciała, pewnie zalali nie to paliwo co trzeba do zbiornika i tyle. Oczywiście odszkodowanie się należy ale żeby od razu z armaty strzelać do muchy to chyba przesada? :crazy:

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 09, 2011, 17:02:35 »
Najpierw napisałam post, a później zagłębiłam się w treść innych i stwierdziłam, że mój był bez sensu:D (nie pierwszy zresztą), więc go usunęłam :P

P.S. Może jest ktoś na forum znający "obsługę" spuszczania paliwa z beczek, bo wydaję  mi się, że końcówki są inne do różnych paliw. Jeżeli tak jest, to skąd taka pomyłka? Jeżeli nie, to ile promili miał kierowca spuszczający paliwo :D

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 09, 2011, 18:06:27 »
Właśnie byłem na tej stacji,auto z napisem serwis nadal stoi i dokonują się jakieś działania. Lać można tylko 98 ale za to w cenie 95 i ruch jest taki jak normalnie.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 09, 2011, 19:55:55 »
Ale problem Pomylić się może każdy.W Z.Ch.Police wiele razy załadowali 8 zamiast 6 i jakoś to poszło.
Zdarzyło się gościowi ot i tyle.
 Biedak chyba będzie pracy szukał.



Kilofownikownia
 
A  skąd pewność ze to na stacji??? .Może w magazynach plamę dali albo w papierach pochrzanili.Poczekajmy na wyjaśnienia
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

MłodyS53

  • Gość
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 09, 2011, 19:59:07 »
Cytat: "Król podziemia"
Rażące niedbalstwo pracownika-pracowników stacji w skutek którego wyrządzono szkodę osobom trzecim.

Przepraszam. Co do tego ma pracownik stacji?
Wybacz ale rozumiem przez słowo pracownik stacji osobę pracującą na tej konkretnej stacji. Czyli, kasjerki, placowego czy inne takie osoby.

Cytat: "kanioma"
P.S. Może jest ktoś na forum znający "obsługę" spuszczania paliwa z beczek, bo wydaję mi się, że końcówki są inne do różnych paliw. Jeżeli tak jest, to skąd taka pomyłka? Jeżeli nie, to ile promili miał kierowca spuszczający paliwo

Przekopałem trochę neta i ewidentnie wykopałem wiedzę, że "szybko-złączki" są wszystkie takie same. Zauważ, że cysterna może przewozić wszystkie rodzaje paliw a ma miejsce tylko na trzy węże (w tym jeden musi być do oparów - jest mniejszy od reszty).

Cytat: "Kilofownikownia"
Czyli to coś z 95 było nie tak sądząc po oznaczeniach na cysternie

Cytat: "Kuba"
Ciekawe, jakie ma oznaczenia ta druga cysterna stojąca na drugim planie.

Przemek to nie tak łatwo określić czy 95. Dla ropy oznaczenie jest takie same.
Kuba jakby się przypatrzeć to w tamtym miejscu stają chyba cysterny przywożące paliwo na Orlen. Więc pewnie ma takie same "ADR-y".

Nadal nie ma podanych powodów tego co się wydarzyło. Nie wieszałbym tak od razu przysłowiowych psów na Orlenie. Ja w środę o tej samej godzinie (może 20 minut wcześniej) tankowałem jak codziennie auto za kwotę 50zł. Zalałem również 95. Średnio podczas tankowania mam jeszcze max 3-4 litry w baku (dolewam około 9). Moje auto jakoś normalnie jeździ. Bez ŻADNYCH zmian względem tego co było wcześniej.
Dzięki temu skorzystałem z promocji i moje autko od wczoraj śmiga na 98. Po co oszczędzać 4grosze lejąc 95 za 5,39 jak można zalać 98 za 5,43 (podczas gdy na Lotosie 98 stoi chyba coś koło 5,65).

Ja jestem zdania, że koleś miał syf w zbiorniku i być może szuka kogoś kto mu naprawi auto. Cholera jedna wie. Nie osądzam nikogo ale takie jest moje osobiste zdanie na ten temat.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 09, 2011, 20:18:47 »
Przemek to nie tak łatwo określić czy 95. Dla ropy oznaczenie jest takie same.
 
Nie jest takie same ON ma 30, liczba ta określa temperaturę zapłonu paliwa.
Czym ta górna liczba jest wyższa, tym temperatura zapłonu jest niższa.
Najczęściej jest tak, że kierowca myli komory w autocysternie lub pomiesza węże(rozmiar jest taki sam), żadziej kombinuje z lewym paliwem.

MłodyS53

  • Gość
[Police] Orlen na Piłsudskiego - problem z paliwem?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 09, 2011, 20:22:38 »
Cytat: "naftor"
Nie jest takie same ON ma 30, liczba ta określa temperaturę zapłonu paliwa.

Dlaczego cysterny przywożące różne paliwa naraz mają jedno i to samo oznaczenie? Jak ta na zdjęciu.