Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 55847 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 16, 2011, 14:05:17 »
Dobrze że robią nowe projekty ,powoli docieramy do Europy.Ale niech skończą rozbabrane niedokończone .Jak robili ul.Wyszyńskiego to rozwalili podejście pod klatkę 41 ,do dziś dnia nie zrobiono tego .Nierówna powierzchnia powoduje w zimie ,zamarzanie w tym miejscu wody .Mamy z wózkami nie mają szans aby ten odcinek przejechać .Jesienią błoto ,gdy jest ciemno można złamać nogę .Sama zwichnęłam nogę i pomimo że powiadomiłam ODRĘ  ,bo to jest jej teren ,to dalej nie dokończono remontu tego odcinka .Teraz gdy szybko robi się ciemno ten odcinek jest szczególnie niebezpieczny dla ludzi starszych i nie tylko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 16, 2011, 14:12:31 »
Cytat: "pol"
fajny pomysł z tym internetem na deptaku


Mieszkańcy okolicznych bloków będą zachwyceni. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 16, 2011, 18:38:29 »
Cytat: "Storczyk"
Dobrze że robią nowe projekty ,powoli docieramy do Europy.Ale niech skończą rozbabrane niedokończone .Jak robili ul.Wyszyńskiego to rozwalili podejście pod klatkę 41 ,do dziś dnia nie zrobiono tego .


To się zgadza jak najbardziej. A poza tym niech ktoś mi wytłumaczy, jak mozna deptak budowac ponad rok?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 16, 2011, 18:40:46 »
Cytat: "Borisz"
To się zgadza jak najbardziej. A poza tym niech ktoś mi wytłumaczy, jak mozna deptak budowac ponad rok?


Tak samo jak można budować kładkę dla pieszych ponad rok  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 16, 2011, 22:49:17 »
To nie tak, że budowa trwa rok. Rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie deptaku trwa długo. Dwa pierwsze przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez oferentów. Trzeci został wreszcie rozstrzygnięty pozytywnie, choc drożej niż zakładano.
Prace mają być wykonane w 2012 roku. Efekty obejrzymy wszyscy w okolicach jesieni.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 17, 2011, 18:16:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
To nie tak, że budowa trwa rok. Rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie deptaku trwa długo. Dwa pierwsze przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez oferentów. Trzeci został wreszcie rozstrzygnięty pozytywnie, choc drożej niż zakładano.
Prace mają być wykonane w 2012 roku. Efekty obejrzymy wszyscy w okolicach jesieni.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Chyba trzeba napisac: planowane zakonczenie prac to jesien 2012. To duza roznica, oby tak bylo jak piszesz.

furrlady

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 07, 2012, 22:37:24 »
Witam Panie Grzegorzu,

I co z tymi planami rewitalizacji Staruch Polic?
Czekam na jakieś info:)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 08, 2012, 10:12:11 »
Przepraszam, trochę się opóźniłem ;)

Program Rewitalizacji do przejrzenia na moje jstronie www.grzegorzufniarz.pl

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że nasze wnioski o dofinansowanie złozone w oparciu o ten Program maja bardzo duże szanse na uzyskanie dofinansowania. Decyzje ostateczne mają zapaść w najbliższych dniach.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 08, 2012, 11:55:32 »
Panie Grzegorzy czy w Gminie myslano zeby w jakikolwiek sposob przeniesci ruch pojazdow poza Rynek? Daloby bardzo dobry impuls do powstania prawdziwego Rynku (miejsca spotkan i wydarzen kulturalnych)

Tak na szybko probowalem cos pokombinowac.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 08, 2012, 12:06:00 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Przepraszam, trochę się opóźniłem ;)

Program Rewitalizacji do przejrzenia na moje jstronie www.grzegorzufniarz.pl

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że nasze wnioski o dofinansowanie złozone w oparciu o ten Program maja bardzo duże szanse na uzyskanie dofinansowania. Decyzje ostateczne mają zapaść w najbliższych dniach.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Wszystko pięknie panie Grzegorzu tylko część mieszkańców już jest niezadowolona z nowych czynszów które pobiera SM Odra na tak zwany fundusz Rewitalizacyjny... Mi podwyższyli czynsz o 119 zł... opłata będzie pobierana przez najbliższe 3 lata.
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 08, 2012, 13:16:05 »
Już od drugiej osoby słyszę o tym dziwnym składniku czynszu.
A jak Odra uzasadnia wprowadzenie tej opłaty? Bo nie chce mi się wierzyć, że ma to coś wspólnego z programem rewitalizacji, program ten bowiem dotyczy budynków komunalnych, a nie spółdzielczych.

The Bill
W programie rewitalizacji nie ma o tym słowa ale istnieje plan, który ma istotnie zmniejszyć natężenie ruchu przez Rynek. Ograniczy się on w sumie jedynie do mieszkańców. Niestety, prędko to nie nastąpi

Pozdrawiam

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 08, 2012, 13:30:42 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Już od drugiej osoby słyszę o tym dziwnym składniku czynszu.
A jak Odra uzasadnia wprowadzenie tej opłaty? Bo nie chce mi się wierzyć, że ma to coś wspólnego z programem rewitalizacji, program ten bowiem dotyczy budynków komunalnych, a nie spółdzielczych.

The Bill
W programie rewitalizacji nie ma o tym słowa ale istnieje plan, który ma istotnie zmniejszyć natężenie ruchu przez Rynek. Ograniczy się on w sumie jedynie do mieszkańców. Niestety, prędko to nie nastąpi

Pozdrawiam


No proszę... Czyli z tego wynika, że SM Odra próbuje podpiąć się pod Rewitalizację Miasta  wprowadzając dodatkowy składnik czynszu. Byłem przekonany, że Gmina i Odra idą jednym torem. Co do uzasadnienia. Napiszę później jestem teraz w pracy i nie mam pisma z uzasadnieniem. Jednak wydaje mi się, że była tam próba podpięcia tej opłaty pod Rewitalizacje.
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 08, 2012, 14:23:30 »
Udało mi się trochę dowiedzieć.
Program rewitalizacji dotyczy obszaru i stanowi furtke do aplikowania o środki pomocowe na działania rewitalizacyjne. W związku z tym SM ODRA, która ma budynki w terenie objętym programem, ma prawo aplikować o takie środki.
Ustaliłem, ze SM Odra zleciła wykonanie projektu i studium wykonalności na rewitalizację kilku budynków( w tym na starych Policach) i zlozyła taki wniosek. Nie wiem jednak jakie we wniosku wskazała źródła pokrycia wkładu własnego.
Z informacji od ArieLa wynika, że wkład własny pokryją mieszkańcy tworząc ten cały "fundusz rewitalizacyjny".
Okoliczności jego utworzenia oraz akceptację tej decyzji trzeba odnaleźć w samej Odrze. Nie znam statutu Odry i nie wiem kto podejmuje takie decyzje - czy Zarząd? czy Walne Zebranie Członków Spółdzielni?

Tyle udało mi się ustalić

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 08, 2012, 14:37:11 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Udało mi się trochę dowiedzieć.
Program rewitalizacji dotyczy obszaru i stanowi furtke do aplikowania o środki pomocowe na działania rewitalizacyjne. W związku z tym SM ODRA, która ma budynki w terenie objętym programem, ma prawo aplikować o takie środki.
Ustaliłem, ze SM Odra zleciła wykonanie projektu i studium wykonalności na rewitalizację kilku budynków( w tym na starych Policach) i zlozyła taki wniosek. Nie wiem jednak jakie we wniosku wskazała źródła pokrycia wkładu własnego.
Z informacji od ArieLa wynika, że wkład własny pokryją mieszkańcy tworząc ten cały "fundusz rewitalizacyjny".
Okoliczności jego utworzenia oraz akceptację tej decyzji trzeba odnaleźć w samej Odrze. Nie znam statutu Odry i nie wiem kto podejmuje takie decyzje - czy Zarząd? czy Walne Zebranie Członków Spółdzielni?

Tyle udało mi się ustalić

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Najgorsze jest to, że opłata została nam narzucona bez możliwości wyboru czy  zgadzamy się na rewitalizacje. My jako mieszkańcy bloku na zebraniu stwierdziliśmy, że się z skonsultujemy z prawnikiem i na pewno wystosujemy odpowiednie pismo do spółdzielni. Niektórym sąsiadom przyszło do płacenia prawie 750 zł za 2 pokojowe mieszkanie!
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 08, 2012, 16:29:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Bo nie chce mi się wierzyć, że ma to coś wspólnego z programem rewitalizacji, program ten bowiem dotyczy budynków komunalnych, a nie spółdzielczych.

Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i zechciał "wkleić" odpowiedź jaką SM.przekazała mieszkańcom-byłbym wdzięczny. Jest w nim tyle niedorzeczności  wprowadzających mieszkańców w błąd,że zastanawiam się kto i o jakich kwalifikacjach to pismo sporządzał a ten kto je podpisywał czy je w ogóle czytał. Sprawa na chwilę obecną jest przedmiotem oceny prawnej na zlecenie pewnej grupy mieszkańców bloków przy ul Wojska Polskiego. Nie chcę być złym prorokiem jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można by rzec,że  mechanizm działania jest bliźniaczo podobny do ACTA. Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-