Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia  (Przeczytany 13601 razy)

Offline agusiunia5

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« dnia: Października 13, 2011, 20:07:10 »
Informacja ze strony www.gs24.pl

11.10.2011. Około godziny 19 na pasach, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Przybora, potrącona została kobieta przez Daewoo Matiz. Z kobietą było małe dziecko, uratowane przez przygodnego mężczyznę, który w ostatniej chwili odciągnął je od matki i tym sposobem uratował.
Rzeczywiście doszło do potracenia kobiety. Stało się to w chwili, gdy była już na połowie pasów dla pieszych. Kierowca matiza ma 25 lat. Twierdzi, że nie zauważył przechodzącej kobiety.

Z dzieckiem (około 3 lat) historia wersji policyjnej jest nieco odmienna. Kobieta powiedziała policjantom, gdy przyjechali na miejsce zdarzenia, że zasłoniła dziecko własnym ciałem. Jak było, to wykaże prowadzone dochodzenie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, które odwiozła kobietę do szpitala w Policach. Dziecko, któremu nic się nie stało, pojechało wraz z nią.

Kobieta jest potłuczona. Sprawca zostanie osądzony na podstawie zwolnienia lekarskiego, jakie otrzyma kobieta. Przepisy mówią, że jeśli dostanie do 7 dni zwolnienia, czyn zostanie zakwalifikowany, jako kolizja. Jeśli ponad 7 dni, to wypadek.

- Policja prowadzi wnikliwe dochodzenie w tej sprawie, za wcześnie więc mówić o kwalifikacji czynu - informuje młodszy aspirant Jolanta Szalińska z polickiej policji.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2011, 21:20:02 »
Często jest tak, że puszczam kogoś na pasy, zwalniam, zatrzymuję się, a z naprzeciwka sru.. 10 aut, nikt się nie zatrzyma. No i 'ofiara' stoi na połowie pasów.

Szkoda, że nie mamy prawa jak w Norwegii, Niemczech. Wtedy by było krótko i na temat, a tak połowa kierowców to wieśniaki i chamy - praktycznie 'wszyscy' się śpieszą.

p.s. szczytem jest jak siedzą z dupą w aucie, a człowiek moknie na pasach, bo oni jadą...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2011, 21:23:41 »
W Szwajcarii jest jeszcze "lepiej", za taki numer możesz trafić do pierdla i dostać bezterminowego "misia" w paszporcie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2011, 22:46:18 »
Cytat: "rbk"
Często jest tak, że puszczam kogoś na pasy, zwalniam, zatrzymuję się, a z naprzeciwka sru.. 10 aut, nikt się nie zatrzyma. No i 'ofiara' stoi na połowie pasów.

Szkoda, że nie mamy prawa jak w Norwegii, Niemczech. Wtedy by było krótko i na temat, a tak połowa kierowców to wieśniaki i chamy - praktycznie 'wszyscy' się śpieszą.



To pryszcz. Najgorzej jest na jezdniach dwupasmowych. Miałem taką sytuację przed rondem Giedroycia. Zatrzymuje się na prawym żeby jakąś babcię puścić. Wolno szła, ja czas mam więc luz. I co? Oczywiście w lusterku już widzę cwaniaka (nawet chyba też w Matizie), który raczej nie zamierza się zatrzymać. Minął babcię dosłownie o centymetry. Do dziś żałuję, że za nim nie pojechałem i ryła nie obiłem.

Cytuj (zaznaczone)
p.s. szczytem jest jak siedzą z dupą w aucie, a człowiek moknie na pasach, bo oni jadą...


Na polactwo-cwaniactwo siedzące na d.upie mam prosty sposób. Nie ściągając nogi z gazu naciskam lewą noga hamulec tak delikatnie, żeby tylko światła się zaświeciły. Zawsze wymiękają. ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #4 dnia: Października 13, 2011, 23:29:06 »
Cytat: "rbk"
Szkoda, że nie mamy prawa jak w Norwegii, Niemczech.

Cytat: "speedbax"
W Szwajcarii jest jeszcze "lepiej", za taki numer możesz trafić do pierdla

W Polsce jest troche inne prawo. Polska, mimo że ratyfikowała Konwencje Wiedeńską o ruchu drogowym,  to nie wypełnia niektórych postanowień, między innymi o ruchu pieszych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiede%C5%84ska_o_ruchu_drogowym


Cytat: "KrP"
Nie ściągając nogi z gazu naciskam lewą noga hamulec tak delikatnie, żeby tylko światła się zaświeciły.

NIE POLECAM BEZ WYĆWICZENIA. Zrobiłem tak tylko raz przy 90/h Noga okazała się zbyt ciężka, ale droga była pusta i skończyło się na strachu. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest włączenie tylnych przeciwmgielnych.
_

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2011, 00:33:35 »
No wiadomo, że trzeba wyczuć wszystko. ;p W ogóle polecam wam gdzieś ja pustej drodze się rozpędzić i zahamować lewą nogą dosyć mocno, dziwne uczucie. ;D

A przeciwmgielne to zupełnie co innego. Mocniejsze światło no i większość aut ma tylko jedno z tyłu. Mozna zacząć mrygac, ale wątpię by się cwaniactwo domyslilo.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2011, 10:04:29 »
Cytat: "KrP"
W ogóle polecam wam gdzieś ja pustej drodze się rozpędzić i zahamować lewą nogą dosyć mocno, dziwne uczucie. ;D

Hehe. Kiedyś jechałem samochodem w którym po wrzuceniu na bieg jałowy trzeba było prawą nogę trzymać na gazie bo auto gasło, więc byłem zmuszony hamować lewą. Pierwsze kilka razy mało zębów nie wybiłem na skrzyżowaniach ale później wyczułem "bestię"  ;D. Ale faktycznie bardzo dziwne uczucie. Pewnie dlatego że lewa noga w aucie jest przyzwyczajona do wciskania sprzęgła tylko  i wyłącznie.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2011, 12:54:20 »
Cytat: "rbk"
Często jest tak, że puszczam kogoś na pasy, zwalniam, zatrzymuję się, a z naprzeciwka sru.. 10 aut, nikt się nie zatrzyma. No i 'ofiara' stoi na połowie pasów.


Też mnie to wkurza i pomstuję na takich kierowców, a sama wczoraj tak zrobiłam :(
Jechałam za wielką gabaryną, zamyślona. Gabaryna ani myślała się zatrzymać i jak ten "łosioł" pojechałam nie zatrzymawszy się przed przejściem. Wstyd mi do dziś :/
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #8 dnia: Października 19, 2011, 14:08:38 »
Draculka,nie przejmuj się.Każdy popełnia błędy...Nawet ja :lol2:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #9 dnia: Października 19, 2011, 14:14:58 »
Cytat: "draculka"
Cytat: "rbk"
Często jest tak, że puszczam kogoś na pasy, zwalniam, zatrzymuję się, a z naprzeciwka sru.. 10 aut, nikt się nie zatrzyma. No i 'ofiara' stoi na połowie pasów.


Też mnie to wkurza i pomstuję na takich kierowców, a sama wczoraj tak zrobiłam :(
Jechałam za wielką gabaryną, zamyślona. Gabaryna ani myślała się zatrzymać i jak ten "łosioł" pojechałam nie zatrzymawszy się przed przejściem. Wstyd mi do dziś :/


http://www.liveleak.com/view?i=15a_1318156793

#!
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #10 dnia: Października 19, 2011, 15:58:41 »
Cytat: "KrP"
http://www.liveleak.com/view?i=15a_1318156793


Straszne i smutne  :<

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #11 dnia: Października 19, 2011, 16:45:44 »
Cytat: "pol"
KrP napisał/a:   
http://www.liveleak.com/view?i=15a_1318156793   


Straszne i smutne :<


 T_T
garde

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #12 dnia: Października 19, 2011, 17:23:23 »
Dla mnie najsmutniejsze jest w tym wszystkim zachowanie kierowcy autobusu - to mnie uderzyło w sumie bardziej, niż sam wypadek. Nie przed - ale już po wypadku. Nie chodzi już nawet o pierwszą pomoc w sensie reanimacja czy takie sprawy, ale taką zupełnie podstawową rzecz. Na lewym pasie pędził samochód, potrącił dwie osoby. Bezpośrednio za nim na szczęście nie jechało nic. Ale sądząc po natężeniu ruchu zapewne wkrótce coś by nadjechało i jako, że lewym pasem, to podejrzewam, że tak jak poprzedni z niemałą prędkością. Moim zdaniem w tej sytuacji naturelne jest, że kierowca tego autobusu powinien zasłonić swoim pojazdem choćby na pół minuty leżące na jezdni ofiary wypadku przed nadjeżdżającymi kolejnymi samochodami. A odjeżdżając w przód tylko utwierdził kolejnych kierowców w przekonaniu, że to co leży na jezdni to nic istotnego i też mogą śmiało jechać dalej.

Offline toja

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #13 dnia: Października 19, 2011, 17:42:23 »

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie na pasach. Zasłoniła dziecko własnym cia
« Odpowiedź #14 dnia: Października 19, 2011, 17:46:51 »
Cytat: "gumastic"
Dla mnie najsmutniejsze jest w tym wszystkim zachowanie kierowcy autobusu

Na miejscu była policja i to pewnie oni za kilka sekund zabezpieczą miejsce wypadku.
I love the night.
1101110100101111