Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walka nauczycieli o szkołę  (Przeczytany 96304 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 02, 2011, 12:14:50 »
W tym tygodniu gmina miała się umówić z powiatem na rozmowy w sprawie G-6. Ciekawe jak im idzie... ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 03, 2011, 12:48:47 »
W tym tygodniu, to wszyscy sa w szoku po oficjalnym podtrzymaniu przez Zarząd Powiatu decyzji o obcince godzin w Białej.
Zarząd nie tylko zachował się wbrew apelowi Rady Powiatu z sesji wrześniowej ale tez nie podał przekonujących argumentów.
Nawiasem mówiąc bardzo ciekawi mnie jak Pan Starosta i Pani Starosta(sa przecież radnymi) głosowali w sprawie tego apelu o oddanie godzin Białej.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - Wykidajło - spotkanie było, dalsze uzgodnienia trwaja ale ponoć nastąpiło tzw "zbliżenie stanowisk"

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 03, 2011, 14:55:38 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Nawiasem mówiąc bardzo ciekawi mnie jak Pan Starosta i Pani Starosta(sa przecież radnymi) głosowali w sprawie tego apelu o oddanie godzin Białej.

Gazety trzeba czytać :)
Stanowisko było przyjęte jednogłośnie.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
spotkanie było, dalsze uzgodnienia trwaja ale ponoć nastąpiło tzw "zbliżenie stanowisk"

Czyli rodzice dzieciaków wybierających się do G-6 nadal nic nie wiedzą. Miłe. A za niecałe 4 miesiące mija termin składania papierów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline observer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 03, 2011, 18:29:36 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
spotkanie było, dalsze uzgodnienia trwaja ale ponoć nastąpiło tzw "zbliżenie stanowisk"



Jak miło ......a czas sobie płynie banalnym tik tak

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 03, 2011, 21:29:58 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Nawiasem mówiąc bardzo ciekawi mnie jak Pan Starosta i Pani Starosta(sa przecież radnymi) głosowali w sprawie tego apelu o oddanie godzin Białej.

Gazety trzeba czytać :)
Stanowisko było przyjęte jednogłośnie.


Naprawdę? :D :D :D

Czyli Pan i Pani Starosta zaapelowali sami do siebie o przywrócenie godzin Białej. Po czym sami sobie odpowiedzieli, że niestety na ich apel do samych siebie, sami sobie odpowiadają negatywnie :D :D :D

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 04, 2011, 08:44:18 »
to jakas paranoja.... uwazam, ze czyjes glowy powinny poleciec za caly ten balagan i absurd jaki sie dzieje...Zarzad robi sobie co chce, olewajac i kalmiac juz nawet samych radnych... (ostatnia sesja), olali ponad setke pracownikow ze szkoly, rodziców, dzieci, teraz tocza rozgrywki o gimnazjum,co bedzie nastepne.....????
sz

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 04, 2011, 10:50:20 »
Cytat: "sz"
to jakas paranoja.... uwazam, ze czyjes glowy powinny poleciec za caly ten balagan i absurd jaki sie dzieje...Zarzad robi sobie co chce, olewajac i kalmiac juz nawet samych radnych... (ostatnia sesja), olali ponad setke pracownikow ze szkoly, rodziców, dzieci, teraz tocza rozgrywki o gimnazjum,co bedzie nastepne.....????


Jak to co? Sam piszesz, że muszą polecieć głowy, więc jakaś na pewno poleci... może nie ta, co trzeba, ale stanowisko dyrektora Białej niektórych kusi...

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 04, 2011, 12:02:00 »
mam jednak nadzieje,ze jest sprawiedliwosc na tym swiecie i poleci jakas wlasciwa...
szkoda tylko, ze tak wielu cos tam mogacych ludzi patrzy na to i nic z tym nie robi...patrza jak ktos niszczy fajne i wartosciowe rzeczy...
sz

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 04, 2011, 13:50:35 »
Cytat: "observer"
Autorem stanowiska Gminy w sprawie G6 jest...................


..... burmistrz, ale może jeszcze się namyśli i zmieni zdanie.
Natomiast to, co robi zarządu powiatu, zarówno w kwestii "białej" jak i stowarzyszenia wspierania rozwoju gospodarczego powiatu, jest jak strzelanie sobie w stopę. Najpierw w jedną, teraz w drugą......
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline observer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 04, 2011, 13:51:54 »
Zarówno w sprawie godzin jak i G6 najgorsze jest to, że racjonalność i zdrowy rozsądek wcale nie są najważniejszymi kryteriami w tym sporze.

Dotyczy to obu stron.

Najważniejsze jest to, kto komu mocniej dokopie i ten cel uświęca środki potrzebne do jego osiągnięcia.

Jedną z głównych idei samorządu w Polsce było oddzielenie spraw lokalnych (tych najważniejszych dla danej społeczności) od tzw. brudnej polityki centralnej. Nasi samorządowcy jednak zaczynają mieć w nosie opinie swoich wyborców i zaczynają prowadzić swoje małe wojenki.

Smutne jest to, że GRYF dał się w to wciągnąć. Zamiast obserwować spokojnie jak PO się wykrwawi za sprawą nieszczęsnych godzin włączył się do dyskusji w sprawie Zespołu Szkół wysuwając swoje politowania godne stanowisko w sprawie G6.

Na chwilę obecną jedyne co może zrobić GRYF aby wyjść z twarzą z tej sprawy to przyjąć propozycję Powiatu w sprawie G6, a kłopoty związane z gimnazjami gminnymi rozwiązywać uatrakcyjniając ich ofertę edukacyjną.  

Zwracam uwagę obserwujących forum, że w gminie nikt nie chce się przyznać do autorstwa propozycji likwidacji polskiej części G6. Widać wyznają zasadę "jak biją to uciekać".

Nawet Pan Grzegorz lojalnie milczy w tej sprawie

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 04, 2011, 14:20:30 »
Cytat: "observer"
Zwracam uwagę obserwujących forum, że w gminie nikt nie chce się przyznać do autorstwa propozycji likwidacji polskiej części G6. Widać wyznają zasadę "jak biją to uciekać".

Nie przesadzaj. Rozmowy z powiatem od początku prowadzą naczelnik wydziału oświaty Witold Stefański i drugi wiceburmistrz Paweł Mirowski.
Stanowisko naczelnika jest praktycznie to samo od lat: gmina ma swoje gimnazja rejonowe, należy wrócić do korzeni, czyli założeń, że gimnazjum w Białej jest dla dzieci idących do Löcknitz, nie chcemy robić z G-6 szkoły elitarnej. I on nie udaje, że się pod tą propozycją nie podpisał.
Stanowiska Pawła Mirowskiego nie znam, ale - wnosząc z zachowania na spotkaniu z rodzicami - samodzielnie ma niewiele do powiedzenia w tej sprawie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 04, 2011, 15:06:03 »
Ja tez zachecam do tego by nie przesadzać.
Błędem jest wstawianie sprawy G6 w ramy politycznych rozgrywek. Według mojej wiedzy obecnie tocząca się dyskusja o G6 nie odbywa się na linii PO-GRYF, tylko gmina-powiat. I każda ze stron ma wokół tej sprawy jakieś swoje cele i sprawy do załatwienia. O sprawach gminy napisał powyżej Wykidajło. O sprawach powiatu się nie wypowiem bo nie znam dokładnie zagadnienia.
W grę wchodzi całe mnóstwo czynników - dobro uczniów, organizacji szkół, zagrożenia utraty pracy dla nauczycieli, pieniądze, renoma lub perspektywa jej utraty. Oceniam, że kwestia rozgrywania przy tym polityki jest daleko daleko na końcu, za wymienionymi powyżej czynnikami.

Jak wspominałem, toczy się dyskusja. Ogłoszono swoje stanowiska, część z nich, z tego co mi wiadomo, jest już nieaktualna, bo padły nowe propozycje. Trzeba szukać rozwiązania, a na to potrzeba jeszcze trochę czasu. Rozumiem niecierpliwość części forumowiczów ale uważam, że lepiej jeszcze moemnt zaczekać i doczekać się dobrego rozwiązania, niż podejmować decyzje pod nieuzasadniona presją czasu. Bo skoro do rekrutacji mamy jeszcze kilka miesięcy, to czy tydzień lub dwa zwłoki mają istotne znaczenie?

Cytat: "observer"
Nawet Pan Grzegorz lojalnie milczy w tej sprawie


Milczę na forum, bo nie jestem stroną w sprawie i nie moją kompetencją jest jej rozstrzyganie. Rozmowa przebiega na linii burmistrz-starosta. Ja swoją opinie i oczekiwanie dotyczące kwestii G6 już wyraziłem.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline observer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 04, 2011, 16:01:46 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie przesadzaj. Rozmowy z powiatem od początku prowadzą naczelnik wydziału oświaty Witold Stefański i drugi wiceburmistrz Paweł Mirowski.

 
Wszystko w porządku tylko ten pierwszy w materiale http://www.wz24.pl/tvpolice_produkcje/ns_wojna_o_godziny.wmv (dokladnie w 16 min 09 sek.) stwierdza, że nic nie wie o likwidacji G6 (tylko nie odpisujcie mi, że likwidacja polskiej części nie jest likwidacją G6 bo de facto jest - bilans ewentualnych strat jest opisany powyżej), natomiast drugi Pan na spotkaniu w "Bialej" sprawiał wrażenie niezorientowanego w sprawie.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Według mojej wiedzy obecnie tocząca się dyskusja o G6 nie odbywa się na linii PO-GRYF, tylko gmina-powiat


Przecież nawet polickie przedszkolaki wiedzą, że Gmina to GRYF, a Powiat to PO.
Merytorycznej dyskusji nie zauważyłem.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W grę wchodzi całe mnóstwo czynników - dobro uczniów, organizacji szkół, zagrożenia utraty pracy dla nauczycieli, pieniądze, renoma lub perspektywa jej utraty.

Chyba udowodniliśmy sobie na tym forum, że likwidacja G6 nie uratuje gminnych gimnazjów. Szkoda tylko, że gminni analitycy nie przebadali sprawy wcześniej tylko drażnią skołowanych rodziców.
Analiza powinna kończyć się konkretnymi dowodami w postaci ewidentnych zysków - gdzie zatem one są? kto potrafi je wskazać?

Offline observer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 04, 2011, 18:07:14 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jak wspominałem, toczy się dyskusja. Ogłoszono swoje stanowiska, część z nich, z tego co mi wiadomo, jest już nieaktualna, bo padły nowe propozycje. Trzeba szukać rozwiązania, a na to potrzeba jeszcze trochę czasu. Rozumiem niecierpliwość części forumowiczów ale uważam, że lepiej jeszcze moemnt zaczekać i doczekać się dobrego rozwiązania, niż podejmować decyzje pod nieuzasadniona presją czasu. Bo skoro do rekrutacji mamy jeszcze kilka miesięcy, to czy tydzień lub dwa zwłoki mają istotne znaczenie?


Panie Grzegorzu
Dzieci od dwóch lat chodzą na kurs j. niemieckiego przygotowujący ich do egzaminu do Löcknitz. Jeśli im się nie powiedzie idą do "Białej" aby móc dalej szlifować język i próbować ponownie.
Jak Pan widzi decyzje co do losów swoich dzieci rodzice podjęli już 2 lata temu, a tymczasem gdy przychodzi termin składania podań może sie okazać że szkoły już nie ma, więc niech Pan nie pisze, że jeszcze jest czas i można poczekać.
Ciekawe czy Pan również lubi podejmować swoje życiowe decyzje w ostatniej chwili?

Do takiego działania zmuszeni będą rodzice gdy nie będzie G6 i dlatego to zdenerwowanie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 04, 2011, 19:42:54 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Rozumiem niecierpliwość części forumowiczów ale uważam, że lepiej jeszcze moemnt zaczekać i doczekać się dobrego rozwiązania, niż podejmować decyzje pod nieuzasadniona presją czasu. Bo skoro do rekrutacji mamy jeszcze kilka miesięcy, to czy tydzień lub dwa zwłoki mają istotne znaczenie?

Nieoficjalna propozycja ograniczenia G-6 do klas niemieckich jest z sierpnia, oficjalna z pierwszej połowy września. Mamy pierwszą połowę listopada i podobno jakieś "zbliżenie stanowisk". A jakiekolwiek zmiany wymagają zaklepania przez dwie rady.
Nadal uważasz, że nie ma pośpiechu?

Cytat: "observer"
Cytat: "Wykidajło"
Nie przesadzaj. Rozmowy z powiatem od początku prowadzą naczelnik wydziału oświaty Witold Stefański i drugi wiceburmistrz Paweł Mirowski.

 Wszystko w porządku tylko ten pierwszy w materiale http://www.wz24.pl/tvpolice_produkcje/ns_wojna_o_godziny.wmv (dokladnie w 16 min 09 sek.) stwierdza, że nic nie wie o likwidacji G6 (tylko nie odpisujcie mi, że likwidacja polskiej części nie jest likwidacją G6 bo de facto jest - bilans ewentualnych strat jest opisany powyżej),

Ale formalnie z propozycją likwidacji G-6 nikt nie wystąpił. To, że realizacja gminnego pomysłu miałaby właśnie takie konsekwencje, to tylko mniej lub bardziej uzasadnione przewidywania.


Ps. Wiadomość z dziś: sprawą Białej zainteresowały się również niemieckie media.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.