Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?  (Przeczytany 18240 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« dnia: Sierpnia 21, 2011, 20:26:39 »
Wysypał nam się worek z politycznymi cudami
1.Pchła szachrajka "pieniądze są,tylko trzeba je umieć znależć i umieć wydać".
2.Plastikowy Napieralski -"zapewnimy europejskie płace,renty,emerytury".
3.Nowa Prawica - "damy 40% więcej pieniędzy każdemu"
Kto wie gdzie ci cudacy znajdą kasę na swoje ekonomiczne rewelacje?

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2011, 21:27:03 »
Sądzę, że w tegorocznych wyborach klucz głosowania jest inny. Mamy to, co mamy, a to, co mamy jest marne. FAKT. Jednak do 9 października niczego nie zmienimy. To też FAKT. Co robić?
Zastosować regułę: optymalna jest równowaga. Zatem na bok idee, zostaje zimna kalkulacja. Należy maksymalnie zrównoważyć układ. Opozycja PO-PiS jest bez sensu i - wg mnie - należy ją pominąć. Niech się kłócą dalej, skoro inaczej nie mogą. Należy głosować na taką propozycję, która:
1. Po pierwsze ma szanse zaistnienia (nie należy marnować głosu).
2. Po drugie - może stać się języczkiem u wagi i cokolwiek zmienić w rachubach.
Co z tego rozumowania wynika? Ano tyle, że podstawowe rozważanie dotyczy PSL i SLD. Pozostałe propozycje (Palikot, Korwin, PJN) są niepewne i abstrakcyjne. Mogą nie przekroczyć progu, głos będzie zmarnowany.
Wydaje się, że możliwa jest powyborcza koalicja PO+PSL (jak dotąd). Oraz PiS+PSL+SLD, PO w opozycji. W inne konfiguracje trudno uwierzyć.
Po dojściu do powyższego wniosku pozostaje wybrać: PSL lub SLD.
Co było do udowodnienia.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2011, 21:38:40 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Według mnie, głos oddany na każdego spoza bandy czworga, to głos oddany dobrze.


Z określeniem bandy czworga mogę się zgodzić, jednak uważam, że obecnie dla Polski nie ma zadowalającej opcji, można jedynie wybrać mniejsze zło. Niestety poprzednie lata pokazały, że Polacy przy korycie głupieją, dzisiejsza pewność PO jest dla mnie co najmniej żenująca, a Donaldinio swoimi wypowiedziami coraz bardziej udowadnia, że swoich rodaków uważa za ostatnich kretynów.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2011, 21:42:35 »
Ad @ dr Kafar
Nie zaprzeczę, ale nie jestem przekonany. Wiesz dlaczego? Bo jestem coraz starszy i już mam mało czasu. Osobiście akceptuję JKM, zwłaszcza w sferze ekonomicznej. Jednak muszę być pragmatykiem. Janusz KM się starzeje i wypala. Nie wierzę w Jego tegoroczny sukces, choć mu tego życzę. Jego czas (jego idei) przyjdzie za "N"- lat. Może po Jego śmierci. Jednak nie w tym roku. Nie wierzę w Jego szanse. Mam rację? Nie mam? Nie wiem. Ale nie chciałbym iść do urny na próżno. A potem pluć sobie w brodę z racji błędnego rozpoznania. Powiedziałem: mam swoje lata.
Oczywiście nie możesz się ze mną zgodzić. Rozumiem. Niemniej staram się wybrać przestrzeń, którą w jakikolwiek sposób mogę stymulować. Nie wiem, czy to moralne. Na pewno pragmatyczne. Dla człowieka myślącego to są trudne wybory.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2011, 21:56:13 »
Posłuchaj Doktorze.Quod scripsi - scripsi. Niemniej, nim podejmę decyzję, poczekam na kandydatów i programy. Tyle mogę Ci uczciwie obiecać, niczego nie wykluczając. Nawet Twojej opcji. Obiecuję!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2011, 22:05:38 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ogólnie głosować to powinni tylko Ci, którzy znają programy partii i trochu się politykom interesują...


Sam doskonale wiesz, że znajomość programu to jedno, a jego realizacja, to drugie. Przez tyle lat żadna partia nie spełniła swoich wszystkich obietnic. Inteligentni ludzie, po tych wszystkich latach cyrków, zbytniego wyboru nie mają. Jestem ciekawy, jaka będzie tegoroczna frekwencja...

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 21, 2011, 22:14:04 »
Podejrzewam, że słaba. Jeśli ja (my) mamy dylemat, to czego oczekiwać od ogółu wyborców? A ja naprawdę nie wiem jak głosować. Zwykle byłem swoich decyzji pewien na kilka miesięcy przed wyborami. Dziś (21 sierpnia) jeszcze nie wiem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2011, 22:19:39 »
Cytat: "Beobachter"
Dziś (21 sierpnia) jeszcze nie wiem.


To ja mam trochę prościej, mnie w dniu wyborów w Polsce nie będzie, a do Konsulatu Generalnego w Monachium specjalnie jeździł nie będę.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2011, 22:26:40 »
Prawda jest niestety bardzo smutna. W polsce będzie szansa na prawdziwą zmianę jedynie wtedy, gdy będziemy głosować w okręgach jednomandatowych (czuje, że wyniki wyborów do senatu bedą baaardzo zaskakujące) i gdy zabroni się podawania sondaży w momencie w którym rozpocznie się kampania wyborcza.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2011, 22:30:06 »
Cytat: "secha"
W polsce będzie szansa na prawdziwą zmianę jedynie wtedy, gdy będziemy głosować w okręgach jednomandatowych


Szansa na zmianę leży w  ogólnej zmianie mentalności Polaków.

Cytat: "secha"
gdy zabroni się podawania sondaży w momencie w którym rozpocznie się kampania wyborcza.


Racja, sondaże są najzwyklejszą psychiczną manipulacją. Propaganda jak za komuny.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2011, 22:39:30 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ogólnie głosować to powinni tylko Ci, którzy znają programy partii i trochu się politykom interesują...

Bardzo rozsądne, tylko w sprzeczności z zasadą powszechności wyborów.
Cytat: "Dr.Kafar"
głosowanie przeciwko jakiejś partii.

To raczej z bezsilności i niewiary że nastąpią znaczące zmiany; demokracja pozwala się  chociaż tak wyrazić.
__

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2011, 23:01:25 »
No tak. Macie rację, ale wielu z Was nie ma i nie będzie. Ciebie Bartku - napisałeś, mojego syna (Twój rówieśnik, siedzi w Hannowerze) - również. Zostaną nieudacznicy i "starzy". Jak tu się cieszyć z wyniku wyborów?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2011, 23:04:34 »
Cytat: "Beobachter"
Twój rówieśnik


Widzę, że poczta pantoflowa działa... Ehh, dzisiaj nie można ufać nikomu.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 22, 2011, 07:24:34 »
Cytat: "speedbax"

Szansa na zmianę leży w  ogólnej zmianie mentalności Polaków.



A ta nie zmieni się zbyt szybko, jeżeli wybory dalej będą wyglądać w ten sposób. Po co mam głosować na swojego kandydata skoro jest np na 6 czy 7 miejscu.

R. Kalisz, którego osobiście bardzo lubię obraził się i zachowywał jak mała dziewczynka jak zaproponowano mu "trójkę" w Warszawie. Zagroził nawet nie startowaniem, ostatecznie dano mu "jedynkę", to zaczął gadać, że nie chodzi o miejsce tylko o szacunek. Dochodzi przecież do paradoksalnych sytuacji kiedy szuka się dla kogoś okręgu w którym ten ktoś nigdy nie był tylko po to, żeby dać mu "1", a media temu wszystkiemu jeszcze przyklaskują.

Partia nie potrzebuje w sejmie ludzi odważnych i chcących coś zmienić. Partia potrzebuje ludzi którzy będą się słuchać i głosować tak, jak partia chce...i gdzie tu przepraszam demokracja? Trzeba się obudzić i zobaczyć, że w Polsce NIE MA demokracji.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 22, 2011, 07:41:04 »
Cytat: "secha"
Po co mam głosować na swojego kandydata skoro jest np na 6 czy 7 miejscu.


Dokladnie, obecny system to kpina z wyborcow.

Cytat: "secha"
Trzeba się obudzić i zobaczyć, że w Polsce NIE MA demokracji.


Moze nie tak do konca, demokracja jako taka jest, bo to jednak obywatele decyduja o procentach zajmowanych miejsc w parlamencie. W kwestii wyboru konkretnych kandydatow trudno sie z Toba nie zgodzic.