Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?  (Przeczytany 18253 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:22:00 »
Cytat: "Beobachter"
Sądzę, że w tegorocznych wyborach klucz głosowania jest inny. Mamy to, co mamy, a to, co mamy jest marne. FAKT. Jednak do 9 października niczego nie zmienimy. To też FAKT. Co robić?
Zastosować regułę: optymalna jest równowaga. Zatem na bok idee, zostaje zimna kalkulacja. Należy maksymalnie zrównoważyć układ. Opozycja PO-PiS jest bez sensu i - wg mnie - należy ją pominąć. Niech się kłócą dalej, skoro inaczej nie mogą. Należy głosować na taką propozycję, która:
1. Po pierwsze ma szanse zaistnienia (nie należy marnować głosu).
2. Po drugie - może stać się języczkiem u wagi i cokolwiek zmienić w rachubach.
Co z tego rozumowania wynika? Ano tyle, że podstawowe rozważanie dotyczy PSL i SLD. Pozostałe propozycje (Palikot, Korwin, PJN) są niepewne i abstrakcyjne. Mogą nie przekroczyć progu, głos będzie zmarnowany.
Wydaje się, że możliwa jest powyborcza koalicja PO+PSL (jak dotąd). Oraz PiS+PSL+SLD, PO w opozycji. W inne konfiguracje trudno uwierzyć.
Po dojściu do powyższego wniosku pozostaje wybrać: PSL lub SLD.
Co było do udowodnienia.

Pięknie to ujałeś tylko sensu w tym nie ma.Otwierając temat zakończyłem pytaniem skąd wezmą na to pieniądze.I zobacz,nikt nie odnosi się do tych ekonomicznych cudów łącznie z Tobą.Proponujesz SLD lub PSL.SLD oferuje strasznie śmierdzącą kiełbasę wyborczą w postaci pensji na poziomie europejskim,takież same emerytury i renty,darmową opiekę zdrowotną/czyli jak rozumiem likwidację składki zdrowotnej/przedszkole w każdej gminie itd.Zadba a jakże o wzrost dochodów rolników,bo im się należy jeszcze więcej niż dzisiaj,czyli miasto musi do tego dołożyć/ale tej informacji cudotwórcy z SLD nie podają/.
Zaraz za SLD w kolejce z wielką troską o rolników ustawia się PSL.PSL w jakiejkolwiek koalicji oznacza nienaruszalność KRUSu/płacący podatki muszą do tej imprezy dokładać/
i konserwację zacofania na wsi dzięki dopłatom z UE.Oznacza również,że rolnicy nadal będą żyli jak święte nietykalne krowy,prowadząc rzemiosło w oderwaniu od państwa,z wyciągniętymi rękami po dotacje.Niezły wybór proponujesz.Ja się na to nie piszę.Nie piszę się na kontynuację pisowskiego bolszewizmu w trójkacie PiS,SLD,PSL w oparciu o jakiś powstający ośrodek programowy,powstający/pchła szachrajka potwierdziła w tym momencie,że kaczyści nie mają programu/ dopiero po wezwaniu przez premiera Tuska do telewizyjnej debaty.
Pozdrawiam i zapraszam do wskazania zródeł na realizację pisosldopslowskich cudów.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 22, 2011, 13:02:13 »
Cytat: "secha"
Cytat: "speedbax"

Szansa na zmianę leży w  ogólnej zmianie mentalności Polaków.



A ta nie zmieni się zbyt szybko, jeżeli wybory dalej będą wyglądać w ten sposób. Po co mam głosować na swojego kandydata skoro jest np na 6 czy 7 miejscu.

Żeby wszedł do parlamentu?
Coś mi się widzi, że obaj szanowni panowie nie znają podstaw ordynacji wyborczej...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 22, 2011, 13:05:30 »
Znam na tyle dobrze, żeby widzieć, że jeżeli kandydat, którego nie popieram jest na miejscu pierwszym, a kandydat, na którego chcę oddać głos jest na 6 to demokracja jakoś w tym miejscu lekko się zaciera.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 22, 2011, 15:50:40 »
Bo Twój powinien być na pierwszym, a mój na szóstym? ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 22, 2011, 16:01:26 »
Cytat: "Wykidajło"
Coś mi się widzi, że obaj szanowni panowie nie znają podstaw ordynacji wyborczej...


Przyznaje sie, nie czytalem ordynacji wyborczej, jednak zastanawia mnie fakt, dlaczego kandydaci tak sie bija o pierwsze numery na listach startowych, jezeli kolejnosc nie ma znaczenia, to niech dla sprawiedliwosci ciagna sobie zapalki, albo umieszczaja nazwiska kandydatow w kolejnosci alfabetycznej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 22, 2011, 16:14:20 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Coś mi się widzi, że obaj szanowni panowie nie znają podstaw ordynacji wyborczej...


Przyznaje sie, nie czytalem ordynacji wyborczej, jednak zastanawia mnie fakt, dlaczego kandydaci tak sie bija o pierwsze numery na listach startowych, jezeli kolejnosc nie ma znaczenia, to niech dla sprawiedliwosci ciagna sobie zapalki, albo umieszczaja nazwiska kandydatow w kolejnosci alfabetycznej.

Bo kolejność ma znaczenie :)
Po pierwsze prestiż (w wielu aspektach), po drugie - głosy "wierzących w partię". Ale z drugiej strony mamy "złośliwych" ("nie głosuję na jedynkę", "głosuję na ostatniego/środkowego/na literę g").
Tak czy inaczej nijakiego uchybienia dla demokracji tu nie widzę, nawet jeśli "wierzących" byłoby wielu, a "złośliwych" nie byłoby wcale. Moje prawo pozwolić partii, żeby mi wskazała, jaką kolejność swoich kandydatów uważa za właściwą.
A z danej listy i tak wchodzi ten, który dostał najwięcej głosów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 22, 2011, 16:20:39 »
Cytat: "Wykidajło"
Tak czy inaczej nijakiego uchybienia dla demokracji tu nie widzę,


Cytat: "Wykidajło"
A z danej listy i tak wchodzi ten, który dostał najwięcej głosów.


Niby jest to sprawiedliwe, jednak ta numeracja gdzies w podswiadomosci podpowiada, ze sa lepsi i gorsi. Co do "wierzacych w partie" masz racje, wielu ludzi przy wyborze, gdy nie zna dokladnie kandydatow, oddaje glos na opcje.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 22, 2011, 17:24:22 »
Cytat: "speedbax"
...jednak ta numeracja gdzies w podswiadomosci podpowiada,...

Ona ma znaczenie jedynie dla tych wyborców, którzy nie mają wybranych kandydatów a jedynie partie i wówczas głosują metodą totolotkową (na chybił-trafił). To oni najczęściej stawiają krzyżyki w zakresie od 1 do 6 pozycji. :)

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 22, 2011, 17:32:33 »
Cytat: "Wykidajło"
Bo Twój powinien być na pierwszym, a mój na szóstym? ;)


Wystarczyłaby w zupełności kolejność alfabetyczna.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 22, 2011, 17:59:33 »
Cytat: "secha"
Cytat: "Wykidajło"
Bo Twój powinien być na pierwszym, a mój na szóstym? ;)


Wystarczyłaby w zupełności kolejność alfabetyczna.

Nie zgadzam się na dyskryminowanie kandydata tylko dlatego, że się nazywa Ziobro.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 22, 2011, 18:06:23 »
Aleś teraz wymyślił

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 22, 2011, 18:18:55 »
Dlatego pora na jednomandatowe okręgi wyborcze...

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 22, 2011, 18:37:40 »
@jezat
Powiedziałem (napisałem) - nie chodzi o idee, ale o zimną kalkulacje. Co ja (szary wyborca) mogę zrobić? Tylko jedno: przyczynić się do zrównoważenia sceny politycznej. A to oznacza dolanie "innej krwi" do układu PO-PiS. Szanuję PSL (tradycja, idee, zasady), lecz nie znam ludzi. To znaczy: znam ludzi. lecz innych niż ci na scenie. Jakby tak Andrzej Durka chciał być senatorem - głosowałbym "w ciemno". Bardzo zacny człowiek. Startują jednak mi zupełnie nieznani.
Teraz Lewica. Znam ludzi z SLD. Wielu to moi dobrzy i bardzo dobrzy znajomi. Mam wiele uwag, co do pewnych posunięć, ale wiem, co mam sądzić o tym, czy o owym. W naszym okręgu kandydat na senatora nie budzi moich zastrzeżeń. Profesor Flejterski jest godny zaufania. Mądry człowiek. A kandydat na posła?
Na liście lewicy widzę trzy nazwiska, dobrze mi znane. Wiem, co ci ludzie umieją, wiem, co mogą i wiem jacy są naprawdę. Pewnie chcesz poznać. OK. Napieralski, Wieczorek, Trojanowski. Na dziś - 22 sierpnia - skłaniam się ku przekonaniu, że jednego z nich wybiorę.
A dlaczego nie innych, z innych partii? Długo by gadać i opowiadać. Najzacniejszy z PO - Norbert Obrycki niestety mnie rozczarował. O Bartku Arłukowiczu nie myślę, zrobił, co zrobił, uważam, że tak się nie robi. Może jestem zacofany, może mam "starą szkołę", ale tak się nie robi i już.
W PiS znam świetnych ludzi, którzy na listy się nie dostaną. Dlaczego? Bo to i owo. Bo nie chcą, bo im nie pozwolą. Jednym z najprzyzwoitszych, polickich ludzi PiS jest Bartłomiej Przybył. Radny. Czy ktoś mu coś zaproponował. Albo paru innym: Mariuszowi Sarneckiemu, Mariuszowi Różyckiemu, Stanisławowi Nazarowi, Pawłowi Mireckiemu?
Same świetne osobowości. Są na świeczniku? Niestety nie.
Niewiele mogę jako wyborca w nadchodzących wyborach. Mam dwa głosy: mój i żony. Dla uniknięcia nieporozumień - Ona też ma dwa: swój i mój.
No i tyle. Po wielu (oj wielu) deliberacjach, jeśli się nic nie zmieni, zagłosuję na Lewicę. Czy to oznacza, że jestem "komuch"?
Nigdy nim nie byłem. Walczyłem z PZPR ile sił, póki była pora. Potem zaczęliśmy "dialogować". Jak na razie nie straciłem przeświadczenia, że ta formacja jest potrzebna.
Co teraz mendy zrobią, po tym, co napisałem?
Doniosą. "Komu trzeba".
Że, piszący te słowa jest "niepewny i świnia".
Donoście Bracia i Siostry! Wszak to Wasze powołanie. Być nikim, być kimś, być szpiclem. No to do dzieła!
Jezat - to nie do Ciebie. To sarkazm, bo taka jest Polska. Jeszcze ileś tam lat będę musiał żyć w tym tragicznym kraju. A co potem?
Panu Bogu wiadomo. Umrę i to On wie, co będzie dalej.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 22, 2011, 18:54:06 »
Cytat: "jezat"
Wysypał nam się worek z politycznymi cudami


Nikt i nigdy nie odbierze palmy pierwszeństwa I Cudakowi w powojennej historii RP Donaldowi Tuskowi. Facet jest bezkonkurencyjny, choć liczba jego wyznawców stale się pomniejsza. :safe:

,,61 proc. Polaków wystawiło w sierpniu negatywną opinię rządowi. Pozytywnie o pracy gabinetu Donalda Tuska wypowiedziało się 28 proc. respondentów - wynika z sondażu TNS OBOP. Zdaniem 50 proc. ankietowanych Tusk źle wypełnia obowiązki premiera, według 37 proc. - wypełnia je dobrze"

http://niezalezna.pl/14971-ponad-60-proc-polakow-negatywnie-o-rzadzie

A oto największy z jego cudów :

,,Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2011 roku wzrosło wobec maja o 9 mld 255 mln zł, tj. o 1,2 proc., i wyniosło 752 mld 219 mln zł - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z komunikatem, od początku roku zadłużenie wzrosło o 50 mld 369 mln zł, czyli o 7,2 proc. Zadłużenie krajowe wyniosło na koniec czerwca 546 mld 758 mln zł, co oznacza wzrost o 3 mld 449,2 mln zł (0,6 proc.) wobec maja 2011 r. Od początku roku zadłużenie krajowe wzrosło o 39 mld 747 mln zł, czyli o 7,8 proc.

Przypomnijmy, że w 2007 r. - gdy Donald Tusk przejmował władzę - dług publiczny Polski wynosił 527,4 mld zł.

Zadłużenie zagraniczne w czerwcu 2011 r. wyniosło 205 mld 460,9 mln zł, co oznacza wzrost wobec maja o 5 mld 806 mln zł, czyli o 2,9 proc. Od początku roku zadłużenie zagraniczne wzrosło o 10 mld 621,9 mln zł, czyli o 5,5 proc.

Donald Tusk zadłuża Polaków znacznie szybciej niż Edward Gierek w latach 70. XX wieku. Jeśli polski dług wciąż będzie rósł w tym tempie, czeka nas los Grecji i Włoch
"

http://niezalezna.pl/14979-dlug-polski-rosnie-juz-752-mld-zl

jezat

  • Gość
[Ogólne] Cudotwórcy czy cudaki?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 22, 2011, 19:58:01 »
Cytat: "jezat"
Wysypał nam się worek z politycznymi cudami


Cytat: "sekator"
Nikt i nigdy nie odbierze palmy pierwszeństwa I Cudakowi w powojennej historii RP Donaldowi Tuskowi. Facet jest bezkonkurencyjny, choć liczba jego wyznawców stale się pomniejsza.

A ja zadałem pytanie"kto wie gdzie ci cudacy znajdą kasę na swoje ekonomiczne rewelacje"
Z twojej strony brak odpowiedzi ,co mnie akurat cieszy,bo to tylko potwierdza ,że  pchła szachrajka vel piroman jest ekonomicznym analfabetą,który nawet swoim wyznawcom nie potrafi przekazać odpowiednich instrukcji do odpowiedzi na proste pytania.Na szczęście wasz czas skończył się 25.X.2007 wraz z 3 milionami mieszkań.
PS.możesz poinformować prezesa,że spotkało go nieszczęście bo  cena benzyny zaczęła spadać