Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Na jaką partię zagłosujesz?

PO
41 (32.3%)
PiS
37 (29.1%)
SLD
11 (8.7%)
KNP
13 (10.2%)
PSL
4 (3.1%)
PPP
1 (0.8%)
Ruch Poparcia Palikota
17 (13.4%)
PJN
3 (2.4%)

Głosów w sumie: 71

Głosowanie skończone: Lipca 12, 2011, 13:22:00

Autor Wątek: Wybory 2011  (Przeczytany 92492 razy)

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #60 dnia: Września 02, 2011, 21:34:09 »
Cytat: "speedbax"
Każdy dobry w gadaniu, choć PiS-owi trzeba przyznać, że trochę cicho-ciemnych układów i układzików rozwalił. Może gdyby nie ta nieszczęśliwa koalicja z Samoobroną i LPR, to może by coś z tego było, a tak dali plamy, bo pokazali, że pójdą na każdy układ, by pozostać przy władzy.


Ciekawy jestem, jaki układ byś stworzył będąc w takiej sytuacji jak Kaczyński?
Kilka historycznych faktów dla przypomnienia:

Wrzesień 2005 rok – PiS wygrywa wybory, jednak ilość mandatów nie pozwala na stworzenie większościowego rządu jednopartyjnego.

PiS proponuje koalicję PO
29.09.2005 – pierwsza runda negocjacji PiS – PO, w celu stworzenia wspólnego rządu, która nie przynosi rezultatu.

Październik 2005 – odbyło się kilka rozmów Marcinkiewicza z Rokitą w sprawie utworzenia rządu. W tym samym czasie trwa kampania prezydencka, która nie ma dobrego wpływu na prowadzenie rozmów między ugrupowaniami.

26.10.2005 – konfrontacja obu partii w sejmie. Z zasady funkcja marszałka przysługuje wygranemu jednak PiS proponuje fotel marszałka dla PO. Ta na to stanowisko wskazuje B.Komorowskiego, który w ostrych słowach krytykował wcześniej PiS, za co ci nie zgadzają się na jego kandydaturę i wystawiają swojego kandydata – M.Jurka.

30.10.2005 – odbyły się rozmowy ostatniej szansy, gdzie PO zażądała ważniejszych funkcji niż PiS, chociaż to ten drugi wygrał wybory.

W związku z powyższym zajmujący wówczas jeszcze fotel prezydenta – Kwaśniewski powołał rząd J.Kaczyńskiego, który był rządem mniejszościowym. Taki rząd nie ma realnych szans na przeprowadzenie czegokolwiek, ponieważ jest blokowany w sejmie.

W efekcie czego:
Luty 2006 – z inicjatywy PiS podpisany zostaje pakt stabilizacyjny z LPR-em i Samoobroną.
Maj 2006 – podpisanie umowy koalicyjnej PiS-LPR-Samoobrona.

Wrzesień 2006 – z rządu odwołany zostaje A.Lepper.
Październik 2006 – Lepper ponownie zostaje powołany

Lipiec 2007 – w związku z podejrzeniem Leppera o udział w aferze gruntowej zostaje on zdymisjonowany
W efekcie 13 sierpnia 2007  J.Kaczyński zrywa koalicję z Samoobroną i LPR.

Od tego czasu ponownie krajem kierował mniejszościowy rząd PiS, bez szans na zmiany.
To jednak nie stało na przeszkodzie by utrzymać się przy władzy do końca kadencji.
Jednak taka sytuacja byłaby po prostu niekorzystna, zła dla państwa, w związku z czym J.Kaczyński podjął odpowiedzialną decyzję o podaniu rady ministrów do dymisji, którą jego brat – śp Prezydent Kaczyński przyjął 5 listopada 2007 roku.

Co się działo przez te 4 kolejne lata, chyba nie muszę przypominać – efekty każdy dziś widzi.
hubalczyk

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #61 dnia: Września 02, 2011, 21:37:12 »
Cytat: "monika1980"
Nie mam pozwolenia od Pani Łapin. WOLNY I DEMOKRATYCZNY KRAJ....


Pozwolenie od samej siebie jest raczej zbędne. Wolny i demokratyczny kraj, zgadza się! Wiec po co mamy więzić samych siebie? Pozdrawiam i życzę więcej odwagi. Jednak tej prawdziwej.

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #62 dnia: Września 02, 2011, 21:44:48 »
Cytat: "monika1980"
Zobaczy Pan jak wygladal jej plakat wyborczy na samorządówkę a jak teraz (można zobaczyc go na facebooku).


A gdzie strona internetowa p. Łapin? Strony dwóch polickich kandydatów znalazłem:
www.przerwatomasz.pl
www.trojanowskizbigniew.pl

Czekam niecierpliwie na strony p. Drzazgi i p. Łapin.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #63 dnia: Września 02, 2011, 21:47:24 »
Cytat: "babadraba"
Strony dwóch polickich kandydatów znalazłem:


Szanowna Babodraba, ja wiem, że w "Seksmisji" Kopernik była kobietą, jednak tutaj ewidentnie coś nie pasuje. :)

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #64 dnia: Września 02, 2011, 21:52:38 »
Cytat: "speedbax"

Szanowna Babodraba, ja wiem, że w "Seksmisji" Kopernik była kobietą, jednak tutaj ewidentnie coś nie pasuje. :)


To zależy od tego czy pisze "baba" czy jej "drab" :]
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #65 dnia: Września 02, 2011, 21:55:10 »
Cytat: "babadraba"
To zależy od tego czy pisze "baba" czy jej "drab" :]


Ok, ogólnie qmam. Jednak w profilu widnieje oznaczenie płci pięknej. Jakoś dziwnie się wtedy czyta  wypowiedzi Draba. ;)

Cytat: "hubalczyk"
Ciekawy jestem, jaki układ byś stworzył będąc w takiej sytuacji jak Kaczyński?
Kilka historycznych faktów dla przypomnienia:


Na wstępie szacun za przedstawienie historii.

A teraz moja odpowiedź, żadnego układu bym nie tworzył, rozwiązałbym rząd - i tyle. Zarządziłbym nowe wybory, narodowi trzeba zaufać, dać prawdziwie decydować, a nie ślepo walczyć o władzę.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #66 dnia: Września 02, 2011, 22:16:20 »
Cytat: "speedbax"
A teraz moja odpowiedź, żadnego układu bym nie tworzył, rozwiązałbym rząd - i tyle. Zarządziłbym nowe wybory, narodowi trzeba zaufać, dać prawdziwie decydować, a nie ślepo walczyć o władzę.


Czy nie tak właśnie postąpił?
hubalczyk

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #67 dnia: Września 02, 2011, 22:19:26 »
Cytat: "hubalczyk"
Czy nie tak właśnie postąpił?


Nie manipuluj faktami, kiedy była "koalicja", a kiedy przyśpieszone wybory?

Cytat: "hubalczyk"
d tego czasu ponownie krajem kierował mniejszościowy rząd PiS, bez szans na zmiany.
To jednak nie stało na przeszkodzie by utrzymać się przy władzy do końca kadencji.
Jednak taka sytuacja byłaby po prostu niekorzystna, zła dla państwa, w związku z czym J.Kaczyński podjął odpowiedzialną decyzję o podaniu rady ministrów do dymisji, którą jego brat – śp Prezydent Kaczyński przyjął 5 listopada 2007 roku.


Gdyby Kaczyński miał jaja, to decyzję podjąłby znacznie wcześniej, w 2005 roku, zaraz po tym, jak nie dogadał się z PO, tym samym nie naraziłby polskiego społeczeństwa na te wszystkie cyrki.

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #68 dnia: Września 03, 2011, 21:37:51 »
Premier Dyzma w akcji :

Podczas prezentacji Palikot czytał na głos fragmenty książki. Jeden z nich brzmiał: "Ilekroć myślę o Tusku, widzę przede wszystkim jedną scenę. To był bodaj maj 2010 roku. Wchodzę do sekretariatu jego gabinetu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i słyszę jakieś dziwne hałasy, taki łomot. Pytam sekretarkę, co się dzieje. W odpowiedzi słyszę tylko: "Niech pan wchodzi". Otwieram pierwsze drzwi i znów ten sam łomot. Wchodzę i widzę Donalda w jednym z tych jego świetnych ciemnoniebieskich garniturów, w dobrych skórzanych butach - wyglądały na Hermenegildo Zegnę. Nogę miał opartą o piłkę nożną. Wyglądał naprawdę dobrze. Spojrzał na mnie i zachęcił: "Wejdź, wejdź". Po czym mówi: "Widzisz tę roślinę w rogu? Gdy się tu wprowadziłem, odwiedził mnie Leszek Miller. Powiedział wtedy, że dała mu ją jego żona, i prosił, żebym o nią dbał i żebym ją podlewał". Po tych słowach z całej siły kopnął piłkę w kierunku tej rośliny. Piłka odbiła się od niej, a następnie od biurka i telewizora. Po czym poszła kolejna ścięta piłka w tę roślinę. Uderzał w coś, co należało do Millera, którym był autentycznie zafascynowany".

http://www.rp.pl/artykul/10,711704-Wywiad-rzeka-z-Januszem-Palikotem.html

Oto jaki człowiek nami rządzi. Na szczęście naiwnych którzy wierzą w jego troskę o Polskę i Polaków jest coraz mniej.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #69 dnia: Września 03, 2011, 22:00:33 »
Cytat: "sekator"
Oto jaki człowiek nami rządzi. Na szczęście naiwnych którzy wierzą w jego troskę o Polskę i Polaków jest coraz mniej.


Sekator, wy też nie lubicie samodzielnie myślących Polaków. Więc o co w ogóle come on?

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #70 dnia: Września 03, 2011, 22:07:51 »
Cytat: "speedbax"
Sekator, wy też nie lubicie samodzielnie myślących Polaków


Więc kto jest tym samodzielnie myślacym, którego ja nie lubię ( bo nie wiem kogo masz na myśli pisząc ,,Wy"), możesz mi takiego wskazać ? Chyba, że masz na myśli jezata, czy wykidajłę ? :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #71 dnia: Września 03, 2011, 22:21:42 »
Cytat: "sekator"
możesz mi takiego wskazać ? Chyba, że masz na myśli jezata, czy wykidajłę ? :rotfl:


Nie, to nie tak, miałem na myśli bardziej siebie i ludzi, którzy myślą w podobny sposób.

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #72 dnia: Września 03, 2011, 22:26:26 »
Cytat: "speedbax"
Nie, to nie tak, miałem na myśli bardziej siebie i ludzi, którzy myślą w podobny sposób, co ja


No to chyba żartujesz sobie ze mnie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wybory 2011
« Odpowiedź #73 dnia: Września 03, 2011, 22:40:12 »
Cytat: "sekator"
]No to chyba żartujesz sobie ze mnie.


Nie, z Ciebie nie zamierzam żartować, bo i po co? Jednak uważam, że fanatyzm polityczny nie jest dobrym doradcą.

Cytat: "sekator"
Chyba, że masz na myśli jezata, czy wykidajłę ? :rotfl:


Nie przepadam za nimi, myślę jednak, że nawet im, jako Twoim potencjalnym przeciwnikom, należy się większy szacunek.

sekator

  • Gość
Wybory 2011
« Odpowiedź #74 dnia: Września 04, 2011, 11:46:09 »
Cytat: "speedbax"
Nie przepadam za nimi, myślę jednak, że nawet im, jako Twoim potencjalnym przeciwnikom, należy się większy szacunek


Tolerancja tak, ale szacunek to chyba lekka przesada.

speedbax, mam pytanie.....Z jaką prędkością mógł jechać Jarosław Wałęsa ? Możne jacyś niezależni fani motoryzacji potrafią pomóc naszej biednej policji w ustaleniu prędkości i przebiegu wypadku z udziałem europosła ?