Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"  (Przeczytany 26760 razy)

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 09, 2011, 11:33:14 »
Nie chcę wyceniać niemieckich katolików i protestantów. Zgadzam się jednak z tezą, że tworzenie dobrosąsiedzkich stosunków z "twardymi, protestanckimi Prusakami" jest trudniejsze niż nawiązywanie ściślejszych relacji z mieszkańcami południa, Nadrenii czy Palatynatu. Ale właśnie dlatego ta z trudem budowana przyjaźń (przy obustronnej woli) jest czymś bardzo cennym. Trzeba również pamiętać o piętnie DDR. Ono silnie uszkodziło niemiecką duszę. Ale i to się daje pokonać.
W sferze duchowej Niemcy szukają u nas historycznych usprawiedliwień, innego spojrzenia np. na rodzinę i podstawowe wartości, a generalnie - fundamentu nadziei na wspólną, pokojową przyszłość. Skutki II wojny to było dla tego narodu straszne doświadczenie. Wiadomo, sami chcieli, lecz trauma trwa do dziś. Myślę (na mocy doświadczeń), że u naszych sąsiadów Polacy (mówimy o godnych miana) zyskują coraz większy szacunek.

PS Dla b.b., bo post był odpowiedzią dla speedbaxa. Postawmy sprawę inaczej: a może to Unia czegoś od nas potrzebuje? Również w sferze wartości. Bo zaczyna wyglądać, że stare kraje się gubią.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 09, 2011, 12:00:48 »
Cytat: "Beobachter"
Postawmy sprawę inaczej: a może to Unia czegoś od nas potrzebuje?


Z pełnym szacunkiem dla Twojego doświadczenia, ale to tego jest jeszcze daleko.


Cytat: "Beobachter"
Również w sferze wartości. Bo zaczyna wyglądać, że stare kraje się gubią.
Ostatnio zmieniony przez Beobachter Dzisiaj 11:35, w całości zmieniany 1 raz  


Myślę, że to nie jest do końca tak, dziś śmiem twierdzić, że to My Polacy zaczynamy się bardziej gubić niż Niemcy. I to jest bardzo niepokojące.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 09, 2011, 12:07:46 »
Niestety, nie mogę wykluczyć, że masz rację. Ale, tak z ciekawości, bo nie znam tych rejonów. Jak wyglądają niemieckie kościoły w południowych Niemczech w niedziele? Czy są zapełnione? Czy Kościół Katolicki w ogóle ma jakieś znaczenie? Pytanie nie ma żadnych podtekstów, znam (w miarę) duchowość niemieckich protestantów. Polskich zresztą też. Katolików w swoim otoczeniu nie mam. Poza jednym czy dwoma przypadkami.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 09, 2011, 12:24:53 »
Z frekwencją w kościele bywa różnie, podobnie jak u nas z resztą, uczciwie odpowiem, że nie ma tyle mszy w niedzielę, co w Polsce,  jednak na głównej mszy św. jest sporo ludzi. Osobiście bardziej kieruję się neutralną obserwacją lokalnych mieszkańców, ich podejściem do drugiego człowieka. Mówiąc krócej, wcześniej również z dystansem słuchałem podobnych twierdzeń, jednak dziś wiem, że ludzie opowiadający o niemieckich katolickich południowych landach w 100% mieli rację. Można to jednak stwierdzić wtedy, gdy dłużej się tutaj między nimi pomieszka.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 09, 2011, 12:29:48 »
Dzięki. Choć może jakieś znaczenie ma również ogólny poziom cywilizacyjno-kulturowy, niezależny od wyznania. Z całą pewnością nam jeszcze daleko do takiej przeciętności jak w rejonach, gdzie obecnie przebywasz. To tak trochę jak z angielskim trawnikiem, trzysta lat pielęgnowanym...
PS Kończę, bo muszę wyjść. Dziękuję i bardzo ciepło pozdrawiam. J. A.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 09, 2011, 12:35:48 »
Cytat: "Beobachter"
Choć może jakieś znaczenie ma również ogólny poziom cywilizacyjno-kulturowy, niezależny od wyznania.


Tutaj jestem innego zdania, ale to temat na dyskusję w innym wątku.

Cytat: "Beobachter"
Dziękuję i bardzo ciepło pozdrawiam. J. A.


Również serdecznie pozdrawiam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 09, 2011, 13:03:29 »
Cytat: "KrP"
http://www.rp.pl/artykul/685109-Unijna-flaga-zamiast-orla-na-piersiach-polskich-pilkarzy-.html

Komentarz raczej zbędny.

Aż się wierzyć nie chce, że gdzieś tam na stołkach zasiadają tacy, nazywajmy rzeczy po imieniu, kretyni.

Masz na myśli europosła i jego kolegów ze sportowej komisji czy redaktorów Rzepy?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 11, 2011, 11:23:49 »
Cytat: "speedbax"

Mieszkałem w północnych Niemczech prawie 4 lata (okolice Hannoveru), większość Niemców w tym rejonie jest protestantami, dziś mieszkam na południu, w okolicach Stuttgartu, gdzie prawie wszyscy są katolikami, biorąc pod uwagę Twoje twierdzenie, w żaden sposób się zgodzić nie mogę, na południu Niemiec ludzie są o niebo lepsi.

No,no,ciekawe stwierdzenie."Na południu Niemiec ludzie są o niebo lepsi"- bo prawie wszyscy są katolikami,czyli można przyjąc,że oni w II wojnie światowej nie brali udziału a jeśli już zostali do armi wcieleni to do polskich katolików nie strzelali bo z daleka ich rozpoznawali.To nie oni szli na wschód(Drang nach Osten)z ryngrafami na piersiach z dedykacją "Gott mit uns",to pewnie byli ci gorsi z północy czyli protestanci ale pochodzący od tego samego boga.W obozach koncentracyjnych to pewnie też nie było katolickich Niemców a w SS działali sami niewierzący kryminaliści.Od jutra,dzięki tobie, zacznę podziwiać tych dobrych niemiaszków z południa.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 11, 2011, 12:16:32 »
Cytat: "jezat"
No,no,ciekawe stwierdzenie."Na południu Niemiec ludzie są o niebo lepsi"- bo prawie wszyscy są katolikami,czyli można przyjąc,że oni w II wojnie światowej nie brali udziału a jeśli już zostali do armi wcieleni to do polskich katolików nie strzelali bo z daleka ich rozpoznawali.To nie oni szli na wschód(Drang nach Osten)z ryngrafami na piersiach z dedykacją "Gott mit uns",to pewnie byli ci gorsi z północy czyli protestanci ale pochodzący od tego samego boga.W obozach koncentracyjnych to pewnie też nie było katolickich Niemców a w SS działali sami niewierzący kryminaliści


I po co tyle tych wypocin? Ja pisalem o pokoleniu powojennym, ludziach mlodych, Twoj sposob myslenia jest bardzo prymitywny, myslisz podobnie jak "ulubiony" przez Ciebie prezes Jaroslaw.

Cytat: "jezat"
Od jutra,dzięki tobie, zacznę podziwiać tych dobrych niemiaszków z południa.


Bardzo mnie to cieszy. :)

jezat

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 12, 2011, 17:10:35 »
Cytat: "jezat"
No,no,ciekawe stwierdzenie."Na południu Niemiec ludzie są o niebo lepsi"- bo prawie wszyscy są katolikami,czyli można przyjąc,że oni w II wojnie światowej nie brali udziału a jeśli już zostali do armi wcieleni to do polskich katolików nie strzelali bo z daleka ich rozpoznawali.To nie oni szli na wschód(Drang nach Osten)z ryngrafami na piersiach z dedykacją "Gott mit uns",to pewnie byli ci gorsi z północy czyli protestanci ale pochodzący od tego samego boga.W obozach koncentracyjnych to pewnie też nie było katolickich Niemców a w SS działali sami niewierzący kryminaliści


Cytat: "speedbax"
I po co tyle tych wypocin? Ja pisalem o pokoleniu powojennym, ludziach mlodych, Twoj sposob myslenia jest bardzo prymitywny, myslisz podobnie jak "ulubiony" przez Ciebie prezes Jaroslaw.

Nie wiedziałem ,że ci katoliccy Niemcy z południa, którzy też strzelali w czasie II wojny światowej do katolickich Polaków -temu nie zaprzeczyłeś -już odeszli na łono Abrahama.Ja takiej pewności nie mam.A skoro tak to oznacza,że dziadkowie tych młodych dobrych,bo katolickich Niemców z południa z pewnością opowiadają swoim dobrym katolickim wnukom,jak to fajnie na wojnie jest.Na wojnie, która miała przynieść nie tylko dobrym katolikom z południa więcej przestrzeni życiowej.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 12, 2011, 21:33:28 »
Panie Jezu Chryste!
Spraw, aby Ci dyskutanci dali sobie spokój. Oni się nigdy nie zgodzą, bo mówią różnymi językami. Speedbax analizuje swoje doświadczenia, Jezat ma swoje obsesje patrioty i poganina. Zwolennikiem PiS - zapewniam - nie jest.
W obrębie tego wątku tematu nie rozgryziemy. Jak chcecie poważnie dyskutować - załóżmy wątek nowy. Np. II wojna a indywidualna świadomość. Będzie hermetyczny, niemniej dorzeczny.
Mnie dane jest posiadać wiele wiadomości "na temat". Np. mam mapki wskazujące wprostproporcjonalność korelacji: wyznanie - poparcie dla NSDAP.
Wniosek: Protestanci poparli Hitlera, katolicy się wzbraniali.
Sumując.
Chcecie pogadać? Pogadajmy BARDZO poważnie. Czemu nie? Czekam na sygnał.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 12, 2011, 21:46:07 »
Masz rację Beobachter, miało być o UE, no i w sumie było, a zeszło na Hitlera i II Wojnę Światową.... Ja z Jezatem nie chcę dyskutować, bo myślę, że nasze przekonania zbyt różnią się od siebie. Proponowany przez Ciebie temat jest bardzo ciekawy, jak zauważyłeś moja wiedza o Niemcach ma charakter czysto praktyczny, życiowy, oparty na własnych doświadczeniach. Historia Niemiec (poza motoryzacyjną) nigdy szczególnie mnie nie interesowała. Ten temat o UE może stać się na dniach jeszcze aktualniejszy, bo zaczyna się robić gorąco w sferze finansów. Wspomnianą przez Ciebie kwestię można poruszyć w osobnym temacie, ja chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami z życia między Niemcami, a jednocześnie z ciekawością poczytam o wspomnianej historii katolików i protestantów. Pozdrawiam. Bartek.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 12, 2011, 23:34:59 »
@ Speedbax
Cóż... Zawsze sądziłem i zdania nie zmieniam, żeś przyzwoity Człowiek! J. A.

jezat

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 13, 2011, 12:29:17 »
Cytat: "Beobachter"
Panie Jezu Chryste!
Spraw, aby Ci dyskutanci dali sobie spokój. Oni się nigdy nie zgodzą, bo mówią różnymi językami. Speedbax analizuje swoje doświadczenia, Jezat ma swoje obsesje patrioty i poganina. Zwolennikiem PiS - zapewniam - nie jest.
W obrębie tego wątku tematu nie rozgryziemy. Jak chcecie poważnie dyskutować - załóżmy wątek nowy. Np. II wojna a indywidualna świadomość. Będzie hermetyczny, niemniej dorzeczny.
Mnie dane jest posiadać wiele wiadomości "na temat". Np. mam mapki wskazujące wprostproporcjonalność korelacji: wyznanie - poparcie dla NSDAP.
Wniosek: Protestanci poparli Hitlera, katolicy się wzbraniali.
Sumując.
Chcecie pogadać? Pogadajmy BARDZO poważnie. Czemu nie? Czekam na sygnał.

O key!Piszesz,że masz wiadomości "na temat"z których wynika ,że protestanci poparli Hitlera,katolicy się wzbraniali.To brnijmy dalej.Przedstaw jeszcze dowody na to,że katolicy niemieccy w ogóle nie szli do Wehrmachtu,nie strzelali w czasie II wojny światowej,a jeśli już to nie strzelali do katolików a wyłącznie do innowierców lub pogan.Może znajdziesz jeszcze jakieś mapki z których będzie wynikało,że protestanci wierzą w zupełnie innego boga niż katolicy bo tylko to mogłoby tłumaczyć twoje tezy.To byłby hit sezonu.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 13, 2011, 20:08:06 »
Jezat, Bracie! Z założenia nie chcę Cie obrażać, niemniej muszę zaznaczyć, że Twoja szkoła erystyczna jest różna od mojej, zbliżonej do szkoły speedbaxa. Ty, wkładasz w usta dyskutantów tezy, których nie wypowiedzieli, a następnie je ostro zwalczasz. Absurd.
Ani ja, ani speedbax nie napisaliśmy tego, co twierdzisz w swoich postach. Ja opisałem znane mi fakty przedstawione przez badaczy, bez wnioskowania końcowego. Zresztą, jak słusznie Bartek (speedbax) stwierdził - trzeba założyć nowy wątek. Mam mało czasu, więc niech ktoś założy, ale historia XX-wiecznych (i nie tylko, dokładnie od powstania Prus) Niemiec mnie pasjonuje. Psychologia i socjologia nazizmu - również. Bardzo dużo czytałem i badałem.
Mapki zamieszczam z polskim opisem. Anglojęzyczne oryginały też posiadam. Pochodzą z książki Erika Marii Rittera von Kuehnelt-Leddihn "Liberty or Equality".
Tu masz bezpośredni link:
http://img638.imageshack.us/img638/8345/zestawienieb.jpg