Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"  (Przeczytany 26763 razy)

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 16, 2011, 22:05:12 »
Widzisz, to jest tak. Ja pochodzę z rodziny inteligenckiej, z robotniczej Łodzi. Zawsze mi jednak było bliżej do robotników niż do inteligencji, aczkolwiek w jej szeregach miałem odpowiednie miejsce. Umiem rozmawiać z robotnikami. I w Polsce, i w Niemczech. Drobny żart, miłe słowo, kilka miłych frazesów - i już masz interlokutorów "kupionych". Wystarczy pani w sklepie powiedzieć coś wesołego - jest "twoja", w sensie akceptacji.
Sprawdzałem to wielokrotnie, od Pasewalk do Berlina. Żartowałem w berlińskim Lidlu, pasewaldzkim Realu i Aldim, żartowałem w Schwedt, w pasewaldzkim Landratsamcie - wszędzie dobrze byłem odbierany.
Ludzie lubią być upodmiotowieni. (Kolejny wątek).
Ja Niemców dobrze odbieram, rozumiem, darzę życzliwością i humorem, pewnie dlatego nie miałem i nie mam problemów. Zawsze staram się zgłębić psychikę rozmówcy, choćby to była tylko sprzątaczka w sklepie. Pozornie skomplikowane, w praktyce - proste.
Jest prawdą, że Niemcy i Niemców lubię. Nie wiem na ile to mi ułatwia funkcjonowanie za Odrą, ale problemów nie mam. Nawet na "dalekiej Północy", gdzie z najwyższym wysiłkiem pojmuję niemiecki z niebywale wysokimi samogłoskami. Idziesz do wiejskiego sklepiku i słyszysz taki akcent oraz intonację, że musisz sobie przekładać z niemieckiego na niemiecki (doświadczenie  z okolic Wolgast). Lecz ludzie są dorzeczni, a co więcej - życzliwi. Tak ich odbieram.
Przed naszym wejściem do Unii jeździłem do Niemiec polonezem. Wszyscy widzieli - Polak. Miewałem sytuacje kiedy 14 km jechała za mną policja, sprawdzając przestrzeganie przepisów, Przestrzegałem - nie było problemu. Bywało - źle zaparkowałem. W Pasewalk, w Greifswaldzie, w Anklam. Zjawiali się funkcjonariusze, dwa-trzy słowa wyjaśnienia, poprawka i OK. Nigdy mandatu nie zapłaciłem. Bywały i inne zdarzenia. Zawsze pozytywnie rozwiązane. Dlatego - może mam szczęście, albo może pasuję do mentalności sąsiadów.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 16, 2011, 22:23:39 »
Cytat: "Beobachter"
Widzisz, to jest tak. Ja pochodzę z rodziny inteligenckiej, z robotniczej Łodzi. Zawsze mi jednak było bliżej do robotników niż do inteligencji, aczkolwiek w jej szeregach miałem odpowiednie miejsce.


Myślę, że nie to określa wartość człowieka.

Cytat: "Beobachter"
Umiem rozmawiać z robotnikami. I w Polsce, i w Niemczech. Drobny żart, miłe słowo, kilka miłych frazesów - i już masz interlokutorów "kupionych". Wystarczy pani w sklepie powiedzieć coś wesołego - jest "twoja", w sensie akceptacji.
Sprawdzałem to wielokrotnie, od Pasewalk do Berlina. Żartowałem w berlińskim Lidlu, pasewaldzkim Realu i Aldim, żartowałem w Schwedt, w pasewaldzkim Landratsamcie - wszędzie dobrze byłem odbierany.


To, jak jest się odbieranym, nie do końca zależy od żartów, ja miałem na myśli trochę inne relacje, bywałeś w miejscach, gdzie liczy się klient, oni są szkoleni w tym kierunku, doskonale o tym wiesz, czysty interes, przygraniczne rejony w dużej mierze utrzymują się z polskiego klienta, nawet ci w Berlinie.

Cytat: "Beobachter"
Miewałem sytuacje kiedy 14 km jechała za mną policja, sprawdzając przestrzeganie przepisów


No i co, to wg. Ciebie było ok?, bo dla mnie nie, to właśnie miałem na myśli, enedowska złośliwość.

Cytat: "Beobachter"
Dlatego - może mam szczęście, albo może pasuję do mentalności sąsiadów.


Wiesz, tutaj mnie zupełnie zaskoczyłeś, mi do mentalności Niemców nie jest daleko, z racji tego, że w dużej mierze wychowywałem się w tym kraju, mentalność ich, jak wspomniałem, jest bardzo zróżnicowana, myślę jednak, że dopasowanie nie powinno polegać na rozumieniu nienormalnych zachowań z ich strony.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 17, 2011, 17:05:05 »
Cytat: "Beobachter"
Jest demagogia w tym zestawieniu, choć pewnie jest ono prawdziwe.

Demagogia to mały pikuś :)
Coś o manipulacji na poczet wyborów

Cytat: "speedbax"
To raczej Tobie brakuje argumentów, gdyż uciekasz do jakichś prymitywnych manipulacji.

Nie uciekam, tylko pokazuję palcem: uważaj, tu jest manipulacja, groźna, bo trudno ją wykryć.
Skoro wolisz się kierować uprzedzeniami, fobiami itp., to Twoja sprawa. Ale byłoby dobrze, gdybyś sprawdził, w którym miejscu w tym wątku oceniam Niemcy lub Niemców (czy to katolików, czy protestantów). Dla Ciebie dobrze. Mnie to lata kalafiorem.

A manipuluje Tobą sekator. Prostacko, "na wspólnego wroga".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 17, 2011, 17:23:42 »
Cytat: "Wykidajło"
A manipuluje Tobą sekator. Prostacko, "na wspólnego wroga".


Nie no bez przesady, posprzeczać się możemy, ale żeby zaraz wrogowie? To chyba za grube określenie.

Cytat: "Wykidajło"
Skoro wolisz się kierować uprzedzeniami, fobiami itp., to Twoja sprawa. Ale byłoby dobrze, gdybyś sprawdził, w którym miejscu w tym wątku oceniam Niemcy lub Niemców (czy to katolików, czy protestantów). Dla Ciebie dobrze. Mnie to lata kalafiorem.


Nie należę do tych ludzi, do Ciebie nie jestem w żaden sposób uprzedzony, różnimy się, sprzeczamy, jednak myślę, że tragedii tutaj nie ma.

sekator

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 17, 2011, 19:04:47 »
Cytat: "Wykidajło"
A manipuluje Tobą sekator. Prostacko


Wyluzuj, bo się przegrzejesz subtelny prowokatorze  :lol2:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 17, 2011, 19:14:39 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
A manipuluje Tobą sekator. Prostacko, "na wspólnego wroga".


Nie no bez przesady, posprzeczać się możemy, ale żeby zaraz wrogowie? To chyba za grube określenie.

Tam jest cudzysłów. To określenie metody, a nie naszych relacji.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 17, 2011, 19:40:30 »
Cytat: "Wykidajło"
Tam jest cudzysłów. To określenie metody, a nie naszych relacji


Gdyby w cudzysłowie znalazło się słowo ,,prostacko", pewnie bym się nie odezwał. :ble:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 18, 2011, 10:31:28 »
Cytat: "sekator"
Gdyby w cudzysłowie znalazło się słowo ,,prostacko", pewnie bym się nie odezwał. :ble:

Słowo "prostacko" jest tam, gdzie miało być. I jest oceną techniki. Fakt, że nadal skutecznej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 29, 2011, 09:13:08 »

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 29, 2011, 09:44:18 »
Bo niemiec to zawsze był niemiec i zawsze niemcem zostanie. A my im jeszcze "mniejszość niemiecką" w sejmie dajemy.

jezat

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 29, 2011, 09:47:06 »
Cytat: "speedbax"
Oto kolejny przykład enerdowskiej miłości:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110729/REGION/741086775

Więc teraz widzisz do czego doprowadzili katoliccy szefowie III Rzeszy.Ich ideologia okazuje się wiecznie żywa z wyjątkiem dobrych katolików z południowych landów.
PS.A Benedykt XVI zupełnie przypadkowo w 1941 roku znalazł się w Hitlerjugend,bo jego ojciec był antynazistą prawda?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 29, 2011, 09:49:22 »
Cytat: "secha"
Bo niemiec to zawsze był niemiec i zawsze niemcem zostanie.


To nie tak, moim zdaniem jest to wynik wieloletniego chowu pod skrzydłami ZSRR. Mam jednak nadzieję, że za dwa, trzy pokolenia, relacje ulegną zmianie na plus.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 29, 2011, 10:08:23 »
Cytat: "speedbax"
Oto kolejny przykład enerdowskiej miłości:

http://www.gs24.pl/apps/p...EGION/741086775


Takie coś w starosłowiańskiej Łęknicy (Loecknitz - btw. redaktor nawet nie umiał poprawnie nazwy miejscowości napisać...) ma miejsce już od dłuższego czasu, a nasila się zawsze przed wyborami :/. Więc zjawisko nie jest nowe.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 29, 2011, 11:35:53 »
Cytat: "Kuba"
Loecknitz - btw. redaktor nawet nie umiał poprawnie nazwy miejscowości napisać...


Kuba, to że GS spadł do poziomu brukowca jest oczywiste, jednak fakty są faktami.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 21, 2012, 20:53:41 »
Przed końcem roku będzie w UE bardzo ciekawie:

http://www.focus.de/finanzen/news/staatsverschuldung/tid-26993/boersen-experte-robert-halver-wenn-der-letzte-tourist-abreist-wird-in-griechenland-der-stecker-gezogen_aid_803211.html

Dr Dieter Zetsche trąbi o tym już od ponad miesiąca:

http://www.automobilwoche.de/article/20120819/REPOSITORY/120819920/1281&ExpNodes=1263

Przed ostatnim kryzysem mówił w bardzo podobnym tonie. Mam nadzieje, ze skutki tych zapowiedzi nie będą tak drastyczne, jak poprzednim razem.