Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"  (Przeczytany 26761 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« dnia: Lipca 09, 2011, 09:07:32 »
http://www.rp.pl/artykul/685109-Unijna-flaga-zamiast-orla-na-piersiach-polskich-pilkarzy-.html

Komentarz raczej zbędny.

Aż się wierzyć nie chce, że gdzieś tam na stołkach zasiadają tacy, nazywajmy rzeczy po imieniu, kretyni.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2011, 09:27:29 »
Kolejny fakt mówiący o tym, że UE się kiedyś rozpadnie.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 09, 2011, 09:57:12 »
I co wtedy? Co z integracją europejską, co z euro, co z Schengen, co z polityką regionów i co z ogromnym wysiłkiem na rzecz np. pojednania i zrozumienia polsko-niemieckiego (i odwrotnie)?
Dołożyłem i wciąż dokładam swoje malutkie cegiełki do idei dobrosąsiedzkiej współpracy z Niemcami. Znacznie większe niż moje wysiłki, w tym samym kierunku, podejmuje np. burmistrz Diakun i inni policzanie, by poprzestać na naszej gminie. Są efekty. Jest wiele pozytywnych doświadczeń, a ja nie chciałbym wracać do czasów peerelu.
Absurdalne pomysły trzeba stopować, jednak - wg mnie - przynależność do Unii jest dla Polski ogromną szansą. Niepowtarzalną. I trzeba się starać, aby jej nie zmarnować.
Znani mi Niemcy myślą podobnie. Innych nacji dobrze nie znam, więc się nie wypowiem. Jednak Ty, Bartku, pracując w Niemczech, możesz mieć bardziej kompetentne zdanie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 09, 2011, 10:01:20 »
Niestety obecnie przede wszystkim casus Grecji pokazuje, że UE w obecnym kształcie się nie sprawdza i że będzie trzeba w najbliższym czasie coś z tym zrobić... Strefa Schengen też już powoli zaczyna się kruszyć (vide to co ostatnio zrobiła Dania). Więc i ja nie wróżę długiej przyszłości UE w takim kształcie, jaki znamy dzisiaj.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 09, 2011, 10:14:56 »
Osobiście uważam, że UE nie rozpadnie się całkowicie, jednak nastąpi podział, na tych biednych i bogatych, lub inaczej, zaradnych i niezaradnych. Niemieckie społeczeństwo nie do końca zgadza się z polityką Pani Merkel, oni borykają się ze swoimi problemami, choć trzeba przyznać, że Niemcy w ciągu ostatnich 6 miesięcy niesamowicie przyspieszyły. Koncern Daimlera notuje obecnie najlepsze wyniki działalności w swojej 125 letniej historii. To jest wynik, na który bardzo ciężko pracowały również poprzednie pokolenia. Czasy, w których za nieróbstwo dostawało się pieniądze bezpowrotnie mijają, doskonałym przykładem jest Grecja, która nota bene wg. większości doświadczonych ekonomistów i tak padnie. Polska ma przed sobą przyszłość, jednak poczynania obecnych władz (w Warszawie) nieuchronnie prowadzą do naszej totalnej kompromitacji w Europie. Tutaj, w przeciwieństwie do polskiego Narodu, nikt się już na piękne przemowy nie łapie. Obstawiam opcję, którą wymieniłem wcześniej, zaradni zostaną oddzieleni od pasożytów.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2011, 10:17:48 »
Na pewno masz rację. W przypadku Polski chodzi jednak o to, że funkcjonują u na dwie - trzy świadomości. Inna jest nasza, na pograniczu, inna jest w Polsce środkowej, jeszcze inna na wschodzie. Popatrz, dziś doniesienie o wizycie kanclerz Merkel w nadmorskiej rezydencji Prezydenta RP. I ile zjadliwych komentarzy, pisanych z różnych zaścianków. Tymczasem posunięcie Prezydenta jest bardzo dobre. Również dla idei Unii.
Co do Grecji - myślę, że problemem jest niefrasobliwość południowców. Nawet dawne "demoludy" jakoś sobie radzą. Poza Słowacją, która chyba pochopnie przyjęła euro. Główny kryzys dotyka Greków, Portugalczyków, Hiszpanów i - w zasadzie - również Włochów. Coś w tym jest, może to sprawa mentalności.
Duńczykami bym się nie przejmował. Schengen nie rozwalą. Ale jakieś zasady przyjmowania imigrantów, szczególnie obcych kulturowo, trzeba wprowadzić. I to będzie pewnie jeden z tematów czy jedno z zadań polskiej prezydencji.

PS Post pisałem w odpowiedzi na słowa Kuby, ale i względem Twojej jest komplementarny. A co do tego co napisałeś - należy zatem dbać, by nie być w grupie pasożytów.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 09, 2011, 10:27:54 »
Cytat: "Beobachter"
W przypadku Polski chodzi jednak o to, że funkcjonują u na dwie - trzy świadomości. Inna jest nasza, na pograniczu, inna jest w Polsce środkowej, jeszcze inna na wschodzie.


Bardzo dobrze ujęte, i to jest właśnie jedna z naszych największych słabości.

Cytat: "Beobachter"
Popatrz, dziś doniesienie o wizycie kanclerz Merkel w nadmorskiej rezydencji Prezydenta RP. I ile zjadliwych komentarzy, pisanych z różnych zaścianków. Tymczasem posunięcie Prezydenta jest bardzo dobre. Również dla idei Unii.


Zgadzam się, to dobre posunięcie, Niemcy darzą nas coraz większą sympatią, pojednanie naszych narodów, to dobry pomysł, który na pewno przyniesie obustronne korzyści.

Cytat: "Beobachter"
Co do Grecji - myślę, że problemem jest niefrasobliwość południowców.


I właśnie przy takim zróżnicowaniu funkcjonowanie w jednej wspólnocie nie ma większego sensu.

Cytat: "Beobachter"
Ale jakieś zasady przyjmowania imigrantów, szczególnie obcych kulturowo, trzeba wprowadzić. I to będzie pewnie jeden z tematów czy jedno z zadań polskiej prezydencji.


Wbrew pozorom, to bardzo duży problem. Powoli próbuje się narzucać inne wyznania pod przykrywką dyskryminacji, o sytuacji chrześcijan w krajach islamskich już nawet nie wspominam.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2011, 10:29:34 »
Cytat: "Beobachter"
Co do Grecji - myślę, że problemem jest niefrasobliwość południowców. Nawet dawne "demoludy" jakoś sobie radzą. Poza Słowacją, która chyba pochopnie przyjęła euro. Główny kryzys dotyka Greków, Portugalczyków, Hiszpanów i - w zasadzie - również Włochów. Coś w tym jest, może to sprawa mentalności.


Z Grecją jest głównie taki problem, że ona została przyjęta do UE nie dlatego, że spełniła wymogi akcesji, ale dlatego że chciano ją w ten sposób wciągnąć do bloku zachodniego i uchronić ją tym samym przed mackami wschodu (czyli były wyłącznie przesłanki polityczne, a nie gospodarcze). O ile wiem Grecja do dzisiaj nie spełniła gospodarczych warunków, jakie są stawiane obecnie państwom, które dążą do akcesji. Więc wcale mnie nie dziwi to, co się dzieje dzisiaj.

Poza tym unia walutowa dziala na zasadzie naczyń połączonych - logiczne jest więc niestety, że nie będzie ona w odpowiedni sposób funkcjonowała, kiedy obejmuje tak zróżnicowane gospodarki. Wg mnie w najbliższej przyszłości rozpoczną się jakieś działania w tym kierunku. Może będą dwie unie walutowe? Dla państw o silnej gospodarce oraz dla państw których sytuacja gospodarcza jest niestabilna? Okaże się.

Cytat: "Beobachter"
Duńczykami bym się nie przejmował. Schengen nie rozwalą. Ale jakieś zasady przyjmowania imigrantów, szczególnie obcych kulturowo, trzeba wprowadzić. I to będzie pewnie jeden z tematów czy jedno z zadań polskiej prezydencji.


Jakby nie patrzeć jest to jednak pierwsze pęknięcie strefy Schengen - jeśli będzie to przypadek odosobniony to o istnienie strefy jestem spokojny. Gorzej jak przykład z Danii wezmą inne państwa - wtedy może być ciekawie.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 09, 2011, 10:37:58 »
Powinienem robić co innego, tymczasem ta rozmowa jest coraz ciekawsza. Myślę, że racją Polski jest utrzymanie się w grupie państw tworzących historyczny fundament pojęcia Europy. Z polskiego punktu widzenia to Niemcy, Francja, Anglia, ogólnie Benelux i Szwajcaria, Włochy, Austria i Węgry. Słowacja i Czechy również, choć bardziej via Austria. I może jeszcze Hiszpania. Tak mniej więcej pojmowaliśmy Europę w najlepszych czasach I Rzeczpospolitej (Jagiellonowie). Jeżeli UE miałaby się rozpaść, nasz ą racją stanu jest nie wypaść z tego kręgu. Choć określiłem go w wielkim przybliżeniu (za szczupły, jednak świadomościowy).

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2011, 10:44:18 »
Cytat: "Beobachter"
Myślę, że racją Polski jest utrzymanie się w grupie państw tworzących historyczny fundament pojęcia Europy.


Tutaj będę może brutalny, z historii trzeba wyciągać wnioski, jednak przyszłość nie zależy od niej, a bardziej od innowacyjności, pracowitości, uczciwości i wewnętrznej chęci własnego samorozwoju.

Beobachter

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 09, 2011, 10:54:44 »
Tym bardziej jest nam potrzebny kontakt z kulturą protestancką i jej wartościami, celem likwidacji mentalności bizantyjskiej. Kult rzetelnej pracy wypracowała Reformacja. Chociaż polskiemu XX-leciu międzywojennemu też niczego nie można zarzucić. Popsuł nas jasyr powojenny. I od tego dziedzictwa trzeba uciekać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 09, 2011, 11:00:34 »
Cytat: "Beobachter"
kontakt z kulturą protestancką i jej wartościami,


Mieszkałem w północnych Niemczech prawie 4 lata (okolice Hannoveru), większość Niemców w tym rejonie jest protestantami, dziś mieszkam na południu, w okolicach Stuttgartu, gdzie prawie wszyscy są katolikami, biorąc pod uwagę Twoje twierdzenie, w żaden sposób się zgodzić nie mogę, na południu Niemiec ludzie są o niebo lepsi.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 09, 2011, 11:06:35 »
Po pierwsze:
Cytuj (zaznaczone)
§6.1 Każdy użytkownik ma obowiązek takiego nazywania tematów, by przeglądający tytuły topiców od razu wiedział, czego dokładnie dotyczy dany wątek. Wątki, których tytuły nie będą spełniać tych kryteriów będą zamykane bez ostrzeżenia, a wobec autora będą wyciągane konsekwencje opisane w §12 i §13.

Jakaś administracja by się czasem przydała.
Po drugie materiał o flagach na piersi a Wy tu już 'rozpadacie' UE...
Po trzecie (last but not least): Taki pomysł raczej nie przejdzie, z jednej strony jedność Europy, z drugiej zachowanie dziedzictwa i kultury krajów członkowskich. Pewnie skończy się na tym, że dostaną na klatę dodatkowo flagę UE.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 09, 2011, 11:09:05 »
Cytat: "cooker"
Po drugie materiał o flagach na piersi a Wy tu już 'rozpadacie' UE...


A weź się chłopie czep lepiej własnej baby.

Cytat: "cooker"
Po trzecie (last but not least): Taki pomysł raczej nie przejdzie, z jednej strony jedność Europy, z drugiej zachowanie dziedzictwa i kultury krajów członkowskich. Pewnie skończy się na tym, że dostaną na klatę dodatkowo flagę UE.


Sam sobie przeczysz człowieq, jeżeli reklamujesz nasze wcześniejsze posty, to po co te Twoje dalsze wywody?

b.b.

  • Gość
[Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 09, 2011, 11:21:15 »
Cytat: "Beobachter"
I co wtedy? Co z integracją europejską, co z euro, co z Schengen, co z polityką regionów i co z ogromnym wysiłkiem na rzecz np. pojednania i zrozumienia polsko-niemieckiego (i odwrotnie)?


Nic. Schengen może funkcjonować bez całej administracyjnej otoczki UE (przykład Norwegii). I tak UE się skończy wg mnie w ciągu max 15 lat (mogę się z kimś założyć o piwko;) ).
Moim zdaniem to naturalne, bo nie ma żadnych czynników wokół których można by budować dalej ten wspólny twór.

Jeden filar to korzyści finansowe. Jak widać projekt waluty euro ma w tej chwili ogromne problemy - Grecja i Portugalia, a strach pomyśleć co będzie jeżeli dojdzie do tego Hiszpania. W każdym bądź razie moim zdaniem niedługo zaczną się pierwsze wystąpienia ze strefy euro. Jeżeli poszczególne kraje nie będą widzieć korzyści finansowej przynależności do UE to ten filar pada.

Drugim filarem wokół którego mogłaby rozwijać się UE to wspólne wartości europejskie o których często się mówi. Ale wg mnie nie to co się proponuje jako te wspólne wartości nie przejdzie, bo lansuje się głownie te "nowoczesne". Wiecie co mam na myśli nie będę się rozpisywał, w skrócie - inne wartości wyznaje Holender a inne Polak (statystycznie). Więc tutaj też nie widzę za dużego pola do współpracy.
Wierzę jednak, że przetrwa może w nieco zmienionej formie wolny przepływ ludzi i towarów. I w sumie czy potrzebujemy od UE więcej?
Pozdrawiam
b.b.