Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który samochód ma pierwszeństwo?  (Przeczytany 73297 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 21, 2011, 11:34:58 »
Cytat: "Wykidajło"
Pomóż KrP, może we dwójkę dacie radę wymyślić coś, co logice nie przeczy. Papa.


Tylko tyle? Żenada.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 21, 2011, 11:36:27 »
Cały Wykidajło. Przyjdzie, krzyknie JA MAM RACJĘ WY NIE BO TAK, pokaże mu się argumenty i przepisy (!) mówiące, że jednak nie ma to i tak nie przyzna się do błędu.

Cóż, wszak to nie lada sztuka przyznać, że nie miało się racji, nie dziwię się, nie każdy posiadł tą szlachetną umiejętność.

Daj luz speedbax, pogoda sprzyja, szkoda nerwów. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 21, 2011, 11:39:12 »
Cytat: "KrP"
Daj luz speedbax, pogoda sprzyja, szkoda nerwów. :)


Masz rację KrP, najważniejsze, że zadana kwestia została wyjaśniona, idę korzystać z pogody. Pozdrawiam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 21, 2011, 11:43:06 »
A buzi sobie nie dacie?  :rotfl:

Przemądrzy, nie denerwujcie się. Możecie sobie tańcować. Ja poczekam na kogoś, kto chce podyskutować, a przy tym rozumie napisy produkowane przez siebie i innych.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 21, 2011, 15:18:44 »
Pytanie zasadnicze jest następujące: czy działająca sygnalizacja świetlna sprawia, że znaki pionowe tracą swoje znaczenie (w tym sensie, że w ogóle na nie nie patrzymy) i stosuje się wtedy przepisy ogólne KD, czy tylko powoduje, że znaki mają znaczenie drugorzędne - wtedy mimo, że mamy zielone, to musimy ustąpić temu, kto wg. znaków ma pierwszeństwo.

Spotkałem się również z opinią, że znaczenie ma fakt, czy sygnalizacja świetlna i znak
pionowy umieszczone są na jednym słupie (a nie jeden za drugim). Z przedstawionego obrazka nie wiadomo jak to wygląda.

Poza tym ponawiam swoje pytanie: kto z Was patrzy na znaki pionowe, jak przejeżdża przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Przyznaję się bez bicia, że zazwyczaj patrzę tylko na światła, chyba, że układ drogi budzi moje wątpliwości. Pytam z czystej ciekawości.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 21, 2011, 16:10:58 »
Cytat: "parian"
Pytanie zasadnicze jest następujące: czy działająca sygnalizacja świetlna sprawia, że znaki pionowe tracą swoje znaczenie (w tym sensie, że w ogóle na nie nie patrzymy) i stosuje się wtedy przepisy ogólne KD, czy tylko powoduje, że znaki mają znaczenie drugorzędne - wtedy mimo, że mamy zielone, to musimy ustąpić temu, kto wg. znaków ma pierwszeństwo.

Tak jak jest mowa w filmiku, że po 98 roku zmieniło się to i teraz gdy jest sygnalizacja świetlna lub ruch kierowany przez policjanta, to w takim przypadku znaki przestają obowiązywać, i postępujemy zgodnie z ogólnymi regułami.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 21, 2011, 16:16:56 »
Nie oglądałem, w pracy mam limit na neta. Ale wieczorem popatrzę.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 21, 2011, 18:05:51 »
Cytat: "parian"
Pytanie zasadnicze jest następujące: czy działająca sygnalizacja świetlna sprawia, że znaki pionowe tracą swoje znaczenie (w tym sensie, że w ogóle na nie nie patrzymy) i stosuje się wtedy przepisy ogólne KD, czy tylko powoduje, że znaki mają znaczenie drugorzędne - wtedy mimo, że mamy zielone, to musimy ustąpić temu, kto wg. znaków ma pierwszeństwo.

Według mnie to drugie, ale z małą poprawką: musimy ustąpić, jeśli on też ma zielone.
No i oczywiście światła nie wpływają na rangę znaków typu "zakaz skrętu w lewo" :)
Cytuj (zaznaczone)
Poza tym ponawiam swoje pytanie: kto z Was patrzy na znaki pionowe, jak przejeżdża przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Przyznaję się bez bicia, że zazwyczaj patrzę tylko na światła, chyba, że układ drogi budzi moje wątpliwości.

Ja tak samo.
Cytat: "piotr0822"
Tak jak jest mowa w filmiku, że po 98 roku zmieniło się to i teraz gdy jest sygnalizacja świetlna lub ruch kierowany przez policjanta, to w takim przypadku znaki przestają obowiązywać,

No właśnie w tym problem, że nie przestają. Jak Ci policjant kierujący ruchem pokaże, że masz przejeżdżać przez skrzyżowanie, to nie znaczy, że możesz zawracać, chociaż jest zakaz.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 21, 2011, 18:14:34 »
Czy tak naprawdę TRUDNO poczytać kodeks ruchu drogowego?POLICJANT-SYGNALIZACJA ŚWIETLNA-ZNAKI DROGOWE PIONOWE-ZNAKI POZIOME NA JEZDNI!Gdy nie działa sygnalizacja świetlna wtedy obowiązują znaki drogowe!
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 21, 2011, 19:08:15 »
Cytat: "Wykidajło"
Tak jak jest mowa w filmiku, że po 98 roku zmieniło się to i teraz gdy jest sygnalizacja świetlna lub ruch kierowany przez policjanta, to w takim przypadku znaki przestają obowiązywać,


No właśnie w tym problem, że nie przestają. Jak Ci policjant kierujący ruchem pokaże, że masz przejeżdżać przez skrzyżowanie, to nie znaczy, że możesz zawracać, chociaż jest zakaz.


tak samo gdy policjant zakazuje Ci wjazdu na skrzyżowanie a według znaku jesteś na drodze z pierwszeństwem to też mimo to wjedziesz na skrzyżowanie?
No ale skoro lepiej  znasz się na przepisach ruchu drogowego niż sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to pełen szaczun dla Ciebie.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 21, 2011, 19:17:30 »
Cytat: "Marycha"
I jaka reguła prawej strony, gdzie wy macie tam auto po prawej ??

Cytat: "Marycha"
na kursie mnie nauczyli myśleć myśleć i jeszcze raz myśleć.

Jak kolega wyżej napisał - więc zacznij w końcu myśleć... Przygotowałaś sobie niby piękny atak a przypieprzyłaś jak młody dzik w sosnę...
Cytat: "parian"
Poza tym ponawiam swoje pytanie: kto z Was patrzy na znaki pionowe, jak przejeżdża przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Przyznaję się bez bicia, że zazwyczaj patrzę tylko na światła, chyba, że układ drogi budzi moje wątpliwości.

No niestety przez znane mi skrzyżowania jadę "po światłach". Jak jestem na nowym terenie to się pilniej rozglądam.

No i dlaczego wiedziałem, że z tego tematu jak zwykle na tym forum wynikną przepychanki słowne...?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 21, 2011, 20:16:36 »
Koleżanko Marycho, nie wiem kto Ciebie na kursie uczył MYŚLEĆ, ale zdecydowanie mu nie wyszło! Skręcający pojazd B w lewo ma po prawej ręce pojazd D, czyli ustępuje pierszeństwa! Pochwal się tą super szkołą gdzie tak uczą myśleć...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 21, 2011, 20:31:28 »
Cytat: "Wykidajło"
Ja poczekam na kogoś, kto chce podyskutować, a przy tym rozumie napisy produkowane przez siebie i innych.


Z Tobą nie można normalnie dyskutować, bo Ty zawsze wiesz wszystko najlepiej. Nawet wtedy, gdy nie masz racji zaczynasz wymyślać jakieś absurdalne banialuki, których prawdziwość bronisz z uporem maniaka. Zwykle mam odmienne zdanie niż KrP, lecz w tym temacie uważam, że załatwił Cię bez mydełka, a swoimi "jedynie słusznymi" odpowiedziami tylko bardziej się skompromitowałeś. Jednak, żyjesz w wolnym kraju i masz prawo mieć "swój świat".

 
Cytat: "Wykidajło"
A buzi sobie nie dacie? :rotfl:


No o takie prymitywne zaczepki Cię nie podejrzewałem, pokazałeś klasę nie ma co.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 21, 2011, 21:35:17 »
W przykładzie z pierwszego posta: http://pokazywarka.pl/dqiwqg/
znaki mają zastosowanie gdy nie działa sygnalizacja świetlna. Ktoś dobrze powiedział o hierarchii policjant->światła->znaki pionowe->znaki poziome.

W przypadku gdy światła działają pierwszeństwo ma pojazd D bo skręca w prawo, a potem jedzie pojazd B. Gdy światła nie działają pierwszeństwo ma pojazd B bo znajduje się na drodze z pierwszeństwem.

Gdyby nie było żadnych znaków, ani świateł pierwszeństwo ma pojazd D. Przykład z Polic to skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego i Piłsudskiego koło myjni. Jeżeli ktoś jedzie ulicą Wojska Polskiego i za myjnią skręca w Piłsudskiego zawsze zostanie puszczony przez tych którzy jadą od strony Szczecina i skręcają w Piłsudskiego.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 21, 2011, 22:40:49 »
Cytat: "piotr0822"

Tak jak jest mowa w filmiku, że po 98 roku zmieniło się to i teraz gdy jest sygnalizacja świetlna lub ruch kierowany przez policjanta, to w takim przypadku znaki przestają obowiązywać, i postępujemy zgodnie z ogólnymi regułami.

Film wyjaśnia, ale nie daje podstaw prawnych do tego, żeby w te wyjaśnienia uwierzyć.
Facet nie rzuca artykułami, nawet nie wiadomo kim jest.
Mówi, że do 97 roku istniała hierarchia: najpierw patrzysz na światła, później na znaki.
Mnie w '95 uczyli, że patrzę tylko i wyłącznie na światła (chyba jakiś Nostradamus mnie uczył  :devil:) .
Cytat: "TrzebieżCITY"
Czy tak naprawdę TRUDNO poczytać kodeks ruchu drogowego?POLICJANT-SYGNALIZACJA ŚWIETLNA-ZNAKI DROGOWE PIONOWE-ZNAKI POZIOME NA JEZDNI!Gdy nie działa sygnalizacja świetlna wtedy obowiązują znaki drogowe!

Poczytać łatwo, ale jak się zacznie kombinować to robi się trudniej.
Dedukuję jednak, że tok myślenia osób tworzących Kodeks był następujący: napiszemy, że osoba kierująca ruchem ma pierwszeństwo przed sygnalizacją, sygnalizacja ma pierwszeństwo przed znakami, ale nie napiszemy, że znaki mają pierwszeństwo przed przepisami ustawy. Wtedy każdy będzie wiedział, że należy się dostosować do osoby kierującej ruchem + przepisy ustawy, lub do sygnalizacji świetlnej + przepisy ustawy.
Jak zwykle przepisy są nieprecyzyjne i stąd problem. Ma ktoś Prawo o Ruchu Drogowym z komentarzem?